@NooB1980: No glukometry nie mierzą insuliny z tego co mi wiadomo, a przecież nie będę biegał codziennie do laboratorium. Z resztą ponoć badanie insuliny jest niemiarodajne (?) dlatego robi się badanie na c-peptyd.
  • Odpowiedz
Hej
1 badanie 98 mg/dl
2 badanie po tygodniu (krzywa cukrzycowa):
Naczczo 105, po 1h od wypicia glukozy 107, po 2h od wypicia glukozy 117.
Zainteresowalem sie tym przez przypadek bo pierwsze badanie wyszło juz blisko górnej granicy.
Da sie to jakos wyleczyc bez użycia lekarstw? Diete juz mam, nie jem słodyczy :)
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bubuch: nieswiadomi niewolnicy, kt sami sobie wiezienia buduja z falszywych norm na glukoze, cholesterol LDL, homocysteine itp. Spoleczenstwo XXI w. ,spoleczenstwo niewolnikow...( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Czego nie rozumiesz? Ze jestes zdrowy i poziom glukozy masz w normie fizjologicznej dla zdrowych ludzi bez syndromow metabolicznych?

Wolnosc dla ludzi to przeklenstwo jest.... :)
  • Odpowiedz
Pytanie do osób z cukrzycą/monitorujących poziom cukru - czy zdarza się Wam pasków do glukometru bedacych po dacie ważności?

Mam paski do 03.2018 do glukometru accucheck i się zastanawiam, czy pomiar za ich pomocą jest w jakikolwiek sposób wiarygodny :)
Opakowanie jescze w kartoniku


#cukrzyca #medycyna #diabetologia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@agaja: Nie używam pasków po terminie i nie polecam tego robić :)

Wynik może i najprawdopodobniej będzie zakłamany. Po coś te daty ważności jednak są, tak jak na jedzeniu czy lekach :P
  • Odpowiedz
@agaja Nie, przeterminowane paski wyrzucam. Nie wiem, jakich używasz, ja mam Diagnostic Gold Strips i w ulotce opakowania pasków jest nawet, żeby po 3 (albo 2, musiałabym zerknąć) miesiącach od otwarcia wyrzucić pozostałe paski, więc po terminie bym nie ruszała, nie chciałabym zafałszowanego wyniku.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: jakiej diagnostyki? czego? jednorazowego oznaczenia glukozy i wyniku 120. Jak twoim zdaniem wygląda diagnostyka cukrzycy(której tu nawet nie można stwierdzić) przez specjalistę. Takie podejście jak reprezentujesz jest jednym z głównych czynników tworzenia zbędnych kolejek do specjalistów. Niepotrzebnie mieszasz ludziom w głowie.
  • Odpowiedz
@Franek_z_fabryki_firanek: często możesz dostać za darmo glukometr w aptece jeśli tylko kupisz paski testowe. Wyboru jakiegoś wielkiego nie ma ale one wszystkie muszą spełniać jakieś wymogi co do dokładności więc teoretycznie każdy się nada.
  • Odpowiedz
http://www.dluzszezyciezcukrzyca.pl/pl/event/poskromienie-cukrzycy-konkurs-plakatowy-kierowany-do-studentow-asp-w-polsce

Taki konkurs na plakat DLA STUDENTÓW szkół artystycznych. Niestety, zgłoszenia do piątku 25.10. Do zdobycia 3000 zł i 5x 1000 zł (jako karty podarunkowe, chyba na sprzęt/programy). W jury Pągowski!
Może mireczki chcecie spróbować swoich sił.

#projektowanie #konkurs #grafikplakaljakprojektowal #zdrowie #cukrzyca #art #design #dlastudenta #asp #sztuka
elmo141 - http://www.dluzszezyciezcukrzyca.pl/pl/event/poskromienie-cukrzycy-konkurs-...

źródło: comment_kIWPEuUBUeLccRGIU0d1GhH2FK5LUNw9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@anonymous_derp: @TheMan: Lekarze nazwali ją „cukrzyca posteroidowa” w związku z wielomiesięczną terapią sterydami w wysokich dawkach na moją chorobę autoimmunologiczną. Teraz schodzę z dawkami Encortonu. Mam nadzieję, że to przejdzie samo jak zejdę do zera...
  • Odpowiedz
Potrafię w--------c 200g cukierków albo 100g czekolady naraz. Często codziennie od kilkunastu lat i nadal nie mam cukrzycy.
Z małymi przerwami a mimo to mam tylko lekką nadwagę +5kg i wszystkie wyniki krwi i moczu w normie.
Co robię nie tak?

#choroby #zdrowie #lekarz #cukrzyca #slodycze #jedzenie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brednyk: LOL. Po pierwsze Twoje osiągi są marne. Po drugie, zrób krzywą cukrową, a potem pogadamy. Po trzecie, wróć za 10 lat i się pochwal, co u Ciebie.
  • Odpowiedz
@NooB1980: wrzuć badania krzywej glukozowo insulinowej to sobie zobaczysz dowody naukowe.
Ja mam niski poziom glukozy i insuliny, bo moje komórki są czule na insulinę i nie wymagają jej duzo żeby pakować do nich glukoze. Mój mózg pracuje wyśmienicie podobnie z formą sportowa, czego nie można powiedzieć o Tobie. Mózg zalany tłuszczem, sylwetka zalana tłuszczem. Powód? Wiara w głupoty, bo to ani wiedza, ani nauka, tylko religia.
  • Odpowiedz
Mirki czasami po jedzeniu posiłku bogatego w węglowodany tak mnie rozkłada że czuje sie jakbym był pijany i tracę niemalże przytomność. Pojawia się też od razu gorączka która trwa z 5 minut. Muszę wtedy się położyć i momentalnie zasypiam. Ciężko mi się potem chodzi, nie mam sił i potrzebuje czasu żeby dojść do siebie. Nie mam tak zawsze. Paradoksalnienie występuje to przy jedzeniu tych zdrowszych węgli, jak jem coś słodkiego albo zwykłą
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ChelseaDagger: zrób jeszcze raz badanie cukru we krwi ale też HbA1c. Możesz też zamówić własny glukometr I sprawdzić cukier po weglowodanowym posiłki (godzina/dwie) I w sytuacjach kiedy masz objawy.
  • Odpowiedz
#cukrzyca #lekarz #malopolska #krakow Bardzo proszę o pomoc w poszukiwaniu lekarza (diabetologa) dla mojej babci. Widzę, że jej stan się pogarsza, a jej dotychczasowy lekarz ( który nie jest diabetologiem, ale przepisuje jej leki), nie reaguje na coraz gorszą kondycje babci, cały czas zaleca te same leki w tych samych dawkach.
Gdyby ktoś znał godnego polecenia specjalistę, bardzo proszę o kontakt, może być nawet
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: uzywasz wielu madrych słów, jednak twoja skutecznosc i wiedza jest zerowa na temat cukrzycy typu 2.:)

uderzającą cechą cukrzycy jest zamiana substratu ! energetycznego z węglowodanów na tłuszcze" cyt. Stryer, "Biochemia", PWN, W-wa 1999 s. 833 powodując "insulinooporność".

Cukrzykiem jest osoba wydalajaca cukier z moczem-fizjoligia (prog nerkowy). Nie dziekowac.

Dieta Optymalna leczy cukrzyce typu 2, zainteresuj sie. @skruszony: :) Arkadia Lido ma dobre opinie.
  • Odpowiedz
Czy idac na badanie krwi na czczo powinnam przyjac przed badaniem dawke insuliny, tak jak codziennie czy dopiero po badaniu? Jak Wam mówił lekarz?
Bo mi nic nie mowil xD
#cukrzyca
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karloSolrak: Skoro jesteś na penach to może warto wyregulować odpowiednio dawkę insuliny długo działającej ("nocnej") żeby te poranne cukry były bliższe stówki. Możliwe, że łapie Cię tak zwany "efekt brzasku".
  • Odpowiedz