Mirasy, prosze o polecajke czegos na #alergia :/ od lat biore allegre ale chyba juz nie działa, za miesiąc mam wizytę u alergologa ale musze jakos dotrwać a ten rok jest straszny. Cos co Wam pomaga, bez recepty i bez powodowania sennosci ? (╥﹏╥)
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 2
Potrzebuje pomocy/rady. Od zawsze mam problemy z zatokami, wysuszone błony śluzowe gardła. Mam stan zapalny w prostacie prawdopodobnie, oraz problemy z układem pokarmowym. Jakieś kilka miesięcy temu byłem na diecie keto przez dwa miesiące i wszystko... się polepszyło, i to tak jak żaden lek nie potrafił tego załagodzić. Oczywiście lekarze nie łączą tego wszystkiego w całość ale nasunął mi się wniosek. Czy to możliwe że jestem na coś uczulony co powoduje u
- 1
@cebulak123456789: nie było nic takiego.
@dreadingit parę dni temu wyrzuciłem gluten czekam na efekty właśnie ;)
@elo_ zatoki lecze od 13 lat i podkreślam, NIC nie pomogło jak keto. Miałem bardzo wysuszoną błonę śluzową, teraz się pogarsza ale nadal jest lepiej. Sama laryngolog zauważyła. Prostata bez powiększeń
@dreadingit parę dni temu wyrzuciłem gluten czekam na efekty właśnie ;)
@elo_ zatoki lecze od 13 lat i podkreślam, NIC nie pomogło jak keto. Miałem bardzo wysuszoną błonę śluzową, teraz się pogarsza ale nadal jest lepiej. Sama laryngolog zauważyła. Prostata bez powiększeń
@HalnyTP
dorzuć do tego jeszcze insulinooporność, migreny albo jakieś zapalenie stawów i możesz krzyczeć BINGO. Zapraszamy do naszej keto sekty. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeżeli nie widzi ci się żyć na keto to najpierw potraktuj to jako kurację Rób sobie weekend z pizzą raz w miesiącu czy co tam lubisz i rób sobie z tego prywatne święto. Jeżeli się nie odchudzasz (ani nie leczysz padaczki dietą ketogeniczną) to
zatoki+układ pokarmowy+prostata
dorzuć do tego jeszcze insulinooporność, migreny albo jakieś zapalenie stawów i możesz krzyczeć BINGO. Zapraszamy do naszej keto sekty. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeżeli nie widzi ci się żyć na keto to najpierw potraktuj to jako kurację Rób sobie weekend z pizzą raz w miesiącu czy co tam lubisz i rób sobie z tego prywatne święto. Jeżeli się nie odchudzasz (ani nie leczysz padaczki dietą ketogeniczną) to
#kreatyna Drogie Mirki, ostatnio wpada mi coraz więcej materiałów niezwiązanych z kulturystyką, gdzie zalecają przyjmowanie kreatyny m.in, to https://www.youtube.com/watch?v=BSdHHcC6UdE . Możecie polecić dobrej jakości kreatynę, najlepiej bez zbędnych dodatków smakowych i zapachowych najlepiej hypoalergiczną?
#zdrowie #medycyna #kratyna #alergia #kulturystyka #suplementy #leki
#zdrowie #medycyna #kratyna #alergia #kulturystyka #suplementy #leki
@Vanderwill ja od końca lutego
@Vanderwill ja mam niby alergię na brzozę i trawy ale takie minimalne odczyny mi wyszły. Zresztą to za wcześnie. Coś jest na rzeczy co roku na wiosnę, biorę tabletki codziennie bo mnie swędzi cały nos. Ale przytkany i tak mam permanentnie
13
Tatuaż z "gratisem". Odkryli ukryte składniki w 83 proc. tuszów

Większość tuszów zawiera składniki, które nie są wyszczególnione w składzie. Piętnaście tuszów miało w sobie alergen glikol propylenowy, inne przetestowane próbki zawierały szkodliwe lub jak antybiotyki, a nie brakuje badań sugerujących, że niewielkie ilości przedostają się węzłów chłonnych
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
#alergia nosz ja pier..le. Jeszcze nigdy nie zaczynało mi się w lutym zazwyczaj na przełomie marca/kwietnia. Coś czuję że to będzie ciężki sezon.(╥﹏╥)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Pieskor rany po leszczynie goją się dłużej
konto usunięte via Wykop
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wiecie może gdzie w Warszawie warto zrobić testy na alergię?
#kiciochpyta #alergia #warszawa #zdrowie
#kiciochpyta #alergia #warszawa #zdrowie
@szcz33pan: https://www.drfilip.pl/ polecam ale on jakies wysylkowe testy do labow nie w PL robi.
- 0
#alergia oczyszczacz powietrza już chodzi, sezon alergii oficjalnie rozpoczęty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednocześnie kontynuuję przygodę z akupunkturą, ciekawa jestem czy i w tym roku pomoże
Jednocześnie kontynuuję przygodę z akupunkturą, ciekawa jestem czy i w tym roku pomoże
@ketiow rozbijałeś zatoki pistoletem?
- 1
No i masz kurdebele, znów ta alergia. Gorsze dla mnie niż grypa. #alergia #pylenie #oesu #zdycham #killmeplease
@Syn_JankaW: myślałem że mnie przeziębienie bierze ale pojawiło się pieczenie-swędzenie oczu więc podejrzewam alergie, olszyna i leszczyna w mieście może być przyczyną? Dopóki nie byłem w mieście nie wiedziałem czym jest alergia, pojawiła się kilka lat temu ale w maju, teraz jest luty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@carver tak, u mnie już też się zaczęła, alergik na pyłki here. Leszczyna już pyli.
Cześć. Mam astmę i przyjmuję atrodil i salmex.
Działa dobrze ale mocno drażni mi gardło, mam chrypkę, suchość, muszę "odchrząknąć" (?) zanim coś powiem - strasznie wkurząjące objawy
Czy znaleźliście jakiś sposób na łagodzenie tego?
Pod ręką mam tantum verde, pomaga na 5 minut;/
#astma #sterydy #alergia
Działa dobrze ale mocno drażni mi gardło, mam chrypkę, suchość, muszę "odchrząknąć" (?) zanim coś powiem - strasznie wkurząjące objawy
Czy znaleźliście jakiś sposób na łagodzenie tego?
Pod ręką mam tantum verde, pomaga na 5 minut;/
#astma #sterydy #alergia
- 1
@Qk8_ dr przepisała nystatynę i pomogło. Choć dalej są objawy, to nie takie jak wtedy
Można jeszcze zmienić leki na inne albo zamiast aerozolu robić inhalacje...
Można jeszcze zmienić leki na inne albo zamiast aerozolu robić inhalacje...
- 0
@lojccrah: to idź do apteki i kup
- 373
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@WielkiNos: nikt tak nie wciąga baby w bagno jak inna baba.
@WielkiNos: Czy tylko ja mam wrażenie, że te stare baby właśnie celowo sabotują OPkę, żeby pozbyła się faceta, a ona to może łyknąć?
Zaraz zaraz, a jeśli wszystkie kobiety cały czas się zachowują, to znaczy, że... ( ಠ_ಠ)
Zaraz zaraz, a jeśli wszystkie kobiety cały czas się zachowują, to znaczy, że... ( ಠ_ಠ)
- 162
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@raymond-placek: urodziłem się za komuny i mam alergię i "nadpobudliwość" teraz nazywane ADHD xd
konto usunięte via Wykop
- 536
@raymond-placek: to że nie umieli tego rozpoznać nie oznacza że nie było kek
- 0
#zdrowie #alergia #diagnostyka Hej Mirki i Mirabelki, czy zrobienie testu Alex 2 tak dla siebie ma sens? Jestem ciekawy czy posiadam jakąś/jakieś alergie, zwłaszcza jak chodzi o oddechowe (ale moja dieta jest dosyć ograniczona i może to być również coś pokarmowego) i myślałem o zrobieniu tego testu. Ktoś go robił tak dla siebie, bez zalecenia lekarza? Czy ktoś się zna i może wytłumaczyć czy to ma
źródło: temp_file2468091975029651872
PobierzCzy możliwe żebym miał alergię która oddziałuje na mnie całorocznie? Mówię o łzawieniu oczu, wiecznym katarze (mniejszym, większym, zdecydowanie większym latem niż zimą), podatności na choroby właśnie tych sfer, tj. gardło, nos?
@XkemotX: to mam dla ciebie prostszy "test". kup sobie lek antyalergiczny bez recepty. i po prostu weź dawkę jednodniową kiedy wystąpią te objawy w większym natężeniu.
jeśli to alergia, to te objawy magicznie ustąpią na kilka godzin. wtedy
Czy możliwe żebym miał alergię która oddziałuje na mnie całorocznie?
@XkemotX: Możliwe, np. przy uczuleniu na wiele różnych alergenów wziewnych jednocześnie. Pyłki roślin są od lutego do września/października, a jesień i zima to największe nasilenie alergii na kurz (roztocza). Do tego dochodzi jeszcze np. pleśń. Są też typowe całoroczne alergeny, czyli przykładowo zwierzęta (pies, kot i inne), karaluchy.
Przy pyłkach roślin, kurzu, pleśni są spore zmiany nasilenia alergii w zależności mi.in.
tl;dr
Mam alergię na formealdehydy i ich pochodne. Pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Od paru lat walczyłem z jakąś alergią, która objawiała się delikatnymi zmianami skórnymi. Ostatnio strasznie mi się to zaogniło i na ten moment mam całe ciało w małych ranach z drobnych pęcherzyków, które fatalnie się goją (lub wcale...).
Z testów alergicznych wyszło mi uczulenie na Formealdehyd 1%, Quanterium 15 1%, balsam peruwiański oraz Metyloizotiazolinon 0.2%.
Kąpię się hipoalergicznymi płynami/szamponami (Cetaphil),
Mam alergię na formealdehydy i ich pochodne. Pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Od paru lat walczyłem z jakąś alergią, która objawiała się delikatnymi zmianami skórnymi. Ostatnio strasznie mi się to zaogniło i na ten moment mam całe ciało w małych ranach z drobnych pęcherzyków, które fatalnie się goją (lub wcale...).
Z testów alergicznych wyszło mi uczulenie na Formealdehyd 1%, Quanterium 15 1%, balsam peruwiański oraz Metyloizotiazolinon 0.2%.
Kąpię się hipoalergicznymi płynami/szamponami (Cetaphil),



























Mam alergie na sierść. Przed wydmuchaniem nosa mogę zbliżać sie, głaskać, wąchać. Po wydmuchaniu nosa umieram przez ok. 30 minut.
¯\( ͡° ͜ʖ ͡°)/¯