Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko128
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
soul
soul

soul

Dołączył 18 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 819
  • Znaleziska 323
  • Mikroblog 496
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 32
Pan_Slon
Pan_Slon
Pan_Slon
18.06.2026, 08:19:40
  • 0
Mirki, może coś przegapiłem(na co liczę) dlatego pisze post, mam debiana i ubuntu do róznych celów, musi być jakieś środowisko graficzne. Wszystko jest OK do momentu kiedy jest podłączony monitor, jak nie jest to są schody. Niby jest xorg-dummy ale pojawił się problem z logowaniem przez remotedesktop(xrdp) rozłącza sesje.
Jak to możną rozwiązać tj żeby fizycznie nic nie podłączać? Systemy nie są wirtualizowane

#komputery #linux #debian
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 18.06.2026, 08:41:10 via Wykop
  • 1
@Pan_Slon Kup fizyczny HDMI Dummy Plug Emulator, albo uzyj VNC zamiast rdp
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
15.06.2026, 09:08:18
  • 0
✨️ Jak poradzić sobie z hałasem gawronów? Ⓘ
hej, dawny mirek już bez konta here. otóż muszę się tym podzielić bo już jestem na granicy obłędu. na drzewie przy moim oknie żyje kolonia gawronów. drą japę od świtu do nocy..macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? myślałem o wiatrówce, odstraszaczach dźwiękowych albo zgłoszeniu gdzieś. załączam film, zróbcie głośno. #ptaki #zalesie

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
mirko_anonim - ✨️ Jak poradzić sobie z hałasem gawronów? Ⓘ
hej, dawny mirek już bez k...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 15.06.2026, 12:40:22 via Wykop
  • 0
Rozumiem, żę może Cię to męczyć, ale raczej nic z tym nie zrobisz. Niby jakoś tam można im puste niszczyć gniazda od listopada do lutego, ale podejrzewam, że sam tego nie możesz zrobić, a nawet jeżeli, to i tak wiosną założą nowe.
Okna dzwiękoszczelne i klimatyzacja - to jest rozwiązanie.
  • Odpowiedz
Osayomato
Osayomato
Osayomato
29.05.2026, 11:34:10
  • 0
#homelab #komputery #linux
Hej mireczki mam pytanko o koszty homelaba albo raczej jaki sprzęt wystarczy.
Chciałbym zrobić sobie środowisko do 2 rzeczy. Pierwsze to taki typowy serwer domowy do trzymania plików, zdjęć, kopii, projektów. Drugie to jakieś wirtualki z windowsem i linuxami. Mam na virtualboxie ale chciałbym mieć własne fizyczne serwery :P Głównie do zabaw/nauki np teraz używam linuxa do ctf + chciałbym troche zwiększyć wiedze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 29.05.2026, 13:01:04 via Wykop
  • 3
Do NAS to ja kupiłem OPTIPLEX 3010 Tower za 120 zł, wywaliłem CD, więc miałem wolne 4 porty SATA, kupiłem sanki do dysków i zaślepkę do CD. Zamontowałem jeden ssd pod system i 3 x hdd po 2TB do NAS w raid. Zainstaluj proxmoxa i można się bawić.
  • Odpowiedz
PistacjowyPonczek
PistacjowyPonczek
10.05.2026, 10:56:03
  • 11
Jakiej dystrybucji linuxa używacie? Ja mam od dłuższego czasu linux Mint. Uznałem, że finalnie warto skupić się na dystrybucji, która działa, jest gotowa do pracy, jest stabilna i nie będzie przy upgrade do wymiany gdy coś się wysypie. Wiem, że wielu w neofetch woli pookazać szpan archa, cachy lub innego, jednak wolę po prostu co na co dzień pozwala mi korzystać bez zbednego czasu na kompilacje, albo łatanie

#linux #
PistacjowyPonczek - Jakiej dystrybucji linuxa używacie? Ja mam od dłuższego czasu lin...

źródło: linux-mint-22-3-desktop

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 10.05.2026, 16:44:44 via Android
  • 0
@ponton: Bez GUI 7 Debianów i 2 Ubuntu. Z GUI 2 debiany(gnome) i 1 fedora (Kde)
  • Odpowiedz
Kravchenko
Kravchenko
04.05.2026, 09:05:51
  • 0
Gram klasą Szlachta, jestem chwilę po pokonaniu pierwszego bosa, jakie statystyki polecacie ulepszać? Skupiam się na Magia / Inteligencja i troche Zywotnosc, to wystarczy? Czy przyda mi się kondycja? Xd
To moja pierwsza gra typu "Souls Like"

#ps5 #demonssouls
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 04.05.2026, 09:21:05 via Wykop
  • 1
W souslach zawsze warto na poczatku pakować wszystko w vitality, a w inne tylko tyle ile potrzeba do użwania broni/czarów
  • Odpowiedz

314

Ubuntu 26.04 LTS dostępna do pobrania.

Ubuntu 26.04 LTS dostępna do pobrania.

Najpopularniejsza według mojej ankiety na mirko dystrybucja Ubuntu 26.04 LTS 'Resolute Raccoon' jest dostępna do pobrania. Kernel 7.0, GNOME 50, Wayland, nowy monitor zasobów i inne.

nameisnull
z
omgubuntu.co.uk
dodany: 23.04.2026, 20:53:32
  • 328
  • #
    linux
  • #
    ubuntu
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
soul
soul
soul 23.04.2026, 22:07:27 via Wykop
  • -1
I tak po przejściu wszystkich tych nowych dystrybucji linuxa na końcu instaluje sie debiana.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

feber
feber
15.04.2026, 13:27:44
  • 1
Czy build pod siłe powoduje, że Malenia jest nie do zabicia? Serio pytam. Tyle soulsów i soulslike przeszedłem z palcem w tyłku, całego elden ringa bez większych problemów a Malenii nie mogę pokonać. Za chwile na tej pipie spędze tyle czasu co jakiś Jaskół.
O ile pierwszą faze robie spokojnie to w drugiej ona jest tak agresywna, że nie mam kiedy zaatakować albo jak już zaatakuje to combo na ryj.

#eldenring
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 15.04.2026, 20:00:58 via Wykop
  • 0
Ja przed chwilą ja pokonałem używając jako broni Giant Crusher grając bez tarczy i summonów, tak więc da się
  • Odpowiedz
shitman6
shitman6
14.04.2026, 07:06:00
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 14.04.2026, 07:31:44 via Wykop
  • 5
@shitman6: s---------a
«strzały padające jeden za drugim; też: odgłosy takich strzałów» słownik języka polskiego PWN.
  • Odpowiedz
Gbc-
Gbc-
Gbc-
11.04.2026, 15:33:20
  • 1
Przeszedłem wukong black myth (moja pierwsza gra typu soulslike) potem elden ring wraz z DLC bez używania „magii” i summonow - jedynie miecz i tarcza.

Przymierzam się do kolejnego soulsa ale nie wiem co wybrać (PS5)

Co byście wybrali i dlaczego?

#darksouls #eldenring
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 11.04.2026, 19:02:14 via Android
  • 1
darkbsouls 3, lies of p, sekiro. Są najnowsze i najlepiej będzie Ci się w nie grało. później Bloodborne i Dark Souls a na końcu Demon Souls i Dark Souls 2.
  • Odpowiedz

300

"Dramat w Rybniku. Znaleziono ciało byłego szefa prokuratury i jego syna"

Pokaż treści 18+

"Dramat w Rybniku. Znaleziono ciało byłego szefa prokuratury i jego syna"

"Zwłoki dwóch mężczyzn znaleziono w weekend w jednym z domów w Rybniku (Śląskie). Z nieoficjalnych informacji wynika, że to Jerzy H., były prokurator apelacyjny z Katowic, skazany przed laty za wyłudzenia, oraz jego syn. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury."

paramedix
z
rmf24.pl
dodany: 09.03.2026, 12:42:47
  • 64
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    rybnik
  • #
    kryminalne
  • #
    slask
soul
soul
soul 10.03.2026, 14:40:59 via Wykop
  • 0
@fruziazuzia: Jak wszczęto postepowanie to przestępstwo się tak szybko nie przedawnia (dodatkowe 10 lat, czyli w tym przypadku nawet ok 35 lat na przedawnienie)
nameisnull
nameisnull
21.02.2026, 15:54:19
  • 1
Jaki zdalny pulpit używacie w #linux (Wayland)?
Potrzebuję na swoim służbowym laptopie pracować zdalnie na komputerze w biurze. Mam skonfigurowany VPN i aktualnie pracuję na gnome-remote-desktop. Czy znacie jakieś sensowne alternatywy? Musi to być praca na osobna sesja aby w pracy pulpit był zablokowany.

Mam secureboot i logowanie przy użyciu zapisanego hasła TPM2. Skonfigurowałem GDM aby po restarcie system się nie usypiał (Tutaj jest jakaś pomyłka GDM, że nie pobiera
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 21.02.2026, 16:11:53 via Android
  • 0
@nameisnull: ja używam do tego celu Remmina
  • Odpowiedz
soul
soul
soul 21.02.2026, 18:34:17 via Android
  • 0
@nameisnull: Osobna sesja, przynajmniej przez RDP
  • Odpowiedz
BardGT
BardGT
23.01.2026, 10:18:03
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 23.01.2026, 12:02:55 via Wykop
  • 0
@BardGT: Sekiro jest świetne, pomęcz się trochę a docenisz. Spróbuj tez Lies of P (jeżeli jeszcze nie grałeś)
  • Odpowiedz
Akuzativ94
Akuzativ94
16.01.2026, 08:53:12
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 16.01.2026, 12:01:57 via Wykop
  • 0
Ja też raczej bym radził metalowego kurkowca. Jakś 1911, Cz Shadow albo chodziaż 75. Mam 5 pistoletów i palstikowy bijnikowiec w 9 mm jest najrzadziej używany, ale strzelam gównie statycznie.
  • Odpowiedz
krystal7
krystal7
krystal7
10.01.2026, 18:18:44
  • 1
Czy tylko ja uważam że Elden mimo tego że jest wybitna gra to w questach poszedł o wiele za daleko i totalnie zepsuł możliwość ich wykonywania. Sekwencje kolejnych etapów questów wyglądają tak że na gigantycznej mapie pojawiaja się postacie z którymi gadaliśmy wcześniej i to może być każdy skrawek mapy. W rzeczywistości daje to taki efekt że nikt na świecie nie byłby w stanie wykonać questów sam a ich wykonywanie polega na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 10.01.2026, 18:32:50 via Android
  • 3
@krystal7: tak jest przeciez we wszystkich soulsach, questy są mocno opcjonalne
  • Odpowiedz
Ostrzewtlumie
Ostrzewtlumie
10.01.2026, 16:03:36
  • 0
#sekiro dobra jestem juz w endgame, przedemna tylko Demon nienawisci i osttani boss.
Niestety z------m i nie uzyskalem drugiego wspomnienia od Emmy zeby zawalczyc z Sowa drugi raz. Lipa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pytanie czy po pokananiu ostatniego typa mozna jeszcze cos robic czy juz nic i jest definitywny koniec?
Pochodzilbym jeszcze i powalczyl z headlessami i innymi mini bossami co ominalem.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 10.01.2026, 16:47:17 via Wykop
  • 0
O ile pamiętam, to już nie zawalczysz z Sową, chyba że przy kolejnym przejściu. No a później wypadałaby przejść trzeci raz, żeby zawalczyć z Emmą i tym drugim Isshinem :)
  • Odpowiedz
Glupiii
Glupiii
07.01.2026, 18:57:46
  • 1
Poszla do spania malpa i duo malp, nie ukrywam, ze tego duetu obawialem sie najbardziej z calej gierki, ale zapomnialem, ze to nie elden ring i tu duo fighty jeszcze byly nawet calkiem przyjemne (tak, patrze na ciebie godskin duo) guardian ape zajal mi jakas godzine a duet poszedl do spania za 3razem

az mi tak dziwnie, bo ja w soulsy to nie za dobry jestem, genchiro mi zajal ponad 2h, lady butterfly
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 08.01.2026, 08:44:49 via Wykop
  • 0
@Mega_Smieszek: No, tak ci się wydaje przez całą grę, aż dochodzisz do Isshina i Demona Nienawiści i okazuje się, że jednak jeszcze trochę nauki przed tobą :)
  • Odpowiedz
soul
soul
soul 14.12.2025, 20:48:59
  • 0
#legia Ten Marc Gual to nie był taki zły...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ranger
Ranger
08.12.2025, 11:22:41
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 08.12.2025, 12:07:24 via Wykop
  • 0
@Ranger: Jeszcze jedna decyzja przed tobą, 18 czy 16 cali. 18 cali z ma system gazowy długości rifle a 16 mid
  • Odpowiedz
Ranger
Ranger
24.11.2025, 10:28:42
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 25.11.2025, 15:36:18 via Android
  • 0
@Ranger Ruger mpr
  • Odpowiedz
soul
soul
soul 26.11.2025, 10:33:05 via Wykop
  • 1
@Ranger: Mam go ale, nie powiem Ci o wynikach, które by cię instersowały. Strzelam z niego bardzo specyficznie, tj. postawa stojąca i 25 m i przyrządy otwarte :) Jak strzelam z podpórki i optyki to czywiście jest tylko jedna dziurka, ale na takim dystansie to normalny wynik dla każdej prawidłow działającej broni. Ma natomiast dobry seryjny spust, jest niezawodny, dobrze wykonany. Na youtubie i forach chwalą go za celność. Wymieniłem
  • Odpowiedz
Marcines
Marcines
10.10.2025, 19:35:45
  • 1
Malenia pokonana w 30-40 minut, a niby taki ciężki boss miał byc xD
Bez summonów ofkors.
#eldenring
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

soul
soul
soul 10.10.2025, 21:54:10 via Wykop
  • 1
@Marcines: Gratki, ja ja z summonem ubiłem za pierwszym razem i zastanawiałem się o co ten krzyk, ale jak próbowałem solo to zeszło mi z 3 dni :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 15.02.2013

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 18.09.2015

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking