konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Pan ze zdjęcia to Michaił Wiaczesław Analenko, to on odkręcił zawór nad reaktorem nr 3 w #czarnobyl dzięki czemu woda mogła zalać reaktor i schłodzić go, co zapobiegło dalszemu rozpadowi uranu i emisji pyłów do atmosfery.

Choroba popromienna jeszcze trzyma, cała twarz w bandażach. Zabrałem na dzisiejsze spotkanie w PKiN licznik Geigera, siedziałem w trzecim rzędzie i pokazywało tylko siedem rentgenów na godzinę więc znośnie, ale ci co byli w
g.....i - Pan ze zdjęcia to Michaił Wiaczesław Analenko, to on odkręcił zawór nad rea...

źródło: comment_0gcTtm8jdMfPu0F3Tqx09PLzb6bM8T5I.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#czarnobyl Pan ze zdjęcia to Alieksiej Ananenko, jeden z "3 nurków", co poszli odkręcać zawory, żeby spuścić wodę spod topiącego się rdzenia reaktora. Byłem dzisiaj na spotkaniu z nim w PKiN. To czego się dowiedziałem:
1. nikt z nich nie był nurkiem, nigdy nawet nie widzieli stroju do nurkowania,
2. było ich dwóch, a nie trzech. Ananenko poszedł, bo wiedział jak trafić na miejsce, bo już tam był + studiowali plan elektrowni
m.....o - #czarnobyl Pan ze zdjęcia to Alieksiej Ananenko, jeden z "3 nurków", co pos...

źródło: comment_aXw33m0xph6wduap3FZeDIoIcGRm9RTY.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 846
@mitatuyo zrób zdjęcie na którego pierwszym planie widać jakaś rozmazaną postać, a dopiero w drugim planie widać to co przedstawiasz, nie sprecyzuj w opisie o co chodzi i p-----------j się do kogoś że nie wiedział o co Ci chodzi ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarek567: > "Awarie reaktorowe a bezpieczeństwo energetyki jądrowej"
Zostaw, stare to i na podstawie pierwszego insagu.

Miałem Ci w tamtym poście napisać tamte książki, ale zapomniałem/nie upomniałeś się.
Rzeczy ogólne:
Jezierski - Energetyka jądrowa wczoraj i dziś. To jest książka o całej EJ, bardzo ogólna, ale zawierająca podstawy, które powinny
  • Odpowiedz
po co kupować licznik za 1000zł my sprzedajemy oryginalny do profesjonalnych zastosowań razem z aplikacją z atestem kongijskiego zrzeszenia szamanów i uczonych
  • Odpowiedz
@korporacion: No nie wiem. Jakbyś zrobił ankietę poza państwami byłego ZSRR i graniczącymi to pewnie większość ludzi odpowiedziałoby, że Czarnobyl jest w Rosji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korporacion: raczej woleliby mieć teraz 6 działających reaktorów, miliony dolarów że sprzedaży prądu Białorusi i bezpieczeństwo energetyczne, niż mieć na swoim terenie najsłynniejszy cmentarz świata.
  • Odpowiedz
Cześć! Rozpoczynam pisanie swojej pracy licencjackiej na temat "Bezpieczeństwo energetyki jądrowej na przykładzie katastrofy w Czarnobylu". Czy ktoś jest w stanie mi pomóc podpowiedzieć jakąś literaturę, która przydałaby mi się do napisania jej?

#czarnobyl #studia #atom
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarek567: to jest tak jakbyś badał bezpieczeństwo elektrowni węglowej na podstawie katastrofy w której ktoś do głównego pieca wrzucił trotyl.
Fukushima jest bardziej reprezentatywna i faktycznie odnosi się do bezpieczeństwa EJ.
  • Odpowiedz