Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko131
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
gpvx

gpvx

Dołączył 6 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 532
  • Znaleziska 93
  • Mikroblog 439
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 17
L.....e
L.....e
konto usunięte 19.01.2022, 10:06:54
  • 0
Potrzebuję powiększyć dysk c na windows server 2012, zwolniłem miejsce z innej partycji ale w menedżerze nie mogę powiększyć dysku C. Jest jakiś program który to ogarnie?
#it #komputery #helpdesk #serwery
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 19.01.2022, 10:22:38
  • 2
@Lozkowsalonie: Windows tylko pozwoli D powiększyć, są programy (np AOMEI, EasyUS) które zrobią to dwu etapowo - najpierw przesuną D, a potem powiększą C. Tylko pamiętaj najpierw zrobić backup !
  • Odpowiedz
gpvx
gpvx 19.01.2022, 10:36:35
  • 0
@Lozkowsalonie: programów jest wiele, AOMEI PA Lite obsługuje chyba WS 2012.
  • Odpowiedz
gpvx
gpvx 19.01.2022, 14:14:16
  • 0
@Lozkowsalonie: jak masz dobry backup i dysk jest SATA to podłącz pod inny komputer i tam przenieś D w prawo
  • Odpowiedz
gpvx
gpvx 19.01.2022, 14:14:51
  • 1
@BjornIronside: w Windows nie ma takiej opcji
  • Odpowiedz
gpvx
gpvx 19.01.2022, 14:24:44
  • 0
@Lozkowsalonie: inna opcja to pendrive np z linux+gparted https://gparted.org/livecd.php
  • Odpowiedz

606

Drukarki fiskalne polegną przy zmianie stawek VAT?

Drukarki fiskalne polegną przy zmianie stawek VAT?

Drukarki fiskalne pozwalają tylko raz zmienić stawki VAT na poszczególne produkty. Tarcza Antyinflacyjna 2.0 sparaliżuje tysiące sklepów?

Tetsuya
z
subiektywnieofinansach.pl
dodany: 15.01.2022, 05:50:37
  • 232
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    inflacja
gpvx
gpvx 15.01.2022, 11:42:21
  • 13
@grzes-greg: i jako serwisant nie wiesz że przy drugiej takiej zmianie drukarka wyrzuci błąd ?
gpvx
gpvx 16.01.2022, 00:16:19
  • 0
@grzes-greg: Drukarka zapamiętuje towary i ich stawki przesyłane z programu, nie jestem serwisantem ale programistą i coś tam wiem.
Sprzedajesz masło@%A, później masło@%C (pozwoli), ale jak będziesz chciał znów masło@%A będzie błąd (Posnet kod błędu chyba 18), pozostaje sprzedać masło.@%A
Serwisy pewnie dostaną soft do zerowania bazy.
gpvx
gpvx 16.01.2022, 00:21:07
  • 0
@grzes-greg: Posnet Offline/Online to przecież zupełnie różne drukarki i homologacje, różnią się nawet protokołem komunikacyjnym z softem. Gratuluje wiedzy :)
gpvx
gpvx 17.01.2022, 07:42:09
  • 0
@grzes-greg: Informacja ze specyfikacji protokółu Posnet.
Poczytaj sobie o instrukcji dbchkstart :)
saluch
saluch
05.01.2022, 14:07:25 via iOS
  • 32
Mirki byłem dziś u glapy w NBP-ie i wymieniłem złom, kto zgadnie ile tu było hajsu (albo będzie najbliżej) dostanie zamówienie na pyszne do 30 zł, czas do dziś do 20
#glupiewykopowezabawy #konkurs i #rozdajo dla zasięgu
saluch - Mirki byłem dziś u glapy w NBP-ie i wymieniłem złom, kto zgadnie ile tu było...

źródło: comment_1641391645SombWUlznDOgdYDLPyj8uY.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 05.01.2022, 14:37:13
  • 0
@saluch: 47
  • Odpowiedz
Woody_90
Woody_90
04.01.2022, 10:33:59 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#sql #oracle #informatyka
Mirki proszę o pomoc. Muszę przygotować raport w pracy, nie bardzo znam SQL, nie wiem jak coś wyszukać.

W tabeli jest klucz złożony z dwóch kolumn. W pierwszej dana wartość powinna wystąpić 5 razy, każdej z tej wartości powinna być przyporządkowana jedna z 5 wartości, w ten sposób tworząc unikalny klucz. Muszę znaleźć takie przypadki, gdzie brakuje którejś z tych 5 charakterystyk bądź
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 05.01.2022, 10:14:17
  • 0
@Woody_90: Create table #test (
id1 int,
id2 int
);
Insert into #test(id1,id2) values (1,1),(1,2),(1,3),(1,4),(1,5)
Insert into #test
  • Odpowiedz
Kraniec
Kraniec
05.01.2022, 09:17:30
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 05.01.2022, 09:36:57
  • 1
@Kraniec: Sprawdź dysk https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/, podaj jakie błędy na niebieskich ekranach.
  • Odpowiedz
kodecss
kodecss
28.12.2021, 06:55:13
  • 2
#informatyka #pcmasterrace #kiciochpyta #komputery #pracbaza
Ej mirki pierwszy raz w życiu coś takiego widzę.
Dzisiaj w pracy nie wstało z 20 komputerów.

Każdy ten sam objaw.
Czarny ekran i kursor, którym możesz jeździć po ekranie.
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 28.12.2021, 07:45:57
  • 0
@kodecss: pewnie Windows Update w akcji :)
  • Odpowiedz
daeun
daeun
28.12.2021, 07:10:07 via Android
  • 210
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 28.12.2021, 07:42:18
  • 6
@daeun: mnie się takie proste dachy jak na drugim zdjęciu nie podobają, wybrałbym stropodach albo jakiś taki góralski ze spadem
  • Odpowiedz
Aokx
Aokx
28.12.2021, 06:57:13
  • 1
Co słodkiego zjeść nie jedząc słodyczy? Owoce już mam
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 28.12.2021, 07:28:35
  • 0
@Aokx: najlepiej nic, ja mam tylko problem z kawą i używam ksylitol/erytrytol
  • Odpowiedz
gpvx
gpvx 28.12.2021, 07:35:26
  • 1
@Aokx: ja dwa lata temu piłem dużo coli i rzuciłem z dnia na dzień.
  • Odpowiedz
cezargas
cezargas
28.12.2021, 07:01:33
  • 932
świętujcie ze mną... udało mi się dożyć i wbić dziś na lvl 48
#urodziny #chwalesie się
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 28.12.2021, 07:25:37
  • 1
@cezargas: Najlepszego :) mnie to czeka w kwietniu.
  • Odpowiedz

557

"Znikająca Polska". Miasta mierzą się z depopulacją

"Znikająca Polska". Miasta mierzą się z depopulacją

Depopulacja i brak kompleksowych strategii rozwoju to jedne z głównych wyzwań stojących przed polskimi miastami. Szczególnie trudna jest to kwestia dla miast średniej wielkości, z których co piąte zmaga się z tymi problemami - pokazuje raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

darosoldier
z
bankier.pl
dodany: 26.12.2021, 11:38:42
  • 419
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
  • #
    500plus
gpvx
gpvx 27.12.2021, 08:03:07
  • 0
@cenay: Kalisz ? jeśli nie to podobna sytuacja
gpvx
gpvx 27.12.2021, 10:53:36
  • 0
@dzejdzi: zgadza się - granice miasta stykają się z trzema powiatami, ostrowskim, pleszewskim i drugim kaliskim, bo miasto funkcjonuję jako powiat grodzki, od 20 lat granice nie były powiększane.
XkemotX
XkemotX
22.12.2021, 10:15:39
  • 38
#flagiswiatamirko <-- Tag do obserwowania lub czarnolistowania

#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #kanada #chorwacja

Jeżeli chcesz być na bieżąco, zapisz się do listy wołanych

#
XkemotX - #flagiswiatamirko <-- Tag do obserwowania lub czarnolistowania

#swiat #p...

źródło: comment_1640167780rJMs4ix1iao2DCzCkZ9War.jpg

Pobierz

KTÓRA FLAGA PODOBA CI SIĘ NAJBARDZIEJ?

  • Kanada 57.9% (519)
  • Chorwacja 42.1% (377)

Oddanych głosów: 896

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 22.12.2021, 10:51:00
  • 4
@XkemotX: najlepsze flagi, dla mnie to powinien być finał
  • Odpowiedz
J.....2
J.....2
konto usunięte 21.12.2021, 19:46:35 via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zastanawiam się nad kupnem Rimworld. Warto?
Z podobnych gier jakie ograłem to Oxygen not included, Banished, surviving mars i wiele innych. Liznąłem też trochę prison architect.
Nie odbije się od Rimworlda?
#pcmasterrace #gry #steam #rimworld
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 22.12.2021, 10:40:32
  • 0
@Jarem12: Warto +1, fajna gra
  • Odpowiedz
gzyms111
gzyms111
gzyms111
10.12.2021, 08:40:58 via Android
  • 0
Witam serdecznie szanownych wykopków

Zwracam się do was z prośbą polecenia mi myszki komputerowej, najlepiej bezprzewodowej. Budżet do 500 zł. Komputera używam głównie do przeglądania internetu, trochę programów CAD, raz na ruski rok zagram z kolegami w CSa albo w jakąś inną gierkę (nie jestem "gejmerem"). Do tej pory używałem dwóch myszy : Logitecha M500s i Logitecha MX Performance, do tej pierwszej nie mam absolutnie nic do zarzucenia, bo korzystam z niej już
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 10.12.2021, 09:02:11
  • 0
@gzyms111: może Logitech M705 + akumulatorki
  • Odpowiedz
zarzka
zarzka
05.12.2021, 22:21:13 via iOS
  • 17
#rolnikszukazony
zarzka - #rolnikszukazony

źródło: comment_16387428737c5Rd9UrftyshrvcyBSXFG.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 06.12.2021, 07:01:58
  • 1
@karygodnykartofel: chata jest jego - rodziców.
  • Odpowiedz
gpvx
gpvx 22.11.2021, 09:25:19
  • 0
Mirki z Łodzi poradźcie gdzie na kilka dni zaparkuje w okolicy szpitala CZMP na Rzgowskiej.

#lodz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx
Autor
22.11.2021, 10:36:12
  • 0
Dzięki za info, o Carrefour myślałem patrząc na mapę, płatny wchodzi w grę byleby fortuny nie kosztował :)
  • Odpowiedz
k.....k
k.....k
konto usunięte 04.11.2021, 09:00:08
  • 0
Halo #kalisz i okolice! W weekend planuję zrobić sobie wycieczkę krajoznawczą w wasze okolice. Powiedzcie proszę co zwiedzić, gdzie można dobrze zjeść, jakie są ciekawe i być może nieoczywiste punkty w waszym regionie!
Z góry dziękuję (。◕‿‿◕。)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 04.11.2021, 13:28:54
  • 3
Najstarsze miasto ale z zabytkami krucho bo Kalisz został zniszczony w 1914 roku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zburzenie_Kalisza
Warto odwiedzić odbudowaną starówkę bo został stary układ ulic, most kamienny i jeśli się uda wejść na wieże ratuszową.
https://www.kalisz.pl/dla-turysty/zabytki/zabytki/most-kamienny,451
https://www.kalisz.pl/dla-turysty/zabytki/atrakcje/wieza-ratusza,981
Obok starówki jest całkiem ładny park z teatrem Bogusławskiego.
  • Odpowiedz
volver021
volver021
02.11.2021, 10:01:41 via Android
  • 88
Osoba która zgadnie ile jest tu pieniędzy do jutra do 18:00 dostanie 5% z tej sumy. Proste zasady, możesz zgadywać raz, pomylić można się o 21,37zl. Czas start. Zaraz idę wpłacić kasę do banku, więc jutro pokaże na potwierzeniu ile tu było. #rozdajo #konkurs #glupiewykopowezabawy
volver021 - Osoba która zgadnie ile jest tu pieniędzy do jutra do 18:00 dostanie 5% z...

źródło: comment_1635847301SR6yNzCA00mBEuSwlPUW5a.jpg

Pobierz
  • 220
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gpvx
gpvx 02.11.2021, 10:51:46
  • 0
@volver021: 39710
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Strona 7 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 05.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking