Jakie są obecnie najlepsze miejsca emigracji? Proszę o opinie (najlepiej z autopsji ( ͡º ͜ʖ͡º) )
#szwajcaria #australia czy #kanada,
a może bliżej Polski - #niemcy #norwegia ?
Biorąc pod uwagę przede wszystkim wygodę życia, zarobki (głownie IT, ale nie mus) i mentalność społeczeństwa (która z różnych względów mi tutaj bardzo nie odpowiada ( ͡°

Najlepsze miejsce emigracji?

  • Szwajcaria 27.5% (33)
  • Kanada 18.3% (22)
  • Australia 14.2% (17)
  • Norwegia 11.7% (14)
  • Niemcy 10.0% (12)
  • USA 6.7% (8)
  • Inne (Jakie?) 11.7% (14)

Oddanych głosów: 120

  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lecę w delegację do Australii. Pytanie do mirków z #emigracja #nowazelandia i #australia - jak to jest z wizami? Mam przesiadkę w Auckland w NZ - potrzebuję mieć wizę? Oraz, jak to jest z wizami do Australii? Zamierzam użyć polskiego paszportu. #pytanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bender: Z Polskim paszportem do NZ możesz wjechać na 30 dni, bez konieczności załatwiania wizy. Pomijam już fakt, że to tylko przesiadka, więc nawet strefy tranzytowej nie opuścisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym zamówić coś z Australii, ale tamtejszy sklep nie wysyła paczek do Polski (chyba tylko do Polski, bo cały świat jest dostępny). Byłby ktoś tak miły i odebrał by moja paczkę, a potem wysłał do Polski? Oczywiście pokrywam wszystkie koszty i dorzucę coś od siebie w podziękowaniu

Odebrał mam na myśli, że ja zamówię dostawę pod podany przez kogoś adres

#australia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@entaroadun: masz rację, ale akurat w moim przypadku chodzi o sukienki, które przyjdą ze Sklepu Saboskirt wraz z paragonem/faktura. Poza tym nie chce żeby ktoś mi tą paczkę przewoził tylko wysłal kurierem/pocztą
  • Odpowiedz
Chce zamówić coś z Australii, ale niestety sklep nie wysyła paczek do Polski. Macie jakieś sposoby na tego typu sprawy? Może znacie jakieś firmy wysyłkowe?
#australia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zbigniew-wu: Do tego Atrax najbardziej jadowity pająk świata, lub drugi w kolejności po wałęsaku brazylijskim (zależy od źródła) największe rekiny, największe krokodyle, najbardziej jadowite ryby i meduzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Halo #australia i odwrócona do góry nogami część wypoku. Jako, że już za tydzień do Was dołączam to mam kilka startowych pytań. Info techniczne: lecę z Różową, na półtora roku (maj 2020), do Sydney.

1. Przesiadał się ktoś może na lotnisku w Singapurze? Lecę Scootem z Berlina, do Sydney, przesiadka w Singapurze. Będę mieć 2h 50min na przesiadkę, chciałbym też coś zjeść na lotnisku. Zdążę, czy trzeba będzie się mocno spinać?
2.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KonfesjonalToTakieDziwneSlowo: Spkojnie, 3h na tranzyt w Singapurze to dużo. Foodcourt na Changi jest słaby, jest fajne miejsce 15min taxi od lotniska z owocami morza, ale nawet nie proponuje jak się stresujesz. Spakuj ubranie na zmianę do bagażu podręcznego, ręcznik dostaniesz na basenie http://www.changiairport.com/en/airport-experience/attractions-and-services/swimming-pool.html i ta podróż zupełnie inaczej wygląda. Mel-Sing-Waw to moja ulubiona trasa do PL/Europy.

Daj znać jak już zrozumiesz, że Sydney ssie i pojawisz się w Melbourne (
  • Odpowiedz
@jazmojegopokoju: Przeżyłam jak dotąd dwie zimy w Sydney i bywały dni, że czułam się podobnie jak w Polsce. Nie gorzej - bo to nie jest dla mnie taka typowa europejska/Polska zima, a bardziej mocno deszczowa jesień. Żeby być na czas w poprzedniej pracy musiałam wstawać o 6:30 i słońca jeszcze nie było, a jak wychodziłam z biura o 18, to zdążyło już zajść, także z solidny miesiąc nie widziałam słońca
  • Odpowiedz