Wpis z mikrobloga

Jakie są obecnie najlepsze miejsca emigracji? Proszę o opinie (najlepiej z autopsji ( ͡º ͜ʖ͡º) )
#szwajcaria #australia czy #kanada,
a może bliżej Polski - #niemcy #norwegia ?
Biorąc pod uwagę przede wszystkim wygodę życia, zarobki (głownie IT, ale nie mus) i mentalność społeczeństwa (która z różnych względów mi tutaj bardzo nie odpowiada ( ͡° ʖ̯ ͡°) )

#emigracja #emigrujzwykopem #pytanie #kiciochpyta trochę #programista15k

Najlepsze miejsce emigracji?

  • Szwajcaria 27.5% (33)
  • Kanada 18.3% (22)
  • Australia 14.2% (17)
  • Norwegia 11.7% (14)
  • Niemcy 10.0% (12)
  • USA 6.7% (8)
  • Inne (Jakie?) 11.7% (14)

Oddanych głosów: 120

  • 25
  • Odpowiedz
@rotflolmaomgeez: Bezpieczna, czysta, rozwinięta, piękna kultura, niezwykłe krajobrazy, doskonała kuchnia.

12m^2? Bardzo chętnie, mogę jechać. Mieszkałbym nawet pod schodami w piwnicy, a nawet jako bezdomny w namiocie pod mostem.

Bycie bezdomnym w Japonii to jedno z moich największych marzeń.

Jeśli ktoś posiada kawałek kartonu w Japonii to proszę o kontakt, jestem gotów żyć w najgorszych warunkach, oddam życie i godność, aby tylko poczuć zapach wulkanicznej gleby i japoński tajfun.
  • Odpowiedz
@abc765: Patrząc m.in. na PKB to Irlandia
https://ec.europa.eu/eurostat/tgm/graph.do?tab=graph&plugin=1&language=en&pcode=tec00115&toolbox=type
Nastawieni są mocno na IT. O czym świadczy chociażby to, że główne siedziby na UE mają tam Facebook, Google czy Apple.

Mają największy wzrost gospodarczy w przeciągu ostatnich lat. W zasadzie to pod tym względem deklasują wszystkie kraje o kilka długości. Porównaj sobie z poprzednimi latami. Zwłaszcza, że w czasie kryzysu byli w niezłym
  • Odpowiedz
@abc765: Chyba wszystko zależy od tego kto jakie ma CV i jakiej pracy szuka, nie jestem pewien czy w takiej Szwajcarii potrzebują aż tak wielu Polaków na budowę jak chociażby w Anglii. Ale za to mogą tam potrzebować ludzi z IT. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@s3ba11: @abc765: Protestuje! W przypadku Irlandii to jest wskaznik nadmuchany korporacjami puszczajacymi tam swoje dochody w celu unikniecia podatkow, szary zuczek z tego tak wiele nie ma. Zajrzyjcie tutaj: stosunek pensji do PKB

Nie zeby pensje tam nie byly wysokie Srednie pensje, ale po uwzglednieniu poziomu cen, nie jest juz tak super duper, jak by sie moglo wydawac po samym PKB. Do tego np. w Niemczech srednia
  • Odpowiedz
@abc765 Australia cały czas jest atrakcyjna - przynajmniej jeżeli chodzi o wygodę życia i mentalność społeczeństwa. Finansowo też jest ok, ale zarobisz więcej pracując zdalnie dla zagranicznej filmy z Polski, także jeżeli hajs jest Twoim priorytetem, to na Twoim miejscu siedziałbym na miejscu. Jeżeli chcesz przeżyć przygodę, zdobyć fajne doświadczenie, poprawić angielski to myślę, że mogę polecić Australię z czystym sumieniem
  • Odpowiedz