Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko178
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
elo345
elo345

elo345

Dołączył 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1135
  • Znaleziska 847
  • Mikroblog 288
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 4

539

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

Cloud and AI Development Act ma ograniczyć dominację amerykańskich gigantów w strategicznych przetargach publicznych na rzecz europejskich dostawców.

matixrr
z
itwiz.pl
dodany: 27.05.2026, 18:12:26
  • 126
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
  • #
    usa
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 18:55:24 via Wykop
  • -18
A gdyby tak stworzyli lepsze i tańsze rozwiązania?
Może wtedy nie byłaby potrzebna dodatkowa ustawa.
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 18:19:25
  • 1
Lewica jest dla rządów Tuska niczym Korwin był dla Konfederacji.
Już zaczyna się dobrze, już sondaże idą do góry, już widać radość i przebłyski nadziei.
Wtedy wyskakują oni, cali na biało.

#polityka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

memory
memory
memory
27.05.2026, 18:28:24 via Android
  • 0
@elo345: strach pomyśleć czym będzie konfa i braun dla pisu
  • Odpowiedz
RandyBobandy
RandyBobandy
27.05.2026, 18:55:20 via Wypiek
  • 0
@memory To akurat wiadomo, tym czym była samoobrona i LPR.
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 18:11:27
  • 1
#polityka #ankieta

Praca na jaki cel, sprawia ci największą radość?

  • 4-dniowy tydzień pracy dla urzędników 40.0% (8)
  • emerytury dla artystów 20.0% (4)
  • wcześniejsze emrytury dla tancerzy 40.0% (8)

Oddanych głosów: 20

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gorzki99
gorzki99
gorzki99
27.05.2026, 18:12:47 via Wykop
  • 2
@elo345: A gdzei odpowiedz "spier...aj"? :PPPP
  • Odpowiedz
Ularadarowiec
Ularadarowiec
Ularadarowiec
27.05.2026, 18:19:00 via Wykop
  • 1
@elo345: jestem urzędnikiem więc wiadomo że 4 dniowy tydzień pracy dla nas
  • Odpowiedz

283

Operacje rosyjskiej fabryki trolli także w Polsce.

Operacje rosyjskiej fabryki trolli także w Polsce.

Różne akcje, różne grupy docelowe - lecz zleceniodawca ten sam. Oto jak Kreml prowadzi operacje pod fałszywą flagą.

Chelik
z
konkret24.tvn24.pl
dodany: 27.05.2026, 17:16:04
  • 86
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 17:17:58 via Wykop
  • -13
Na wykopie mamy taką nadpodaż towarzyszy od Brauna, że profesjonalne Kremlowskie farmy tu nie zaglądają.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

734

Burza wokół studentów z Afryki w Lublinie. Uczelnie murem za studentami.

Klasycznie .Prywatyzacja zysków. Uspołecznienie kosztów. Jak w ubiegłym roku jechałem na święta do rodziców nie widziałem ani jednego białego. Dzielnica Lublina Czechów zmienia się w murzynowo. Na tzw. Akademii WSEI są kierunki tylko dla wiadomo kogo. Z nich tacy studenci jak ze mnie tancerka.

tomekk125
z
jawnylublin.pl
dodany: 27.05.2026, 16:20:32
  • 122
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    gospodarka
  • #
    heheszki
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 16:26:55 via Wykop
  • -7
Jak w ubiegłym roku jechałem na święta do rodziców nie widziałem ani jednego białego.


Ja jak w ubiegłym roku jechałem do rodziców, nie widziałem ani jednego obcokrajowca.
To są dopiero dziwy i cuda.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 16:35:13 via Wykop
  • 0
@darek-jg: pytałem się.
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 16:25:12
  • 194
Trochę to przeraża, jak pomyślę, że takie osoby jak Berkowicz czy Tumanowicz mogą wkrótce być ministrami i mieć realny wpływ na działalność państwa.

#polityka
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kochamcovid
kochamcovid
27.05.2026, 16:30:28 via Wykop
  • 87
@elo345: Berkowicz to będzie tylko kradł, a cymbałowicz oczywiście też będzie kradł, ale to przy okazji szczerze wierzący w swoje faszystowskie teorie oszołom.
  • Odpowiedz
mhmhmhmhm
mhmhmhmhm
mhmhmhmhm
27.05.2026, 18:20:34 via iOS
  • 85
@popson95: Ale co ty porównujesz? Za PISu to było najbardziej bezczelne rozkradanie państwa w nowożytnej historii Polski. Nikt tak bezczelnie nie kradł i w takich ilościach. Taki Berkowicz to już tylko zaciera ręce ile będzie mógł z nimi nakraść stąd takie umizgi do PISu
  • Odpowiedz

0

O CO Proszę

Proszę o powrót wizji.cc kionteki.cc strumyk.tv meczyk.ru capitanstreams darmowe kanały na weeb.tv

Szymon-26
z
wykop.pl
dodany: 27.05.2026, 16:13:47
  • 4
  • #
    powroty
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 16:18:59 via Wykop
  • 1
Załatwione, wróciło.
Nie dziękuj.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

41

Nagranie z sejmu na temat imigrantów oznaczone przez wykop 18+ oraz zmiana nazwy

Pokaż treści 18+

Nagranie z sejmu na temat imigrantów oznaczone przez wykop 18+ oraz zmiana nazwy

Moderacja uznała że polityk mówiący o imigrantach z mównicy sejmowej to jest tak brutalny że dodadzą oznaczenie 18+ które dodatkowo powoduje że osoby bez konta nie mogą zobaczyć znaleziska. Zmieniono dodatkowo tyłu zastępując słowo ,,murzynów'' słowem ,,imigrantami'' Orginalny tytuł ,,Poseł zaapelow

DziobakPepe
z
wykop.pl
dodany: 27.05.2026, 15:42:34
  • 7
  • #
    lublin
  • #
    4konserwy
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpo
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 15:54:36 via Wykop
  • 2
Brzydko zrobili.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kochamcovid
kochamcovid
27.05.2026, 15:37:55
  • 7
Zadałem to pytanie wcześniej w jakimś komentarzu, ale powtórzę: Czemu płacić na emerytury artystów? Taki artysta nie mógł sobie zusu płacić? Zabijało mu to wenę twórczą, czy co? #polityka
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 15:41:52 via Wykop
  • 0
@kochamcovid: bo to jakiś 1% z całego elektoratu Lewicy i musieli coś załatwić dla swoich.
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 15:27:37
  • 1
-dopłaty do czterodniowego tygodnia pracy dla urzędników
-dopłaty do emerytur dla artystów (w procedowaniu)
-ustawa zaimkowa (choć narzucona przez UE) to nikt nie kazał zmieniać minister na ministra
-wolna wigilia (huraaa, udało się)
-opłaty od streamingu, które operatorzy natychmiast przerzucili na klientów
-liczne podróże zagraniczne ministra Gawkowskiego
elo345 - -dopłaty do czterodniowego tygodnia pracy dla urzędników
-dopłaty do emerytu...

źródło: konwencja_280625a

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo345
elo345
elo345
Autor
27.05.2026, 15:35:47 via Wykop
  • 0
jak pis dawał w czasie COVID dopłaty w SETKACH MILIONÓW dla NAJBOGATSZYCH artystów (nie jak teraz - najbiedniejszych) to mieliście mordy zamknięte.


@thorgoth: Nie. Ja krzyczałem tak głośno, aż sąsiad się wkurzał.

Poza tym nazywanie rządu Tuska rządem lewicy to jest obiaw choroby oblężonej twierdzy.

Jeszcze troche i cały świat niepopierający ruskich będzie dla
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 15:19:15
  • 12
Skoro teraz podatnik będzie musiał dopłacać do emerytur artystów, to wszelakie dzieła tych artystów powinny trafić do domeny publicznej, tak aby podatnik mógł bez licencji i opłat korzystać z tych dóbr kultury.

#polityka #bekazlewactwa
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Basiura89
Basiura89
27.05.2026, 15:26:38 via Wykop
  • 4
@elo345: tyle to nie, ale właśnie wprowadzają nowy podatek reprograficzny ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
kochamcovid
kochamcovid
27.05.2026, 15:34:36 via Wykop
  • 4
@elo345: Czemu płacić na emerytury artystów? Taki artysta nie mógł sobie zusu płacić? Zabijało mu to wenę twórczą, czy co?
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 13:35:41
  • 12
Geralt ginie na końcu dodatku.
Więcej zdradzić nie mogę.

#wiedzmin #wiedzmin3 #gry
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo345
elo345
elo345
Autor
27.05.2026, 13:46:24 via Wykop
  • 1
@dos_badass: Bo masz wczesną betę, w której na końcu miał być jeszcze jeden wątek i zlecenie.
Ostatecznie to wycieli i końcówka w finalnej wersji jest zmieniona.
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345
Autor
27.05.2026, 14:25:20 via Wykop
  • 0
@dos_badass: sejwy z podstawki nie będą się liczyć fabularnie. Mają wpływ jedynie na wygląd i statystyki wiedźmina.
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345
Autor
27.05.2026, 15:02:39 via Wykop
  • 0
@otumanek111: Tak, chodzi o domknięcie raz na zawsze całej historii, bez furtek.
  • Odpowiedz

175

CD Projekt zapowiedział specjalny stream. Może ogłosić DLC do Wiedźmina 3

CD Projekt zapowiedział specjalny stream. Może ogłosić DLC do Wiedźmina 3

CD Projekt po raz kolejny rozgrzał nastroje inwestorów i graczy oczekujących na DLC do Wiedźmina 3. Czy rynek słusznie interpretuje sygnały spółki? Rozstrzygnięcie już jutro.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 27.05.2026, 07:42:11
  • 33
  • #
    finanse
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiedzmin3
  • #
    cdprojektred
  • #
    gielda
  • #
    ciekawostki
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 14:29:06 via Wykop
  • -16
Mhm, odgrzewany szósty raz kotlecik, ale przynajmniej ze świeżą cebulką.
Mniam...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

9

Rachunek za prąd: 1000 zł na węgiel, 20 zł na OZE

Rachunek za prąd: 1000 zł na węgiel, 20 zł na OZE

W przestrzeni publicznej lata tyle ściemy, że warto sięgnąć po dane. WysokieNapięcie policzyło, ile serio płacimy w rachunku za prąd. Politycy po prostu kłamią

polacydlaklimatu
z
wysokienapiecie.pl
dodany: 26.05.2026, 08:49:51
  • 5
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
elo345
elo345
elo345 26.05.2026, 08:53:03 via Wykop
  • 1
Tak naprawdę każdy wie, że węgiel kamienny to nieopłacalny syf i należy jak najszybciej z niego wychodzić, ale żaden polityk nie powie tego głośno, bo emerytowani górnicy, solidarnuchy, górnicy z rodzinami i wszyscy jadący na kopalniach. to dalej spory elektorat, którego lepiej nie denerwować.
Teraz doszła cała grupa młodocianych husarzy z mlekiem pod wąsem, którzy uwierzyli w brednie o energetyce, które wygadują prawicowi populiści.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 13:56:27 via Wykop
  • -1
@zetisdead:
W sumie ciekawe.

Wniosek (rząd wielkości):
Żeby co roku „nakarmić” Bełchatów drewnem zamiast węgla, trzeba by zużywać roczny przyrost z około 2,5–3,5 mln hektarów lasu.
To jest mniej więcej jedna trzecia wszystkich lasów w Polsce.
Przy realnych liczbach, nawet gdyby Bełchatów przeszedł w 100% na drewno, nie „wyczyściłby” polskich lasów, tylko zjadłby ogromny kawał rocznego przyrostu i mocno ograniczył możliwość innego wykorzystania drewna (budownictwo, papier, meble itd.).

53

Zamiast metalu będą wszczepiać nam... pancerny jedwab

Zamiast metalu będą wszczepiać nam... pancerny jedwab

Czy jedwab może być mocniejszy od tytanu? Naukowcy z Tufts University stworzyli rewolucyjny biomateriał, który osiąga wytrzymałość Kevlaru i może być stosowany nie tylko jako medyczne implanty, ale też znajdzie zastosowanie w wielu innych dziedzinach gospodarki.

Malwinabel
z
technogadzet.pl
dodany: 27.05.2026, 09:36:53
  • 13
  • #
    medycyna
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    technologia
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 13:40:19 via Wykop
  • 0
@reason: poczekaj, jeszcze ze dwa razy niech się pojawi.

1898

Nowy dodatek do Wiedźmina 3 Potwierdzony!!

Nowy dodatek do Wiedźmina 3 Potwierdzony!!

Songs of the Past w 2027

TheFlashes
z
x.com
dodany: 27.05.2026, 09:13:42
  • 340
  • #
    gry
  • #
    wiedzmin
  • #
    konsole
  • #
    wiedzmin3
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 13:31:01 via Wykop
  • 7
Geralt ginie na końcu tego dodatku.
Więcej niestety zdradzić nie mogę.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

15

Papież użył AI, żeby ostrzegać przed AI? Watykan milczy

Papież użył AI, żeby ostrzegać przed AI? Watykan milczy

Encyklika Leona XIV potępiająca nieodpowiedzialne użycie AI mogła zostać napisana przez AI. Detektor Pangram oszacował udział modelu językowego w pierwszym rozdziale na 62%, a obok papieża podczas prezentacji siedział współzałożyciel Anthropic, firmy stojącej za Claude.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 27.05.2026, 09:35:01
  • 3
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    religia
  • #
    chrzescijanstwo
  • #
    katolicyzm
  • #
    technologia
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 12:36:19 via Wykop
  • 7
Ostrzegł sam, przed sobą.
Szanuje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

13

Protest środowiska naukowego 3% dla nauki, 100% dla Polski

Protest środowiska naukowego 3% dla nauki, 100% dla Polski

Dziś o 13:00 pod Sejmem RP protestuje polska nauka. Studenci, doktoranci, młodzi badacze i pracownicy uczelni mówią jednym głosem: DOŚĆ marginalizacji nauki.

Redakcja_Archeowiesci
z
archeowiesci.pl
dodany: 27.05.2026, 08:57:44
  • 9
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    polityka
  • #
    swiat
  • #
    rozwoj
  • #
    technologie
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:41:50 via Wykop
  • -1
Który z projektów naukowych z ostatnich 10 lat realnie przyczynił się do wzrostu gospodarczego, a dzięki finansowaniu udało się zbudować dużą markę?
Który z projektów naukowych z ostatnich 10 lat okazał się przełomem w jakiejś dziedzinie, a Polska jako kraj, czerpie z tego korzyści?

Może ten?
elo345 - Który z projektów naukowych z ostatnich 10 lat realnie przyczynił się do wzr...

źródło: Screenshot 2026-05-27 at 13-43-29 Projekty finansowane przez NCN Narodowe Centrum Nauki

Pobierz
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:45:55 via Wykop
  • -1
@elo345: a może ten:
elo345 - @elo345: a może ten:

źródło: Screenshot 2026-05-27 at 13-45-38 Projekty finansowane przez NCN Narodowe Centrum Nauki

Pobierz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:46:42 via Wykop
  • -1
@elo345: albo ten?
elo345 - @elo345: albo ten?

źródło: Screenshot 2026-05-27 at 13-46-26 Projekty finansowane przez NCN Narodowe Centrum Nauki

Pobierz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:47:17 via Wykop
  • -1
@elo345: Ten to już na 100%
elo345 - @elo345: Ten to już na 100%

źródło: Screenshot 2026-05-27 at 13-47-02 Projekty finansowane przez NCN Narodowe Centrum Nauki

Pobierz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:48:12 via Wykop
  • -1
@elo345: Może badanie wymarłych łosi?
elo345 - @elo345: Może badanie wymarłych łosi?

źródło: Screenshot 2026-05-27 at 13-47-52 Projekty finansowane przez NCN Narodowe Centrum Nauki

Pobierz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:50:05 via Wykop
  • -1
@elo345: Jest też coś dla fanów z tagu deweloperzy.
Tylko 200tys od Jareczka z magazynu.
elo345 - @elo345: Jest też coś dla fanów z tagu deweloperzy.
Tylko 200tys od Jareczka...

źródło: Screenshot 2026-05-27 at 13-49-29 Projekty finansowane przez NCN Narodowe Centrum Nauki

Pobierz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:51:19 via Wykop
  • -1
@elo345: Jest też coś dla fanów sztuki, tylko 125tys
elo345 - @elo345: Jest też coś dla fanów sztuki, tylko 125tys

źródło: Screenshot 2026-05-27 at 13-50-53 Projekty finansowane przez NCN Narodowe Centrum Nauki

Pobierz
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:52:40 via Wykop
  • -1
@elo345: A na koniec coś do porozmyślania, za jedyne 1.3mln
elo345 - @elo345: A na koniec coś do porozmyślania, za jedyne 1.3mln

źródło: Screenshot 2026-05-27 at 13-52-07 Projekty finansowane przez NCN Narodowe Centrum Nauki

Pobierz

17

Nie ma szybkiej drogi na wschodzie Polski. Miała być gotowa na wakacje

Nie ma szybkiej drogi na wschodzie Polski. Miała być gotowa na wakacje

Problemy z Via Carpatią na wschodzie Polski. Szybka droga S19 miała być gotowa na wakacje, jednak jak ustalił Forsal

WiadomosciWarszawa
z
forsal.pl
dodany: 27.05.2026, 09:33:39
  • 5
  • #
    drogi
  • #
    budowa
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:39:00 via Wykop
  • -16
Na wschodzie nie opłaca się inwestować.
Gdy Ukraina padnie, ku radości Konfederatów i Braunistów, cała nasza wschodnia granica będzie zawalona ruskim wojskiem.
Nikt o zdrowych zmysłach tam nie będzie inwestować, a ludzie zaczną uciekać za Wisłę za pracą.
Jedyne co, to pozostaną walory przyrodnicze.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

10

Butelki kaucyjne

Butelki kaucyjne

Takoż oto mamy piękne efekty wprowadzenia kaucji za butelki. Pewna grupa społeczna miała rzekomo dzięki niej oczyszczać środowisko ze śmieci. A jak najprościej zdobyć kaucyjne butelki? Wyebać kubeł i resztę zostawić rozrzuconą.

gaymershimon
z
wykop.pl
dodany: 27.05.2026, 10:55:56
  • 7
  • #
    kaucja
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    butelki
  • #
    polska
  • #
    ekologia
  • #
    smieci
elo345
elo345
elo345 27.05.2026, 11:25:24 via Wykop
  • 6
Ależ to było do przewidzenia.
U mnie w mieście zepsuł się zamek do wiaty, więc przez kilkanaście dni każdy mógł wejść.
Efekt: lokalne żule się zorientowały i zaczęły wygrzebywać, ale na zasadzie wywalmy cały kontener przed taki placyk, wygrzebmy fanty i zostawmy.
Bardzo szybko na całym osiedlu zaczęło się walać mnóstwo śmieci z rozwalonych kontenerów i rozniesionych przez wiatr.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14
  • Strona 7 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.05.2026

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 29.05.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking