Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko247
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
aircod
aircod

aircod

Dołączył 8 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10137
  • Znaleziska 2459
  • Mikroblog 7678
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 42
  • Dodane (2241)
  • Komentowane (2865)
  • Plusowane (2572)
aircod
aircod
aircod 9 godz. i 6 min temu
  • 0
Sporo pracuje z PHP (8.x+) + Symfony. Hobbistycznie/przyszłościowo zastanawiam się, czy nie ogarnąć też Laravela, ew. spróbować jakiegoś nowego języka dla jakiegoś urozmaicenia. W co byście szli w 2026 roku, biorąc pod uwagę że siedzę w takim stacku? Sporo osób mówi że GoLang to taka fajna odskocznia od PHP, ktoś coś?
#programowanie #programista15k
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aircod
aircod
aircod
Autor
7 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 0
@utilek: Nie wiem czy niszową, pół Internetu na tym stoi, WordPress, masa e-commerce, ja się nie nudzę jeśli chodzi o pracę w PHP :P Ale chciałbym poznać coś "nowego" żeby być na bieżąco, poklikać coś hobbystyczne. Z frontendu wyszedłem, w zasadzie jestem fullstackiem, sporo działam w Vue, więc sam frontend mnie na razie nie interesuje
  • Odpowiedz
utilek
utilek
utilek
7 godz. i 35 min temu via Wypiek
  • 0
@aircod dobrze, doprecyzuję - uznawana na wykopie za niszową ;) No to jeśli nie frontend, to moze rust? Albo jakies jezyki do smart contractow?
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 24.05.2026, 17:51:31
  • 1
Przecież Kraków znowu wybierze kogoś z KO na jego miejsce, więc w sumie co za różnica jaki tam będzie wynik?

#krakow #polityka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fidelio-fidelio
fidelio-fidelio
24.05.2026, 17:56:02 via Wykop
  • 7
@ubijakitopiel: Moze znowu wybiorą go na prezydenta Krakowa. Przecież moze startować.
  • Odpowiedz
Parmenides69
Parmenides69
24.05.2026, 18:14:02 via Wykop
  • 6
@aircod: No jednak następca już będzie wiedział że jak będzie odwalał manianę jak poprzednik to jest duża szansa że poleci. Mam nadzieję że ten efekt też nastąpi w innych miastach.
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 24.05.2026, 16:13:45
  • 130
Boże. Ten stream pokazuje jaka chora na świecie jest telefonoza.
Ludzie nie potrafią celebrować żadnej... ŻADNEJ chwili bez telefonu w łapie.

Przeprane mózgi

#latwogang
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

twoj_starrry
twoj_starrry
24.05.2026, 16:17:19 via Wykop
  • 11
@aircod: +1 sam do niedawna byłem na to chory, n------e setki giga zdjęc i filmów do których nigdy nie wracam. Od jakiegoś czasu minimalizm i większe przeżywanie chwili na żywo
  • Odpowiedz
picasssss1
picasssss1
24.05.2026, 16:18:42 via Wykop
  • 15
@aircod: choroba i tyle, najlepszy aparat masz w oczach i pamięć w głowie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 24.05.2026, 16:00:15
  • 2
To jebnął z tym robieniem fotek w biegu xD
Nie przewidział że dzieciarnia to źle zrozumie

#latwogang
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aircod
aircod
aircod 24.05.2026, 09:01:04
  • 27
Chłop tydzień temu na loży VIP na Narodowym na jakimś koncercie, teledyski z Ed Sheeranem, reklamy z Tymbarkiem, kasy pewnie miesięcznie więcej niż nie jeden roczny budżet tych dziur w dupie przez które jedzie, a ludzie traktują go jakby go na zupę nie było stać xD

To jakiś eksperyment społeczny

#latwogang
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vort
Vort
24.05.2026, 09:03:19 via Wykop
  • 16

Komentarz usunięty przez moderatora

adam-pajac
adam-pajac
24.05.2026, 09:14:31 via Wykop
  • 2
@hpiotrekh: jest w takiej sytuacji, że ciągle przejeżdza przy sklepach a jak będzie chciał to i se do restauracji wejdzie i zje posiłek w sterylnych warunkach a nie od jakiegoś randoma na ulicy
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 23.05.2026, 07:07:43
  • 27
Ci ludzie z tych wioch nie mają żadnego instynktu samozachowawczego. Widzą że chłop jest już mega zmęczony i chce na chwile odpocząć to jakaś baba podchodzi i chce na siłę zdjęcie. Jeszcze dzieciaki można zrozumieć, bo jeszcze tak nie myślą jak dorośli. Ale kurde nie stare babsko xD Co ona sobie z tym zdjęciem zrobi? Nad łóżkiem powiesi?

#latwogang
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kocham-pati-3
kocham-pati-3
23.05.2026, 07:09:46 via Wykop
  • 4
@aircod: teraz ktoś mu się pyta czy nie ma ibupromu XD
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 22.05.2026, 20:40:39
  • 11
Na tych wiochach większej atrakcji nie będzie przez kolejne 10 lat, więc co się dziwicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#latwogang
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nehro
Nehro
22.05.2026, 20:46:01 via Wykop
  • 2
@aircod: "Niee, Gierek kiedyś przejeżdżał, ale się nie zatrzymał..."
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 18.05.2026, 13:28:26
  • 2
Jadę z ciekawości, nie znając ani jednego utworu - to może być interesujące doświadczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#metallica
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zxc21
zxc21
zxc21
18.05.2026, 13:33:58 via Wykop
  • 12
Też ich nie znałem 3 dni temu, ale teraz znam prawie cały repertuar - Smells Like Teen Spirit, Killing in the Name, Losing my religion
  • Odpowiedz
Wariacik_78942
Wariacik_78942
Wariacik_78942
19.05.2026, 11:36:25 via Wykop
  • 3
@aircod: to możesz się rozczarować, lepiej się przyzwyczaić do muzyki na spotify/youtubie w dobrej jakości. Na koncert ludzie idą poczuć energię zespołu i posłuchać na żywo utworów które znają na pamięć, nie wyobrażam sobie iść na koncert nawet znając tylko 2-3 piosenki.
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 17.05.2026, 07:00:21
  • 2
Warto tutaj przypomnieć że do tego całego centrum prasowego w Eurowizji dostają akredytację "dziennikarze" z Polski (głównie jacyś blogerzy), którzy udzielali wywiadów, że Polska będzie NQ (byliśmy drudzy w semi-final) lub skończymy na 20+ miejscu (skończyliśmy na 12).

A po drugie, to nie wiem czy to się uda powtórzyć po tej akcji z jury i punktami dla Izraela. Takiej piosenki pod jury nie mieliśmy od ponad 20 lat. Więc tutaj wielkie dla
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

latajacypingwin
latajacypingwin
17.05.2026, 07:06:04 via Wykop
  • 4
@aircod: bo wreszcie mamy ludzi od występów którzy ogarniają co i jak. Jeśli zostaniemy z nimi na rok i będziemy mieli jeszcze lepszy pakiet (tzn piosenka i wokalista) to może być jeszcze lepiej
  • Odpowiedz
choochoomotherfucker
choochoomotherfucker
17.05.2026, 09:58:50 via Wykop
  • 0
Warto tutaj przypomnieć że do tego całego centrum prasowego w Eurowizji dostają akredytację "dziennikarze" z Polski (głównie jacyś blogerzy), którzy udzielali wywiadów, że Polska będzie NQ (byliśmy drudzy w semi-final) lub skończymy na 20+ miejscu (skończyliśmy na 12).


@aircod: Kto tak powiedział? Zresztą przed próbami też bałam się, że tak może być, bo to był ryzykowany utwór, dopiero występ pomógł.
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 15.05.2026, 06:37:40
  • 1
I jak ta nowa Forza? Na Metacritic zachwyty, a na Steam mieszane recenzje + sporo głosów że odgrzewany kotlet ze zmienioną cyferką
#forzahorizon6 #steam #gry
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

_______________________
_______________________
15.05.2026, 07:11:48 via Android
  • 1
@ejenes przyjmujemy ten wpis i zaczynamy dyskusję na temat Crimson desert?
  • Odpowiedz
_______________________
_______________________
15.05.2026, 07:24:57 via Android
  • 6
@ejenes

>Crimson desert dostał wysokie noty


@_______________________: Tylko, ze Crimson Desert zasluguje na wysokie noty xD


co ci się podoba najbardziej w Crimson desert? generowane przez ai obrazy czy generowane przez ai questy, czy generowane przez ai lore i nazwy przedmiotów?
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 26.04.2026, 15:35:38
  • 36
To był chyba najbardziej niezręczny moment tego streamu, jak się Wojciechowska w---------a z tą przemową tego gościa, który wpłacił 100k, a czat ciągle pisał żeby ją zdjąć, na co łatwogang "no spoko, spoko 100k, dzięki, ale czat chce zmiany" xD

+ ogólnie, ja nie rozumiem tego oddawania rzeczy na licytacje. Celebrytki zamiast cokolwiek wpłacić to często przychodziły z jakimiś randomowymi giftami, które po prostu im się kurzą w domu, tylko po to
aircod - To był chyba najbardziej niezręczny moment tego streamu, jak się Wojciechows...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ruchenstein-Boltzman
Ruchenstein-Boltzman
26.04.2026, 15:37:35 via Wykop
  • 14
@aircod: Olejnik była gorsza. Ewidentnie nie wiedziała że powinna wyjść i siedziała tam z pół godziny
  • Odpowiedz
KitaxKita
KitaxKita
26.04.2026, 15:40:19 via Wykop
  • 5
+ ogólnie, ja nie rozumiem tego oddawania rzeczy na licytacje. Celebrytki zamiast cokolwiek wpłacić to często przychodziły z jakimiś randomowymi giftami, które po prostu im się kurzą w domu, tylko po to żeby uniknąć wydania realnej kasy


@aircod: klasyka
KitaxKita - >+ ogólnie, ja nie rozumiem tego oddawania rzeczy na licytacje. Celebrytk...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 22.04.2026, 21:29:21
  • 0
Które abo dzisiaj najlepsze pod programowanie? Budżet 100$
#sztucznainteligencja #ai #chatgpt #claude

Które abo

  • Claude Max 56.3% (18)
  • ChatGPT Pro (wersja 100$) 21.9% (7)
  • Inne 21.9% (7)

Oddanych głosów: 32

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

damianooo8
damianooo8
22.04.2026, 21:32:40 via Wykop
  • 1
@aircod: komentarz taktyczny.

Ja używam ChatGPT w wersji Plus do średnich projektów, i mi starcza. Plus ma kontekst 250 tysięcy tokenów, a Pro ma 450 tysięcy tokenów. Według ChatGPT na plan Pro warto przejść gdy wyrzuca ci limit wiadomości w oknie.
  • Odpowiedz
JamesJoyce
JamesJoyce
25.04.2026, 17:30:57 via Wykop
  • 0
@tyrytyty: co też Pan opowiada.
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 22.04.2026, 08:44:08
  • 4
Dlatego najmądrzej jest wykorzystać te modele póki są tanie do nauki programowania. Nie vibe-codowania, a programowania - bo to są mega boostery jeśli chodzi o naukę.

Jeśli się ktoś będzie opierał jedynie na chęci generowania kodu działającego one-promptem, to się przejedzie, albo będzie musiał płacić jakieś horendalne sumy miesięcznie żeby go ciągle iterować AI-em i mieć chociaż złudzenie, że wypluty kod zadziała (raz zadziała, raz nie - to dzisiaj ruletka, nawet z
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Quassar
Quassar
22.04.2026, 08:49:19 via Wykop
  • 7
@aircod: oczywiście że tak bo 500zł nadal tańsze niż pracownik za najniższą krajową..
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod
Autor
22.04.2026, 08:51:39 via Wykop
  • 3
@Quassar: Dzisiaj już płacisz 500zł i masz najlepsze, wymaxowane modele, a czasami najprostszych rzeczy nie potrafią zmienić bez nakierowania przez człowieka, które komuś zajmują 5-10 minut. Tak można by było napisać, gdybyś miał super-extra-AGI model, który na 1000% wiesz że zawsze zrealizuje to, o co go poprosisz.

Tak nigdy nie będzie, bo tak nie działają LLM.
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 14.04.2026, 07:41:49
  • 1
Jak u was w pracy wygląda kwestia podejścia do AI? Czy zmniejszyły się estymaty, zwiększyła presja na używanie i jest większa presja czasowa jeśli chodzi o realizację zadań? Pytanie głównie do IT, programistów ale ciekawi mnie perspektywa też innych branż.

#pracbaza #programista15k #programowanie #pracait
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zimm3man
Zimm3man
Zimm3man
14.04.2026, 09:27:39 via Wykop
  • 13
@aircod: mamy power bi, w którym menedżerowie widzą jak często używamy llm'ow. Jeśli używasz za rzadko to przychodzą do Ciebie i mówią, że masz używać częściej. Nawet jeśli robisz zgodnie z estymatami :D. Parcie jest maksymalnie. Llm ma pisać dokumentację, kod, testy, screeningi ficzerow. Workflow jest teraz taki TL dogaduje ficzery, spisuje z llm podsumowanie, na podstawie tego jest generowany feature screening + jest to podpięte do dokumentacji itd. na
  • Odpowiedz
Zimm3man
Zimm3man
Zimm3man
14.04.2026, 09:44:11 via Wykop
  • 5
@aircod: mi in minus, bo pisanie kodu np. dla mnie była jedną z łatwiejszych czynności, w których można było sobie trochę odpocząć od kminienia. Teraz ten kod nie jest mój, więc mnie on trochę j---e, nie jest to już moja praca. Teraz jeśli automatyzuje się wszystko co łatwe, a trzeba cały czas używać mózgu i przeskakiwać z jednego wątku do innego to jestem dużo Bardziej zmęczony po pracy
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 20.03.2026, 09:44:03
  • 1
Mówiłem, że Where Winds Meet 2.0 xD Napakowane niedokończonymi mechanikami, grafika odbiegająca od zdjęć promocyjnych (te wodospady xD), miałka fabula i wszystko nijakie, jak wygenerowane przez AI.
Swoją niszę znajdzie, ale to tyle
#crimsondesert
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Talaxin
Talaxin
20.03.2026, 10:41:59 via Wykop
  • 0
@aircod: za trzy miesiące bezie za pół ceny xD
  • Odpowiedz
SmugglerFan
SmugglerFan
20.03.2026, 11:38:57 via Wykop
  • 0
@aircod: jeszcze beka jak ci previewerzy mowili ze to nie jest gra dla kazdego, ze jest specyficzna, na reddicie crimson desert jakies copium ze to musisz odpowiednio podejsc do niej bo co prawda ma wady jakies ale moze byc fajna xdd kazdy ogarniety gracz widzial na gameplayach jak to sie skonczy.
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 12.03.2026, 08:52:02
  • 3
Na OLX kogoś pogrzało z tą opcją negocjacji? Czemu jak nie mam zaznaczone "Do negocjacji" to i tak przychodzą mi jakieś syfiaste oferty z negocjacją ceny (ʘ‿ʘ)

#olx
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MistrzKowalski
MistrzKowalski
12.03.2026, 08:53:29 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
MisterMinister
MisterMinister
12.03.2026, 08:55:48 via Wykop
  • 2
@aircod: "( oferuje -50%) i mogę być za godzinę"
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 10.03.2026, 07:08:08
  • 1
Jeszcze jak ktoś przechodzi z AM4 na AM5 i sprzedaje aktualne części (bo DDR4 też mocno podrożał) to jeszcze ta różnica między DDR4 a DDR5 jest jeszcze jakoś do przegryzienia xD Ale jak ktoś buduje od zera komputer, to współczuję.
#pcmasterrace
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aircod
aircod
aircod
Autor
10.03.2026, 07:29:22 via Wykop
  • 1
@majk3l: jaki "czas"? Wątpię żeby te ceny już wróciły do czasów 400-500zł, jak będzie 800-900zł to będzie spoko. Tak było z kartami graficznymi po boomie krypto, już nie wróciły do "normalnych" cen xD
  • Odpowiedz
supra107
supra107
10.03.2026, 16:20:02 via Wykop
  • 1
@aircod: Wszystko zależy od tego co wykombinuje kartel RAM i czy reszta rynku się na to zgodzi.

Z GPU było tak że skórzany cwel sprzedawał Pascale zbyt tanio i uznał że więcej nie popełni tego błędu którym było oferowanie dobrego, opłacalnego produktu dla zapchlonego pospólstwa, wymyślił RTX-y żeby ludziom się zworki poprzepalały i żeby się rzucili na karty które na premierę, i w sumie przez cały swój żywot nie oferowały
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 16.11.2025, 22:26:48
  • 65
Administracja na tym portalu powinna w końcu się wziąć za ten syf, który się wyprawia na tagach programistycznych przez grupkę tych samych osób. Kiedyś na Wykopku można było czegoś fajnego się dowiedzieć na temat programowania, a teraz same jakieś szit-posty jakichś przegrywów, którym nagle się kazało wziąć do roboty. I nawet jeśli przebija się jakiś ciekawy temat to zaraz jest zaspamione.

Zróbcie sobie jakiś osobny tag dla patusów

#programowanie #
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aircod
aircod
aircod
Autor
16.11.2025, 22:32:06 via Wykop
  • 62
@Ksiega_dusz:

A po co mam dodawać na czarną tagi, które mnie interesują? Tagi powinny odzwierciedlać temat przewodni tagu. Jeśli przez 20 lat były tutaj rozmowy o PROGRAMOWANIU, a nagle ktoś syfi jakąś "sagą o kamilku" to jest to spam. Takie treści powinny być dodatkowo otagowane i wtedy wrzucam jeden tag na czarną i mam czysty mikro z samym programowaniem.
  • Odpowiedz
polskie-k0rpo
polskie-k0rpo
16.11.2025, 22:52:54 via Wykop
  • 24
@aircod: ja ich wszystkich zczarnolistowalem i mam spokój. Chodzi mi konkretnie o profile @BlackpillMonster, @model_trzy_zmianowy, @elo_kebab i ostatnio jeszcze @Ksiega_dusz musi polecieć na czarno, bo chłop farmazoni niesamowicie.
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 30.05.2025, 05:52:24
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dzony77
dzony77
30.05.2025, 05:55:22 via Wykop
  • 8
@aircod: Nawrocki ma po prostu więcej zdecydowanych wyborców i to prawda. PiS zawsze miał swoich wyznawców

Mobilizacja jest najważniejsza jeżeli Trzaskowski ma wygrać
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod
Autor
30.05.2025, 06:01:09 via Wykop
  • 1
@dzony77: tak, to tylko zdecydowani
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod 29.05.2025, 20:16:40
  • 208
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Need
Need
29.05.2025, 20:18:18 via Wykop
  • 151
@aircod:

warto dodać, że to naczelny twitterowy braunista xD
  • Odpowiedz
aircod
aircod
aircod
Autor
29.05.2025, 20:20:16 via Wykop
  • 97
@Need: wiem, dlatego tym bardziej śmieszy xD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.06.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 09.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 08.08.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 10.04.2019

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking