@Matpiotr: mój 7t po ponad dwóch latach, z dwiema kartami SIM też działał jak praktycznie nowy i wystarczał na 1,5 dnia używania. Działał, bo dostała go moja mama i działa już tak kolejny rok bez oznak zużycia. Mama tylko dostała zalecenie, żeby ładowała wolniejszą ładowarką jeśli nie zależy jej na czasie.
  • Odpowiedz
XD ojciec rozlał jakiś słodki syrop i się okazało że oberwał rykoszetem jego tablet. Gniazdo ładowania usb(to stare, małe takie) usyfione i ładuje(działa coś tam bo łapie na chwilę czasami). Wyłączyć i pod wodę normalnie? Czy coś w domu mogę mieć codziennego do przepłukania tego, co nie zrobi problemów elektronice?
#android #kiciochpyta #elektronika
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

IPA tylko i wyłącznie.


@matti82: nie prawda. Zalania po słodkich płynach nie czuści się IPA tylko wodą destylowaną. Cukier rozpuszcza się w wodzie
  • Odpowiedz
#android #smartfon

Cześć, jestem mocno w plecy jeśli chodzi o elektronikę a zwłaszcza smartfony. Szukam telefonu który będzie miał naprawdę dobre parametry jeśli chodzi o aparat. Mam domorosłego artystę w domu i nie chce kupować typowo aparatu tylko telefon z dobrym aparatem.

Doradzi ktoś? Widziałem flagowca Sony ale po pierwsze kosztuje on dużo kasy i nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to że dużo ludzi pisze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, po 4 latach korzystania z w/w modelu zacząłem myśleć o zmianie - płynność w niektórych momentach mogłaby być lepsza, czytnik linii papilarnych chodzi słabo w zimie, brak 5G i słabszy zasięg poza miastem, stary android 10. Generalnie z telefonu poza tymi drobnymi mankamentami jestem bardzo zadowolony - szczególnie z jego systemu EMUI, to moim zdaniem najbardziej spójna i rozsądnie rozbudowana nakładka. Kupiłem w dobrej okazji OnePlus 10 Pro 5G, korzystam już
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chromecastem 4 można sterować komendami głosowymi mówionymi do chromecastowego pilota, można tym pilotem też (przyciskami) włączyć i wyłączyć TV, jest też przełącznik źródła sygnału HDMI do TV (czy konsola, czy dekoder, czy Chromecast).
Więc pytanie: Czy nie powinno być tak, że gdy nacisnę przycisk YouTube na pilocie, to TV powinien się jednocześnie włączyć, przełączyć na właściwe źródło sygnału (czyli Chromecast), i włączyć YouTube w Chromecast?

Bo Chromecast i tak jest cały czas włączony, w
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@look997: Spojrzałem w ustawienia i udało się ustawić włączanie tv pilotem. Jeszcze jedna kwestia. W kuchni mam podłączonego Chromecasta do monitora lecz nie ma on wbudowanych głośników i muszę mieć podłączone zwykle od kompa. Czy jeśli kupię głośnik na bluetooth to da radę jakoś to sparować żeby działało ?
  • Odpowiedz
@jan-chrzciciel: No co, te wszystkie aplikacje takie jak Google Drive, Dropbox czy OneDrive na Windowsie działają tak że robią własne foldery i od czasu do czasu sprawdzają czy coś w nich się zmieniło, czy to na chmurze czy w samym folderze i są synchronizowane.

SyncThing robi to samo, ale nie ma żadnego centralnego serwera plików, tylko robi to pomiędzy złączonymi urządzeniami. A folder który służy do synchronizacji jest wybierany ręcznie.

Problem masz
  • Odpowiedz
Mirki szukam telefonu dla różowej. Używa teraz jakiegoś archaicznego sony z 3gb ramu xD. Chcialem jej oddać mój stary Oneplus 7t pro ale twierdzi że jest za duży. Polecicie coś do 700-1000 zł max 6 cali?
#telefony #android #ios
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Turbojurek: no najgorsze że ją stać na wszystko co by chciała tylko mentalność taka że szkoda jej hajsu xD no szkoda że ten x już nie ma wsparcia bo sam bym się nim chętnie pobawił. Jak ten czas z--------a
  • Odpowiedz
Pany, nie przychodzą mi żadne powiadomienia z appki Gmaila. Przerobiłem filmiki z yt jak poniżej, ale notyfikacji jak nie było tak nie ma. Jakieś pomysły?
#telefony #smartfon #android
Rules - Pany, nie przychodzą mi żadne powiadomienia z appki Gmaila. Przerobiłem filmi...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem smartfonów z nowej serii Google Pixel to ten post jest dla Ciebie

TL:DR po prostu tego nie rób telefon ma spadki wydajności, grzeje się a bateria leci na łeb na szyję.

Zakupiłem ten telefon w przedsprzedaży ale bawię się nim dopiero około miesiaca, nie ma jeszcze aktualizacji grudniowej ale szczerze wątpię żeby cokolwiek ona zmieniła jeśli chodzi o użytkowanie tego smartfona.

Ale
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DevSharingan: Dobrze, że ostatecznie zdecydowałem się na samsunga s23 ( ͡° ͜ʖ ͡°) chłodny, zero kłopotów z baterią, aparat trochę gorszy od iPhone 14 pro z którego była przesiadka ale na razie mega zadowolony a rozważałem właśnie też pixela 8 i zenfone 10
  • Odpowiedz
@farew3Ell: Mam oryginalne etui i nie czuje ciepła.
Miałem też oryginalne etui w S22 ultra i ten telefon płonął. Nawet po serwisie.
Nie wiem czy wiesz, ale oszczędzanie energii zwiększa temperaturę telefonu. Przynajmniej tak mi mówiła kobieta w serwisie Samsunga. xD
A telefon robi zdjęcia fenomenalne + całe oprogramowanie, magiczna gąbka, automatyczne filtry, podmiany twarzy.
  • Odpowiedz