Co polecacie przy kryteriach:

- Podwyższone kombi lub SUV
- 4x4, automat
- minimum 170KM, chętnie diesel
- system bezkluczykowy to must have
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pytanie na temat dymiacych samochodow, zauwazylem, ze w przypadku niektorych diesli spaliny strasznie smierdza? czym to jest spowodowane?

edit: czy mozna "wyczuc", ze jest wyciety katalizator albo system adblue?

#auto
#motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#skoda #fabia #motoryzacja #auto

Witam. Kupiłem sobie wtyczkę OBD2 do Fabii II (2009) benzyna, by skasować błąd CHECK ENGINE. Niestety wtyczka nie łączy się z komputerem w Fabii (próbowałem na trzech wtyczkach, na wszystkich możliwych częstotliwościach). Od niedawna mam założony podtlenek LPG, może to w jakiś sposób blokuje dostęp wtyczki do komputera samochodowego?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DonAndresPL8: Sterownik LPG może być podłączony pod OBD i blokuje wtedy łącze, sposoby są dwa:
- przed wyłączeniem samochodu przełączasz go na benzynę i przy uruchamianiu silnika łączysz się jak najszybciej
- wyjmujesz bezpiecznik od instalacji LPG i łączysz się normalnie, bezpiecznik powinien być gdzieś na kablu koło akumulatora
  • Odpowiedz
Siema. Czy wystarczy w link4 zgłosić fakt, że auto sprzedałem (dostałem zwrot z oc i przyjęcie zgłoszenia) czy muszę im wypowiadać jeszcze jakoś umowe? Nagminnie do mnie wydzwianiaja jednak z automatu odrzucam od kiedy dzień w dzień mam telefonu od fotowoltagowna.

#ubezpieczenia
#auto
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Majkel94:
Należy zgłosić i tyle.
OC przechodzi na nowego właściciela, więc jak sprzedałeś auto to już nie jesteś stroną w umowie tego OC. A skoro nie jesteś stroną w umowie to nie możesz jej wypowiedzieć, prawda?
To nowy właściciel może wypowiedzieć tą umowę i zawrzeć nową. Jak to zrobi - Ty dostaniesz zwrot części składki, ale nie masz wpływu na to, czy on ją wypowie.
  • Odpowiedz
Może ktoś z was był w podobnej sytuacji lub ogólnie w większej grupie uda nam się coś ustalić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby wpis nie był przydługi wylistuję najważniejsze rzeczy:

- Ostatnio sprzedałem auto za 75k zł
- Jestem na B2B liniowy, jeśli wejdzie nowy ład to ryczałt, zarobki 12-14k zł miesięcznie "na czysto"

Chciałbym w najbliższych tygodniach kupić nowe auto, powiedzmy że mam już wybrany model i jego kwota wynosi 118k zł, pewnie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam! Poszukuję gruza. Jakikolwiek komfort z jazdy nie ma dla mnie zupełnie żadnego znaczenia.

Wymagane cechy auta:
- Niska cena
- Tanie części
- Łatwość przeprowadzenia ewentualnych napraw lub niezawodność ( ͡° ͜
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam pytanie z zakresu #ubezpieczenia #samochody mianowicie moja dziewczyna miała stłuczkę moim autem. Auto miała ode mnie odkupić, no i korzystając z sytuacji że auto stoi u mechanika chcemy załatwić przerejestrowanie. Tutaj pojawiają się pytania:
- stluczke spowodowała ona, spisaliśmy oświadczenie z poszkodowanym. Czy z powodu rozpoczęcia rejestracji auta na nią poszkodowany nie będzie miał problemów w swojej ubezpieczalni w uzyskaniu pieniędzy na naprawę swojego auta od
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartzov Może jak jeszcze nie zgłosił szkody to można by dać nowe oświadczenie poszkodowanemu ale ja nie doradzam żeby tak robić bo zawieranie umowy sprzedaży z datą sprzed tygodnia czy jakąkolwiek inną niż dzisiejsza jest niezgodne z prawem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vertical: @bartzov: zrozumiałem że auto zostało sprzedane, ale nie przerejestrowane jeszcze i to po sprzedaży doszło do stłuczki. Nie chcę się wypowiadać dalej w tym temacie, bo zaraz ktoś zrozumie że nawołuje do przestępstwa ( )
  • Odpowiedz