Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 26
- 475
- 173
@ater: A kiedy dostajesz 3 na studaich to jest great
@ater: Naprawiłem
źródło: comment_P5Y0vMSHCDkE9yvM18lF8Gu3300QLxhy.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 13
Pan ze zdjęcia to Michaił Wiaczesław Analenko, to on odkręcił zawór nad reaktorem nr 3 w #czarnobyl dzięki czemu woda mogła zalać reaktor i schłodzić go, co zapobiegło dalszemu rozpadowi uranu i emisji pyłów do atmosfery.
Choroba popromienna jeszcze trzyma, cała twarz w bandażach. Zabrałem na dzisiejsze spotkanie w PKiN licznik Geigera, siedziałem w trzecim rzędzie i pokazywało tylko siedem rentgenów na godzinę więc znośnie, ale ci co byli w
Choroba popromienna jeszcze trzyma, cała twarz w bandażach. Zabrałem na dzisiejsze spotkanie w PKiN licznik Geigera, siedziałem w trzecim rzędzie i pokazywało tylko siedem rentgenów na godzinę więc znośnie, ale ci co byli w
źródło: comment_0gcTtm8jdMfPu0F3Tqx09PLzb6bM8T5I.jpg
Pobierz- 1
- 6
- 966
#czarnobyl Pan ze zdjęcia to Alieksiej Ananenko, jeden z "3 nurków", co poszli odkręcać zawory, żeby spuścić wodę spod topiącego się rdzenia reaktora. Byłem dzisiaj na spotkaniu z nim w PKiN. To czego się dowiedziałem:
1. nikt z nich nie był nurkiem, nigdy nawet nie widzieli stroju do nurkowania,
2. było ich dwóch, a nie trzech. Ananenko poszedł, bo wiedział jak trafić na miejsce, bo już tam był + studiowali plan elektrowni
1. nikt z nich nie był nurkiem, nigdy nawet nie widzieli stroju do nurkowania,
2. było ich dwóch, a nie trzech. Ananenko poszedł, bo wiedział jak trafić na miejsce, bo już tam był + studiowali plan elektrowni
źródło: comment_aXw33m0xph6wduap3FZeDIoIcGRm9RTY.jpg
Pobierz@mitatuyo: MAM NADZIEJE ZE WEJDZIE TA USTAWA I INTERESOWAC SIE CZARNOBYLEM BEDZIE MOZNA TYLKO ZA LICENCJA BO NIEKTORZY SA NIEPOWAŻNI I OGLADAJA JAKIEŚ SERIALE
@mitatuyo zrób zdjęcie na którego pierwszym planie widać jakaś rozmazaną postać, a dopiero w drugim planie widać to co przedstawiasz, nie sprecyzuj w opisie o co chodzi i p-----------j się do kogoś że nie wiedział o co Ci chodzi ¯_(ツ)_/¯
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Staszek1994: wiem wiem bloga też czytałem ale nadal liczę że masz coś ciekawego w zanadrzu :v
- 1
@Andrzej_Kolumb: W zanadrzu tak, ale lenistwo wygrywa z zanadrzem ;)
konto usunięte via Zakop
- 3
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
- 19
Walerij Legasow osobiście sprawdza sprzęt i udziela porad pierwszym likwidatorom wysłanym na miejsce awarii
Czarnobyl 1986 (noktowizorywane)
#heheszki #trailerparkboys #czarnobyl
Czarnobyl 1986 (noktowizorywane)
#heheszki #trailerparkboys #czarnobyl
źródło: comment_Yr7PVasaKXw7zu1YKZwR57Xp3T8XOD0U.jpg
Pobierz- 1
Kilka chwil później Borys Szczerbina przemawia do śmiałków i oddaje im honory.
źródło: comment_4yOR0qpHWxNwBXLAWNukstBKpzkfUtKt.jpg
Pobierz- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@oran: Ja też czekam.
57
Japonia. Skażoną wodę z Fukushimy chcą wylać do oceanu

Rząd Japonii jest oskarżany o zatuszowanie zanieczyszczenia środowiska i zatajenie istotnych faktów. Według najnowszych doniesień skażona woda z Fukushimy zostanie wylana do Oceanu Spokojnego, co może doprowadzić do katastrofy ekologicznej.
z- 18
- #
- #
- #
- #
- 1468
Borys Szczerbina i Walerij Legasow oceniają zniszczenia bloku reaktora 1986 koloryzowane
#heheszki #trailerparkboys #czarnobyl
#heheszki #trailerparkboys #czarnobyl
źródło: comment_yYvUfKJGDRr9eTkYu1ZbYHeHtMKOq9Yj.jpg
Pobierz- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Czesc Mirki, czy ktos moze posiada taka ksiazke jak "Awarie reaktorowe a bezpieczeństwo energetyki jądrowej" prof Strupczewskiego? Bardzo chetnie odkupie
#czarnobyl #energetyka #fizyka #elektrowniaatomowa #kiciochpyta
#czarnobyl #energetyka #fizyka #elektrowniaatomowa #kiciochpyta
@Jarek567: > "Awarie reaktorowe a bezpieczeństwo energetyki jądrowej"
Zostaw, stare to i na podstawie pierwszego insagu.
Miałem Ci w tamtym poście napisać tamte książki, ale zapomniałem/nie upomniałeś się.
Rzeczy ogólne:
Jezierski - Energetyka jądrowa wczoraj i dziś. To jest książka o całej EJ, bardzo ogólna, ale zawierająca podstawy, które powinny
Zostaw, stare to i na podstawie pierwszego insagu.
Miałem Ci w tamtym poście napisać tamte książki, ale zapomniałem/nie upomniałeś się.
Rzeczy ogólne:
Jezierski - Energetyka jądrowa wczoraj i dziś. To jest książka o całej EJ, bardzo ogólna, ale zawierająca podstawy, które powinny
@Jarek567: jakbyś chciał to mam kilka wymienionych książkęk w pdf
- 9
- 10
- 21
A po meczu chodziliśmy zrzucać grafit z dachu elektrowni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#widzew fajnie że macie fan club w Czarnobylu
#mecz #mirkohooligans #czarnobyl
#widzew fajnie że macie fan club w Czarnobylu
#mecz #mirkohooligans #czarnobyl
źródło: comment_nja4YMVsfp2SXYOuKP8Ng2ypc9HQrMnP.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@korporacion: No nie wiem. Jakbyś zrobił ankietę poza państwami byłego ZSRR i graniczącymi to pewnie większość ludzi odpowiedziałoby, że Czarnobyl jest w Rosji.
@korporacion: raczej woleliby mieć teraz 6 działających reaktorów, miliony dolarów że sprzedaży prądu Białorusi i bezpieczeństwo energetyczne, niż mieć na swoim terenie najsłynniejszy cmentarz świata.
- 0
- 1
@Jarek567: to jest tak jakbyś badał bezpieczeństwo elektrowni węglowej na podstawie katastrofy w której ktoś do głównego pieca wrzucił trotyl.
Fukushima jest bardziej reprezentatywna i faktycznie odnosi się do bezpieczeństwa EJ.
Fukushima jest bardziej reprezentatywna i faktycznie odnosi się do bezpieczeństwa EJ.
@Jarek567: oczywiście "Czarnobylska modlitwa" Swietłany Aleksiejewicz, serial to była przy tym dobranocka, szczególnie obraz chorób strażaków
- 13
Znowu trafili się wandale w Strefie.
Gdzie jest Monolit kiedy go potrzebujemy?
Źródło : StalkerWorld
#czarnobyl #stalker #zalesie
Gdzie jest Monolit kiedy go potrzebujemy?
Źródło : StalkerWorld
#czarnobyl #stalker #zalesie
źródło: comment_cfLzJJ8xgrBEObZ1eeqSpN1XX8OQXSlz.jpg
Pobierz- 2
- 2
@SirH8: cicho, najciemniej jest pod latarnią
źródło: comment_NR2uvLTCAnFbITZ0hpu7985uYaNcGWiE.jpg
Pobierz

























macie moze link do artykułu, minuta po minucie co się działo ?
tu jest fajne opracowanie