Mircy z #motoryzacja, myję auto w domu karcherem i zastanawiałem się czy są jakieś takie środki osuszające po myciu, żeby nie trzeba było wycierać szmatką. Chodzi mi o taki patent, jak jest na tych myjniach samoobsługowych na drobne, że spryskuje się wodą z osuszaczem i auto jest suche za chwilę, tylko że do użytku domowego #auto #myjnia #karcher
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RSjabber: Klucz dlaczego nie masz zacieków po myciu na myjni to wykorzystanie wody poddanej procesowi odwróconej osmozy (usunięcia zanieczyszczeń które powodują zacieki -> zostaje czysta woda. Jeśli chcesz spróbować w warunkach domowych to kup sobie wodę zdemineralizowaną np. w hipermarkecie i podepnij się do niej karcherem zamiast do wodociągów. Jeśli chcesz mieć kompletnie doświadczenie jak na myjni bezdotykowej to kup sobie jeszcze taki środek : http://www.ehrle.sklep.pl/product-pol-45-Nablyszczacz-EHRLE-SuperFinish-TM-2L.html i zmieszaj z wodą
  • Odpowiedz
Mirki, help!
Kupiłem wczoraj auto. Ogólnie to nie znam się za bardzo na tym. Chciałem auto co jeździ do przodu i tyłu i skręca. Padło na fiest mk7, 3D (ważne w tej historii). Auto obejrzane, miało kilka kosmetycznych mankametów jak np. delikatnie pęknięty klosz od lampy tylnej. To mi przeszkadzało. Podczas podpisywania umowy, zostało dopisane "do poprawek lakierniczy i blacharskich". Dziś rano wrzucam plecak na tylnią kanapę, jadę do pracy i próbuje wyjąć
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WBoyak: kupiłeś auto ile nawet go nie sprawdziles..
znam przypadek gdzie typ kupił auto i nie sprawdził wstecznego biegu. Jakiego było jego rozczarowanie w domu jak chciał jechać do tyłu xd
  • Odpowiedz
@WBoyak: no to jak nie możesz kogoś wsadzić do tyłu to jest wada istotna,kupiłeś samochód aby jeździć w 4-5 osób a nie ma jak wsiąść,Jak w krótkim terminie może wymienić fotele na właściwe to może się wybronić(ale wątpię by mu się opłacało)w innym wypadku musi oddać pieniądze bo i tak przegra przed sądem
http://autokult.pl/27026,rekojmia-na-samochod-uzywany-co-powinienes-wiedziec

Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze
  • Odpowiedz
#autohandel #biznes #auto

Mirki, dostałem w rozliczeniu auto. Mam umowę kupna na firmę. Teraz chcę je sprzedać. Przy VAT-marża mam oddać księgowej fakturę oraz umowę. Czy z tego wynika, że klient dostanie poprzednie umowy, ale tej jednej do ciągłości będzie mu brakowało?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@delbana: Jeżeli samochód jest wyprodukowany w UE i ma dokument EUR-1, to nie płacisz cła, jedynie VAT na granicy, podobno na niemieckiej możesz to załatwić, bo jest niższy niż w Polsce. Oprócz tego musisz kupić blachy zjazdowe, ale tutaj co kanton, to inne przepisy. Cena blach około 200 chf.
  • Odpowiedz
Mirasy i śliweczki przydało by mi się #bluetooth do #auto. Mam radio z nieużywanym #jack3,5 i właśnie tam bym chciał wpiąć jakiegoś blutacza. Może ktoś już zakupił jakieś cudo i może polecić coś co by łączyło się od razu po włączeniu radia z telefonem, bez żadnych komplikacji... Nie chce żadnego Parrota za grube #piniondze bo mnie nie stać,chyba że ktoś będzie miał
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opel Vectra C
Pojemność skokowa 1 600 cm3
Rodzaj paliwa Benzyna
Moc 101 KM

Mocno awaryjna jednostka?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@SpiderFYM tak wpisz sobie m32 skrzynia, ludzie piszą że jest ona zbyt słaba do tego auta i jak ktoś chce robić chipa to będzie szybko wymieniał. Jak dla mnie nic się kompletnie nie dzieje
  • Odpowiedz
W końcu odebrałem swój samochód!!
Nie pokazuje go Wam dlatego, aby się chwalić, tylko po to, żebyście uwierzyli w swoje marzenia. Jeśli czegoś naprawdę mocno pragniemy i ciężko na to pracujemy to możemy mieć wszystko co tylko sobie wymarzymy!
Nie pytajcie mnie dlaczego wybrałem kolor bordowy, pewnie dlatego, by rzucać się w oczy ( ͡ ͜ʖ ͡) a poza tym nie widać na nim kurzu tak bardzo.
tera - W końcu odebrałem swój samochód!!
Nie pokazuje go Wam dlatego, aby się chwali...

źródło: comment_8DJ8fkhTe1zBFpoinY1rVxZl8z2Hl7Qv.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, boje się jeździć samochodem. Jak jeżdżę po mojej rodzinnej wiosce i autostradach, to wszystko jest ok. Za to w mieście dostaje jakiegoś ataku paniki - boje się że kogoś potrącę/wymuszę pierwszeństwo/walnę/wybiorę złą trasę przez przypadek.

Z dwukołowcami nie ma takiego problemu - wiem że mam dużą sterowność nad pojazdem i to mnie uspokaja,

Jakieś porady jak sobie z tym poradzić?

#prawojazdy #auto #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki, jaką kamerkę do ok 300 zł polecacie?
W jednej z gazet w kat cena/jakośc wygrała teraz Naviman 50, ale ona nie ma GPS. Jest coś fajnego do 300 zł z GPS, czy się w to nie bawić?
Mam teraz jakąs kamerkę sprzed 4-5 lat, ale dziadostwo wielkie i obsługa ujowa. Np: musi zapełnić cała kartę, by zacząc nadpisywac, absurd.

#kamera #navi #auto #motoryzacja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zerknij na autowrzuta.pl - obszerne forum z wieloma tematami i klipami z dróg - są też wątki "jaką kamerkę wybrać" - czytania na całe zimowe miesiące.
Bo to o co pytasz to temat rzeka.
Jedni - jak np. ja - chcieliby mieć czytelnie nagrane blachy, inni potrzebują w nocy lepszej jakości, inni chcą 60 fps, inni chcą 1440p , jeszcze inni szerszego kąta nagrania, inni wszystkiego tego.

W rodzinie u mnie jeździ
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: sprzedajesz samochód, w momencie podpisywania umowy KS kupujący musi podpisać, że rezygnuje z OC. Wtedy dostajesz zwrot (kwota podzielona przez 365 minus ten okres, który upłynął), ale kupujący musi od razu mieć nowe OC, a z tym bywa różnie.
Ewentualnie - musisz się umówić z kupującym i mu zaufać, bo on może w dowolnym momencie wypowiedzieć umowę OC i dostajesz zwrot na takiej samej zasadzie - ale jest ryzyko,
  • Odpowiedz