Wpis z mikrobloga

Co robić z nagraniami piratów drogowych?

Mam w cholerę nagrań piratów drogowych.
Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, na przejściu itd.

Co z nimi zrobić?
Jak wrzucę w sieć to ktoś się nimi zajmie, da jakiś mandat?
Bo jak nie to nie chce mi się tracić czasu na wycinanie i wrzucanie.

To, że ktoś napisze jakiś tam wpis na tablica.pl o tym, że kierowca tej rejestracji to pedał to mnie nie satysfakcjonuje.

#stopcham #piratdrogowy #auto #samochody #kierowcy #poradyprawne #prawo
  • 9
@kmlbnd: Niestety z tym jest różnie. Teoretycznie powinno być tak, że wysyłasz takie nagranie na specjalną skrzynkę policji Stop Agresji Drogowej i oni już tym się zajmują. Wiem, że niektóre komendy tak działają.

Ale sam z doświadczenia wiem, że jak wyślesz takie nagranie to potem i tak wzywają cię na przesłuchanie.

Sam mam wiele takich nagrań, ale po prostu nie chce mi się ich wysyłać, bo policja wszystko komplikuje (a przynajmniej
@kmlbnd: ja mam taką zasadę, że zgłaszam ale dopiero jak już mam do czynienia z amebą, która realnie zagroziła czyjemuś życiu, albo po prostu zachowała się jak burak na drodze. Jak ktoś przejeżdża na czerwonym/przecina ciągłą/przejście dla pieszych, ale nie powoduje dużego zagrożenia to nie robię nic, albo czasem wyślę na YT. Nie ma co spamować policji bzdetami, że ktoś na przykład się zagapił na światłach, bo to już zalatuje jakimś
@size w sumie słuszne podejście.

Od dziś robię to samo.

Kompletne ameby zgłaszam i mogę nawet zeznawać.

Miałem kiedyś tira wyprzedzającego na przejściu, coś takiego będę zgłaszał.
@kmlbnd: zeznawania się nie bój, bo to jest max pół godziny - jeśli dobrze opiszesz sytuację w mailu (data, miejsce, szczegóły, może rysopis jeśli masz) to wystarcza sam podpis. Przy zgłaszaniu podaj swoje dane osobowe, w tym adres zamieszkania, żeby Twój lokalny dzielnicowy mógł cię zaprosić.