Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko184
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
fourtyfour

fourtyfour

Dołączył 18 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2179
  • Znaleziska 1976
  • Mikroblog 203
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 14

602

Make Wallpapers Great Again - ciekawy zestaw tapet na pulpit

Make Wallpapers Great Again - ciekawy zestaw tapet na pulpit

Zestaw wysokiej jakości tapet, większość w formacie png prosto ze stron autorów.

konto usunięte
z
drive.google.com
dodany: 21.01.2018, 22:21:01
  • 45
  • #
    tapeta
  • #
    art
  • #
    fantastyka
  • #
    scifi
  • #
    sciencefiction
fourtyfour
fourtyfour 22.01.2018, 22:38:27
  • 2
@pomponik_i_sikawka: już miałem ustawiać na pulpicie ale zauważyłem, że brakuje magika i polski walczącej

721

Zderzenie czołowe na DK 10, wypadek śmiertelny 29.12.2017

Zderzenie czołowe na DK 10, wypadek śmiertelny 29.12.2017

Cały przebieg zdarzenia, film nie mój.

DzdzystyDzejson
z
youtube.com
dodany: 22.01.2018, 11:53:13
  • 257
  • #
    polska
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochody
  • #
    wypadek
  • #
    motoryzacja
  • #
    wydarzenia
fourtyfour
fourtyfour 22.01.2018, 22:12:53
  • 5
@Nutaharion: Wydaje mi się, że tamten był zaskoczony. Gość przed nim nagle zjeżdża w rów, przed nim światła innego auta i kaboom.

433

155 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe

155 lat temu wybuchło Powstanie Styczniowe

155 lat temu, 22 stycznia 1863 r. Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się Powstanie Styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar i w ogromnym stopniu wpłynęło na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.

PozytywistycznaMetamorfoza
z
info.wiara.pl
dodany: 21.01.2018, 14:45:08
  • 184
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    patriotyzm
  • #
    ciekawostki
  • #
    4konserwy
fourtyfour
fourtyfour 22.01.2018, 09:04:55
  • 4
@anonimek123456: Dlaczego tak się dzieje? Bo społeczeństwo mamy leniwe, niechętne do nauki, zazdrosne, a co za tym idzie - nieskłonne do refleksji. Wystarczy im podrzucić trochę populistycznej bzdury, wykorzystać grupę pokrzywdzonych, poeksploatować kompleksy i po chwili pójdą w bój z ziemniakami w kieszeniach.

Ten stan trwa, a brak zdolności do refleksji widać bardzo dobrze dzisiaj: gdy zaczynasz poddawać w wątpliwość słuszność powstań, mało kto się wysili na refleksję, mało kto
Mantequilla
Mantequilla
15.01.2018, 18:20:56
  • 1
Co polecacie - do jazdy amatorskiej, do pracy, w weekendy itd, rocznie bardzo duzych przebiegow nie bedzie miec, kola 29". Najaralem sie na Cannondale, Specialized i Cube'a i zostaly mi takie opcje:

Cannondale Trail 5 2017
http://rowereo.pl/cannondale-trail-5-2017.html

Cannondale Trail 4 2017
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 15.01.2018, 22:26:18
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

502

Jak się grało w sieci w Quake II w 1998 roku.

Jak się grało w sieci w Quake II w 1998 roku.

Dzisiaj, kiedy chcemy pograć z kumplami w sieci, zgadujemy się na GG czy Steamie, odpalamy grę, siedząc wygodnie w domu i łączymy się w internecie. W XX wieku nie było to takie łatwe.

konto usunięte
z
joemonster.org
dodany: 14.01.2018, 04:52:40
  • 242
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    quake
  • #
    90s
  • #
    gry
  • #
    retro
fourtyfour
fourtyfour 15.01.2018, 22:15:41
  • 1
@ZukA07B: Pykałem. Chyba jedna z pierwszych gierek multi po kablu, bardzo miodna. Potem postawiliśmy już huba i kilku ziomeczków było w LANie.

Zgadnijcie jak się przywoływaliśmy do kompów? ;) Otóż każdy z nas udostępniał w otoczeniu sieciowym swoją stację dyskietek. Jak chciałeś zioma przywołać do kompa to wchodziłeś u siebie na jego zasób a pusta stacja u niego popierdywała :) Gdy chciałeś mieć spokój to ustawiałeś status "away" w postaci
rdza
rdza
05.01.2018, 14:47:28
  • 40
Na jednej ze stołecznych grup na Facebooku użytkownicy postują zdjęcia źle zaparkowanych pojazdów i czasem oprócz standardowych zgłoszeń do straży miejskiej czy na policję działają też od razu przyklejając naklejki z karnym kutasem czy smarując klamki samochodów psimi kupami (tak!).
A dziś typ znany z filmików na których pokazuje jak wykłóca się z kierowcami, stwierdził, że po prostu przypnie rower do takiego samochodu i pójdzie sobie do lekarza;)

Generalnie nie pochwalam, a
rdza - Na jednej ze stołecznych grup na Facebooku użytkownicy postują zdjęcia źle zap...

źródło: comment_VUV6ndirbzMJdMypBGsi0WXDXgeSnwDX.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 06.01.2018, 16:52:44
  • 0
@Jerzu: Ja też. Ale tego akurat propsuję nawet zrzuciłem mu się na nowy rower, gdy ukradli stary. Warszawa przegrała ze zdrowym rozsądkiem. Auta zdewastowały i dewastują nadal miasto, władze nic nie robią i następuje prawdziwa eskalacja arogancji i buractwa. Jeden z niewielu, którym się coś chce.
  • Odpowiedz

380

Referendum wyrzucone do kosza. Kraków wstrzymuje budowę ścieżek rowerowych

Referendum wyrzucone do kosza. Kraków wstrzymuje budowę ścieżek rowerowych

W 2014 roku 25 maja odbyło się w Krakowie referendum. 177 033 mieszkańców na pytanie „Czy zdaniem Pani/Pana w Krakowie powinno się budować więcej ścieżek rowerowych?” odpowiedziało: TAK. I co? I nic. A nawet jest gorzej niż było nakłady na infrastrukturę rowerową są mniejsze niż przed referendum.

darosoldier
z
wszystkoconajwazniejsze.pl
dodany: 28.11.2017, 13:55:03
  • 82
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    rower
  • #
    malopolska
  • #
    spoert
  • #
    mojkrajtakipiekny
fourtyfour
fourtyfour 29.11.2017, 23:23:13
  • -1
@pro_mode: No, ja jeżdżę. Auta używam tylko późnym wieczorem i na weekendy. Miasto jest tak zasrane samochodami, że o sprawnym przemieszczaniu się przez centrum i parkowaniu można zapomnieć. Jeździłbym zbiorkomem ale przez ilość samochodów nie działa on sprawnie. Rower wygrywa.
fourtyfour
fourtyfour 29.11.2017, 23:28:07
  • 0
@pro_mode: burżuj-pedalarz!
haes82
haes82
29.10.2017, 14:13:40
  • 2
Mirki dostałem propozycję rajdu rowerowego - ma to być ok. 380 km rozłożone na 5 dni (tzn. 4 noclegi). Odcinki po 50-100 km dziennie (na początku, póki płasko, więcej, później pod górkę będzie mniej). Pan organizujący twierdzi, że już takie rzeczy organizował i nawet ludzie jeżdżący tylko kilometr do sklepu i z powrotem raz w tygodniu dawali radę.

Jeżdżę amatorsko, ale nie aż tyle - normalnie robię 20-40 km (czasem troszkę więcej;
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 29.10.2017, 23:38:41
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

bamoos
bamoos
28.10.2017, 19:21:32
  • 1
#rowery
mam hamulce hydrauliczne i żeby tylnym zahamować z taką samą siłą co przednim to musze klamke bardziej przycisnąć, poprostu wchodzi ona głębiej. przyjrzałem sie temu i niby nie wygląda to źle bo klocki zaczynają sie zaciskać nawet jak nacisne klamke lekko.
czy to jest normalne?
wiadomo że do przedniego hamulca przewód jest 3 razy krótszy ale czy to daje aż taką różnice?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 28.10.2017, 19:27:55
  • 1
@bamoos masz jakieś śruby regulujące? Czasami są zewnętrzenie dostępne i można regulować palcami, czasami musisz użyć wkrętaka. Sprawdź czy masz i spróbuj podregulować.
  • Odpowiedz
fixie
fixie
27.10.2017, 12:57:52
  • 6
Tak w nawiązaniu do tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/27642811/67-rowerzystow-temperatura-11-stopni-o-podobnej-po/, we wiadomości prywatnej zostałem powalony argumentami przez mirka @lewactwo - powalony śmiechem.
#rower #rakcontent
fixie - Tak w nawiązaniu do tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/27642811/67-rowerzys...

źródło: comment_7UcpobsUfKwhGVmpGaSyznsbYlsAhGQL.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 27.10.2017, 17:55:12
  • 1
Ja to się nawet nad fullacem na miasto zastanawialem kiedyś :) Rowerzystka na DDR zajechała mi drogę. Chwilowa utrata przytomności, broda rozcięta, zęby pokruszone i chwilowo pogorszone widzenie na jedno oko. Kask był na łbie.
fourtyfour - Ja to się nawet nad fullacem na miasto zastanawialem kiedyś :) Rowerzyst...

źródło: comment_4C4BTSBixqJefNALcFN9zYBFSK9pSSUF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
tazlubiczary
tazlubiczary
tazlubiczary
21.10.2017, 16:07:26
  • 3
Mirki z pod tagu #rower #szosa potrzebuje pomocy. Stare gumy się zużyły więc kupiłem sobie nowe i zabrałem się do wymiany, co w tym trudnego przecież nie raz zmieniałem dętki, no i się okazało, że jednak to nie takie proste. Pierwszy raz się spotkałem z tak opornymi oponami i w wygiąłem metalową łyżkę oraz zniszczyłem dętkę. I tu się pojawia moje pytanie czy z nowymi oponami trzeba użyć
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 21.10.2017, 16:09:00
  • 6
@tazlubiczary: łyżki do opon. dwie. a najlepiej trzy :D
  • Odpowiedz
Mortal84
Mortal84
18.10.2017, 21:45:57
  • 44
450127 - 106 = 450021

#przegibekzawszespoko. Przed pracą. Rano niezła pizgawica.

#rowerowyrownik #wykopcanyonclub #100km (nr 59)
Mortal84 - 450127 - 106 = 450021

#przegibekzawszespoko. Przed pracą. Rano niezła p...

źródło: comment_7DelRYI8K7UAdRguuuXystnFPDYJ0it7.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 19.10.2017, 19:01:44
  • 1
widok dech zapora he he he
  • Odpowiedz
brydrzysta
brydrzysta
18.10.2017, 15:13:24
  • 1
Mam takie pytanie z kategorii ciekawostek #rower i #szosa
Jeśli jadę rowerem (lub na nim siedzę w miejscu) to jaka jest proporcja siły nacisku przedniego i tylnego koła na podłoże?
Wiadomo, że wpływ ma na to pozycja na rowerze, ale chciałbym chociaż wiedzieć czy ta proporcja jest bardzo przesunięta w stronę tyłu czy raczej jest tu bliżej równowagi.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 18.10.2017, 17:47:34
  • 1
@brydrzysta : a gdy hamujesz, to z kolei nacisk idzie na przednie. Dlatego często tylne straci przyczepność i rower zaczyna stawać bokiem.
  • Odpowiedz

Igristoje
Igristoje
17.10.2017, 13:45:20 via iOS
  • 35
W końcu wróciła do mnie cała i zdrowa <3 Teraz tylko niech nikt mnie znowu nie rozjedzie.
#szosa #rower #wykopcanyonclub
Igristoje - W końcu wróciła do mnie cała i zdrowa <3 Teraz tylko niech nikt mnie znow...

źródło: comment_4674voRslbMnxeOfXRCEST3JsSTfzugC.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 18.10.2017, 14:08:23
  • 0
@Igristoje: taki ładny rower a taką lampkę ohydną z tyłu żeś zamontował :)
  • Odpowiedz
fourtyfour
fourtyfour 18.10.2017, 17:41:01
  • 0
@DzieckoSzczescia: no tak, król nie musi być ładny :) To jednak wolę ładnego pazia :D
  • Odpowiedz
mazaq1
mazaq1
18.10.2017, 09:52:25
  • 3
#szosa
Mircy pytałem już dzień czy dwa temu o ten rower ale może ktoś z tagu #wykopcanyonclub mi doradzi. Zastanawiam się by go kupić. Dlaczego ta rama ze zdjęcia jest obrandowana jako Roadlite a nie Canyon? Nie mogę na necie tego nigdzie znaleźć... Może malowana?
Ogólnie rower wydaje się mieć wiele nieoryginalnych części jak np obręcze, które z tyłu już wydają się być wytarte do cna...
Mirki warto
mazaq1 - #szosa 
Mircy pytałem już dzień czy dwa temu o ten rower ale może ktoś z ta...

źródło: comment_LGCBjFpSsfO5QEvL5NbIx8Qn0lvuKToA.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 18.10.2017, 10:28:22
  • 1
@sargento @mazaq1: prostą kierownicę mają od 2016 roku. Wcześniej miały "baranka".
  • Odpowiedz

Fastboot
Fastboot
17.10.2017, 19:21:46
  • 38
Migające seby i janusze ze swoimi conwoyami z aliexpress.

Rozwalcie sobie te głupie pyski.

K---a serio, uważacie że jadąc po drogach rowerowych i ciągach rowerowo pieszych to trzeba migać i napieradalać innym po oczach jak latarnia morska? Nawet nie wiecie jak trudno ocenić odległość i tor poruszania się rowerzysty, który oślepia jak stroboskop. Utrudniacie nie pomagacie!

Szczególnie
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 17.10.2017, 19:54:57
  • 3
@Fastboot: nom, straszne to jest. Myślą, że są widoczni, a zbliżasz się i widzisz kulę światła. Cholera wie, gdzie w tej kuli jest jej właściciel :)

Mam lampkę 40 lumenów i sprawdzałem czy przypadkiem nie jest za mocna. Ile ma convoy? 700? 800?
  • Odpowiedz
fourtyfour
fourtyfour 17.10.2017, 20:11:20
  • 1
@nama: nie, no - miganie jest spoko. W punktu siedzenia w aucie lepiej widać migające światełko na tle innych świateł miasta, tylko niektórzy myślą, że im mocniejsza lampka, tym lepiej. W lesie owszem ale w mieście nie.
  • Odpowiedz
fourtyfour
fourtyfour 17.10.2017, 20:27:20
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
fourtyfour
fourtyfour 17.10.2017, 20:31:18
  • 0
@brachistochrona: no wiem, mam do lasu :) dobrze n--------a :) Ale czytałeś moją wypowiedź? Odniosłem wrażenie, ze Mircy dissują każde strobo.
  • Odpowiedz
fourtyfour
fourtyfour 17.10.2017, 20:35:53
  • 0
@brachistochrona: wszystko jasne :D
  • Odpowiedz
fourtyfour
fourtyfour 18.10.2017, 08:01:09
  • 0
@poczekalniaa: Pamiętam, gdy doświadczyłem tego samego - mózg mi wybuchł :D Zapomniałeś dodać, że nie ma latarki "do wszystkiego". Oni mają po ileś latarek na różne okazje :)
  • Odpowiedz

ecco
ecco
17.10.2017, 12:11:59
  • 21
Pomożecie? Dajcie plusa, pomóżcie odnaleźć dziadka, starszego pana, który zgubił dzisiaj szczękę!
Dzisiaj w godzinach porannych w mojej okolicy w #gdynia #trojmiasto przejeżdżał na rowerze starszy pan. Pogoda ładna, więc radosny uśmiech gościł na jego twarzy i chyba z tego powodu wypadła mu szczęka i tego nie zauważył ;/
Krzyczałem za nim, żeby się zatrzymał, ale pędził jak szalony, a że miał słuchawki na uszach, to niestety nic
ecco - Pomożecie? Dajcie plusa, pomóżcie odnaleźć dziadka, starszego pana, który zgub...

źródło: comment_YE29M5oDQVTnPj6MLGpWNYpkWP92yUqH.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 17.10.2017, 12:59:51
  • 0
https://www.youtube.com/watch?v=UJp8ufd-7PM
  • Odpowiedz

damyrade
damyrade
damyrade
17.10.2017, 11:02:14
  • 3
Hej mirki, temat spod znaku #pies i #rower.

Ponieważ dzień krótki i ciężko czasem zmieścić dłuższy spacer z psem i jazdę na rowerze więc pomyślałem o połączeniu jednego z drugim i kupnie jakiegoś *solidnego* wozidła dla psa który mógłbym przymocować do kierownicy lub na bagażnik. Waga psa to ok 7-7.5 kg. Fajnie by było jakby ktoś mógł z doświadczenia coś polecić.

Czy w #lublin można
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 17.10.2017, 12:57:29
  • 2
Weź go naucz jeździć na rowerze. Jest już wystarczająco duży.
  • Odpowiedz

Wonszniedorzeczny
Wonszniedorzeczny
16.10.2017, 19:59:33
  • 4
Rowerowe Mirki jest sprawa. Robię na rowerze w zależności od tygodnia od 0km do 200km w te najlepsze. Ubrania na rower raczej wybieram po prostu te starsze, których nie musze prać częściej.

Z tego co naczytałem sprzed mojego komputerowego kokpitu, wymiana łożysk na ceramiczne i inne bzdury nie ma sensu, bo 80% oporów w jeździe na rowerze (luźne wyliczenia) - to opór powietrza.

Chciałbym kupić jakieś sensowne, sprawdzone, polecane, nie r-------------e się, nie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fourtyfour
fourtyfour 16.10.2017, 20:09:09
  • 0
których nie musze prać częściej.


nie cuchnące


:)

@Wonszniedorzeczny: Chcesz obcisłe czy luźne?
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Strona 9 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 30.05.2011

    Komentator
  • Rocznica
    od 30.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 21.08.2020

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking