#pracbaza przychodzi jakiś kasztan i się pyta czemu spawam element w pozycji podolnej zamiast wziąć suwnice podnieść konstrukcje i spawać to samo ale z pozycji sufitowej

Młody posłuchaj się mnie, co prawda g---o wiem, ale jestem stary i pracuje w jednej firmie 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Młody poco to wycinasz jak możesz w tym upale nagrzać wszystko palnikiem i godzinę klepać młotkiem by potem jęczeć
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wygladaly u was początki w spawaniu po kursie, Janusze w kolchozach wrzucali was na latwe prace czy nie p--------i sie w tancu i dawali na najbardziej odpowiedzialne prace? Potrzebuje slowa otuchy, mnie w----ł Pan Mirek na spawanie konstrukcji pod nową hale, gdzie ja ledwo co pracuje z rysunkiem technicznym i ledwo co zaliczyłem próbkę w pionie która pozostawiała wiele do życzenia xD mam wrażenie, ze każdy ma w chuju co robie,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy nie p--------i sie w tancu i dawali na najbardziej odpowiedzialne prace?

mnie w----ł Pan Mirek na spawanie konstrukcji pod nową hale


@emilch123: jesteś pewien, że wiesz co to są odpowiedzialne konstrukcje? Odpowiedzialne z takich pospolitych to są zbiorniki ciśnieniowe, jak yebnie zbiornik powietrza to znika budynek gdzie stał. Taka hala stalowa, to jest zaraz za spawaniem płotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i sobie tak leżała przez 3 tygodnie dopóki nie nadszedł
  • Odpowiedz
@emilch123: Jak będziesz miał kiedyś okazje być w jakiejś hali rodem z PRL, to spójrz jak jest "pospawana" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ch0j, stoi do tej pory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie, to nie zrażaj się, trochę praktyki i będzie git.
  • Odpowiedz
Zmieniłem prace i jest taki chaos organizacyjny, ze j--------e, innych poganiają zeby zapieprzali bo klient juz czeka po czym zawalony material leży 3 tygodnie xd mnie nikt nie kontroluje czy robie dobrze mimo ze nie mam w ttm zadnego doswiadczenia xd, nie ma żadnego kierownika tylko szef lata jakby sraczki dostal i każdego pogania bo myślenie mu sie wyłącza jak widzi dudki, jak chce o cos spytac bo nie wiem to nikt
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Prawdziwy_Oponiarz: najbardziej mnie w-----a to, ze daja mi robote na 2 godziny a jak skończę to ciężko znaleźć szefa bo on w pogoni za dudkami moze byc nawet po drugiej stronie miasta i potem nikt nie wiem co mam dalej robic i kręcę sie, będę uciekał ale jeszcze chwile popracuje dopóki nie znajdę czegoś innego
  • Odpowiedz
J--------e gdzie ja trafiłem xD. Jestem spawaczem od 5 dni w pewnym kołchozie i świeżo po kursie gdzie kurs byl tak okrojony, że miałem moze z 60h spawania łącznie z blachami doczolowymi xd no ale zatrudnili mnie i mówiłem juz na rozmowie, ze jestem po kursie, zeby nie myśleli, że ze spawarką to sie urodziłem w garażu u ojca i jak przez pierwsze 2 dni bylo spokojnie i dawali mi latwe rzeczy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emilch123: nie przejmuj się. Mów im żeby Ciebie nauczyli żebyś nie musiał ponownie popełniać błędu. Dokuczaja Ci bo robią Twoją robotę. Każdy przez to przechodzi. Przemęczysz się i jeszcze może się okazać że to twoje najlepsze ziomy będą ale i czasem za nich robote bedziesz musial odwalić. Trzeba z ludzmi jakos zyc i sobie pomagac
  • Odpowiedz
  • 1
@eSUBA94:

Well it's a British Black Knight rocket, not NASA's so...
It was a highly successful, UK-developed research rocket launched 22 times between 1958 and 1965 to test re-entry vehicles
  • Odpowiedz
Siemanko mirki spod tagu #spawanie

Możecie mi doradzić?

Jak poprawnie spawać w pozycji pf? Zapisałem się na kurs, ale ni cholera instruktor nie tłumaczył.

Jak
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Perkelev: Weź blachę 8-10 mm, zrób fazę, ale zostaw milimetr, ustaw 3 mm szczelinę i wykonuj U pozostając tylko w szczelinie trzymając uchwyt skierowany lekko do dołu. Nie śpiesz się, bo przestrzelisz drutem.

C-----y ten kurs, skoro instruktor nie potrafi wytłumaczyć takich podstaw.

https://www.youtube.com/shorts/cWXJ53eWWTQ tu masz dobrze pokazane
karski - @Perkelev: Weź blachę 8-10 mm, zrób fazę, ale zostaw milimetr, ustaw 3 mm sz...
  • Odpowiedz
Cześć.

Jako że Walaszek się nie mylił, i spawać elektrodą cienką blachę jest jak wiadomo co, to myślę nad zmianą spawarki.
Obecnie mam starą wersję Patona VDI 200 Pro i mam w głowie 2 scenariusze.

Pierwszy to iść w MIGa, i do tej spawarki dokupić podajnik drutu (o ile te nowe są kompatybilne z tą wersją spawarki), lub kupić TIGa również od Patona, a obecną spawarkę sprzedać.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wiadomix: Esab minimum. Svage A40 to taki fajny średniaczek.

Z tą maską z filtrem nie przesadzajmy. Szczególnie do takiego smarkania jak ty potrzebujesz. To nie lata 90te i sporo mitów na temat spawalnictwa można między bajki włożyć.
  • Odpowiedz
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #diy #majsterkowanie #budowadomu
Mirki, mam do pospawania kilka elementów w otoczeniu mojego garażu. Elementy głównie jakieś kątowniki z blachy 4mm, kilka profili grubość gdzieś 8mm.
Na allegro znalazłem małe spawareczki inwerterowe, w granicach 150-200zł. Myślę w sumie nad taką:
allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-inwerterowa-mma-pulse-tig-lift-tig-330a-digital-mp0118-1650851

Wiadomo, jakieś dodatkowe gadżety, w stylu maska, dobre elektrody, wymiana przewodów na grubsze itd. biorę pod uwagę, ale chciałbym coś budżetowego co wyjdzie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RandomowyMirek: to koniec. Musisz kupić nową spawarkę i drut bo masz zawarcie.

Raczej musisz trochę więcej wysunąć. Zobacz jakiś tutorial na yt bo pospawać to nie problem. Trudniej pospawać żeby się trzymało
  • Odpowiedz
Odnoszę wrażenie, że najbardziej toksyczne środowiska w Polsce to spawacze i janusze siłowni. Ostatnio Ukrainiec wrzucił zdjęcie, że pospawał puszki aluminiowe metoda TIG to zaczęli pisać, że to AI. Jak wrzucił filmik jak to robi żeby im zamknąć mordy to zaczęli pisać żeby wypierd*lał na front czołgi spawać xD To samo z grupkami motywacyjnymi na fb. Ktoś wrzuci swoją przemianę to w komentarzach tylko, że sterydy i ogólnie to on z Andrzejem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#spawanie i co mistrzowie macie coś lepszego z mma niż Tig magnum THF201 puls
z ręcznymi pokretłami najlepiej oraz oczywiście ze spawaniem plusem oraz HF

fajnie jakby pasowało do tiga dedry..

bo tylko DEDRA DESTI204PD z cyfrowym wyświetlaczem jest..
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach