Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko180
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
blaskowicz

blaskowicz

Dołączył 8 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 40190
  • Znaleziska 28273
  • Mikroblog 11917
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 33
Lukasq
Lukasq
Lukasq
30.06.2025, 05:21:17
  • 0
Siemaneczko chciałbym sobie kupić gaśnice do domu. Tak na wszelki wypadek, jakaś świeczka, olej czy elektronika (mam drukarkę 3d).

Poleca ktoś jakąś konkretną? Z tego co czytałem lepiej brać pianową, przynajmniej 2l. Tylko się zastanawiam, bo te pianowe często mają podpis "wodne", więc czy taką gaśnica będzie dobra do elektroniki.

#strazpozarna #pozar #bezpieczenstwo #bhp
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 30.06.2025, 14:36:48 via Wykop
  • 1
Gaśnica śniegowa 2 kg lub gaśnica domowa (pianowa) z Ogniochronu
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 30.06.2025, 19:43:02 via Wykop
  • 1
Wodne są na wodę destylowaną czyli prądu do 1000 V nie przewodzi.
  • Odpowiedz
KosmicznyPolityk
KosmicznyPolityk
09.06.2025, 14:37:58
  • 1
Czy jest z nami jakiś strażak #strazpozarna albo jakiś spec od ppoż #ppoz ?

Mam na poddaszu konstrukcje dachowa w szeregówce, przy płetwiach pośrednich w murach bocznych (graniczne z sąsiadami) mam niedomirowany mur (nad pletwia jest przestrzeń, przez którą widać poddasze sąsiadów)
Sama zabudowa jest szeregowa, mam segment środkowy. W akcie notarialnym jest że mój segment to budynek jednorodzinny dwulokalowy w zabudowie szeregowej i tak kilka takich budynków
KosmicznyPolityk - Czy jest z nami jakiś strażak #strazpozarna albo jakiś spec od ppo...

źródło: temp_file554533149170495246

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 10.06.2025, 05:45:25 via Wykop
  • 0
Wszystko zależy jak jest na projekcie. Jednak jakby nie było, ja bym to zamurowal żeby oddzielić się od sąsiada pożarowo bo w takich segmentach pożar najczęściej przechodzi z jeden na drugi elewacja lub konstrukcja dachu.
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 20.06.2025, 19:18:22 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 23.06.2025, 13:54:03 via Wykop
  • 0
Nawet jeśli tą walkę przegrasz to dla własnego bezpieczeństwa powinieneś samodzielnie lub zlecić komuś uszczelnienie ściany oddzielającej poddasze od sąsiednich segmentów. Dla własnego bezpieczeństwa bo co raz częściej zdarzają się wypadki spalenia całego ciągu w szeregowcach.
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 15.06.2025, 14:14:09
  • 1
#lemans te kaski na rower to są obowiązkowe dla dziennikarzy?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mils
Mils
14.05.2025, 11:25:42
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 15.05.2025, 10:15:12 via Wykop
  • 0
Rzucają co i raz po różnych sklepach ale schodzą od razu. Trzeba dzwonić, pytać, rezerwować...
  • Odpowiedz
w9rT_wv_bIAn37l
w9rT_wv_bIAn37l
12.05.2025, 15:23:55
  • 0
#strazpozarna czy to normalne, że jak włączy się jakiś automatyczny alarm w budynku, to na miejsce wysyłanych jest od razu np. 5 jednostek?
U mnie na osiedlu co 2-3 miesiące jest jakiś fałszywy alarm i całą remizą jadą żeby to stwierdzić.
Nie powinno być najpierw wysłana jakaś minimalna załoga a reszta w razie potrzeby?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 12.05.2025, 18:37:21 via Wykop
  • 0
@w9rT_wv_bIAn37l: niestety normalne chociaż nie logiczne bo 99% złożeń z monitoringu to alarmy fałszywe. Jednak było kilka takich zdarzeń które traktowane były jak kolejny fałszywy alarm i jechał jeden samochód a na miejscu się okazywało że pożar w rozwiniętej fazie i od tego czasu muszą jeździć jak do zgłoszenia o pożarze budynku. Na marywilskiej była taka sytuacja: pojechał jeden samochód do czujki a zastał całą hale w ogniu
  • Odpowiedz
Mils
Mils
25.04.2025, 18:58:03
  • 0
#strzelectwo Wie ktoś jak to bedzie z tymi Glockami Brazil? Będą czy nie? Pate przyszlo ale to nie był taki rzut o jakim była mowa.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 25.04.2025, 19:27:41 via Wykop
  • 0
@Mils: pojawiają się co i raz w wybranych sklepach i od razu znikają bo wykupują je ci, którzy robią rezerwację. Jeśli szukasz to dzwoń po sklepach w okolicy i pytaj a jak się uda to wciskaj się w listę kolejkową. Mi się udało, przed świętami było info że jest w jednym ze sklepów, we wtorek rano zadzwoniłem, miły pan zrobił rezerwacje na nazwisko i po kilku godzinach odebrałem. Przy okazji
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 28.04.2025, 17:18:43 via Wykop
  • 0
Zazwyczaj 1999 zł. Standardowe ceny nowej trójki to ok 2600-2700 zł
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
24.02.2025, 13:30:04
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 24.02.2025, 19:18:05 via Wykop
  • 2
MU-15.
...jak będzie dostępny
  • Odpowiedz
pan_koracz
pan_koracz
15.02.2025, 18:04:54
  • 0
pewnie już to było wyjaśniane, ale chętnie się dowiem - kto i w jaki sposób decyduje o środkach jakie kierowane są do pożaru?
Dzisiejszy przykład: zadymienie pomieszczenia z paleniska, zjawiają się dwa zastępy #psp potem dwa kolejne z #osp po czym pojawiają się kolejne trzy z trzech jednostek ochotników.
Finalnie skończyło się na strachu - osoba zgłaszająca opuściła pomieszczenie, nie było szerszego zagrożenia. Z drogi odwołano dwa kolejne
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 15.02.2025, 19:50:23 via Wykop
  • 0
Tak w skrócie to dyżurny ma procedury ile i jakich pojazdów i ratowników ma zadysponowac w zależności od charakteru zdarzenia, ilości osób poszkodowanych itd. jeśli PSP ma długi czas dojazdu ze względu na odległość, to dysponuje OSP a jeśli OSP ma opinie takiego które się długo zbiera albo potrafi wcale nie wyjechać to dysponuje od razu drugie osp. Poza tym zależy też od znajomości rejonu i jednostek oraz sympatii i antypatii dyżurnego.
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 15.02.2025, 21:05:51 via Wykop
  • 0
Tak, dyżurny "strażacki" jest funkcjonariuszem PSP. Jeśli zdarzenie jest w rejonie miasta czyli rejonie operacyjnym JRG to jeździ do tego tylko PSP, natomiast na terenach gmin wiejskich, gdzie jest tylko OSP to OSP również powinna być dysponowana, jednak PSP wyjeżdża do większości zdarzeń w powiecie a szczególnie tam gdzie jest na miejscu więcej niż jedna jednostka
  • Odpowiedz

36

Płonie duża hala. "To jest ciężki pożar". Ewakuowano siedem osób

Płonie duża hala. "To jest ciężki pożar". Ewakuowano siedem osób

Coś ostatnio dużo znowu tych pożarów.

Mondez
z
tvn24.pl
dodany: 08.02.2025, 14:20:34
  • 14
  • #
    polska
  • #
    strazpozarna
  • #
    wydarzenia
  • #
    osp
  • #
    ratownictwo
  • #
    pozar
blaskowicz
blaskowicz 08.02.2025, 16:42:38 via Wykop
  • 0
Płonie bo w takich halach przepisów przeciwpożarowych nikt nie przestrzega a przy projektowaniu zakłada się minimum materiałów palnych podczas gdy w użyciu jest ich wielokrotnie więcej.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fakty_i_faktury
fakty_i_faktury
31.01.2025, 11:38:25
  • 0
Mam parę pytań
Czy przyjmują okularników do państwowej straży pożarnej?
#psp #strazpozarna
Spróbowałbym w sumie bo mam możliwość się dostać, miejsca się zwalniają co kilka miesięcy i można śmiało uderzać, a to całkiem fajna praca, oczywiście okazałoby się czy to dla mnie przy pierwszym zbieraniu flaków z drogi, ale chyba przeciwskazań póki co nie dostrzegam.
Jednego znajomego nie chcieli przyjąć bo stwierdzili na badaniu psychologicznym że jest zbyt
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 01.02.2025, 16:17:45 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Herr_Otto_Flick
Herr_Otto_Flick
17.01.2025, 11:57:23
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 17.01.2025, 12:47:47 via Wykop
  • 0
Na forum braterstwa zapytaj
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 01.01.2025, 18:35:06
  • 4
Ktoś może ma screena ze Stanisławem Tymem na widowni?
#koncertnoworoczny
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz
Autor
01.01.2025, 20:31:50 via Wykop
  • 1
@okretowy_sanitariat: Wielkie Ci dzięki o dobry i bystry człowieku! 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
  • Odpowiedz
matkuma
matkuma
26.12.2024, 11:55:12
  • 0
#strazpozarna #bezpieczenstwo #dom #zdrowie #czujnikczadu #piec #ogrzewanie
Jaki polecacie dobry czujnik czadu do 150 zł ?, mam jeden czujnik czadu i gazu już od 4 lat (dałem 100zł) zasilany z sieci elektrycznej, teraz chcę kupić jeszcze jeden , może być z możliwością połączenia z wi-fi tuya. Zastanawiam się tylko czy warte są te co są zasilane tylko na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 26.12.2024, 20:17:06 via Wykop
  • 0
@matkuma: patrz żeby spełniał wymagania normy. Baterie są na rok a są i na 7 lat
  • Odpowiedz

279

Dlaczego polscy chłopi NIGDY nie otwierali okien? (Kamil Janicki o historii)

Dlaczego polscy chłopi NIGDY nie otwierali okien? (Kamil Janicki o historii)

Dawne okna, niezależnie czy w pałacu, kamienicy czy wiejskiej chacie, wyglądały zupełnie inaczej niż te dzisiejsze. Najbardziej tradycyjne, czy wręcz archaiczne rozwiązania, najdłużej przetrwały zaś rzecz jasna w domach chłopów. Nawet nasi pradziadkowie często wciąż radzili sobie w taki sam sposób,

LordDarthVader
z
youtube.com
dodany: 26.12.2024, 18:14:33
  • 82
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    budownictwo
  • #
    architektura
  • #
    zabytki
  • #
    ciekawostki
blaskowicz
blaskowicz 26.12.2024, 20:11:29 via Wykop
  • 563
Tl:dr bo albo były nieotwieralne albo się bali że się stłuką a tanie wtedy nie były
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kraven2024
kraven2024
07.10.2024, 06:15:42
  • 1
Może mamy jakiegoś strażaka? Potrzebuję kupić, żeby pracowników pomęczyć, jakiś zestaw do wywołania zadymienia. Chodzi o rozwiązanie, które wywoła zadymienie w krótkim czasie ale zarazem można go szybko odłączyć i oddymić po zakończeniu szkolenia. Ktoś poleci coś sprawdzonego?

#ppoz #pozar
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 10.10.2024, 17:53:14 via Wykop
  • 0
@kraven2024: wypożyczalnia imprezowa i zadymiarza sceniczna
  • Odpowiedz
Kam_sekwaw
Kam_sekwaw
27.06.2024, 14:32:36
  • 0
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego do takich zdarzeń jeżdżą 3 załogi strażaków (około 20 strażaków xD)? Jak czytam newsy to zawsze jest jedna karetka, jedna policja i kilka załóg strażaków. Rozumiem, że jest jakieś masowe zdarzenie to wtedy jest ich więcej potrzebnych, ale w takich przypadkach?

#strazpozarna #policja #ratownictwo #polska
Kam_sekwaw - Ktoś mi wytłumaczy dlaczego do takich zdarzeń jeżdżą 3 załogi strażaków ...

źródło: 1000010438

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 27.06.2024, 17:44:30 via Wykop
  • 1
Poza tym nie na każdym strażackim samochodzie jest specjalistyczny sprzęt do wyciągania rąk ze śmieciarek, a ponadto jak jest tego typu grubsza akcja to potrzebne jest więcej rąk do pracy i dowódca wyższego szczebla do podejmowania decyzji.
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 28.06.2024, 09:22:05 via Wykop
  • 0
@Kam_sekwaw: może ale jak obsada na samochodzie to jest dwóch ludzi to musi wysłać kolejny
  • Odpowiedz
Piaseczyniak
Piaseczyniak
05.06.2024, 11:07:06
  • 0
#strazpozarna #osp #bezpieczenstwowprzemysle

Mam pytanie odnośnie systemu przeciwpożarowego i wyjazdów straży do takich wezwań.

Czy są jakieś przepisy, które nakazują montaż takich systemów w obiektach i podłączenie tego do centrali PSP?
Czy jest dowolna decyzja zarządcy obiektu?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 05.06.2024, 18:42:37 via Wykop
  • 1
Za jeden czy dwa AF nie ponosi kosztów ale jeśli jest to nagminne i to z winy zaniedbań zarządcy obiektu to może dostać wezwanie do złożenia wyjaśnień a potem postępowanie administracyjne.
Oczywiście jest to chore, bo większe miasta są zalewane tego typu wezwaniami z powodu mnóstwa zaniedbań i użytkowników budynku, firm remontowych, zarządcy, który nie obsadzi centrali całodobową obsługą jak i samej obsługi (ochrona zazwyczaj) bo im się nie chce ruszyć siedzenia
  • Odpowiedz
d601
d601
27.05.2024, 07:18:53
  • 0
Kolejny pożar. Ktoś podpalił katedrę w Łodzi albo nastąpił jakiś samozapłon. Straż pożarna jest już na miejscu
#lodz #kosciol #pozar #strazpozarna
d601 - Kolejny pożar. Ktoś podpalił katedrę w Łodzi albo nastąpił jakiś samozapłon. S...

źródło: temp_file3892714264077952652

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 28.05.2024, 09:56:04 via Wykop
  • 0
Ta, samozapłon... Zapraszam do zapoznania się z definicją.
Widać rusztowania więc zapewne majstry coś na skróty chcieli zrobić.
  • Odpowiedz
bober234
bober234
25.03.2024, 18:46:44
  • 1
Mam taką sprawę:
Firma zamontowała panele fotowoltaiczne rok temu na dachu budynku gospodarczego. W zeszłym tygodniu spaliły się kable idące od falownika.
Firma nie chce uznać reklamacji wysyłać pismo, w którym pisze, że przyczyną spalenia kabli był ogień w drugiej części budynku,
Cyt. "na zdjęciach widać czarne, spękane i okopcone ściany, oraz zgliszcza na podłodze). Ogień najpewniej rozprzestrzeniał się po suficie, stąd okopcenia w pobliżu okien oraz drzwi, gdzie było źródło tlenu. W pobliżu
bober234 - Mam taką sprawę:
Firma zamontowała panele fotowoltaiczne rok temu na dachu...

źródło: image_picker_071268AA-9D42-472F-B3BD-8D2EB51BB818-8922-0000055F4A035216

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 26.03.2024, 09:57:03 via Wykop
  • 0
Primo to gość nie jest biegłym więc niech się nawet nie próbuje wypowiadać o przyczynach pożaru. Tak na szybko ze zdjęć to mocno lokalne stopienie izolacji wskazują na punktowe występowanie wysokiej temperatury co wyklucza oddziaływanie jej od innych płonących materiałów na izolacje. Okopcenie jest w całym pomieszczeniu ale nie widać w nim oddziaływania temperatury, co według zdjęć, wskazuje na przewody jako miejsce powstania pożaru.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • Strona 2 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 19.07.2025

    Rocznica
  • Pozytywnie Zakręcony
    od 17.09.2018

    Pozytywnie Zakręcony

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking