@Ramadamadingdong: dlatego jak widzę jakąś miniaturkę z psem na tym portalu, albo na mikroblogu, to wiem, że bez czytania można albo zakopać, albo przescrollować dalej, bo to kolejne zesrańsko wielkiego nosa i innych nieudaczników życiowych ( ͡°͜ʖ͡°) Sam miałem podobnego rozmiaru gladiatora rasy maltańczyk i śmiać mi się chce jak te niedojdy postulują o zakładanie kagańców wszystkim psom na każdym spacerze poza domem itd.
Amazon Web Services poinformował o poważnej awarii, która czasowo unieruchomiła wiele globalnych usług internetowych od Amazona i Disneya+, po Reddit, Snapchata, Perplexity, United Airlines czy platformy kryptowalutowe. Problemy dotknęły także niektóre serwisy rządowe, banki, a nawet Pocztę Polską
@znmd: awarie się zdarzają ¯\(ツ)/¯ Osobiście cieszę się, że we firmie jakieś 90% usług wywaliliśmy w zależności od potrzeb do Azure i AWS, bo zapewnia to uptime na deklarowanym poziomie 99,9%. Jak wcześniej część usług była hostowana po kątach, to awarie zdarzały się niewspółmiernie częściej.
Jak myślicie, że na Elektrodzie są poj#bani ludzi, to zobaczcie z kim trzeba się mierzyć na grupie pasjonatów #pociagi xD Jakiś Krzysztof napisał czego dowiedział się od #chatgpt w sprawie maksymalnych prędkości pociągów i na to przyszedł Nataniel... ( ͡°͜ʖ͡°)
@curiousboi: akurat wysoce prawdopodobne jest, że to są faktycznie Ukraińcy - jedna z osób ma plecak Gameloft, to producent gier, który ma swój oddział na Ukrainie (a w Polsce nie), wcześniej mieli chyba nawet 2 studia na UA, które się połączyły, współpracowałem z nimi kiedyś zdalnie.
No spoko, to niech rolnik im sprzedaje te płody rolne za złotówkę, ale niech sobie te markety przyjadą i same z pola zbiorą tę cebulę czy tam cokolwiek. Może wtedy do tych tępych łbów dotrze, że niska cena przy samozbiorach wynika w dużej mierze z braku kosztów zbiorów po stronie rolnika.
Pełny cytat: Pacjenci oczekują szybkiego dostępu do lekarza, ale musimy patrzeć na realia. Nie da się dziś kupić opieki medycznej dopasowanej w stu procentach do oczekiwań pacjenta za kilkadziesiąt złotych. To ułuda.
LuxMed zszedł na psy na przestrzeni lat. Tak jak chciałem się przez portal pacjenta umówić na wizytę, to parę lat temu jak nie w tym tygodniu to za tydzień czy dwa było paru lekarzy, jak nie w jednym mieście to drugim. A teraz 0 dostępnych wizyt do wcale nie jakichś magicznych niepopularnych specjalistów, ale np. brak do zwykłego dermatologa. Albo wielu lekarzy z mojego mniejszego, rodzinnego miasta miało z nimi umowę i
@or4nge: zgadza się, mogę skorzystać z usługi gdzie chcę i zwrot jest bodajże 90%, ale zdarzało mi się już, że usługa w danym punkcie nazywała się "rezonans głowy i tętnic szyjnych" i nie dostałem za to zwrotu, bo Luxmed zwraca tylko za "rezonans głowy". Gdzie to było tematem badania, ale Luxmedu to nie przekonało.
Piotr R., prezes zakładu przetwarzania odpadów w Przysiece we Wielkopolsce został zatrzymany przez prokuraturę w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. mafii śmieciowej. Tego lata kilka razy było na wykopie o jego płonącym wysypisku.
Nie da się lubić czy polecać #pocztapolska ( ͡°ʖ̯͡°) Moja paczka w 3 dni przyleciała z USA do Holandii, tam została przepakowana i doleciała do Warszawy (przechodząc kontrole celne), po czym leży od tygodnia w magazynie PP we Warszawie ( ͡°ʖ̯͡°) #zalesie
@pcela: dzięki za objaśnienie, pozostaje czekać. Co ciekawe to... używana książka za 30 zł z księgarni (outlet), więc ciężko stwierdzić czego celnicy mieliby się tam doszukać ( ͡°͜ʖ͡°)
Kilka krótkich wspomnień mojego dziadka o sowietach i Niemcach, którzy okupowali jego rodzinny Kościan. Gdy wybuchła wojna, dziadek miał 11 lat. 1. Matka mojego dziadka była lokalną, dość znaną krawcową i biegle władała językiem niemieckim. Kiedy Niemcy weszli do Kościana, żony oficerów zamawiały u niej suknie itd. 2. Czasami dzięki temu udawało się coś załatwić - kiedy dziadek jako dziecko zachorował na płuca, to oficer użyczył rodzinie samochodu (bodajże marki Opel) i
@m_ney: ojciec mojego dziadka, mąż tej krawcowej był powstańcem wielkopolskim i taką ma też tabliczkę przy grobie. Rodzeństwo mojej prababci, dwoje braci zginęło w wojnie polsko-bolszewickiej, a ich najmłodszy brat walczył pod Monte Cassino. Jeden z wujków, Julian, przeszedł z armią pół Europy, walczył m.in. w Ardenach, mam pełno zdjęć, nawet gdzieś z Iranu. Wujowie należący do skautów rozbroili niemiecki garnizon, ich imieniem jest nazwana jedna z ulic, "Rezerwy skautowej".
@Frygus96: a czego niby mój post miał dowodzić? xD napisałem tylko co mi dziadek opowiadał 30 lat temu, że w jego dziecięcym wyobrażeniu wielka armia "wyzwoleńcza" której się miasto spodziewała miała wyglądać jeszcze dostojniej od okupantów, a tu zonk.
Pytanie do osób ze wsi, jak odbieracie udział osób obcych na dożynkach w Waszej miejscowości? Czy takie osoby są tam mile, czy niemile widziane? To impreza tylko dla swoich? Pytam, bo jestem z miasta, a podoba mi się swojski klimat takich wydarzeń, chciałbym się wybrać za tydzień (bo są w 2 pobliskich wioskach) ale jestem ciekaw jak to odbiera druga strona.
@vulcanitu: @dambur @slawek887 @wstanczyk dzięki za komentarze (⌐͡■͜ʖ͡■) W takim razie się wybiorę (i ubieram się skrajnie zwyczajnie, reszta rodziny też, więc chyba nie będę się rzucał w oczy) ( ͡°͜ʖ͡°)
Groźny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. W nocy z soboty na niedzielę samochód potrącił przechodzącą na zielonym świetle 25-latkę. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, którym okazał się 27-letni Gruzin, a także pasażera, 33-letniego Ukraińca.
@rychu111: nie do końca, był jakiś miesiąc czy dwa temu artykuł, że wylądowała gromada Gruzinów w Poznaniu i straż graniczna przepytała ich po co przyjechali. Nie potrafili powiedzieć, więc zostali wpakowani do samolotu powrotnego i odesłani do Gruzji ( ͡°͜ʖ͡°)
Po policyjnym pościgu został zatrzymany Gruzin - pijany, bez uprawnień, dwa dni wcześniej już był zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu, w aucie znaleziono prawdopodobnie narkotyki. Będzie deportowany.
Gruzin z aktywnym zakazem sądowym i wieloma wykroczeniami na sumieniu wpadł podczas rutynowej kontroli. Policjanci ocenili jego postawę jako lekceważącą prawo i porządek publiczny. 45-latek trafił w ręce Straży Granicznej, gdzie oczekuje na deportację.
@snup-siup: rachunki i inne zobowiązania nie znikają, ale zwykle z uwagi na małe kwoty (np. rachunki za gaz itd.) nie prowadzi się windykacji międzynarodowo, bo byłoby to nieopłacalne. Większe kwoty sądy i instytucje egzekwują sądowo, ale znaczenie mają tu umowy międzynarodowe. W UE jest prostsza ścieżka dochodzenia, w przypadku Gruzji czy Ukrainy pewnie jest mniejsza szansa, by odzyskać pieniądze. Nie ulegają jednak umorzeniu i zwykle rosną odsetki, taka osoba w
Nietypowy incydent podczas wystawy w Porto. Zwiedzający zerwał i zjadł banana będącego częścią słynnej instalacji Maurizio Cattelana "Comedian". To już drugi taki przypadek w Europie, a sprawcą okazał się ten sam mężczyzna.
@Emeryt_Konto: xDDD takiego komentarza pod tym wpisem się nie spodziewałem, ale w sumie to miłe ( ͡°͜ʖ͡°) odpowiedź brzmi - jak kupię tę walizkę, pojadę w podróż i wrócę. Wówczas ukaże się trzeci numer ( ͡°͜ʖ͡°)
@DerMitteleuropaer: ok, dzięki za opinię. W międzyczasie jeden z Wykopowiczów podesłał mi ofertę Lidla (od dzisiaj), gdzie też są dostępne walizki Wittchen, więc rano podjadę przed pracą i jeśli będą, to kupię. A jak nie, to coś z internetu ;-)