Wpis z mikrobloga

@Czekoladowy_Nadgarstek: Może się mylę, ale chyba znam ten dywan z internetów, nie jestem pewien bo trudno pamiętać każdy model, ale te zagniecenia wyglądają znajomo. Świadome stworzenie takiego materiału który jest na nim wymaga pewnej znajomości, a także odpowiedniej pracy z geometrią i mapowaniem jej. Temu przeczy mapowanie tekstury na nóżce od stolika nocnego. Tam tekstura jest słaba, pomarańczowa, a geometria stolika dalece nietrafiona, spójrz na grubość blatu. Zakładam więc że stolik
@einz: wyczerpująca odpowiedź!:) z kilkoma sprawami masz rację, ale z większością jednak się mylisz. model dywanu jest mój, nie jest to nic super czym można się chwalić, ale używam go w projektach od dawna, tylko z różnym mapowaniem, więc jeśli widziałeś go w internetach - to też jest to moja wizualizacja:-) co za tym idzie, mapowanie to również moja sprawka; za geometrię stolika jest odpowiedzialny producent (https://www.atakdesign.pl/pl/p/Yeh-Wall-Table-stolik/2453), ale model faktycznie
@nnatalia0: światło się jakoś dziwnie rozkłada w scenie, skąd świeci? Z prawego okna, zza kamery (flesz)? I wszystko przez to się rozjeżdża. Dywan wygląda jak prześwietlony, kołdra też. Podłoga też jakoś dziwnie w perspektywie się rozjeżdża. Coś tu jest nie tak, albo światło, albo kamera, albo obie z tych rzeczy. Szkoda takich modeli marnować ;)