Ostatnio zwolniłem się z pracy i po 30 dniach wygasło mi ubezpieczenie, dzisiaj byłem u diabetologa i mnie o tym poinformowała i dała jakis kwi do podpisania „prawo do świadczeń zdrowotnych?” Coś w ten deseń? Musiałem tam tylko podpisać i podać numer serii dowodu osobistego, ktoś wie co to mógł być dokładnie za dokument i podać mi go w PDF? #ubezpieczenia #ubezpieczenie #cukrzyca #przychodnia
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kenshin985: w Polsce nie znalazłem ofert. Powołując się na ich głównej stronie widze, że działają na zasadzie współpracy z regionalnymi dystrybutorami. Możliwe, że w Polsce jeszcze takiego nie znaleźli co spełniałby ich wymagania.

No ale po opisach to brzmi aż za dobrze :D Chce to koniecznie.
  • Odpowiedz
Witam, witam i o moje zdrowie pytam. Bożonarodzeniowe wyniki krwi do oceny.
Zrobiłem ostatnio badania i moją uwagę przykuły przede wszystkim bardzo niskie wyniki wit. D (9 ng/ml), wysoki(?50) estradiol i podejrzana glukoza (103). No i pojawiły się w związku z tym pytania:

1. Czy trzeba coś rozbić z estradiolem w okolicach 50? Niby ponad normę. Dodam, że w przeszłości miałem problem z gino, ale w większości ustąpił. Wolałbym jednak, żeby nie wrócił.
2. Glukoza
Filip69 - Witam, witam i o moje zdrowie pytam. Bożonarodzeniowe wyniki krwi do oceny....

źródło: comment_1609085552yHjwugTAUWPPAFNmIVfxkA.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Postanowiłem, że odezwę się i tutaj.
Wielu z Was wspierało mnie i mojego syna w naszej walce o jego zdrowie. Dziękuję Wam za to.

Tutaj jest link do wpisu na facebooku: wpis o Guciu

Nie będę wklejać tutaj pełnej treści tego wpisu. Jest bardzo długi i z kilkoma zdjęciami dlatego zachęcam by go właśnie tam przeczytać.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@inny_89 trzymam kciuki żeby rehabilitacja dalej przynosiła efekty i żeby Guciowi udało się nadrobić jak najwięcej. Dużo zdrowia dla całej waszej rodziny. Niech w nowym roku czeka was wiele wspaniałych i radosnych chwil. No i przekaż małemu wojownikowi uściski od cioci z wykopu ()
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Z anonimowych bo sie wstydze xd

Byłem u dietetyka bo mi glukoza skacze. Tzn pod norme, jestem dość wysportowany ale jem różnie raz 3 raz 4 posiłki i czasem podjadam.

Dietetyk na to że moge miec predyspozycje do cukrzycy drugiego typu i lepieh żebym jadl 5-6 posilkow i regularnie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Polecam zrobić 3 stopniowe krzywe: insulinową i glukozową.
Wyniki tego badania pokażą jak reaguje Twój organizm na glukozę.
Tak jak przedmówcy mówili ważne są:
1) Indeks glikemiczny (IG) Osoba chora na cukrzycę powinna wybierać produkty o niskim i średnim Indeksie glikemicznym.
Do 50 - niski IG
50-70 -
  • Odpowiedz
Halo #cukrzyca
Moja mama chce na święta glukometr ale potrzebuje taki żeby jego obsługa była tania -
Jaki jestnajbardziej ekonomiczny ?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#cukrzyca czy ktoś z was miał do czynienia, stosuje insuline Fiasp? Z jakiej przeszliście i jakie różnice zauważacie?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kenshin985: ja przeszedłem z noworapid+lantus na noworapid+tresiba było lepiej ale ciągle słabo. Dopiero Fiasp + tresiba zrobiło robotę i to jak ręką odja. Wcześniej miałem problemy z hipo i porannym hiper. Nie mam cmg ale podejrzewam że wykres dobowy byłby płaski jak stół
  • Odpowiedz
hello, budujemy z kolegą system ekspertowy mający pomóc osobom chorującym na cukrzycę, na podstawie danych biometrycznych. jak wyniki z glukometru wysyłane do aplikacji itp oraz ankietyzacja po pomiarach. Tutaj pojawia się potrzeba zdobycia wiedzy eksperckiej z tej dziedziny i pytanie do wszystkich diabetykow. Czy istnieje wyjsciowy poziom glukozy dla was, czy mierzycie jej poziom na codzien kilkukrotnie i czy on jest dla was ważny, jakie występują anomalie przy pomiarach, co taka aplikacja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam czy jest na sali lekarz? Choruje na cukrzyce typu 1 od 5 lat,jestem na toujeo i apidrze solostar. Dwa lata temu trafilem do szpitala z powodu zawrotow glowy, niepokoju, uczucia jakbym mial zemdlec zaraz , wietkie nogi, i tak jakby na sekunde dwie film mi sie urywal.W powiatowym przetrzymali mnie 3 dni, w tomografii nic nie wyszlo,obejrzal mnie neurolog i stwierdzono przemijajace niedokwienie mozgowe zapisali memotropil, vinpoton, nebilenin doraznie, asentre na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może pytanie będzie głupie, może mądre, nie wiem, ale się domyślam.
Anyway, kupiłem mamie na prezent poduszkę nagrzewającą, i tak sobie czytam w necie na jakimś artykuliku kopiowanym na kilku stronach że osoby z cukrzycą nie powinny ich używać. Są jakieś faktyczne przesłanki co do tego? Czy ktoś kto pisał to dodał tam cukrzyków bo w sumie oni to prawie nic nie mogą, to bezpieczniej będzie ich dodać jakby coś się tam
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@itjustworks: gdy osoba z powiklaniami ma neuropatie to czuje takie pieczenie i uczucie gorąca w miejscu uszkodzenia nerwów, dlatego osoba moglaby się poważnie oparzyc ta poduszka.
dzięki za pytanie, musiałem sobie przypomnieć co ma cukrzyca do poduszek nagrzewajacych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirunie
Od pewnego czasu dość często bywam senny, regularnie zdarza mi się sypiać popołudniami. Bagatelizowałem to, ale od paru dni mocno wzrosło mi pragnienie, wypijam z 4-5l wody dziennie, a i tak mogę na luzie wypić jeszcze parę. Tak częste picie wody wiąże się też z częstym oddawaniem moczu, ale to chyba normalne. Zacząłem się bać, że to może być cukrzyca. Są to wystarczające objawy by ją podejrzewać i zrobić testy?
#
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kinol_exe: Warto. Miałem identyczne objawy, tylko chciałem być fit, więc na pragnienie kupowałem zgrzewkę soku pomarańczowego. Jak w końcu wybrałem się do lekarza, jak suszyło mnie przez tydzień i sprałem po południu i 8-10h w nocy, to cukier miałem w okolicach 500.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GMLL: Na twoim miejscu poszedłbym i tak na takie badania. Jeżeli jesteś mocno ospały i bardzo chcę Ci się pić, to może być problem z tarczycą, albo nerkami, a one takie wykryją
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nigdy nie miałem problemów z cukrem, ale ostatnio jest co raz gorzej... Co rano mam lekkie zawroty głowy, niepokój, ucieka mi wzrok, nie umiem się na niczym skupić... Najgorsze jest to, że wyniki z glukometru są idealne - na czczo 80, 2h po posiłku 90. Na śniadanie pije warzywno-owocowe koktajle lub jem ciemne pieczywo razowe z szynką lub serem i do tego jajko. Po południu zaczyna mi przechodzić, późnym wieczorem znowu trochę
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Peter_Mountain: jakby myślę że to nie musi być koniecznie problem z glukoza, może to dotyczyć innych parametrów, rano masz zajebisty cukier, to nie jest nawet wskazanie do krzywej jeśli mam być szczery
  • Odpowiedz