Wszystko
Najnowsze
Archiwum
638
Auschwitz-Birkenau - Piękna realistyczna animacja wyrenderowana w 3ds Max

- 78
- #
- #
- #
- #
- #
- #
6
V-Ray GPU - robi wrażenie

Nowy silnik V-ray , ktory opiera obliczenia o kartę graficzną doskonale sobie radzi, a efekty... samemu warto zobaczyć. Dla 3ds max
z- 9
- #
- #
- #
- #
- #
- 9
Mój najnowszy model do #8suns - Stacja naprawcza dla robotów.
Zapraszam ( ͡º ͜ʖ͡º)
- Wyklepywanie maski i szpachlowanie
- Cofanie liczników
- Instalacje LPG i montaż reaktorów jądrowych
-
Zapraszam ( ͡º ͜ʖ͡º)
- Wyklepywanie maski i szpachlowanie
- Cofanie liczników
- Instalacje LPG i montaż reaktorów jądrowych
-
źródło: comment_5ja1uJsUeXR1HxZKfFM8MzfeyRKR71pW.jpg
Pobierz- 1
@Arveit W ostatnich miesiącach jest spora mobilizacja. Teraz jest już naprawde spory progres i fajnie się gra. Mówię to jako teamowy malkontent :) Na PGA bankowo będzie już grywalne demo i może wersja do pobrania online. Na większy kaliber bez wydawcy nie ma szans w tym roku.
- 1
#grafika3d #3dsmax #grafikakomputerowa #pytaniedoeksperta
Potrzebuje pomocy z normal mapą, walczę z tym od kilku dni i ZNÓW OBRÓCIŁO ZARAZ NIE WYTRZYMIE. Chcę zrobić sobie ładną tiling texture, więc chcę wybejkować normale z modelu na płaski polygon. Wszystko się całkiem zgrabnie udaje, ale niestety mapa cały czas wypluwana jest w złej orientacji, bez znaczenia czy używam do bejku Substance Designera czy robie render to texture
Potrzebuje pomocy z normal mapą, walczę z tym od kilku dni i ZNÓW OBRÓCIŁO ZARAZ NIE WYTRZYMIE. Chcę zrobić sobie ładną tiling texture, więc chcę wybejkować normale z modelu na płaski polygon. Wszystko się całkiem zgrabnie udaje, ale niestety mapa cały czas wypluwana jest w złej orientacji, bez znaczenia czy używam do bejku Substance Designera czy robie render to texture
źródło: comment_Dmdds5a6hE2MBrUIIGN8UUB2DiOO8dGJ.jpg
Pobierz@einz: ale że co w złej orientacji?
Odwrócona góra z dołem (kanał G odwrócony), czy że jest na boku, bo tak ustawiłeś UV mapę?
Odwrócona góra z dołem (kanał G odwrócony), czy że jest na boku, bo tak ustawiłeś UV mapę?
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@adrianprzetocki: dzięki, trochę to trwało zanim się przemogłem :)
Ostatnimi czasy ostro n-------m tutoriale photoshopa i 3ds Maxa. Podzielcie się linkami do stron i fanpejdży które warto znać.
#3dsmax #grafika #grafikakomputerowa #photoshop
#3dsmax #grafika #grafikakomputerowa #photoshop
Mam problem z zainstalowaniem 3ds Max 2012. Robiłem parę już parę formatów i instalowałem zarówno na paru wersjach windows 7 64bit jak i raz testowo na windows 10 64 bit - zawsze najpierw wywala info o niewykryciu karty graficznej a potem o błędzie Visual C++. Oczywiście instalowałem biblioteki Visual C++ 2005 stąd i różne sterowniki od karty graficznej - bez efektów. Google też jest mało pomocne. Mam Radeona 6670 1GB.
#3dsmax
#3dsmax
źródło: comment_OCgWeiRhSxPmaATNVoH3mNfbpbMv1Tup.jpg
PobierzOd czego zależy tak wygenerowany mesh? Na róznych renderach w necie widziałem taki płynny, a tutaj jakby był zlepiony z kilku części. Model sam w sobie jest z kilku części? Pytam, bo dostaje takie rendery od grafika, a mi się trochę nie podobają. On sam mówi, że tak się generuje.
Jebnę tagami, bo to dość ogólna zagwozdka.
#grafika3d #vray #blender #cinema4d #3dsmax
Jebnę tagami, bo to dość ogólna zagwozdka.
#grafika3d #vray #blender #cinema4d #3dsmax
źródło: comment_nKaUPdTTeM1fH6sYiQBkpbZnNuPXPjio.jpg
Pobierz@dobrywieczor szanuj Nintendo i jego 3dsy
@dobrywieczor: Ogólnie szacunek, ze używa #3ds do renderowania. Moim zdaniem konsolka ma na to za słabe podzespoły. Poleciłbym PC, bo nie dość, że będzie szybciej i wygodniej, to jeszcze zamiast bawić się w homebrew można używać specjalnego oprogramowania do tego, na przykłąd #3dsmax.
- 1
Nadeszła wiekopomna chwila, i będę musiał w końcu nauczyć się #animacja, bo nie wyrabiamy z animowanymi assetami w #8suns.
Pytanie do ludzi znających temat i branżę #grafika3d
Od lat pracuję głównie w #3dsmax i wg mnie #maya zupełnie nie nadaje się do sprawnego i szybkiego modelowania. Brak temu programowi precyzji, szybkości, możliwości modyfikacji projektu na różnych etapach - oczywiście jest
Pytanie do ludzi znających temat i branżę #grafika3d
Od lat pracuję głównie w #3dsmax i wg mnie #maya zupełnie nie nadaje się do sprawnego i szybkiego modelowania. Brak temu programowi precyzji, szybkości, możliwości modyfikacji projektu na różnych etapach - oczywiście jest
@KrisM89: Jak do animacji - Maya. EOT.
Standard w przemyśle nie bez powodu.
Standard w przemyśle nie bez powodu.
- 1
@KrisM89: Maya jest przede wszystkim bardzo łatwa podczas animacji, do tego masa darmowych skryptów ułatwiających pracę - a jeśli czegoś brakuje to dobry programista w firmie (lub zlecenie na zewnątrz) i masz to co potrzebujesz. Maja jest bardzo elastyczna i to jej duża zaleta. Polecam sprawdzić samemu dlaczego najlepszym wyborem do animacji jest Mayka - szczególnie jeśli miałeś już jakieś doświadczenia z animacją w innych programach :)
- 2
Są tu jacyś autorzy animacji komputerowych? Za jakiś czas będę publikował coś własnego i chcę się, ten tego, porównać poziom. Chodzi mi o skończone animacje, takie z tytułem, napisami końcowymi, wpisem na filmwebie, wysłane na festiwal/konkurs, wrzucone na oficjalny kanał na youtube, "do portfolio" itp., a nie testy i próby. No pochwalcie się, wiem, że przynajmniej jeden jest.
#animacja #blender #3dsmax #grafika3d #grafikakomputerowa
#animacja #blender #3dsmax #grafika3d #grafikakomputerowa
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ultek: po pierwszym zawaleniu miałem pisać komentarz "dobrze że nikogo nie było w środku jak się zawaliło" :DDDD
@TheOutskirs zmień renderer
@TheOutskirs: dachy wyszły Ci bardzo fajne, te dwa budynki dalej od kamery też niezłe, ale drzewa to jakiś dramat. Wielkie liście tego samego koloru, wyglądają jakby nie miały żadnej faktury tylko były czystym materiałem. No i ulica, wygląda jakby nie miała żadnej normalki czy zniekształceń. I nie wydaje Ci się, że cień się za bardzo rozprasza? Ogólnie całkiem nieźle prócz właśnie tych drzew.
- 1
@TheOutskirs: Oczywiście, prawidłowe GI.
@TheOutskirs: pamietam ze w niektorych przypadkach zwykly mat rysował się dużo jaśniej, nie wiem czego to była przyczyna czy srgb tekstur czy co, ale odpuscilem dalszych poszukiwan i zmienilem na vraymtl
@olewales: Nowe jeansy też są fabrycznie podarte na kolanach, i jeszcze sporo kosztują ;)
- 1
@trisek: Dzięki za radę. Masz rację, z refów nie korzystałem przy planowaniu zarysowań. Ale to w dalszym ciągu work-in-progress, spieszyło mi się by zobaczyć pierwszy efekt.
W ostatecznym kształcie będzie taka jak widać na low-poly poniżej. Zarysowania poprawię.
W ostatecznym kształcie będzie taka jak widać na low-poly poniżej. Zarysowania poprawię.
źródło: comment_NtZFZq3bqpDgAsdx7ark5Bs8Y9TReyXQ.jpg
Pobierz- 5
Cześć,
Tura druga i ostatnia.
Mam małe ogłoszenie. Jesteśmy 5 osobowym teamem, szukamy grafików, którzy chcieliby z nami podłubać #gamedev , czysto hobbistycznie.
Aktualnie
Tura druga i ostatnia.
Mam małe ogłoszenie. Jesteśmy 5 osobowym teamem, szukamy grafików, którzy chcieliby z nami podłubać #gamedev , czysto hobbistycznie.
Aktualnie
- 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@spike200: Robicie gry na 3DSa?
- 2
Cześć,
Tura druga i ostatnia.
Mam małe ogłoszenie. Jesteśmy 5 osobowym teamem, szukamy grafików, którzy chcieliby z nami podłubać #gamedev , czysto hobbistycznie.
Aktualnie
Tura druga i ostatnia.
Mam małe ogłoszenie. Jesteśmy 5 osobowym teamem, szukamy grafików, którzy chcieliby z nami podłubać #gamedev , czysto hobbistycznie.
Aktualnie
- 0
@GiuseppeCalabrese: Fajny.
Jak się robi mapy normal, specular i całą resztę?
Szukałem kiedyś czegoś o normal mapach, ale nic nie znalazłem.
Jak się robi mapy normal, specular i całą resztę?
Szukałem kiedyś czegoś o normal mapach, ale nic nie znalazłem.
- 1
@Kardig: to zależy z jakiego softu korzystasz. Przykładowo ja robię lowpoly w 3d maksie -> eksportuje to do zbrusha -> w zbrushu robie highpoly -> w darmowym xNormal generuję wszystkie tekstury, tzn. ambient occlusion, normalki, cavity. Ale można też wygenerować wszystko automatycznie w zbrushu przy użyciu pluginu MultiMap Exporter.
@Przyjaciel_Rodziny: właśnie się tak do tego zabieram, ale czasu trochę mało na naukę kolejnego programu :)
@Przyjaciel_Rodziny: właśnie się tak do tego zabieram, ale czasu trochę mało na naukę kolejnego programu :)
- 12
Elo,
Mam małe ogłoszenie. Jesteśmy 5 osobowym teamem, szukamy grafików, którzy chcieliby z nami podłubać #gamedev , czysto hobbistycznie.
Aktualnie robimy grę arcade w klimatach retrowave, także 80s motzno. Szukamy grafików 2d, 3d, ilustratorów, designerów, animatorów i po prostu artystów. Jeśli tylko masz czas coś porobić po pracy od czasu do czasu albo nie pracujesz ale masz co najmniej 17 lat, za to mnóstwo ambicji do robienia gier komputerowych, to wal do
Mam małe ogłoszenie. Jesteśmy 5 osobowym teamem, szukamy grafików, którzy chcieliby z nami podłubać #gamedev , czysto hobbistycznie.
Aktualnie robimy grę arcade w klimatach retrowave, także 80s motzno. Szukamy grafików 2d, 3d, ilustratorów, designerów, animatorów i po prostu artystów. Jeśli tylko masz czas coś porobić po pracy od czasu do czasu albo nie pracujesz ale masz co najmniej 17 lat, za to mnóstwo ambicji do robienia gier komputerowych, to wal do




















Niedaleko mojego domu jest bardzo duża działka, na której jeszcze do niedawna stały ruiny dworku z okresu sprzed pierwszej wojny światowej. No i śniło mi się, że szłam razem z siostrą w okolicy, ona się gdzieś odłączyła, a ja szłam dalej aż doszłam do tego dworku. Naprzeciwko mnie stały (albo unosiły się w powietrzu) zwłoki jakiejś młodej hrabiny, która rzekomo zamieszkiwała
Szkoda, że to się toczy w taki sposób z tym dworkiem, w Polsce zabytki mają ogólnie przerąbane, jak są poza głównymi szlakami turystycznymi, bo nie dość że sporo właścicieli o nie nie dba, to jak znajdzie się właściciel, który