Wszystko
Najnowsze
Archiwum
2
Brunatna tkanka tłuszczowa chroni przed licznymi chorobami. Jednak nie wszyscy..

Tkanka tłuszczowa kojarzy się z otyłością i chorobami. Istnieje jednak tłuszcz „dobry” i „zły”. Biała tkanka tłuszczowa służy magazynowaniu energii i to ona obciąża nasz organizm. Z kolei „dobry” tłuszcz, czyli brunatna tkanka, spala tłuszcz i służy utrzymywaniu prawidłowej ciepłoty ciała.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #

- 2

- 41
- 75
521
Prof. Mieczysław Walczak: Problemem jest „epidemia” cukrzycy typu 1 wśród dzieci

Szacuje się, że w naszym kraju każdego roku przybywa 7 proc. dzieci z cukrzycą typu 1 i obecnie choruje ich już ok. 20 tys. Dotyczy to zwłaszcza tych najmłodszych, poniżej 5. roku życia.
z- 177
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#kiciochpyta #cukrzyca
- 1
http://www.injex.com.pl/index.php?strona=oinjex-115
#cukrzyca #insulina
- 0
No ale po opisach to brzmi aż za dobrze :D Chce to koniecznie.
- 0
- 1
Zrobiłem ostatnio badania i moją uwagę przykuły przede wszystkim bardzo niskie wyniki wit. D (9 ng/ml), wysoki(?50) estradiol i podejrzana glukoza (103). No i pojawiły się w związku z tym pytania:
1. Czy trzeba coś rozbić z estradiolem w okolicach 50? Niby ponad normę. Dodam, że w przeszłości miałem problem z gino, ale w większości ustąpił. Wolałbym jednak, żeby nie wrócił.
2. Glukoza
źródło: comment_1609085552yHjwugTAUWPPAFNmIVfxkA.jpg
Pobierz- 11
Wielu z Was wspierało mnie i mojego syna w naszej walce o jego zdrowie. Dziękuję Wam za to.
Tutaj jest link do wpisu na facebooku: wpis o Guciu
Nie będę wklejać tutaj pełnej treści tego wpisu. Jest bardzo długi i z kilkoma zdjęciami dlatego zachęcam by go właśnie tam przeczytać.
Z anonimowych bo sie wstydze xd
Byłem u dietetyka bo mi glukoza skacze. Tzn pod norme, jestem dość wysportowany ale jem różnie raz 3 raz 4 posiłki i czasem podjadam.
Dietetyk na to że moge miec predyspozycje do cukrzycy drugiego typu i lepieh żebym jadl 5-6 posilkow i regularnie
Komentarz usunięty przez autora
- 2
Wyniki tego badania pokażą jak reaguje Twój organizm na glukozę.
Tak jak przedmówcy mówili ważne są:
1) Indeks glikemiczny (IG) Osoba chora na cukrzycę powinna wybierać produkty o niskim i średnim Indeksie glikemicznym.
Do 50 - niski IG
50-70 -
9
Okazuje się, że wyższy poziom testosteronu oznacza mniejsze ryzyko cukrzycy

Naukowcy przeprowadzili właśnie bardzo ciekawe badania, z których jasno wynika, że poziom testosteronu u mężczyzn i ryzyko wystąpienia cukrzycy są ze sobą mocno związane.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Moja mama chce na święta glukometr ale potrzebuje taki żeby jego obsługa była tania -
Jaki jestnajbardziej ekonomiczny ?
- 0
- 1
- 0
- 0
Anyway, kupiłem mamie na prezent poduszkę nagrzewającą, i tak sobie czytam w necie na jakimś artykuliku kopiowanym na kilku stronach że osoby z cukrzycą nie powinny ich używać. Są jakieś faktyczne przesłanki co do tego? Czy ktoś kto pisał to dodał tam cukrzyków bo w sumie oni to prawie nic nie mogą, to bezpieczniej będzie ich dodać jakby coś się tam
- 0
Okej, Mamie na razie to nie dolega, ale jest to jakieś wytłumaczenie przeciwwskazania. Dzięki bardzo.
dzięki za pytanie, musiałem sobie przypomnieć co ma cukrzyca do poduszek nagrzewajacych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od pewnego czasu dość często bywam senny, regularnie zdarza mi się sypiać popołudniami. Bagatelizowałem to, ale od paru dni mocno wzrosło mi pragnienie, wypijam z 4-5l wody dziennie, a i tak mogę na luzie wypić jeszcze parę. Tak częste picie wody wiąże się też z częstym oddawaniem moczu, ale to chyba normalne. Zacząłem się bać, że to może być cukrzyca. Są to wystarczające objawy by ją podejrzewać i zrobić testy?
#
- 1
- 0
- 1
- 17
- 3

























