Wpis z mikrobloga

Poradźcie mi.
Po zakupie nowego komputera mogę zacząć wreszcie bawić się w naukę jakiegoś softu do 3d, bo na moim laptopie cieło sie to niemiłosiernie. Co byście radzili 3dsmax'a od razu? bo chodź jakieś tam podstawy podstaw kiedyś liznąłem to mnie strasznie odrzuca interfejsem :D Rhino + grasshopper ? C4d? czy może jednak blender

  • 12
@goras: zależy jak bardzo powaznie o tym myślisz. Do Blendera jest w luj dużo poradników i imho jest super przyjemny w obsłudze. Ale niestety teraz to wiem, nie jest bardzo poważnie traktowany.
Ja bym poradził kompromis i Mayę. Chyba, ze masz plan "za X lat startuje na grafika 3D" to lepiej 3ds Max jednak jest powszechnie znany i szanowany.
@goras: Olej 3dsa. coraz mniej architektów w nim siedzi ( nie mowię o grafikach), chyba że będziesz projektował bryły w stylu Zaha Hadid. Osobiście polecam do architektury sketchup z vrayem. jest mnóstwo wtyczek, super support, mnóstwo modeli. Program jest prosty, wspólpracuje z innymi programami, można konwertować co się chce, a efekt wizualizacji jest taki sam jak w 3dsie jak umiesz używać vraya. ja naprawdę jestem mega zadowolony i cieszę się że
@BiletNaKrucjate: coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/LEOkoR/

@DarkAlchemy: soryy. tak się właśnie wahałem ale stwierdziłem że może ktoś literówkę zrobił :D

@Naxster: dotychczas wszytko co mi potrzeba na studiach daje radę Archicad + Sketchup + PS, no ale pasowało by się zaczac ogarniać z czymś poważniejszym.

@JoeBlade: dzięki, zobaczę co to za programy

@tadcad_13: Revita próbowałem ogarnąc jak robiłem inżynierkę, ale nie podszedł mi i przerysowałem projekt do Archicada. Nigdy
@goras: Pamiętam, że za każdym razem gdy pojawia się wątek autodesku to od kilku (jak nie więcej) lat wiele osób snuje, że niedługo 3ds max się skończy. Pewnie jest w tym ziarno prawdy - Vray jako addon do Revita w pewien sposób ograniczy zapotrzebowanie na 3ds max'a wśród architektów. Kiedyś też czytałem na max3d kiedy Autodesk ogłosił koniec wsparcia dla XSI (Softimage), że w planach ma również uciąć życie 3dsa. Dobra,