Pracuje w pewnej restauracji sushi na kasie. Przyszedł dziś odebrać zamówienie taki chłop na oko po 50. Coś tam gadka szmatka mówi że dla dzieci sushi bierze bo je z przedszkola ma odebrać. Zaczął mi opowiadać że przepisał już dzieciaką dom za 3 miliony kilka samochodów i 4 mieszkania w wojewodzkim, i dorobił się wszystkiego sam ,i sam nie wie jak to się stało bo w życiu żadnej książki nie przeczytał ale
Ponad godzina przemówienia z głowy, bez kartki. Amerykański „dziadek z demencją”, który „nie ogarnia” zaorałby niejednego błyskotliwego wykopowego przegrywa w sile wieku. #usa #trump #polityka
@Manah: Informacja nieprawdziwa. Nie z głowy - tylko z telepromptera. Dobrze przygotowany tekst lub "bulletpointy" które sam rozwijasz używając słów kluczowych w podpowiedzi. I przewijany albo przez kogoś ogarniętego - albo przez ciebie z "pilota" - i jazda.
Zaawansowana w zielone technologie Szwecja jest świetnym dowodem na to, że inwestowanie w nie przynosi straty, a bez dotacji od podatników nikt by sobie nie zawracał nimi głowy.
uropa nie ma ani wystarczająco światła do energii fotowoltaicznej, ani wystarczająco wiatru ani nie produkuje własnych baterii. A nawet jakbyśmy chcieli magazynować energię na noc to i tak na samą Polskę musielibyśmy przeznaczyć całe roczne wydobycie litu na produkcję baterii.
@ukradlem_ksiezyc: "Wszystko się zgadza, panie majorze". Mi zużycie energii z 4.5 MWh rocznie spadło do około 1.3 MWh - czyli do ~28% poprzedniego. W moim konkretnym przypadku zwrot luźno szacuję
Polska leży bardziej na Wschód i Południe - a cała populacja Grenlandii odpowiada ~populacji polskiego Mielca - czy z tej okazji możemy oczekiwać, że ktoś nam zrobi grenlandzkiego loda?
Najmocniejszym argumentem wobec Amerykanów pozostaje podatek cyfrowy - mówi nam polski urzędnik, który bierze udział w dyskusjach na poziomie unijnym. W ten sposób Bruksela mogłaby odpowiedzieć na groźby celne Donalda Trumpa wobec Europy.
Nie, żebym cisnął ,,że pokojowa nagroda się należy" ale zdaje się, że DT ma przełożenie w postaci gazu. A od Ruskich nie kupujemy. Czy mamy (jako UE) zaplecze u Arabów? Przez pazerność i jednocześnie niewykształconą jeszcze strukturę ,,elektryczną" to niestety jest problem. Nie tylko z autami ale i grzaniem i energetyką. Liczyć, myśleć - zanim odjanipawli się jakąś głupotę.
🔋Rozwój magazynów energii, dynamicznych cen oraz usług systemowych otworzył zupełnie nowe możliwości zarządzania energią w domu.
🧩O tym, jak połączyć te elementy w jeden spójny model, który nie tylko eliminuje rachunki za prąd, ale pozwala również generować dodatkowe przychody, rozmawiamy z naszym gościem.
📣Piotr Malik jest prezesem spółki Zenera, działającej w obszarze nowoczesnej energetyki prosumenckiej oraz zarządzania energią i rozwija jeden z najbardziej kompleksowych modeli zarządzania energią dla gospodarstw domowych
Kamper, specjalne maski i baniaki z odczynnikami. Sceny niczym z kultowego serialu "Breaking Bad" rozegrały się w jednym z domów na terenie powiatu monieckiego.
"Są zarzuty dla dwojga kierowców, którzy brali udział w śmiertelnym wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Warszawie - dowiedział się dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz. Oboje zatrzymani usłyszeli taki sam zarzut - spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym."
Zdaje się, że także poza zapisem z kamery, ABS i innych modułów policja po wypadku robi także pomiary i analizę fizyczną (kinematyka) która daje też sporo informacji - w tym przypadku w szczególności o szacowanej prędkości szybszego pojazdu. A ponieważ niestety był wypadek śmiertelny i zainteresowanie społeczne jest spore - to będą cisnąć - mam nadzieję. Na bank to nie wygląda na przekroczenie o " 5 km/h" a raczej o sporo więcej
#depresja #zaburzeniaosobowosci #psychiatria
@Blackhorn: Co najmniej w zeszłym kwartale.