Zwracaliście kiedyś towar na allegro w ciągu 14 dni? Będę właśnie zwracał i interesuje mnie kwestią opakowania. Opakowanie było tak zaprojektowane, że dosłownie nie dałoby się go ładnie i sensownie otworzyć i wyciągnąć produkt, trzeba je było dosłownie r----------ć.

Czy sklep może mieć o takie rozwalone opakowanie pretensje?

#allegro #zwroty #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Anony,

W------i mnie na hajs na allegro. Kupiłem towar za ~120zł, zapłaciłem, a sprzedający towaru nie wysłał. Od tygodnia brak kontaktu ze strony sprzedającego. Sprawdziłem teraz sprzedającego (wiem, że późno, ale kupuję na allegro od kilkunastu lat i zawsze wszystko było dobrze) i jest to jakaś firma krzak na wirtualnym adresie i z lewym numerem NIP. Konto pewnie na słupa. Jaka jest szansa, że allegro odda mi kasę? 0%?

Założyłem dyskusje na
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_tu_nowy: dziękujemy za opisanie sprawy. Podeślij nam szczegóły mediacji (Twój login oraz numer oferty). Włączymy się do rozmowy, aby Cię w niej wesprzeć. Bądź też spokojny, zadbamy o to, aby Twoja sprawa zakończyła się po Twojej myśli :)
  • Odpowiedz
Kupiłem sobie rzecz na #allegro, zaznaczyłem opcję, że chcę do tego fakturę i chłop nie wysłał. Napisałem do niego to nie odpisywał. Wystawiłem mu negatywa i teraz się tłumaczy, że to nie on, że to zginęło na sortowni itd. No i co mam z tym fantem zrobić? xD

#pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy,
Skąd wyśle najtaniej wysyłkę do Niemiec?
Machnąłem się z zamówieniem na allegro i przesyłka waży 5kg, trochę się zdziwiłem z cena przesyłki ....
#kurier #allegro
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@marsjanin2012: sprawdzałem kilka z peppera i zrezygnowałem bo nic nie wchodziło wszystkich (starych) nie sprawdzałem. Szukam czegoś tańszego niż furgonetka, ale jesli kodów nie bedzie to raczej przez nich przemiele wysyłke
  • Odpowiedz
Towar kupiony online, który nie został rozpakowany można zwrócić, to jest jasne.

A co z rozpakowanym, sparowanym już urządzeniem, które
- już "się dla mnie nie podoba"
lub/i
- po pierwszych aktualizacjach pewne funkcje nie działają tak jak powinny
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirabelka2137: moga sie purtac tylko gdybys r------l chamsko opakowanie, porysowal, urwal cos itd. Czytaj ustawie zwykly "zarzad" czyli sprawdziles funkcje wiec musiales go rozpakowac ew folie usunac bo widocznosc ekranu blokowalo (ocena kolorow itd). Ja jak cos mysle ze moge zwrocic nigdy nie rozwalam pudelka jak prymityw, wszystko rozpakowuje delikatnie - nigdy nie bylo problemu ze zwrotem ani podstaw do obnizki ceny do zwrotu nie maja. Ustawa o zwrotach jest
  • Odpowiedz
@mirabelka2137:
Masz prawo do zapoznania się z produktem w taki sam sposób jak w sklepie stacjonarnym (1 stycznia 2023 zmieniły się przepisy). Rozcięcie folii nie powinno być problem, gorzej jakby pudełko było uszkodzone (wtedy sprzedawca może obniżyć zwracaną kwotę).
W w drugim przypadku możesz składać reklamację z tytułu niezgodności z umową.
A i w przypadku zwrotu odsylasz na swój koszt, a w przypadku reklamacji wysyłasz na swój koszt, a sprzedawca
  • Odpowiedz
Halo mirko mial ktos przyjemność skorzystania z Allegro protect w praktyce? Wszystko wskazuje na to ze padłem ofiara scamu, konto juz gościowi zawiesili, negatywy zaczęły sie sypać niestety dopiero po moim zakupie, cena moze i byla okazyjna ale nie jakaś nierealna (z 15% niższa niz u innych) No mój błąd, aczkolwiek wielu dali sie nabrać z tego co widzę. Jak to wyglada w praktyce? Zakup byl dzis a dojsc ma do czwartku
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co jesli zakupilem przez facebook marketplace laptopa z wysylka za pobraniem, ale nagle musze wyjechac i nie bedzie mial kto odebrac tego laptopa. Mogą byc jakies konsekwencje jesli go nie odbiore? Od razu mowie ze nie mam na to wplywu. #pytanie #polska #poczta #dpd #allegro
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Była mi potrzeba jedna rzecz na dzisiaj więc wczoraj rano zamówiłem ją na allegro. Był dopisek typu: zamów do 11, odbierz jutro. Niestety nie zanosi się, że to dojdzie dzisiaj bo nadali paczkę około 23 przez co jestem zmuszony dzisiaj jechać do sklepu i kupić stacjonarnie. Paczkę z allegro będę chciał zwrócić. Mogę po prostu jej nie odebrać i zwrócą hajs czy lepiej odebrać i od razu wrzucić do paczkomatu?

#allegro
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kolejne ABB, przyszedł czas na #allegro - 5%

Potwierdziły się spekulacje o możliwej sprzedaży części akcji przez akcjonariuszy Allegro. W procesie ABB (przyspieszonej budowie księgi) szukają oni chętnych na 53 mln akcji, stanowiących 5 proc. kapitału.
Według informacji agencji Bloomberg, książka została pokryta, a cena wyniosła 32,25 zł. Na zamknięciu sesji w poniedziałek, 12 czerwca, kurs wyniósł 34,69 zł. Przez ostatni miesiąc spadł o 2 proc., ale od początku roku zyskał 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co mam zrobić na #allegro jeśli kupiłem coś, zapłaciłem allegro pay, ale po chwili anulowałem zamówienie. Zaraz mija miesiąc, ciągle mam to zamówienie do spłaty, sprzedający miał chyba im to zwrócić, nie zrobił tego. Myślałem, że to działa jakoś automatycznie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach