Na pustyni w zachodniej Australii powstała pierwsza na świecie baza pseudosatelitów. To zasilane energią słoneczną majestatyczne bezzałogowce latające tygodniami w stratosferze. Stać się one mogą tanią konkurecję dla drogich satelitów na orbicie.

Link do znaleziska: Pierwsza baza pseudosatelitów

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lotnictwo #ciekawostki #australia #drony #technologia #gruparatowaniapoziomu #
yolantarutowicz - Na pustyni w zachodniej Australii powstała pierwsza na świecie baza...

źródło: comment_TlTqseLodmaDf7IGeCtH33CnvLLNhfAY.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tydzień temu, mój film o królikach w Australii trafił na stronę główną wykopu. Jeżeli jesteście ciekawi jaki jest rezultat takiej akcji to wrzucam zrzut ekranu. Generalnie, prawie 10 tysięcy wyświetleń, 77 subskrypcje, 232 łapki w górę i 47 udostępnień. Czy to dużo? Jeżeli macie kanał o dużej popularności to pewnie nie. W moim przypadku, kiedy kanał jest jeszcze mały, to olbrzymi sukces i fajna promocja dla kanału. Dzięki wielkie za pomoc i
lis2222 - Tydzień temu, mój film o królikach w Australii trafił na stronę główną wyko...

źródło: comment_3zGEItVuN7qQcA6auzGTNn5SoaTSfeJH.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kj5 racja, efekt uboczny, który raz mi się przytrafił, to po wyświetleniach na wykopie, film wpadł w algorytm youtube i miniatura była wyświetlana wielu użytkownikom. Dzięki temu widziało go 125 tysięcy i przyszło około 600 subów. Ponoć w algorytm youtube bierze pod uwagę wiele czynników, jak na ile film przyciąga uwagę, ilość wyświetleń, komentarzy, udostępnień itd. i wydaje mi się, że ten pierwszy ruch z wykopu, pomógł.
  • Odpowiedz
Mirki, jadę do Australii na ok. 4 tygodnie i szukam operatora internetu z którego będę mogła korzystać przez ten czas, będzie w miarę dobrze działał i nie będzie kosztował krocie. Czy ktoś kto był lub mieszka na stałe mógłby mi coś polecić ?
#internet #australia #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#technologia #szyfrowanie #kryptografia #australia #totalitaryzm #polska

Australia uchwaliła drakońskie prawo o szyfrowaniu. To niebezpieczny precedens

Wymusza ona na dostawcach oprogramowania stosowanie możliwości… ominięcia szyfrowania w komunikacji. Scenariusz, który przez wiele lat przytaczano jako przerysowany przykład idiokracji i nieodpowiedzialności, stosowany głównie podczas chwytu „reductio ad absurdum”

https://www.dobreprogramy.pl/australia-zakazuje-szyfrowania-to-niebezpieczne,News,95804.html

Czy w polsce może wejśc podobne prawo w przeciągu 5 lat

  • Tak 60.0% (15)
  • Nie 40.0% (10)

Oddanych głosów: 25

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: Mnie też nie, pisałem jedynie w kontekście brak szyfrowania/"ułomne" szyfrowanie. Gorzej będzie jak inne kraje podchwycą pomysł, w sumie wyczytałem że Australijczycy wzorowali swój pomysł na prawie brytyjskim:

The legislation is modeled on Britain’s Investigatory Powers Act. That law has given British intelligence agencies some of the most extensive surveillance powers in the Western world.
  • Odpowiedz
Jako podpis tego filmiku, zacytuję bardzo trafny komentarz z reddita:

It's all fun and games till you realise you live in Australia and can't load the video about how shit the internet is in Australia because the internet is so shit in Australia.

#heheszki #australia #z--------------a #kalkazreddita #humor
pauleene - Jako podpis tego filmiku, zacytuję bardzo trafny komentarz z reddita: 

...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#energetyka #oze #australia #elonmusk #wegiel #poangielsku

Wielka 129MWh bateria o maksymalnej mocy 100 MW zbudowana przez firmę Elona Muska (Tesla) w pierwszym roku pracy oszczędziła 40 milionów dolarów australijskich (28 milionów USD). Bateria kosztowała 48 milionów USD, co oznacza stopę zwrotu z inwestycji 51% rocznie :)

Do tego część z zysków z niej ciężko wycenić, bo do tej pory nic
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tell_me_more: Dodaj do tego to, że opłaty za bilansowanie sieci mocno spadły. Gdyby były takie jak przed jej budową już dawno by się spłaciła. Więc nie dość, że jak piszesz - jest szybsza i dokładniejsza to jeszcze tańsza.

@monarchista: tak.
  • Odpowiedz