Dlaczego monitory 4K są tanie jak barszcz i całkiem fajny IPS do programowania można wyrwać za 1500-3000 zł, ale 5K to wydatek 7-9 tys. a 6K to 20+ tys. zł? Dlaczego nikt nie robi dobrych monitorów 27"/5K i 32"/6K do programowania / pracy biurowej w normalnej cenie, kiedy to jest minimalna rozdzielczość zapewniająca ostrość tekstu? Wszystko co ma mniej niż 220 PPI to pikseloza / rozmazane krawędzie. #komputery #monitory
@Krolik: XD ʕ•ᴥ•ʔ Ja radze iść do okulisty i nie siedzieć 30 centymetrów od ekranu na skalowaniu 200%. Rozumiem że TV masz 8k 40 cali by te PPI było 220? Przy skalowaniu 100% na 2k 27" i siedzeniu jak ja 70cm-100cm od ekranu nie masz szans widzieć "pikseolzy"
Losowo włącza się albo ABS+KONTROLKA RECZNEGO albo kontrolka wspomagania i wspomaganie wysiada. Na jałowym lekko dusi się i widać że jakby migał wyświetlacz (jakby napięcie za małe mial) . Obroty na jałowym na poziomie 700-800 się utrzymują . Jak dam w gaz to jest ok. Wyświetlacz przestaje migać i problemów nie ma.
Mieszkańcy Matarni od kilkunastu dni nie mogą korzystać z parkingu pod swoimi blokami, bo miejsca postojowe blokują samochody na wynajem oklejone barwami Panek. Pełno rozbitych aut wciąż przybywa.
@MILIARDER_007: mandat to jedno, będa jeszcze koszty odcholowania takiego samochodu. Głupie wykopki nie sprawdza nawet czy samochod nie ma płyty pod silnikiem.
Czescy lekarze masowo wypowiadają umowy o dobrowolnych nadgodzinach. Wszystko przez nowelizację kodeksu pracy, która podwyższa dotychczasowy limit z 416 na 832 godziny dodatkowej pracy rocznie w przypadku lekarzy i na aż 1000 godzin dla ratowników medycznych. Pod koniec roku czeskie szpitale mogą dz
Mam ponad 5k punktów w tym programie #lego Insiders. Wkrotce przepadną. Ja nie planuje tam zakupów w najbliższym czasie. Nie chcialby ktos kupić ode mnie voucheru 2x80 zł (płatność przelewem BLIK) za 120 zł? :)
Mieszkanie przerobione na 25 (!) pokoi o wielkości 3 mkw za jedyne 1400 zł/msc. Cele więzienne są większe! Nieopodatkowane patorentierstwo się szerzy bezkarnie, kosztem innych mieszkańców i Polaków.
Mam pytanie z zakresu #informatyka #internet #wifi #swiatlowod Na mieszkaniu mam internet około 600mbps. Na iPhone jest normalnie pełna prędkość, na laptopach również przyzwoita, ale na dwóch komputerach stacjonarnych jest max 40-50mbps. Oba komputery mają karty sieciowe od tp-linka, takie na USB, które powinny działać do max 300mbps według producenta tychże. Zasięg wydaje się być bardzo dobry - odczyt mocy sygnału z powershella wynosi
@kolegaBob: Jeżeli prędkości tych kart faktycznie są 300, są podpięte pod usb 3,0 to tylko można jeszcze sterownik spróbować zreinstalować. Mam parę kart tp linka na usb i wszystkie na usb.2.0 mi chodziły tak na około 30megabitów. Ogólnie takie na pci-e działają lepiej. Zainstaluj po łapka karty i zobacz czy jest różnica
Potrzebuję waszej rady. Posiadam Fiata Punto 2012r. (tak samo nazywa się generacja). Ma już on trochę rdzy na błotnikach i delikatnie na progach od strony właśnie błotników. Byłem dzisiaj u lakiernika i powiedział, że koszt samego lakierowania u niego to 1500 zł, a powierzchnię pod to musi przygotować ktoś inny, bo on tego nie robi. Teraz pytanie do was, opłaca się, czy lepiej już kupić nowe pomalowane błotniki (koszt około 800zł z
@loucas: widać że mu sie nie chce, nowe błotniki nowe oryginalne, czy używane? W sumie jak sam ogarniesz sobie rdze na progach to po wuj Ci lakiernik? sam tryśniesz. Progi nie muszą być jak dla mnie piękne
@loucas: to tak jak napisał rewizjonista, kwestia wymiarów, powiem tak, poszukaj na szrocie, necie używanych w kolorze. Są szanse ze znajdziesz jakieś całe nie odbiegające nawet kolorem.
Może ktoś polecić jakieś dobre skarpetki? Może to głupie ale wszystkie te pumy i inne gówna się mechacą i cały dom z------y w tym syfie. Więc szukam czegoś dobrej jakości na lato. #modameska
@Megasuper @LudWilk: mam stopki tej firmy z jonami srebra ( ͡°͜ʖ͡°) , są cienkie fakt ale stopa lepiej oddycha, w 2019 kupiłem, teraz dokupiłem kolejne parę pare i są okej. Teraz kupiłem niby z viskozy bambusowej z jonami srebra innej firmy i zobaczę jak się będą sprawować
Wczoraj (29.06.2023) około godziny 17:40 zostaliśmy z kolegą zaatakowani przez dwóch młodych mężczyzn na chodniku przy ulicy Lazurowej niedaleko skrzyżowania z Kocjana (w kierunku S8). Poszukujemy świadków tego zdarzenia.
- Kto czerpie przyjemność ze zjedzenia gałki lodów za 9 zł czy wypicia piwa z sokiem za 19 zł? Na takich wakacjach człowiek liczy każdy grosz i zamiast cieszyć się z wyjścia do restauracji, oblewa się potem przed otrzymaniem rachunku. My z mężem postanowiliśmy przeciwstawić się drożyźnie
Pacjent: A5 F5 35 TFSI 2022 (2.0TFSI 150km) Chce wymienić w nim olej bo już stukło 10000km, umówiłem się na wymianę ze swoim olejem, pani na infolinii powiedziała że powinien być 0w20, norma 508 i tak kminie, czy aby na pewno? Raczej jest to rzadki olej, więc lepiej wlać coś typu 5w30 czy jednak się mylę? #motoryzacja #samochody #audi