Mirki z którymi pisałem o #australia - UDAŁO SIĘ!!! - wylot 6 sierpnia.
Trzymajcie kciuki za mnie bo wyjazd w ciemno, bez rodziny i żadnych znajomych na miejscu... :-D
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BelHeI: jesli masz tylko polskie to bedziesz musiał sobie zrobic na miejscu, sa tez troche inne kategorie ( https://www.sa.gov.au/topics/transport-travel-and-motoring/motoring/drivers-and-licences/driver-s-licence-classes ) . Jesli masz doswiadczenie i jestes dobry, to prawda, w kopalniach w WA mozna dobrze zarobic, ciezko jest sie tylko dostac do branzy na poczatku. Tez sobie zrobiłem australijskie prawko na ciężarowe ;) Ale jeśli chodzi o dostanie pracy w kopalniach będąc jeszcze w PL to będzie ciężko. Sporo jest
  • Odpowiedz
Myślałem, próbowałem, mieszkałem nawet jakiś czas w Kalgoorlie w WA, ale odpuściłem, za mało doświadczenia miałem. Później pracowałem w 'minings', ale z doskoku i na krótkich zleceniach, w zupełnie innym charakterze. Tak więc w końcu się udało, ale okrężną drogą :)

Ja miałem tylko zwykłe polskie prawko na osobowe, ono jest akceptowalne, dorobiłem do niego po prostu na ciężarowe 'HR' i wtedy posługiwałem się już tylko australijskim (pokrywa ono wszystkie kategorie w
  • Odpowiedz
@nt22: W australii pryskają na te wszystkie pająki i inne gówna tak jak u nas na komary, więc nie jest tam tak źle. No i są strefy gdzie nie wolno wchodzić, w jakieś krzaczory i inne takie żeby nie paść trupem od razu :P Wbrew pozorom nie jest tam tak strasznie jak to jest w internetach pokazane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No i stało się.

Właśnie wróciłem z rozmowy z szefem. Rzuciłem swoją #pracazagranica w #irlandia , w której jestem zaledwie 9 miesięcy. Podoba mi się tu strasznie, ale postanowiliśmy z moim #rozowym że pojedziemy trochę dalej ( #australia) .
Właściwie, decyzja ta została podjęta już dawno, ale rzucanie interesującej pracy i wyjazd w nieznane przyprawia mnie o dziwne uczucie w środku.

Dajcie jakieś
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach