@mentari: po pierwsze w aucie z EGR nie musi oznaczać upg.
Po drugie to pokazuje tylko konkretne uszkodzenie uszczelki. Dwa razy w życiu robiłem upg i w żadnym z nich test co2 nic by nie wykazał
  • Odpowiedz
Macie jakiś patent na piszczące hamulce? Wczoraj byłem po wymianie klocków, potem polatałem w deszczu a dziś od rana mocno piszczą pod koniec hamowania, najbardziej przy cofaniu.
#motoryzacja #auto
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Protectorx: Jak zmieniłeś tylko klocki bez tarcz to wymyślą jakąś bajeczkę o materiałach i tam jest wyjście.
Można przetrzeć powierzchnię klocka papierem ściernym i jeżeli klocek nie ma sfazowanej krawędzi natarcia, to zrobić to samemu.
pablo_see - @Protectorx: Jak zmieniłeś tylko klocki bez tarcz to wymyślą jakąś bajecz...
  • Odpowiedz
Mirasy zaczynam poszukiwania samochodu. Aktualnie posiadam A4 B6 1.8t z lpg 2004r, poszukuję czegoś nowszego (raczej w kombi bo niedługo trzeba bombla planować) w benzynie z możliwością instalacji lpg (a więc raczej odpadają wszytskie silniki z bezpośrednim wtryskiem). Ktoś coś doradzi co może być warte uwagi w kwocie do ok. 20 - 25 tys zł i coś co by w miarę fajnie jeździło (150+KM)? W sumie wolałbym znaleźć coś w dolnej granicy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

raczej w kombi bo niedługo trzeba bombla planować


@elbankiero: W sensie, że bombel będzie miał 600l objętości? Serio, po co zwykłej osobie z dzieckiem kombi? ( ͠° °) Przecież wózek + bagaże na kilkudniowy wyjazd zmieścisz na luzie nawet do zwykłego kompakta.
  • Odpowiedz

Nigdy ponownie nie ubezpiecze auta w:

  • mtu24 3.6% (1)
  • allianz 0% (0)
  • aviva 0% (0)
  • pzu 42.9% (12)
  • generali 0% (0)
  • hdi 10.7% (3)
  • link4 10.7% (3)
  • compensa 14.3% (4)
  • warta 10.7% (3)
  • inne: napisz komentarz 7.1% (2)

Oddanych głosów: 28

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć,
Wpadło mi w ręce radyjko midland 5001z.
Chciałem się pobawić nim, zestroilem antenę i w trasę. Jest problem. Odbiera super ale z nadawaniem jest kłopot. Przez pierwsze 30 minut, po naciśnięciu gruszki lampka nadawania się świeci ale siła nadawania to 0watt. Mija +-30 minut i zaczyna nadawać super, bez przerw, godzinami hehe
Zostawiam radio na noc w aucie, odpalam rano i znów to samo.
Może ktoś się orientuje czy te objawy to
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przez pierwsze 30 minut, po naciśnięciu gruszki lampka nadawania się świeci ale siła nadawania to 0watt. Mija +-30 minut i zaczyna nadawać


@AnonimoweMirkoWyznania: wygląda jak objaw podeschniętego elektrolita, który po otrzymaniu napięcia się formuje i zaczyna działać, a po dłuższej przerwie znów zdycha. Do naprawy, tylko musisz to dać komuś, kto temat ogarnia. Nie wiem, czy da radę anonimowo ;) :D
  • Odpowiedz
Może ktoś się orientuje czy te objawy to znak że końcówka mocy się kończy czy może jest to efekt np. nocnego zmrożenia radia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem czemu z anonimowych piszesz,
To nie wina elektrolitów. Ani końcówki mocy (choć powiedzmy ... zimny lut itp mółby być, ale to mało prawdopdoobne by się naprawiało i zostawało naprawione, na wstrząsach by raz nie działało a
  • Odpowiedz
Czy można obecnie kupić auto za gotówkę od osoby prywatnej, czy jest jakiś limit kwotowy?
Ktoś się orientuje czy zakup samochodu osobowego na firmę od osoby prywatnej daje jakieś korzyści dla przedsiębiorcy?
Czy oprócz podatku PCC 2% mam jeszcze jakieś koszty podatkowe przy zakupie używanego auta?

#motoryzacja #samochody #auto #przepisy #firma #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uve444: Po kolei:
1. Jak kupujesz jako osoba prywatna, od osoby prywatnej nie ma żadnych limitów. Jeżeli jako firma od osoby prywatnej nie jestem tak w 100% pewny.
2. Żadnych. Tzn. jesteś w stanie po kupnie auto wciągnąć do firmy i odpisywać amortyzację, ale to tyle.
3. Kupując od osoby prywatnej tylko PCC.
  • Odpowiedz
@FenixxPl: Rozumiem, że nawet jeśli jestem właścicielem firmy, ale kupuję auto na umowę kupna-sprzedaży nie na firmę od osoby prywatnej to nie ma limitu płatności gotówką?
  • Odpowiedz
  • 2
@brakloginuf: Fajnie, klekot na fajny moment obrotowy, automat w BMW to mistrzostwo świata, a połączenie niskiego auta i małych oporów z dieslem równa się latanie po autostradach po 150km/h z spalaniem 4,9litra
  • Odpowiedz
Szukam auta osobowego na dłuższe trasy nawet 1500km tygodniowo tak do 20k max. Coś taniego w utrzymaniu i z małym spalaniem na trasie Kombi albo sedan. Polecicie coś Mireczki? Narazie biorę pod uwagę Passata, Golfa IV, Volvo V40

#auto #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki poratujcie, muszę żonie samochód kupić, ceny teraz to masakra, a ja nie wiem co jej wziąć.
Teraz jeździ citroenem "tfu" pluriel tfu i już brakuje mi sił do tego niby pojazdu.
Przeznaczenie to głównie dojazd do pracy 10 km
Zależy mi na 5 drzwiach (bo dziecko) bezawaryjnosci i jako takim rozsądnym spalaniu, klima i już.
Budżet 10k chciałbym się zmieścić
Myślałem nad focusem mk2 albo golfem V tylko znowu jaki silnik...
bury256 - Mireczki poratujcie, muszę żonie samochód kupić, ceny teraz to masakra, a j...

źródło: comment_1649431552sSkP0z1daqrXsnTFT9lppG.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecicie mi samochód godny uwagi w okolicach 30-40k max? Szukam od jakiegoś czasu wozidła, które bedzie sprawiało przyjemność z jazdy. Byłem ostatnio oglądać peugeota 508 SW z 2012 roku, 2.0hdi 163km, spodobał mi sie ten model, ale w okolicy (100km) nic ciekawego nie ma - ten co oglądałem to odpadł przez cofany przebieg.
Ogólnie dla mnie to dosyć spora suma, duzo wyrzeczeń mnie kosztowało odłożenie takiej kwoty, wiec nie chciałbym sie wpakować
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mivhu nie rezygnuj ze starszych aut. Zobacz sobie BMW E46 i się przejedź. Najlepiej sedan albo turas. Przy takim budżecie kupisz takiego śmiecia z fajnym silnikiem w sensownym stanie i zostanie na serwis. Byle rdzy nie było bo to drożej naprawić.
  • Odpowiedz
Mirki, czy ktoś miał taki problem w samochodzie z tą kontrolką? Konkretnie chodzi mi o modele Lexusa.

Wczoraj byłam pierwszy raz w dłuższej trasie od czasu zmiany opon na letnie tydzień temu. Kontrolka zapaliła się wczoraj, ale mechanik mi powiedział przy zmianie opon, że jak się coś zapali, to mam wpaść, bo to pierwsza zmiana opon w tym samochodzie w ogóle. Dziś podjechałam, mechanicy wszystko sprawdzili i mówią, że powinno być ok. Zresetowali
Siaa - Mirki, czy ktoś miał taki problem w samochodzie z tą kontrolką? Konkretnie cho...

źródło: comment_1649354417sYUNo2FrlrbivhV2LzhptN.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki chce zminić mojego strupa Fiata Stilo w gnojówie 1.9 na coś innego za nieduze pieniadze. Ostatnio wpadly mi w oko: 407 Coupe 2.7 z Automatem w gnoju lub benzynka lpg, Alfa Złomeo 159 tez w gnojówie no i Dodge Magnum ale na to jeszcze ze 2 miechy musze dostukac. Co byscie polecili na tani p----------z po miescie #motoryzacja #auto #samochody #kupujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niedlugo mi i zonie konczy sie ubezpieczenia aut. Jest mozliwosc zeby ubezpieczyc moj samochod na zone? Sporo mi wyszlo oc teraz jak liczylem a to z tego wzgledu ze mialem dwie kolizje w tamtym roku. No i przy okazji moze ktos zaoferuje jakies lepsze warunki niz rankomat? Moze jakos w pakiecie, uda sie nas policzyc fajnie.
#ubezpieczenia #auto #ubezpieczenieoc #oc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, dostałem właśnie informację, że została nałożona na mnie kara 3k za brak ciągłości w ubezpieczeniu auta, moja wina zapomniałem o tym, samochód kilka dni temu odebrałem od mechanika i tak jakoś wyszło. Wyczytałem że jest możliwość odwołania się. Myślicie że jest jakaś szansa na chociaż mniejszą karę? Pierwsze auto, pierdoła ze mnie, samochód był w naprawie miesiąc, odebrałem go tydzień temu, może o to warto zahaczyć? Miał ktoś podobną sytuację?
#
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SynuZMagazynu: no i właśnie o to chodzi że kłócisz się a nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Karę nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny a nie towarzystwo ubezpieczeniowe.
PS. HDI i Warta to jedna firma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz