Jak wygladaly u was początki w spawaniu po kursie, Janusze w kolchozach wrzucali was na latwe prace czy nie p--------i sie w tancu i dawali na najbardziej odpowiedzialne prace? Potrzebuje slowa otuchy, mnie w----ł Pan Mirek na spawanie konstrukcji pod nową hale, gdzie ja ledwo co pracuje z rysunkiem technicznym i ledwo co zaliczyłem próbkę w pionie która pozostawiała wiele do życzenia xD mam wrażenie, ze każdy ma w chuju co robie,
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
czy nie p--------i sie w tancu i dawali na najbardziej odpowiedzialne prace?
mnie w----ł Pan Mirek na spawanie konstrukcji pod nową hale
@emilch123: jesteś pewien, że wiesz co to są odpowiedzialne konstrukcje? Odpowiedzialne z takich pospolitych to są zbiorniki ciśnieniowe, jak yebnie zbiornik powietrza to znika budynek gdzie stał. Taka hala stalowa, to jest zaraz za spawaniem płotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i sobie tak leżała przez 3 tygodnie dopóki nie nadszedł
@emilch123: Jak będziesz miał kiedyś okazje być w jakiejś hali rodem z PRL, to spójrz jak jest "pospawana" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ch0j, stoi do tej pory ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie, to nie zrażaj się, trochę praktyki i będzie git.
A tak na poważnie, to nie zrażaj się, trochę praktyki i będzie git.
Zmieniłem prace i jest taki chaos organizacyjny, ze j--------e, innych poganiają zeby zapieprzali bo klient juz czeka po czym zawalony material leży 3 tygodnie xd mnie nikt nie kontroluje czy robie dobrze mimo ze nie mam w ttm zadnego doswiadczenia xd, nie ma żadnego kierownika tylko szef lata jakby sraczki dostal i każdego pogania bo myślenie mu sie wyłącza jak widzi dudki, jak chce o cos spytac bo nie wiem to nikt
@emilch123: uciekaj z tego śmierdzącego gnoju, gnoju śmierdzący
- 0
@Prawdziwy_Oponiarz: najbardziej mnie w-----a to, ze daja mi robote na 2 godziny a jak skończę to ciężko znaleźć szefa bo on w pogoni za dudkami moze byc nawet po drugiej stronie miasta i potem nikt nie wiem co mam dalej robic i kręcę sie, będę uciekał ale jeszcze chwile popracuje dopóki nie znajdę czegoś innego
źródło: 1000018000
Pobierz22
Praca spawacza mnie przeistacza

"Spawanie w naprawach wagonów" (1982) /CAŁY FILM/ Film pokazujący zastosowanie technologii spawalniczych w naprawach wagonów. Barwny, 35 mm
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
285
Stefan Bryła, projekty które zmieniły sposób wznoszenia budowli na całym świecie

Historia profesora, pioniera światowego spawalnictwa i twórcy konstrukcji, które zrewolucjonizowały XX-wieczną architekturę, stanowi przykład, w którym genialna intuicja naukowa musiała zderzyć się z rynkową i akademicką rutyną.
z- 38
- #
- #
- #
- #
- #
- #
16
Polak z Krakowa robi cudeńka ze złomu.

Taką sztukę to ja lubię.
z- 3
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

J--------e gdzie ja trafiłem xD. Jestem spawaczem od 5 dni w pewnym kołchozie i świeżo po kursie gdzie kurs byl tak okrojony, że miałem moze z 60h spawania łącznie z blachami doczolowymi xd no ale zatrudnili mnie i mówiłem juz na rozmowie, ze jestem po kursie, zeby nie myśleli, że ze spawarką to sie urodziłem w garażu u ojca i jak przez pierwsze 2 dni bylo spokojnie i dawali mi latwe rzeczy
@emilch123: musisz mówić ich językiem - że od wódki ci się ręce trzęsą
@emilch123: nie przejmuj się. Mów im żeby Ciebie nauczyli żebyś nie musiał ponownie popełniać błędu. Dokuczaja Ci bo robią Twoją robotę. Każdy przez to przechodzi. Przemęczysz się i jeszcze może się okazać że to twoje najlepsze ziomy będą ale i czasem za nich robote bedziesz musial odwalić. Trzeba z ludzmi jakos zyc i sobie pomagac
- 3
Fachura z Polski ocenia kiepską jakość rakiet z NASA
wyjaśnienia w komentarzach pod twettem
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #nasa #kosmos #spacex
wyjaśnienia w komentarzach pod twettem
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #nasa #kosmos #spacex
- 0
Siemanko mirki spod tagu #spawanie
Możecie mi doradzić?
Jak poprawnie spawać w pozycji pf? Zapisałem się na kurs, ale ni cholera instruktor nie tłumaczył.
Jak
Możecie mi doradzić?
Jak poprawnie spawać w pozycji pf? Zapisałem się na kurs, ale ni cholera instruktor nie tłumaczył.
Jak
@Perkelev: Weź blachę 8-10 mm, zrób fazę, ale zostaw milimetr, ustaw 3 mm szczelinę i wykonuj U pozostając tylko w szczelinie trzymając uchwyt skierowany lekko do dołu. Nie śpiesz się, bo przestrzelisz drutem.
C-----y ten kurs, skoro instruktor nie potrafi wytłumaczyć takich podstaw.
https://www.youtube.com/shorts/cWXJ53eWWTQ tu masz dobrze pokazane
C-----y ten kurs, skoro instruktor nie potrafi wytłumaczyć takich podstaw.
https://www.youtube.com/shorts/cWXJ53eWWTQ tu masz dobrze pokazane

- 0
Cześć.
Jako że Walaszek się nie mylił, i spawać elektrodą cienką blachę jest jak wiadomo co, to myślę nad zmianą spawarki.
Obecnie mam starą wersję Patona VDI 200 Pro i mam w głowie 2 scenariusze.
Pierwszy to iść w MIGa, i do tej spawarki dokupić podajnik drutu (o ile te nowe są kompatybilne z tą wersją spawarki), lub kupić TIGa również od Patona, a obecną spawarkę sprzedać.
Jako że Walaszek się nie mylił, i spawać elektrodą cienką blachę jest jak wiadomo co, to myślę nad zmianą spawarki.
Obecnie mam starą wersję Patona VDI 200 Pro i mam w głowie 2 scenariusze.
Pierwszy to iść w MIGa, i do tej spawarki dokupić podajnik drutu (o ile te nowe są kompatybilne z tą wersją spawarki), lub kupić TIGa również od Patona, a obecną spawarkę sprzedać.
@wiadomix: Esab minimum. Svage A40 to taki fajny średniaczek.
Z tą maską z filtrem nie przesadzajmy. Szczególnie do takiego smarkania jak ty potrzebujesz. To nie lata 90te i sporo mitów na temat spawalnictwa można między bajki włożyć.
Z tą maską z filtrem nie przesadzajmy. Szczególnie do takiego smarkania jak ty potrzebujesz. To nie lata 90te i sporo mitów na temat spawalnictwa można między bajki włożyć.
@wiadomix: Nie kojarzę z tego przedziału budżetowego nic ciekawszego.
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #diy #majsterkowanie #budowadomu
Mirki, mam do pospawania kilka elementów w otoczeniu mojego garażu. Elementy głównie jakieś kątowniki z blachy 4mm, kilka profili grubość gdzieś 8mm.
Na allegro znalazłem małe spawareczki inwerterowe, w granicach 150-200zł. Myślę w sumie nad taką:
allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-inwerterowa-mma-pulse-tig-lift-tig-330a-digital-mp0118-1650851
Wiadomo, jakieś dodatkowe gadżety, w stylu maska, dobre elektrody, wymiana przewodów na grubsze itd. biorę pod uwagę, ale chciałbym coś budżetowego co wyjdzie
Mirki, mam do pospawania kilka elementów w otoczeniu mojego garażu. Elementy głównie jakieś kątowniki z blachy 4mm, kilka profili grubość gdzieś 8mm.
Na allegro znalazłem małe spawareczki inwerterowe, w granicach 150-200zł. Myślę w sumie nad taką:
allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-inwerterowa-mma-pulse-tig-lift-tig-330a-digital-mp0118-1650851
Wiadomo, jakieś dodatkowe gadżety, w stylu maska, dobre elektrody, wymiana przewodów na grubsze itd. biorę pod uwagę, ale chciałbym coś budżetowego co wyjdzie
@p00tinMalpaRU: Ten Esab z allegro to jest peak masek aż do Speedglasa. Pokombinuj z regulacją nagłowia to nie będziesz musiał ręką opuszczać za każdym razem tylko kiwniesz głową i sama się zamknie.
@p00tinMalpaRU: Tak.
@RandomowyMirek: obetnij, obszlifuj albo wymień dyszę
@RandomowyMirek: to koniec. Musisz kupić nową spawarkę i drut bo masz zawarcie.
Raczej musisz trochę więcej wysunąć. Zobacz jakiś tutorial na yt bo pospawać to nie problem. Trudniej pospawać żeby się trzymało
Raczej musisz trochę więcej wysunąć. Zobacz jakiś tutorial na yt bo pospawać to nie problem. Trudniej pospawać żeby się trzymało
Szkolenia z parpu. Co lepsze dla programisty? Kurs spawacza czy operator koparki? Jeśli koparki to jaka klasa na poczatek?
#programowanie #pracbaza #koparka #spawanie
#programowanie #pracbaza #koparka #spawanie
źródło: 1000055850
Pobierz- 0
@talmudyczny_triumfalizm: klimatyzacja niezdrowa i cały czas byłem chory ze przeniosłem się do kołchozu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Odnoszę wrażenie, że najbardziej toksyczne środowiska w Polsce to spawacze i janusze siłowni. Ostatnio Ukrainiec wrzucił zdjęcie, że pospawał puszki aluminiowe metoda TIG to zaczęli pisać, że to AI. Jak wrzucił filmik jak to robi żeby im zamknąć mordy to zaczęli pisać żeby wypierd*lał na front czołgi spawać xD To samo z grupkami motywacyjnymi na fb. Ktoś wrzuci swoją przemianę to w komentarzach tylko, że sterydy i ogólnie to on z Andrzejem
@BasTajpan: ludzi to debile, odc. 2137
@BasTajpan: Nawet do czegoś takiego potrafią się p-------ć. Za szybko, za wolno, takie sznurki to się kładzie z wolnej ręki itp. Nawet jakby to robot spawał to i tak powiedzą że z-----e.
https://www.youtube.com/watch?v=gr71qSbwz_w&t=17s
https://www.youtube.com/watch?v=gr71qSbwz_w&t=17s

- 0
#spawanie i co mistrzowie macie coś lepszego z mma niż Tig magnum THF201 puls
z ręcznymi pokretłami najlepiej oraz oczywiście ze spawaniem plusem oraz HF
fajnie jakby pasowało do tiga dedry..
bo tylko DEDRA DESTI204PD z cyfrowym wyświetlaczem jest..
z ręcznymi pokretłami najlepiej oraz oczywiście ze spawaniem plusem oraz HF
fajnie jakby pasowało do tiga dedry..
bo tylko DEDRA DESTI204PD z cyfrowym wyświetlaczem jest..
@Persil_w_gelu: budżetowo chciał xd
- 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...




















Młody posłuchaj się mnie, co prawda g---o wiem, ale jestem stary i pracuje w jednej firmie 10 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Młody poco to wycinasz jak możesz w tym upale nagrzać wszystko palnikiem i godzinę klepać młotkiem by potem jęczeć