Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko157
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bikx

bikx

Dołączył 10 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 39721
  • Znaleziska 4461
  • Mikroblog 35260
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 132
Matell
Matell
16.02.2025, 17:22:24
  • 7
jaka to była masakra, ale udało się wszystko zdobyć xD Sama podstawka mocno średnia, dlc-ki trochę lepiej. Fajnie się strzela ale pistolet z tłumikiem wystarczy żeby przejść całość, innych broni używałem tylko jak mi się ammo do pistoletu kończyło #mafia3 #gry #steam
Matell - jaka to była masakra, ale udało się wszystko zdobyć xD Sama podstawka mocno ...

źródło: m3

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 16.02.2025, 19:08:56 via Wykop
  • 1
@Matell: gz, ja właśnie przed chwilą skończyłam ;) Dziś od 9 z przerwami na robienie śniadania i obiadu wbijałam zabijanie bossów, a jako ostatni do wbicia został mi mołotov. Mi to zajęło dwa razy tyle czasu co Tobie, bo grę wywalało w losowych momentach + miałam już podejście do tej gry w 2019.
bikx - @Matell: gz, ja właśnie przed chwilą skończyłam ;) Dziś od 9 z przerwami na ro...

źródło: obraz_2025-02-16_200617560

Pobierz
  • Odpowiedz
bikx
bikx 16.02.2025, 21:02:45 via Wykop
  • 0
@Matell: ja robiłam u Baki, bo nie weszło nigdy w trakcie gry (pomimo tego, że się starałam xd). A kasę wbijałeś na zielsku, czy sposobem?
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
11.02.2025, 12:24:31
  • 0
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#l4 #zus #zwolnienielekarskie #praca
Cześć Mirki, mam ogromną prośbę do Was o pomoc w wypełnieniu formularza ZAS-53 dotyczącego zasiłku chorobowego po ustaniu pracy.
Pracowałem na UoP do dnia 31/01/2025; L4 mam od internisty od dnia 27.01.2025 na zaburzenia lękowe, aktualnie jest kontynuowane.
Jest takie pytanie we wniosku: "Wniosek dotyczy niezdolności do pracy z powodu: choroby zawodowej, wypadku przy pracy, wypadku w drodze do
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 11.02.2025, 15:35:12 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: zaznaczasz "nie dotyczy" i wniosek o zasiłek od 1-02-2025. Chorobę zawodową stwierdza państwowy inspektor sanitarny i do wypłaty zasiłku w wysokości 100% w związku z chorobą zawodową jest potrzebna jego decyzja.
  • Odpowiedz
bikx
bikx 10.02.2025, 18:57:45
  • 7
Oficjalna strona wydawnictwa Artrage. Jak już było, to sry xD
#2137
bikx - Oficjalna strona wydawnictwa Artrage. Jak już było, to sry xD 
#2137

źródło: obraz_2025-02-10_195559508

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Borsukii
Borsukii
Borsukii
25.01.2025, 09:17:29
  • 0
Moge to komus zgiftowac, albo wydac na cos sensownego?
#steam
Borsukii - Moge to komus zgiftowac, albo wydac na cos sensownego? 
#steam

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 25.01.2025, 11:01:50 via Wykop
  • 1
@Borsukii: Zrób sobie sezonową odznakę o ile jej nie masz - zwiększa lvl na Steamie. "Zwiększanie poziomu odznaki zwiększa twoje PD i poziom Steam. Potrzebujesz jeszcze 18 721 pkt. do zdobycia tego przedmiotu."
  • Odpowiedz
MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
23.01.2025, 01:02:17
  • 5
Polska i ZUS:
* niechętnie przyznaje świadczenia kobietom w ciąży i po porodzie, jeśli były ubezpieczone na podstawie JDG, pracy w zarządach spółek, kontraktów lub umów śmieciowych,
* chętnie wypłaca emerytury esbekom i ubekom. Po wyrokach naszych ####### sędziów wypłaca nawet świadczenia podwyższone na podstawie przywilejów emerytalnych służb mundurowych PRL,
* narzeka na katastrofalnie niską dzietność.

To państwo to mem. Nieśmieszny i żenujący.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 23.01.2025, 14:28:21 via Wykop
  • 0
@MiKeyCo: a jaki jest sens zatrudniania pracownika do odśnieżania dachu w okresie od kwietnia do października? Taki pracownik pobiera pełne wynagrodzenie przez cały rok? Bo mi to śmierdzi na kilometr. Zatrudnili babkę i ten ohydny ZUS w trakcie kontroli prosił o wyjaśnienie czym się zajmowała w firmie. Pracodawca nie miał dowodów na świadczenie pracy, bo pewnie pracownica się w formie nigdy nie pojawiła, więc znaleźli jej obowiązki sezonowe. Gdzie do
  • Odpowiedz
bikx
bikx 23.01.2025, 14:59:42 via Wykop
  • 0
@MiKeyCo: tylko postępowania w sprawie podlegania ubezpieczeniom społecznym są prowadzone w takich śmierdzących sprawach, gdzie ktoś od razu po zatrudnieniu choruje i zazwyczaj zarabia nieproporcjonalnie więcej od innych zatrudnionych w danym zakładzie. Oczywiście zgadzam się częściowo z tym co piszesz chociażby podając przykład Pani od rekrutacji. Tak samo jak z tym, że są kobiety które posiadają wysokie kompetencje i zatrudniają w celu świadczenia pracy, a ciąża może być nieplanowana i
  • Odpowiedz
bikx
bikx 23.01.2025, 15:58:50 via Wykop
  • 0
@MiKeyCo: jeśli było tak jak piszesz, to oczywiście się zgadzam, że nie powinna dostać odmowy świadczenia. Ale zawsze po wydaniu decyzji przez ZUS zostaje droga sądowa.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
10.01.2025, 11:50:41
  • 0
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, mam pytanie odnosnie #l4 #zus #zwolnienielekarskie #praca
Kończy mi się aktualnie okres wypowiedzenia umowy o pracę.
Jak wygląda sytuacja ze zwolnieniem lekarskim, podobno w przypadku choroby - świadczenie chorobowe można uzyskać przez kolejne 3 miesiące od zakończenia umowy o pracę ale ubezpieczenie zdrowotne obowiązuje przez miesiąc od zakończenia umowy.
Czyli przez pierwszy miesiąc zwolnienie może wystawić lekarz rodzinny, a na kolejne dwa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 10.01.2025, 16:00:09 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: pobierając zasiłek chorobowy masz prawo do korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej. Czyli w systemach NSZ po 30 dniach świecisz się na czerwono, ale dopóki masz zaświadczenie o pobieraniu zasiłku masz prawo korzystać z opieki zdrowotnej. W celu otrzymania zaświadczenia musisz wystąpić z wnioskiem do zus
  • Odpowiedz
bikx
bikx 14.01.2025, 16:01:55 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: Mogą różni lekarze na różne kody. I chodzi o zaświadczanie o pobieraniu zasiłku chorobowego.
  • Odpowiedz
MirkoManx
MirkoManx
MirkoManx
25.12.2024, 23:17:18
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 26.12.2024, 09:40:21 via Wykop
  • 0
@MirkoManx: tam w komentarzach już od ponad roku tak nasrane
  • Odpowiedz
Vanderwill
Vanderwill
13.12.2024, 12:42:14
  • 0
#prawo #zus #prawopracy
Nie wiem co mam robić. Miałem umowy zlecenia, jedną umowę o pracę. Poszedłem na L4, lekarz zaznaczyła tylko zwolnienie na umowę o pracę. Szczerze nawet nie wiedziałem jak to działa do końca, myślałem, że leci zwolnienie i leci na wszystko. ZUS uznał, że w taki razie mi się nie należało. Każą zapłacił mi 11 tys. Plus 5 tys odsetek liczone od 11.24. To
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 13.12.2024, 15:42:35 via Wykop
  • 0
@Vanderwill: Za sam brak zwolnienia nie dostałbyś zobowiązania do zwrotu zasiłku. Musiałeś świadczyć pracę z umowy zlecenia w tym czasie (lub zleceniodawca w wyjaśnieniach do ZUS wskazał, że wykonywałeś umowę zlecenia w czasie pobierania zasiłku).
Jeśli tej umowy zlecenia nie wykonywałeś faktycznie, to masz 30 dni od daty doręczenia decyzji na złożenie odwołania + masz prawo wglądu do dokumentacji. Dlatego zadzwoń do zusu, umów się na wizytę i zobacz w
  • Odpowiedz
bikx
bikx 13.12.2024, 16:11:08 via Wykop
  • 2
@Vanderwill: Dlatego umów się do zusu i obejrzyj dokumentację, albo spróbuj taką informację wyciągnąć przez telefon. Czasami zdarzają się nieporozumienia i zleceniodawcy na pismo zusu, w którym jest zapytanie: "czy w okresie od .. do Pan X świadczył umowę zlecenia" (pytając o to, czy faktycznie w tych dniach faktycznie przykładowo nosiłeś kartony na magazynie) rozumieją to pismo na zasadzie "czy Pan X miał zawartą umowę". Takie rzeczy da się wtedy
  • Odpowiedz
pablo945
pablo945
pablo945
10.12.2024, 11:30:26
  • 0
#zwolnienielekarskie #l4 #umowaoprace #zus
Witam mam taką sytuację ponieważ od 20 listopada przebywam na zwolnieniu lekarskim do 7 stycznia a umowa o pracę się kończy mi się 31 grudnia tego roku, czy po wygaśnięciu umowy ZUS będzie mi wypłacał zasiłek chorobowy? I drugie pytanie przez jaki okres po wygaśnięciu umowy mogę otrzymywać zasiłek?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 10.12.2024, 15:06:39 via Wykop
  • 1
@pablo945: musisz złożyć oświadczenie po ustaniu zatrudnienia "Z-10". Po ustaniu zasiłek przysługuje za max 91 dni. Po wykorzystaniu okresu zasiłkowego możesz ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne, ale o jego przyznaniu decyduje lekarz orzecznik ZUS.
  • Odpowiedz
m.....n
m.....n
konto usunięte 03.12.2024, 17:00:19
  • 0
Może ktoś z tagu #prawo #prawopracy jest w stanie mi wyjaśnić jak to jest, że z urlopu rodzicielskiego 9tyg dla ojca i 32 dla matki można korzystać jednocześnie, ale wypisując u pracodawcy wniosek na ten urlop, na dole jest klauzula "oświadczam, że w wybranym terminie drugi z rodziców nie będzie korzystał z urlopu rodzicielskiego"?

O co w tym biega?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 03.12.2024, 20:59:12 via Wykop
  • 0
@macan: Można korzystać w tym samym czasie na 100%
  • Odpowiedz
SaintWykopek
SaintWykopek
25.11.2024, 17:27:44
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 27.11.2024, 19:55:25 via Wykop
  • 0
@SaintWykopek: Ja mam i u mnie się sprawdza. Ciemne włosy, blada karnacja. W niektórych miejscach po prostu odrastają wolniej, w innych zrobię raz na miesiąc i nie ma śladu
  • Odpowiedz
bikx
bikx 27.11.2024, 20:12:22 via Wykop
  • 1
@SaintWykopek: Ja mam BRI958/00. Mam 4 końcówki (w tym do twarzy), ale tak jak napisała kapazgon nie używa się do twarzy u mężczyzn.
  • Odpowiedz
Pojedynczy
Pojedynczy
14.11.2024, 09:38:58
  • 0
#urlop #urloprodzicielski #prawopracy #prawo #pracbaza

Planuje wziac urlop rodzicielski; zona wraca do pracy i jest zatrudniona poza PL wiec wg tego co sie dowiedzialem przysluguja mi pelne 32 tygodnie;
ile wczesniej mozna zlozyc wniosek o urlop? moge wnioskowac np 2 miesiace wczesniej?
i czy pracodawca moze mnie zwolnic jesli zawnioskuje o dlugi urlop rodzicielski?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 14.11.2024, 16:06:54 via Wykop
  • 0
@Pojedynczy: W ustawie nie jest określone ile czasu przed można wnioskować, więc 2 miesiące spoko. Pamiętaj jeszcze o 2 tygodniach ojcowskiego, jeśli nie brałeś
  • Odpowiedz
gfgfgfa
gfgfgfa
31.10.2024, 12:54:21
  • 0
wykop #prawo help
Temat zwolnienie z pracy w trakcie trwania zasiłku rehabilitacyjnego. Złożyłam wniosek o przedłużenie we wrześniu, czekając na wezwanie na komisję zostałam zwolniona w tym miesiącu bez okresu wypowiedzenia. W tym tygodniu byłam na komisji, raczej pozytywnie według orzecznika i czekam na oficjalną decyzję, bo mi się ten pierwszy rehabilitacyjny kończy 11.11. Dziś były pracodawca dzwonił, że coś tam złożyli jakieś z-3 to chyba to żeby ZUS mi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 31.10.2024, 13:59:40 via Wykop
  • 0
@gfgfgfa: tak, po ustaniu zatrudnienia musisz złożyć koniecznie druk Z-10, bo bez niego dostaniesz odmowę wypłaty świadczenia rehabilitacyjnego
  • Odpowiedz
Sentinel21379
Sentinel21379
17.10.2024, 18:18:40
  • 0
Hejka czy ktoś pomoże zielonce.
Z powodu depresji i nerwicy jestem na l4 po ustaniu zatrudnienia bo umowa wygasła. Sytuacja się nie poprawiła ale zacząłem terapię i staram się z tego wyjść. Po zakończeniu l4 chce iść na świadczenie rehabilitacyjne ale słyszałem że to loteria czy się dostanie czy nie co powoduje u mnie jeszcze większą plątanine myśli i nerwice, plus ze względu na zarobki powyżej 15k kwota na świadczeniu jest dość
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 17.10.2024, 19:05:35 via Wykop
  • 1
@Sentinel21379: Lekarze nie patrzą na podstawę świadczeń, a poza tym po ustaniu zatrudnienia i tak jest ograniczenie do średniej krajowej.
  • Odpowiedz
bikx
bikx 17.10.2024, 19:21:27 via Wykop
  • 1
@Sentinel21379: "Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego/świadczenia rehabilitacyjnego przysługującego za okres po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego nie może być wyższa niż kwota wynosząca 100% przeciętnego wynagrodzenia. Kwotę tę ustala się miesięcznie, poczynając od 3. miesiąca kwartału kalendarzowego, na okres 3 miesięcy, na podstawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału, ogłaszanego dla celów emerytalnych." - aktualnie 8.038,41 zł.
  • Odpowiedz
TakiSeLogin
TakiSeLogin
12.10.2024, 07:49:46
  • 0
#gry #fifa #fc24 #steam

https://www.eneba.com/ea-app-ea-sports-fc-24-pc-ea-app-key-global?srsltid=AfmBOooo5kHPsZixVQakgRIlaDHttyWdYDSVOrE-k25w2VmJ_fviUHIe

Do czego to jest klucz? Do gry czy do jakiejś apki?
Gdzie kupię tanio klucz do fc24 na pc?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 12.10.2024, 07:57:59 via Wykop
  • 0
@TakiSeLogin: klucz jest do gry, którą aktywujesz tylko na EA App. EA app to coś takiego jak Steam, ale tam aktywujesz tylko produkty firmy EA.
  • Odpowiedz
SPRANTKILL
SPRANTKILL
10.10.2024, 14:30:10
  • 0
Czy to lekarz wystawiając L4 zaznacza, że wypadek był spowodowany w pracy? Byłem z rozciętym palcem no i przy opatrywaniu wspomniałem, że zrobiłem to w pracy, ale potem przy wystawianiu zwolnienia o nic nie pytała więc jak to jest?
#lekarz #nfz #l4 #zdrowie #choroby
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 10.10.2024, 14:43:58 via Wykop
  • 2
@SPRANTKILL: Lekarz na zwolnieniu wpisuje tylko kod choroby. Czy niezdolność ma związek z wypadkiem lekarz potwierdza na formularzu ZAS-7.
  • Odpowiedz
bikx
bikx 10.10.2024, 15:29:16 via Wykop
  • 1
@SPRANTKILL: Nie będzie, ale jak miałeś wypadek i pracodawca o nim wie to nie powinno być problemu z wypłatą
  • Odpowiedz
bikx
bikx 10.10.2024, 15:33:57 via Wykop
  • 1
@SPRANTKILL: Raczej papierowo do ręki. Ale rzadko się zdarza żeby było potrzebne przy pierwszym zwolnieniu po wypadku
  • Odpowiedz
Atreyu
Atreyu
08.10.2024, 05:56:16
  • 69
Ile kosztuje zabezpieczenie balkonu dla kota?

Jakaś polecana firma w #krakow ?


#koty #kitku #remontujzwykopem
Atreyu - Ile kosztuje zabezpieczenie balkonu dla kota?

Jakaś polecana firma w #krako...

źródło: zabezpieczenie-balkonu

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 08.10.2024, 19:15:46 via Wykop
  • 0
@Atreyu: Montaż bezinwazyjny 2k robione rok temu
  • Odpowiedz
jestem_legenda
jestem_legenda
22.09.2024, 13:22:47
  • 0
Jestem na zwolnieniu lekarskim już 5 miesięcy i planuje złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. Kto w takim razie powinien wypełnić drugą część wniosku jako płatnik składek? Pracodawca czy ZUS?

#zus #prawopracy #pracbaza
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx 22.09.2024, 13:36:11 via Wykop
  • 0
@jestem_legenda: Jak jesteś w zatrudnieniu nadal- wypełnia pracodawca, a jeśli tytuł ubezpieczenia ustał - zostawiasz puste
  • Odpowiedz
bikx
bikx 09.09.2024, 20:17:45
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bikx
bikx
Autor
09.09.2024, 20:23:31 via Wykop
  • 56
@eugeniusz_geniusz: ja czekam kiedy wejdą jakieś przepisy zabraniające palenia na balkonie, bo mamy ten sam problem - otwieramy balkon i wali w całym mieszkaniu...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • Strona 2 z 10
  • >

bikx

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 14.10.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 17.03.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking