Jezusie mirko jaki #sen miałam przed chwilą ;;
Niedaleko mojego domu jest bardzo duża działka, na której jeszcze do niedawna stały ruiny dworku z okresu sprzed pierwszej wojny światowej. No i śniło mi się, że szłam razem z siostrą w okolicy, ona się gdzieś odłączyła, a ja szłam dalej aż doszłam do tego dworku. Naprzeciwko mnie stały (albo unosiły się w powietrzu) zwłoki jakiejś młodej hrabiny, która rzekomo zamieszkiwała
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@homo_superior dworek jako otoczenie nie musi być głównym elementem dnia, żeby śnił się jako otoczenie, które z reguły i tak we śnie jest niedokładne. Czasami jest "przyniesiony" nawet z dość odległych wspomnień.
Szkoda, że to się toczy w taki sposób z tym dworkiem, w Polsce zabytki mają ogólnie przerąbane, jak są poza głównymi szlakami turystycznymi, bo nie dość że sporo właścicieli o nie nie dba, to jak znajdzie się właściciel, który
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Arveit W ostatnich miesiącach jest spora mobilizacja. Teraz jest już naprawde spory progres i fajnie się gra. Mówię to jako teamowy malkontent :) Na PGA bankowo będzie już grywalne demo i może wersja do pobrania online. Na większy kaliber bez wydawcy nie ma szans w tym roku.
  • Odpowiedz
#grafika3d #3dsmax #grafikakomputerowa #pytaniedoeksperta

Potrzebuje pomocy z normal mapą, walczę z tym od kilku dni i ZNÓW OBRÓCIŁO ZARAZ NIE WYTRZYMIE. Chcę zrobić sobie ładną tiling texture, więc chcę wybejkować normale z modelu na płaski polygon. Wszystko się całkiem zgrabnie udaje, ale niestety mapa cały czas wypluwana jest w złej orientacji, bez znaczenia czy używam do bejku Substance Designera czy robie render to texture
einz - #grafika3d #3dsmax #grafikakomputerowa #pytaniedoeksperta

Potrzebuje pomocy...

źródło: comment_Dmdds5a6hE2MBrUIIGN8UUB2DiOO8dGJ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gorion103: @Kopytko1: okej kurde bela, Gorion, Twój komentarz był dobrą podpowiedzią, ten polygon na który chciałem przebejkować detale był w dobrej pozycji, ale jego UVW były w złej, obróciłem UVW o 90* i działa :x
  • Odpowiedz
Mam problem z zainstalowaniem 3ds Max 2012. Robiłem parę już parę formatów i instalowałem zarówno na paru wersjach windows 7 64bit jak i raz testowo na windows 10 64 bit - zawsze najpierw wywala info o niewykryciu karty graficznej a potem o błędzie Visual C++. Oczywiście instalowałem biblioteki Visual C++ 2005 stąd i różne sterowniki od karty graficznej - bez efektów. Google też jest mało pomocne. Mam Radeona 6670 1GB.

#3dsmax
JamJestHomoSapiens - Mam problem z zainstalowaniem 3ds Max 2012. Robiłem parę już par...

źródło: comment_OCgWeiRhSxPmaATNVoH3mNfbpbMv1Tup.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od czego zależy tak wygenerowany mesh? Na róznych renderach w necie widziałem taki płynny, a tutaj jakby był zlepiony z kilku części. Model sam w sobie jest z kilku części? Pytam, bo dostaje takie rendery od grafika, a mi się trochę nie podobają. On sam mówi, że tak się generuje.

Jebnę tagami, bo to dość ogólna zagwozdka.

#grafika3d #vray #blender #cinema4d #3dsmax
d.....r - Od czego zależy tak wygenerowany mesh? Na róznych renderach w necie widział...

źródło: comment_nKaUPdTTeM1fH6sYiQBkpbZnNuPXPjio.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dobrywieczor: Ogólnie szacunek, ze używa #3ds do renderowania. Moim zdaniem konsolka ma na to za słabe podzespoły. Poleciłbym PC, bo nie dość, że będzie szybciej i wygodniej, to jeszcze zamiast bawić się w homebrew można używać specjalnego oprogramowania do tego, na przykłąd #3dsmax.
  • Odpowiedz
Nadeszła wiekopomna chwila, i będę musiał w końcu nauczyć się #animacja, bo nie wyrabiamy z animowanymi assetami w #8suns.
Pytanie do ludzi znających temat i branżę #grafika3d
Od lat pracuję głównie w #3dsmax i wg mnie #maya zupełnie nie nadaje się do sprawnego i szybkiego modelowania. Brak temu programowi precyzji, szybkości, możliwości modyfikacji projektu na różnych etapach - oczywiście jest
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrisM89: Maya jest przede wszystkim bardzo łatwa podczas animacji, do tego masa darmowych skryptów ułatwiających pracę - a jeśli czegoś brakuje to dobry programista w firmie (lub zlecenie na zewnątrz) i masz to co potrzebujesz. Maja jest bardzo elastyczna i to jej duża zaleta. Polecam sprawdzić samemu dlaczego najlepszym wyborem do animacji jest Mayka - szczególnie jeśli miałeś już jakieś doświadczenia z animacją w innych programach :)
  • Odpowiedz
Są tu jacyś autorzy animacji komputerowych? Za jakiś czas będę publikował coś własnego i chcę się, ten tego, porównać poziom. Chodzi mi o skończone animacje, takie z tytułem, napisami końcowymi, wpisem na filmwebie, wysłane na festiwal/konkurs, wrzucone na oficjalny kanał na youtube, "do portfolio" itp., a nie testy i próby. No pochwalcie się, wiem, że przynajmniej jeden jest.
#animacja #blender #3dsmax #grafika3d #grafikakomputerowa
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheOutskirs: dachy wyszły Ci bardzo fajne, te dwa budynki dalej od kamery też niezłe, ale drzewa to jakiś dramat. Wielkie liście tego samego koloru, wyglądają jakby nie miały żadnej faktury tylko były czystym materiałem. No i ulica, wygląda jakby nie miała żadnej normalki czy zniekształceń. I nie wydaje Ci się, że cień się za bardzo rozprasza? Ogólnie całkiem nieźle prócz właśnie tych drzew.
  • Odpowiedz
Mireczki, są jakieś dostrzegalne różnice między vray material a standardowymi? Chodzi o sytuację, w której we VrayMtl daję swoją teksturę do diffuse, a analogicznym ruchem w materiale typu standard. Mam nadzieję że zrozumiale się wysłowiłem xD.
#3dsmax #vray #grafika3d
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Tura druga i ostatnia.

Mam małe ogłoszenie. Jesteśmy 5 osobowym teamem, szukamy grafików, którzy chcieliby z nami podłubać #gamedev , czysto hobbistycznie.

Aktualnie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,

Tura druga i ostatnia.

Mam małe ogłoszenie. Jesteśmy 5 osobowym teamem, szukamy grafików, którzy chcieliby z nami podłubać #gamedev , czysto hobbistycznie.

Aktualnie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kardig: to zależy z jakiego softu korzystasz. Przykładowo ja robię lowpoly w 3d maksie -> eksportuje to do zbrusha -> w zbrushu robie highpoly -> w darmowym xNormal generuję wszystkie tekstury, tzn. ambient occlusion, normalki, cavity. Ale można też wygenerować wszystko automatycznie w zbrushu przy użyciu pluginu MultiMap Exporter.

@Przyjaciel_Rodziny: właśnie się tak do tego zabieram, ale czasu trochę mało na naukę kolejnego programu :)
  • Odpowiedz
Elo,

Mam małe ogłoszenie. Jesteśmy 5 osobowym teamem, szukamy grafików, którzy chcieliby z nami podłubać #gamedev , czysto hobbistycznie.

Aktualnie robimy grę arcade w klimatach retrowave, także 80s motzno. Szukamy grafików 2d, 3d, ilustratorów, designerów, animatorów i po prostu artystów. Jeśli tylko masz czas coś porobić po pracy od czasu do czasu albo nie pracujesz ale masz co najmniej 17 lat, za to mnóstwo ambicji do robienia gier komputerowych, to wal do
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach