@Mesk: Więcej tagów! Zapomniałeś o Houdinim, Maya, Mudbox, SolidAngle, Cinema, Photoshop, Keyshot, Vray, Maxwell Render, Arnold, Zbrush, Mudbox, 3Dcoat i Substance Painter.
  • Odpowiedz
#3dsmax Mirki, muszę się na chwile przerzucić na 3ds max design i mam problem, jaki nigdy mi się nie zdarzył w zwykłym maxie. Otóż jakakolwiek scena importowana/utworzona jest pogrążona w ciemnościach. Tj nie, że brakuje oświetlenia, tylko wszystko mam czarne w viewporcie. Momentami jakby błyska zwykły obraz. Na rzutach dwuwymiarowych widać obiekty, ale też są czarne.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy znajdzie się jakiś pomocny Mirek z Blenderem albo innym programem do modelowania obiektów 3D?

Potrzebna mi jest kula:
- o promieniu równym cztery jednostki (po to, żeby vertex shader podawał na wejściu wartości w zakresie [-4, 4])
- z normalnymi
- z originem ustawionym w środku kuli
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, ma ktoś z was może taki problem w Maxie 2017, że jak włączy wyświetlanie tekstur w viewporcie to "znikają" te elementy, które powinny je wyświetlać? Jak zmienię tryb wyświetlania z np. Facets na Default Shading to je działa, a czasami robi się na odwrót. Muszę przyznać, że jest to dość irytujące, a nie umiem sobie z tym poradzić...
#3dsmax #autodesk #grafika3d
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poszukuję osoby która byłaby w stanie na bazie obrazka wykonać model 3D, ma być to kula z twarzami z obu stron - w zasadzie musi być to głowa lalki z dwoma twarzami. Przygotowanie pod precyzyjny druk 3D. Efekt rastrowy jest tylko na wizualizacji, model ma być w pełni gładki.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt na PW

#3d #3dsmax #zbrush #grafika
dGustator - Poszukuję osoby która byłaby w stanie na bazie obrazka wykonać model 3D, ...

źródło: comment_2Yqgidd44HUVRmLlmB7Fx0fxgG31jRdk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam w kolejnym
>>>VFX NEWS<<<

dziś krótki wpis, ale istotny, dla wszystkich tych którzy siedzą po nocy by sprostać deadlinom klientów.

Jak dbać o swoje oczy.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loczyn: a to dobrze wiedzieć, będę miał jakąś alternatywę ;) Ja aktualnie używam Hial Eye Free 0,4% ale są dosyć drogie, bo ponad 40zł za butelkę 10ml. Ale można używać przez 3 miesiące od otwarcia.
  • Odpowiedz
Wklejam ENG bo nie musze tego chyba tłumaczyć ;)

It's finally here, the #artwar!! We're launching a massive international art contest for 2D and 3D artists with epic prizes from Wacom, Pixologic, IHazToys, Marmoset Co and Cubebrush GO ART WAR

Dwie kategorie 2d i 3d. Całkiem niezłe nagrody więc do boju panowie z: #grafika #grafikakomputerowa #rysujzwykopem #rysunek #3d #
S.....n - Wklejam ENG bo nie musze tego chyba tłumaczyć ;) 

It's finally here, the...

źródło: comment_JW9UftqgMPr3l6uUbwvKYClMoO05O1g9.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czekoladowy_Nadgarstek: Może się mylę, ale chyba znam ten dywan z internetów, nie jestem pewien bo trudno pamiętać każdy model, ale te zagniecenia wyglądają znajomo. Świadome stworzenie takiego materiału który jest na nim wymaga pewnej znajomości, a także odpowiedniej pracy z geometrią i mapowaniem jej. Temu przeczy mapowanie tekstury na nóżce od stolika nocnego. Tam tekstura jest słaba, pomarańczowa, a geometria stolika dalece nietrafiona, spójrz na grubość blatu. Zakładam więc że
  • Odpowiedz
Poradźcie mi.
Po zakupie nowego komputera mogę zacząć wreszcie bawić się w naukę jakiegoś softu do 3d, bo na moim laptopie cieło sie to niemiłosiernie. Co byście radzili 3dsmax'a od razu? bo chodź jakieś tam podstawy podstaw kiedyś liznąłem to mnie strasznie odrzuca interfejsem :D Rhino + grasshopper ? C4d? czy może jednak blender

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#3dsmax

Używam Unwrelli to unwrappowania modeli, ale nie jestem zbyt biegły w skryptach do 3dsa. Unwrella ma licencje na stanowisko , którą można fajnie sobie wyłączać przyciskiem w modyfikatorach. Jeżeli zrobię deactivate to mogę sobie później zrobić activate na innym komputerze. Problem w tym, że często zapominam zrobić deactivate, albo dziele program z kolegą i on też często zapomina to kliknąć, przez co mamy czasem problemy z koordynacją. Da się
einz - #3dsmax

Używam Unwrelli to unwrappowania modeli, ale nie jestem zbyt biegły...

źródło: comment_hy5AvyJKh03dsfUiGmPVBDtNOam0my3G.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, potrzebuję pomocy. Muszę złożyć jednostkę stacjonarną pod 3ds max + Vray CPU. Problem jednak w tym, że w ogóle się na tym nie znam. Budżet wynosi ~8k. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc to ja bardzo chętnie skorzystam i się jakoś odwdzięczę.

#3dsmax #vray #grafika3d #komputery
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#3dsmax

Nie ma ktoś 3dsa 2012 zainstalowanego? XD Szczerze w to wątpię, ale tylko w nim jest nadzieja.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach