Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
blaskowicz

blaskowicz

Dołączył 8 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 39510
  • Znaleziska 27667
  • Mikroblog 11843
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 33
mgdw
mgdw
mgdw
12.01.2024, 15:58:42
  • 2
Dziś pani Ola w TeXie ( ͡º ͜ʖ͡º).

#tvp #tvp1 #teleexpress #bojowkaolirosiak (Kostrzewskiej)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 08.02.2024, 16:32:41 via Wykop
  • 0
@mgdw: czas ją trochę posunął
  • Odpowiedz

19

Kasy samoobsługowe na wylocie. Sklepy jednak ich nie chcą

Kasy samoobsługowe na wylocie. Sklepy jednak ich nie chcą

Kasy samoobsługowe miły być przyszłością. Pojawiały się w coraz większej liczbie sklepów. Jednak zagraniczne sieci systematycznie z nich rezygnują, bo powodują liczne problemy.

atrax15
z
telepolis.pl
dodany: 18.01.2024, 15:24:49
  • 45
  • #
    technologia
blaskowicz
blaskowicz 18.01.2024, 20:07:14 via Wykop
  • 2
@gl0wa: jeszcze wygodniejsze to były naprawdę przenośne skanery w Piotrze i Pawle, z którymi chodziłeś po sklepie i skanowales towar przed włożeniem do wózka. Na koniec tylko podawales skaner kasjerce i płaciłeś.
blaskowicz
blaskowicz 18.01.2024, 20:08:37 via Wykop
  • 1
@cabis: potwierdzam. Pobliski supermarket właśnie skończył przebudowę likwidującą większość kas zwykłych na koszt samoobsługowych

46

Pożar hali produkcyjno-magazynowej nagranie z pierwszej osoby

Pożar hali produkcyjno-magazynowej nagranie z pierwszej osoby

W hali produkcyjnej w Ołtarzewie (Mazowieckie) wybuchł pożar. Nad okolicą unosił się słup czarnego dymu. - Jedna osoba nie żyje. Z hali ewakuowano sześć osób i siedem z części biurowej.

repiv
z
youtube.com
dodany: 13.01.2024, 17:08:45
  • 16
  • #
    polska
  • #
    strazpozarna
  • #
    osp
  • #
    ratownictwo
  • #
    wypadek
  • #
    pov
blaskowicz
blaskowicz 13.01.2024, 20:00:10 via Wykop
  • 2
@0rdynus: bo przepis nie wymaga a ci co mogą go zmienić boją się jakichkolwiek zmian w przepisach. W odróżnieniu od ubezpieczycieli którzy stawiają wymagania wyższe niż przepisy i nie ma dyskusji. Inna sprawa że zraszacze nie zawsze są tak skuteczne jak na filmach ze względu na wysokość budynku i brak możliwości dotarcia wody do źródła ognia.
blaskowicz
blaskowicz 16.01.2024, 18:09:54 via Wykop
  • 0
@0rdynus: z monitoringu wynika że to nie podpalenie. A dwa że podpalenie jest stosunkowo łatwe do wykrycia w dochodzeniu popożarowym a wtedy zero ubezpieczenia. Poza tym trzeba mieć wszystko ultra tiptop zgodne z przepisami w budynku żeby dostać odszkodowanie a tak to prawie nigdzie nie ma.
kasiknocheinmal
kasiknocheinmal
28.12.2023, 17:37:30
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 28.12.2023, 19:02:29 via Wykop
  • 1
@kasiknocheinmal: taki tip na przyszłość: taśmę wkładasz odwrotnie i przekladasz przez szczelinę która jest na wyjściem taśmy, czyli zawracasz taśmę w stronę dyspensera. W ten sposób rolka się nie rozwija w niekontrolowany sposób a zaklejki same schodzą z taśmy przy jej wysuwaniu
  • Odpowiedz
ewa-m
ewa-m
ewa-m
01.12.2023, 10:13:27
  • 231
#czestochowa #strazpozarna #gaz
Podsumowanie - wczoraj po raz drugi zapiszczał mi Angel eye, dzwoniłam do właściciela mieszkania - powiedzial żebym godzinę wietrzyla i będzie ok.
Zadzwoniłam na pogotowie gazowe, facet nie wiedział co to Angel eye i na co reaguje czujnik. Powiedziałam że na opakowaniu jest napisane Co. Powiedział że jak tlenek węgla to nie u nich. Wybrałam jeszcze jeden numer z tych interwencyjnych i też
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 01.12.2023, 16:45:21 via Wykop
  • 5
Na drugi raz ładuj od razu na 112 i przyjadą bez łaski a admin dostanie wezwanie na komendę do wyjaśnienia.
1% CO we wdychanym powietrzu zabija człowieka w minutę.
Ze swojej strony polecam detektory CO z wyświetlaczem który nawet przy lekkim wzroście stężenia zwracają na siebie uwagę.
  • Odpowiedz
robert-oro
robert-oro
28.11.2023, 16:21:10
  • 60
nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 28.11.2023, 18:38:47 via Wykop
  • 0
@TypowyNalesnik: pogodynka z polsatu?
  • Odpowiedz
N.....s
konto usunięte 15.09.2023, 12:02:19
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 15.09.2023, 12:39:13 via Wykop
  • 1
Podczas badań lekarskich brak kontroli funkcjonalności i sprawności dłoni
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 16.09.2023, 21:16:06 via Wykop
  • 0
Badanie bardziej na zasadzie pytań, lekarz cię nie ogląda. Widzi że masz ręce czyli strzelać możesz
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
13.09.2023, 06:43:47
  • 0
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
(post edytowany, usunąłem poprzedniego anonima)
pisze z anonima bo nie mam konta, a temat mysle ze bardzo istotny i może się (oby nie) komuś przydać jak ktoś mądry się wypowie
Blok, 6 piętro, nowe budownictwo. Załóżmy że wybucha pożar - nie w naszym mieszkaniu. Załóżmy że drzwi wejściowe mamy naprawdę solidne i dobrze uszczelnione od korytarza.

Opcja 1: Na korytarzu pełno gęstego dymu, na klatce schodowej też, brak możliwości oddychania, ale
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 13.09.2023, 13:37:11 via Wykop
  • 1
Raz że na klatce za bardzo nie ma co się palić. Poza wózkami i rowerami.
Dwa że taki pożar jest szybko do złapania i oddymienia.
Trzy że w razie ewakuacji to strażak ci założy kaptur ewakuacyjny na głowę i wyprowadzi albo ewakuuje oknem.
Cztery: to co napisał @wonsz-smieszek.
Piec: chcesz się ewakuować sam to lina, uprząż, kotwa w ścianie, przyrząd zjazdowy i sam zjeżdżasz na dół.
  • Odpowiedz
derton778
derton778
derton778
24.07.2023, 11:14:11
  • 1
Dostałem się do #strazpozarna rzecz tylko w tym, że miejsce dla mnie jest wyłącznie w dużym mieście. Obecnie mieszkam w okolicach Koła. Pod uwagę biorę tylko trzy miejscowości: #warszawa #lodz #poznan. W Poznaniu i Łodzi będę zarabiał tyle samo (ok. 5000 zł netto + dodatki), w Warszawie ok. 500-600 zł więcej. Z takim mocno średnimi zarobkami jakie miasto z tych trzech byście wybrali
derton778 - Dostałem się do #strazpozarna rzecz tylko w tym, że miejsce dla mnie jest...

źródło: mapa

Pobierz

które miasto

  • Warszawa 14.2% (46)
  • Łódź 44.6% (144)
  • Poznań 41.2% (133)

Oddanych głosów: 323

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 24.07.2023, 13:49:50 via Wykop
  • 0
Poza finansami są również inne realia, tzw. proza służby. Nie darmo mówi się że jest Warszawa i reszta Polski. Im dalej od stolicy tym mniejsza ilość głupich pomysłów dowódców oraz presja.
  • Odpowiedz

1

Ogromny pożar zboża na pni! Ogień niebezpiecznie zbliża się do zabudowań!

Ogromny pożar zboża na pni! Ogień niebezpiecznie zbliża się do zabudowań!

Ogromny pożar zboża na pniu w WielkopolsceDym widoczny z kilkudziesięciu kilometrów️Ogień niebezpiecznie zbliża się do zabudowań Źródło: PSP Września

AgroProfil
z
facebook.com
dodany: 20.07.2023, 06:32:06
  • 3
  • #
    rolnictwo
  • #
    pozar
  • #
    susza
  • #
    pogoda
  • #
    wielkopolska
  • #
    wydarzenia
blaskowicz
blaskowicz 20.07.2023, 18:14:06 via Wykop
  • 1
@mosqua: w potocznym pożarnictwie tak się określa pożar zboża które jeszcze rośnie aby odróżnić od pozaru zboża po zbiorach które ma zgoła odmienny charakter.

4

Pożar Miejskiego Archiwum w Krakowie. Kierownik budowy i inspektor z zarzutami

Pożar Miejskiego Archiwum w Krakowie. Kierownik budowy i inspektor z zarzutami

Kierownik budowy i inspektor nadzoru inwestorskiego to dwie kolejne osoby, które usłyszały zarzuty w związku z pożarem krakowskiego archiwum miejskiego poinfo...

Eska_News
z
eska.pl
dodany: 29.03.2023, 13:07:57
  • 2
  • #
    krakow
  • #
    pozar
  • #
    archiwumzruczaju
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
blaskowicz
blaskowicz 29.03.2023, 17:33:07 via Wykop
  • 0
@MrTukan: podobno właśnie zadziałał i tym działaniem przyczynił się do powstania pożaru bo ktoś za wysokie regały ustawił
KobyleCaco
KobyleCaco
27.03.2023, 06:41:01
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 28.03.2023, 04:58:00 via Wykop
  • 0
@KobyleCaco: w Amatorze 60 zł składka, 240 wpisowe z kursem do patentu w cenie. 3000 zł to zdzierstwo w biały dzień, szczególnie że kolejne kroki w uzyskaniu pozwolenia są kosztowne. Nie wspominając o kosztach broni, pestek i szafy
  • Odpowiedz
M4rcinS
M4rcinS
17.03.2023, 09:04:57
  • 0
Co właściwie robią i mogą zrobić OSP, które nie są w KSRG?
#osp #strazpozarna
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 17.03.2023, 09:09:38 via Wykop
  • 6
@M4rcinS: to samo co te, które są w ksrg. W tym także szkolić się, doposażać, rozwijać, ćwiczyć, działać prewencyjnie, społecznie, pozyskiwać środki na zakup sprzętu itd itd. ksrg to nie jest żadna złota liga
  • Odpowiedz
blaskowicz
blaskowicz 14.03.2023, 16:06:55
  • 6
#skoki zobaczymy czy będziecie takie kozaki jak trzeba będzie granulatowi kombinezon mierzyć
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

marcinkaminskicon
marcinkaminskicon
05.03.2023, 12:06:26
  • 0
mirki,

Powiedzmy, że chciałbym zostać strażakiem. mam 28 lat, i chciałbym to zrobić z "ulicy". Przyjmijmy, że dopiero teraz się zdecydowałem. Co musiałbym zrobić, żeby mieć taką możliwość?


#strazpozarna #psp #osp
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 06.03.2023, 07:19:08 via Wykop
  • 1
@marcinkaminskicon: czekasz na ogłoszenie rekrutacji, przechodzisz testy sprawnościowe, badania lekarskie, psychologa, rozmowę kwalifikacyjną i jak wszystko na plus to już po 2-3 miesiącach zostajesz stażystą po czym idziesz na szkolenie podstawowe i możesz jeździć.
A jak OSP to tel do naczelnika albo kontakt przez FB i dostaniesz info co dalej. (Ale też badania i szkolenie)
  • Odpowiedz
bizus12345
bizus12345
bizus12345
05.01.2023, 20:03:38
  • 1
Mirki mam następujące pytanie/problem. Mieszkamy w bloku z garażem podziemnym. Do garażu podziemnego da się zejść klatką schodową lub zjechać windą. Z tego względu, w razie pożaru na klatce/windzie istnieją drzwi ewakuacyjne prowadzące na mały teren zielony obok bloku.

Owe drzwi zawsze były otwarte, ale w święta ktoś je zakluczył. Zadzwoniłem do administracji z prośbą o otworzenie drzwi, jednak powiedziano mi jedynie że te drzwi ewakuacyjne "nie są przeciwpożarowe" i mogą mi
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 06.01.2023, 06:39:00
  • 0
Zanim zaczniesz pisać pisma to:
1. Sprawdź czy nad drzwiami jest zielone oznakowanie świadczące że to wyjście ewakuacyjne.
2. Poproś administrację o instrukcje bezpieczeństwa pożarowego. Ewentualnie może być w dyżurce ochrony jeśli taka u ciebie istnieje.
Jeśli w dokumencie lub nad drzwiami wyjście jest opisane jako ewakuacyjne, to pierwsze ostrzeżenie do administracji (na priv podam ci treść pisma). Jak nie pomoże to komenda miejska/powiatowa, wydział kontrolno-rozpoznawczy
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
07.11.2022, 00:50:26 via Wykop Mobilny (Android)
  • 183
Bernardo Bellotto zwany Canaletto.
wfyokyga - Bernardo Bellotto zwany Canaletto.

źródło: comment_1667782225eUUqCCACFDch2WiP56D81T.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 07.11.2022, 05:49:58
  • 0
@Foxington: chyba w pałacu pod blachą
  • Odpowiedz
wonsz_smieszek
wonsz_smieszek
15.10.2022, 11:07:09
  • 12
W czasie działań urwał się kosz drabiny OSP Czarnochowice. Jeden strażak nie żyje, drugi jest ranny.

#osp #psp #998 #strazpozarna #wypadek
wonsz_smieszek - W czasie działań urwał się kosz drabiny OSP Czarnochowice. Jeden str...

źródło: comment_1665832010pULE7FvFSIAIQPnUDZgKEF.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 15.10.2022, 19:11:08
  • 0
Może UDT robiony "służbowo" czyli żeby strażakom samochodu nie blokować a może w ogóle nie robiony bo nie wiedzieli że trzeba albo kasy nie było.
To jest niestety efekt boomu w ostatnich latach na drabiny mechaniczne i podnośniki w OSP. 99% to mocno wyeksploatowane, często po latach pracy w PSP albo sprowadzone z zachodu.
Inny problem to że był to wyjazd gospodarczy czyli na polecenie wójta albo prezesa do działań innych niż
  • Odpowiedz
antekdomagala
antekdomagala
antekdomagala
26.09.2022, 14:20:02
  • 0
Mirki, mieszkam w bloku z halą garażową ale każdy mieszkaniec ma swój boks. Boksy mają bramy z otworami jakby na wentylację przez które widać co to ma w środku. Mam sąsiadów którzy wymienili te bramę na pełną bez pytania zarządcy. Czy to legalne? Jest na o jakiś paragraf? #prawobudowlane #budownictwo #budujzwykopem #strazpozarna
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

blaskowicz
blaskowicz 26.09.2022, 16:52:16
  • 0
Pytanie czy drzwi nowe mają inne właściwości niż stare. Jeśli tak (bo na przykład stare miały odporność ogniowa a nowe nie) albo jeśli wstawienie drzwi pełnych sprawiło że w garażu powstało osobne pomieszczenie to może być to zakwalifikowane w myśl rozporządzenia MI w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, jako przebudowa. A wtedy pytanie czy jest na to pozwolenie, dokumentacja i czy rzuty obiektu są zaktualizowane.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Strona 3 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 19.07.2025

    Rocznica
  • Pozytywnie Zakręcony
    od 17.09.2018

    Pozytywnie Zakręcony

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking