WIATR............ zachodni północno-zachodni (WNW) z prędkością 7 km/h WIDZIALNOŚĆ...... powyżej 10 kilometrów CHMURY........... bezchmurne niebo TEMPERATURA...... 12
WIATR............ zachodni (W) z prędkością 20 km/h WIDZIALNOŚĆ...... powyżej 10 kilometrów CHMURY........... zachmurzenie małe (3/8-4/8) TEMPERATURA...... 13
WIATR............ zachodni południowo-zachodni (WSW) z prędkością 15 km/h WIDZIALNOŚĆ...... powyżej 10 kilometrów CHMURY........... zachmurzenie niewielkie (1/8-2/8) TEMPERATURA...... 8
Mój samczyk T. blondi wczoraj wyzionął ducha, i odszedł do krainy wiecznych łowów, trzy razy kopulował z moją samicą, jakby z tego były młode oprawię go w złotą ramkę, czasem udało mi się rozmnożyć trudne gatunki ale nigdy żadnej Theraphosy bo wcześniej nie miałem samicy. Nie jestem ekspertem w preparowaniu, ale na ścianie będzie wyglądał ładnie. #terrarystyka #ptaszniki #ziwerzaczki
@beer_man: Samce mają wątłą budowę ciała w stosunku do samicy, która jest masywna. Maja tylko dłuższe nogi, samiec przy samicy to chucherko. Może to perspektywa nie umiem robić zdjęć, rozstaw jego nóg to 23 cm, ale masz rację zdarzają się większe samce.
@aldi7x: No w sumie, może same samice widziałem. Ale i tak kawał pająka jakby nie było, ja największą to Gienkę chyba miałem, a w Rozstawie to pewnie któraś POE, ale to nie ta liga
za rynkiem pracy raczej nikt nie teskni, nie bez powodu gen x bardzo szanuje stabilnosc i nie wykonywal regularnych roszad zawodowych jak millenialsi czy zetki
tak, dokladnie dlatego bardziej doceniasz to co masz. tak jak z wiekiem zaczalem duzo bardziej szanowac moich starych, bo mieli bardzo ciezko (ubogie rodziny rolnikow, stary to jeszcze chwile w pace siedzial za walke z komuna, a jego matka odeszla na raka zanim sie jeszcze urodzilem), a
WIATR............ zachodni (W) z prędkością 26 km/h WIDZIALNOŚĆ...... powyżej 10 kilometrów CHMURY........... zachmurzenie średnie (5/8-7/8) TEMPERATURA...... 8
Mam sobie takiego Tissota SeaStar z mechanizmem 2481. Fajny taki, ale niestety nie działa. A że weekend, pić mi nie wolno, dzieci spią, różowa śpi, to wezmę i sobie go naprawię.
Jak żem pomyślał, tak też żem zrobił.
Okazało się, że padła główna sprężyna i jest problem z mechanizmem nastawczym. Wodzik powinien siedzieć w rowku przesuwki, ale to akurat łatwe do ogarnięcia.
WIATR............ północny (N) z prędkością 9 km/h WIDZIALNOŚĆ...... powyżej 10 kilometrów CHMURY........... zachmurzenie całkowite (8/8) TEMPERATURA...... 9
dodałem detale do budy, przykleiłem klosze, zlutowałem diody (niektóre do poprawki bo kable za krótkie). widać że autor projektu nigdy tego nie wydrukował bo otwory na diody są, ale miejsca na poprowadzenie kabli brak więc zrobiłem korytarze w budzie. niestety jak kładłem lakier to mi się farba rozpłynęła, więc nie wszędzie już jest ostra linia, z "uszczelek" też farba zeszła pod wypływem lakieru bezbarwengo
Ciekawostka z radiotechniki. Jeśli ustawi się radioodbiornik na pasmo 70 cm lub 2 m, z dużym prawdopodobieństwem będzie można wykryć pewną specyficzną transmisję. Źródło transmisji nadaje na częstotliwości ~436,780 MHz FM, przy czym na odbiorniku częstotliwość ta będzie wykrywana jako wyższa lub niższa, w zależności od pory dnia.
Siła transmisji również będzie się zmieniać i dlatego na zrzucie ekranu zaznaczyłem ją strzałką. Widać też na zrzucie ekranu etykietkę z podpisem SO-50. Źródłem transmisji
WIATR............ zachodni północno-zachodni (WNW) z prędkością 7 km/h
WIDZIALNOŚĆ...... powyżej 10 kilometrów
CHMURY........... bezchmurne niebo
TEMPERATURA...... 12
źródło: 710746181_1431943175624782_4163657458092289668_n
Pobierz