Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
noHuman

noHuman

Dołączył 10 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 37720
  • Znaleziska 35489
  • Mikroblog 2231
  • Obserwujący 38
  • Obserwowane 48
noHuman
noHuman 19.01.2022, 04:01:59
  • 2
@zar72: Nie uwierzysz ale parę godzin temu szukałem tej sesji zborzowej po całym nie czarnym internecie i nie mogłem znaleźć...... w celach historycznych ofcorse ;]
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

noHuman
noHuman 14.01.2022, 00:56:15
  • 0
Cześć Mirki, potrzebuje się naumieć dużo podstawowych rzeczy z elektroniki i przy okazji dobrze się tym pobawić. niedawno kupiłem zestaw startowy z elektrokontrolerem z botlandu i jestem zadowolony, planuje zrobić większe zakupy z zabawkami tego typu ale chciałem poprosić Was o polecenie mi być może lepszego sklepu jeśli znacie: lepiej wyposażony czyli mniej więcej to co w botlandzie+to co w standardowym sklepie elektronicznym na rogu, tańszy bo na allego była taniej no
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odczuwam_Dysonans
Odczuwam_Dysonans
14.01.2022, 01:02:40
  • 2
@noHuman: nie wiem jak w porównaniu z allegro i innymi sklepami, oraz jak z zestawami do nauki, ale na pewno dobrze wyposażony jest Monster Elektronik: https://www.sklep.monster.pl/ mają co doprawdy obsługę rodem z PRL, ale poza tym spoko sklep.
  • Odpowiedz
MickM
MickM
MickM
14.01.2022, 08:30:14
  • 4
@noHuman: Jęsli chcesz się czegoś naprawdę nauczyć, to polecam teraz spróbować porozkręcać różne urządzenia elektroniczne, zobaczyć jak są zbudowane. Pobawić się w wylutowywanie elementów, ich testowanie i samodzielne budowanie układów. Kupowanie gotowych zestawów i robienie ćwiczeń nie jest tak fascynujące.
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 02.01.2022, 06:28:33
  • 0
#samotnosc, a no to jest pewien problem. jak powiedział pewien znany lekarz w Tv: więcej bólu, więcej tabletek.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

noHuman
noHuman 26.11.2021, 16:12:09
  • 0
Cześć, W Linux mam tmpfs i ramfs a czy jest coś analogicznego wykorzystującego tylko swap i nie ulegającego wykasowaniu po restarcie? chciałbym sobie podmontować taki swap dysk a na nim  umieścić plik dysku wirtualki na którym man swapa, wiem że zakręcone ale na swap nie mam dziennika systemu plików a swap mogę mieć na raidzie 0 itp itd.
#linux
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

K.....3
K.....3
konto usunięte 26.11.2021, 17:39:18
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
K.....3
K.....3
konto usunięte 26.11.2021, 17:54:32
  • 1
@noHuman: Nie chodzi o to czy się da czy się nie da tylko pisałeś coś o wydajności a robisz fuszerę która ci obniży wydajność i skomplikuje wszystko.
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 22.11.2021, 21:57:39
  • 1
Cześć Mirki Palacze, zbudowałem regulator temperatury do CO (Kaminioański kopciuch z przed 30 lat) na bazie rasbery pi pico i generalnie działa ok, na razie mam jeden czujnik temp przy piecu(główna rura) i jeden (troszkę za słaby) serwomechanizm do podnoszenia głównej klapki pieca. do pokoju mam doprowadzoną skrętkę 8 żyłową na której jest wyświetlacz lcd i potencjometr do regulacji docelowej temperatury.

Docelowo jeszcze planuję: serwo na górną klapkę i tylni czopuch, czujnik
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przodowyryl
przodowyryl
03.12.2021, 22:46:02
  • 0
@noHuman: po co to zbudowałeś skoro tym nie będzie można ogrzewać
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman
Autor
15.12.2021, 16:41:05
  • 0
po co to zbudowałeś skoro tym nie będzie można ogrzewać


@przodowyryl: W ramach antyrządowego planu "Nagaszarajama, a nawet gdyby putin gaz zakręcił" ;)
noHuman - > po co to zbudowałeś skoro tym nie będzie można ogrzewać

@przodowyryl: ...
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 19.11.2021, 23:09:38
  • 0
Cześć Mirki, znacie może jakiś niedrogi hosting z ssh obsługującym portforwarding i administracją mającą w d. czy ktoś przypadkiem ściągnie torrentem zamiast linuxa najnowszy film marwela ew. w kraju gdzie ogólnie ma się to w d. no i płatne inaczej niż podając nr karty kredytowej (mogą być jakieś little coiny), nie chodzi o paranoiczny poziom anonimowości więc i przelew może być.

#torrent
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Makurise
Makurise
20.11.2021, 00:12:17
  • 1
@noHuman: Hosting? Jak chcesz się bawić bardziej w torrenty, to ogarnij sobie dostęp do private trackerów, kup sobie seedboxa w Holandii czy na jakichś wyspach i będziesz miał spokój tak z prywatnością, jak i z uploadem na trackerach.
  • Odpowiedz
Makurise
Makurise
20.11.2021, 03:03:07
  • 4
@noHuman:

jeśli chodzi o prywatne trackery nie po to się używa torrenta żeby za to płacić


Za co płacić? Za prywatne trackery się nie płaci, jeżeli jesteś z polecenia (zaproszenia) lub jest otwarta rejestracja. Jak jest zamknięta, to wtedy niektóre gorsze strony pozwalają się zarejestrować za symboliczną kwotę (jednorazowo). A prywatne trackery to niebo a ziemia w porównaniu do publicznych - tak pod względem dostępności materiałów, jak i jakości seedów
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 13.11.2021, 10:28:55
  • 0
Cześć Mirki, możecie polecić jakiś model sensowny pralki automatycznej. Babci psuje się pralka, co w dzisiejszych czasach warto kupić żeby się nie rozsypała 2tyg po gwarancji, poprzednia to jakiś tańszy bosh polecają mi samsunga. budżet 2k pln, krótkie programy prania do przepierek, złącze na ciepłą wodę robią jeszcze?

W imieniu Babci i swoim Dzięki :) #dom #agd #rtveuroagd
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Endorfinek
Endorfinek
13.11.2021, 11:26:03 via iOS
  • 1
@noHuman: Znajomek mi polecał pralki LG, ze względu na wymienne łożyska, których komplet kosztuje około 150 zł.
  • Odpowiedz
Notakaprawda
Notakaprawda
13.11.2021, 14:44:01
  • 1

Komentarz usunięty przez autora

noHuman
noHuman 06.11.2021, 04:35:20
  • 1
Jak to jest z kupieniem krypto waluty od znajomego lub 'Mirka' za bon podarunkowy allegro, czy to jest legalne?
próbowałem się rejestrować na giełdach ale poziom zabezpieczeń i weryfikacji jest paranoiczny i mimo gotowości wysłania zdjęć dowodu osobistego się nie udało.

PS: Uczę się dopiero i raczej zamierzam się bawić a nie inwestować sporych pieniędzy
#kryptowaluty
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b.....1
b.....1
konto usunięte 06.11.2021, 04:40:14
  • 2
@noHuman: niech Ci wyśle krypto za 50pln na portfel, Ty mu bona i tyle, za tyle bym nawet się nie zastanawiał
  • Odpowiedz
j.....2
j.....2
konto usunięte 06.11.2021, 05:38:14 via Wykop Mobilny (Android)
  • 1

Komentarz usunięty przez moderatora

noHuman
noHuman 05.11.2021, 19:07:29
  • 0
Cześć Mirki, kiedyś słyszałem o takiej krypto walucie którą się 'kopie' udostępniając miejsce na dysku a potem za zarobione coiny można wynająć miejsce u innych. Ktoś coś kojarzy bo by mi się przydało
#kryptowaluty
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

iooq
iooq
05.11.2021, 19:09:27
  • 2
@noHuman: trafiłeś na zły moment, mamy teraz seans z #moonwalk( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Rejuvenate
Rejuvenate
05.11.2021, 19:16:07
  • 1
@noHuman: Chia
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 05.11.2021, 10:15:50
  • 0
Cześć Mirki, kolega planuje założyć internet światłowodowy z firmy enformatel/enformatik, Ktoś korzysta i może się podzielić opinią, będę wdzięczny
#rzeszow
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

joolekk
joolekk
joolekk
05.11.2021, 10:24:00
  • 2
@noHuman: pierwsze pytanie- czy kolega ma cokolwiek innego światłowodowego dostępne w lokalizacji w której chce mieć internet? Jak nie to niech bierze enformatik
  • Odpowiedz
celtics
celtics
05.11.2021, 11:10:27 via Android
  • 2
@noHuman miałem u nich przez rok, była jakaś jedna awaria w tym czasiea tak to ok, przy rozwiązywaniu umowy nie robili problemów ze skróceniem o miesiąc
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 30.10.2021, 13:42:32
  • 0
Po aktualizacji desktopa na #debian 10 stable na 11 testing zaczął mi się co jakiś czas przywieszać na 10-30s czym dłużej chodzi tym gorzej a jako użytkownik #linux nie jestem przyzwyczajony żeby resetować komputer co tydzień. od czego zacząć debugowanie problemu?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fervi
fervi
30.10.2021, 13:53:49
  • 2
@noHuman: Pamięć RAM się nie zatyka? W sensie w normie?
Jeśli tak to dmesg sprawdzaj
  • Odpowiedz
ninio
ninio
30.10.2021, 14:26:56
  • 1
@noHuman: No cinnamon jest znany z różnych problemów. To fajne DE ale ma bardzo mało developerów.
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 23.10.2021, 15:15:22
  • 0
Cześć, jak pisałem 2 dni temu mam stare CB i się bawię, mocno się obawiam że z radiem jest coś nie tak ponieważ praktycznie odbieram tylko szum ew. kontakt miałem z 300m dalej ale podobno słychać mnie było 3km dalej. Czy Ktoś z #rzeszow pomógłby mi w testowaniu?
Radio to Uniden pro 520xl(chyba to samo co president johny 1), po zdjęciu obudowy nie widać uszkodzeń i przypaleń ale na moim
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dktr
dktr
23.10.2021, 16:45:04
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
m.....5
m.....5
konto usunięte 23.10.2021, 18:27:44
  • 1

Komentarz usunięty przez autora

noHuman
noHuman 22.10.2021, 11:33:30
  • 1
Cześć Mirki, dostałem do zabawy CB radio z garażu wujka i mam pytanie. Czy to możliwe że na przedmieściach Rzeszowa na kanale cb 19 (27,185 (27,180)MHz ) polaryzacja pozioma nic nie słyszę? zaczynam podejrzewać że mam uszkodzone radio

#krotkofalarstwo #rzeszow #cbradio
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mrooczilla
mrooczilla
mrooczilla
22.10.2021, 12:21:30
  • 2
@noHuman: glosniej sobie zrob ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dos_badass
dos_badass
22.10.2021, 13:11:53
  • 3
@noHuman: glosniej sobie zrob


@mrooczilla: albo squelsha skręć xD
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 14.10.2021, 21:55:45
  • 0
Zdecydowanie za dużo czasu spędzam na wypoku, Wylogowuję się na parę miesięcy, trzymajcie kciuki za mnie i o---------e jeśli mnie tu zobaczycie bez ważnego powodu :)

#uzaleznienie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zales360
Zales360
14.10.2021, 22:34:38 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noHuman: wrzuć paste o serwerowni, będziesz miał gwarantowane wakacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 09.10.2021, 13:52:02
  • 0
Cześć, W ramach zadania domowego z ksenolingwistyki spróbuje dziś użyć tablicy poglądowej do zadania pytania dietetykowi.

Jak mieć dużo energii w punkcie 1 i 2
Kiedy się chce przykręcić kurek w p.3 i żeby przepustowość w p.4 wystarczała dla zapotrzebowania w punkt 1 i 2?

#odchudzanie #glodowka #dietetyka
noHuman - Cześć, W ramach zadania domowego z ksenolingwistyki spróbuje dziś użyć tabl...

źródło: comment_16337874166XRUE2Wf25icGRYmUSlfpk.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

noHuman
noHuman
Autor
09.10.2021, 15:25:21
  • 1
Nie mam pojęcia, czy się istotnie da. ¯_(ツ)_/¯

Szanowny @anonymous_derp: Ja kojarzę że ketony zwiększają wrażliwość tkanki tłuszczowej na katecholaminy (pod mikroskopem wspominał), są też dostępne katecholamino-podobne substancje w aptekach ale niezbyt wybiorcze do receptorów beta-3-adr tyle na razie wiem :(
Znalazłem też wzmiankę w tekście "miłośników głodówek" że około 20% ludzi po 3 dniach nie czuje 'keto-euforii'
Dziękuje za konstruktywną wymianę zdań.
  • Odpowiedz
anonymous_derp
anonymous_derp
anonymous_derp
09.10.2021, 15:39:24
  • 1
@noHuman: Proszę bardzo, i życzę powodzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 22.09.2021, 13:44:20
  • 0
Cześć Mirki z pod tagu #glodowka , mocno niedojadam (jakieś 500kcal/dob) trzeci tydzień i czuje straszliwy spadek energii, parametry: kilkadziesiąt kg nadmiarowego tłuszczu, ketony w moczu, cukier nie jest poniżej normy.

Jak wycisnąć potrzebną do życia energię z tkanki tłuszczowej bo na razie to słabo działa.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bonwerkz
Bonwerkz
22.09.2021, 16:01:27
  • 0
@noHuman: z tego co wiem żeby głodówka miała w pełni swoje działanie masz nie jeść nic, 0 kalorii a nie "jakieś 500 kcal/dob)
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman
Autor
22.09.2021, 16:22:33
  • 0
z tego co wiem żeby głodówka miała w pełni swoje działanie masz nie jeść nic, 0 kalorii a nie "jakieś 500 kcal/dob)


@Bonwerkz: Obawiam się że możesz mieć rację choć prawdopodobnie mam inny cel niż myślisz ;)
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 02.08.2021, 19:46:06
  • 0
Cześć Mirki, mam przykrą sytuacje, w serwisie rowerowym przy okazji innej wymiany podmieniono mi uchwyty rowerowe na inne i nie chcą oddać starych, oryginalne były z unibike viper z 2010 w całkiem dobrym stanie, podobne poniżej, ile takie coś może być wartę i co można i jest sens zrobić w takiej sytuacji?
#rower
noHuman - Cześć Mirki, mam przykrą sytuacje, w serwisie rowerowym przy okazji innej w...

źródło: comment_1627933561hhx99ddG2oSnqGeYGh9kM3.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dymel
dymel
02.08.2021, 19:52:04
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
stackhouse
stackhouse
02.08.2021, 19:55:14
  • 6
@noHuman: lepiej powiedz co to za serwis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman 11.03.2021, 08:32:14
  • 0
# git init
podpowiedź: Użycie „master” jako nawy początkowej gałęzi. Ta domyślna nazwa gałęzi
podpowiedź: może się zmienić. Aby ustawić nazwę początkowej gałęzi do użycia we
podpowiedź: wszystkich nowych repozytoriach, co uciszy ten komunikat, wykonaj:
podpowiedź:
podpowiedź: git config --global init.defaultBranch
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

0

Nagrody Grammy szansą dla cyberprzestępców. Uwaga na szkodliwe pliki z...

Nagrody Grammy szansą dla cyberprzestępców. Uwaga na szkodliwe pliki z...

Najbardziej bezwartościowy art. pseudo-techniczny jaki ostatnio widziałem. Nie ma co czytać nie napisali gdzie jest podatność

noHuman
z
dobreprogramy.pl
dodany: 31.12.2020, 19:21:51
  • 1
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    torrent
  • #
    p2p
  • #
    upadekprasy
  • #
    muzyka
noHuman
noHuman 12.12.2020, 14:11:23
  • 0
Cześć, muszę się naumieć pythona ale to spoko (już raz umiałem) potrzebuje aplikację okienkową z osadzoną kontrolką webbrowsera i możliwość manipulowania przeglądarką najfajniej było by selenium ale jeśli będę miał do dyspozycji tylko JS też sobie poradzę. ostatnio zrobiłem to na bazie PyQt5 i PyQtWebEngine ale z różnych powodów nie chcę tego kodu utrzymywać a napisać od nowa (może tym razem dobrze).

Pytanie: od której strony się uczyć pythonowego UI żeby dojść
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CancerLight
CancerLight
12.12.2020, 14:13:57 via Android
  • 1
@noHuman nie będzie lepiej c#?
  • Odpowiedz
noHuman
noHuman
Autor
12.12.2020, 14:18:20
  • 0
nie będzie lepiej c#?


@CancerLight: Zapomniałem dopisać że jestem w #linux , z c# pracowałem i jest to zajefajny język ale tylko w połączeni z visual studio. pythin modny, teoretycznie wielopaństwowy i coś już z tego kiedyś ulepiłem
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • Strona 20 z 22
  • >
  • jestem @noHuman@bin.pol.social
  • https://laurentius.org/

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.02.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 01.12.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 13.11.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking