Wpis z mikrobloga

@jmuhha: mam dokładnie taki jak wrzuciłaś na zdjęciu. Generalnie jest spoko pod warunkiem, że pamiętasz o myciu pojemnika na mleko i systemu spieniania. Systemy rurkowe mają taką wadę, że musisz myć rurkę średnio codziennie, lub kilka razy dziennie, bo mleko które w niej zalega po prostu kwaśnieje. Do tego dochodzi problem z dyszami mlecznymi, które z reguły są współdzielone z dyszami kawowymi i po prostu potrafią się zapychać. IMO bardziej bezobsługowe
@jmuhha: imo chyba zależy jaki przerób białych kaw, mam z rurka - po zrobieniu kawy wystarczy przepłukać rurkę i tyle, mleko z powrotem do lodówki w kartonie (+ekspres się sam przepłucze). 2 znajomych ma z tymi pojemnikami, też odczepiane, ale w teorii bardziej problematyczne czyszczenie no i trzeba pilnować żeby za długo nie stalo.
@jmuhha: to ręcznie też umyjesz :P Jak żona pija z mlekiem kawę, to po prostu wyciąga pojemnik z mlekiem i wrzuca do lodówki :) Myjemy go przed zalaniem nowej porcji mleka. Wężyka tam nie ma, jest dysza, którą bez problemu demontujesz od pojemnika i możesz bardzo łatwo ją wypłukać pod wodą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: Warto jeszcze zwrocic uwage, zeby pojemnik z woda byl dobrze wyeksponowany. Te delonghi maja beznadziejny monit o niskim stanie wody i potrafi Ci zrobic polowe filizanki kawy, po czym poinformuje, zeby napelnic zbiornik. I juz mnie to tak denerwuje, ze za kazdym razem kiedy robie kawe to i tak wyciagam pojemnik, zeby podejrzec ile jest w nim wody, bo ekspres mamy ustawiony tak, ze nie widze z boku.
@jmuhha: a, rurka jest, zapomniałem o niej :D Wyciąga się ją od spodu pojemnika, ale płukanie w zupełności wystarcza. Dyszę płuczesz ustawiając pokrętło na pozycję "Clean", ale to nie do końca wystarcza. Generalnie - ja to płuczę po opróżnieniu zbiornika, a zbiornik z mlekiem ląduje w lodówce. Zwykle 2 dni to max.
@jmuhha: ja ostatecznie kupiłam siemensa z rurka, jest bardzo wygodnie czyści się samo. Raz na czas przemywam. Przy poszukiwaniach zwrocilismy też uwagę na koszt dokupienia nowego pojemnika na mleko w razie w
@jmuhha: nie będzie, o ile pojemnik każdorazowo będziesz stawiać do lodówki. Ale jak robisz sobie 6 kaw dziennie, wszystkie mleczne, to prędzej umyjesz pojemnik i rurkę, niż cokolwiek tam się zbierze :)