Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko207
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Trique

Trique

Dołączył 9 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7551
  • Znaleziska 378
  • Mikroblog 7173
  • Obserwujący 14
  • Obserwowane 33

2077

Policja w kulturalny sposób wyjaśniona ws. prawa maseczkowego

Policja w kulturalny sposób wyjaśniona ws. prawa maseczkowego

Można to zrobić kulturalnie, nie wyłapać ani mandatu, ani wezwania i rozstać się w pokoju :) Od 3:40 do 17:00

Rabusek
z
facebook.com
dodany: 23.12.2021, 12:02:22
  • 281
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    koronawirus
Trique
Trique 23.12.2021, 13:38:39
  • 57
@levisik:
Sprzedawca czy właściciel sklepu nie ma prawa odmówić sprzedaży komukolwiek prócz sprzedaży alkoholu i tytoniu nieletnim lub w stanie upojenia alkoholowego.

Nie może być tak, że sklep nie obsługuje kobiet, dzieci, mężczyzn, białych czy czarnych, gejów i lesbijek czy muzułmanów lub chrześcijan.

"kto zajmuje się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego
Trique
Trique 23.12.2021, 14:16:46
  • 2
@levisik:

W przypadku usług jest to ciężkie do zweryfikowania, bo usługodawca odmówić wprost nie może, ale może przykładowo oznajmić brak wolnych terminów by wykonać usługę i nie podchodzi to pod odmowę świadczenia.

'Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.'
Trique
Trique 23.12.2021, 13:21:38
  • 1
Wyszedł jakiś dodatek do DE, grał ktoś może? To jakiś dłuższy dodatek czy krotka misja poboczna czy jakieś pierdołki których się nie zauważa?
#discoelysium
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

713

Fatalne wieści dla właścicieli starszych aut. Posłowie chcą wprowadzić...

Fatalne wieści dla właścicieli starszych aut. Posłowie chcą wprowadzić...

Od pewnego czasu powstają kolejne pomysły, które mają za zadanie zaostrzyć normy badań technicznych - szczególnie dla starszych pojazdów. Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej wystosowali do Ministerstwa Infrastruktury interpelację o zaostrzenie badań składu spalin.

szczuromordo
z
goniec.pl
dodany: 22.12.2021, 11:55:38
  • 547
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    prawo
  • #
    polskiedrogi
  • #
    mechanikasamochodowa
Trique
Trique 23.12.2021, 09:57:13
  • 2
@meserak86:
Masa Holendrów też jeździ starymi autami (10-15 lat) przez wysokie podatki drogowe oraz wysoki podatek od wzbogacenia nałożony na auto.

Samochodowo najkorzystniej wyglądają Niemcy, skąd nawet Holendrzy skupują auta.

388

Potrzebne nowe źródła gazu. Zapasy się kończą i możliwe są kolejne rekordy cen

Potrzebne nowe źródła gazu. Zapasy się kończą i możliwe są kolejne rekordy cen

Ekonomiści jednego z największych banków świata ostrzegają, że chłodna zima tylko pogłębi problemy na rynku gazu. W dwa dni ceny surowca poszły w górę o 30 proc., bijąc nowe rekordy. Goldman Sachs ocenia, że jeśli nie uda się Europie importować więcej gazu spoza Rosji i popyt nie spadnie,...

Szu_
z
money.pl
dodany: 22.12.2021, 13:59:42
  • 131
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    gaz
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Trique
Trique 23.12.2021, 07:18:33
  • 1
@El_Polaco:
Raczej, że większość firm leci w wuja z dostawami a przy okazji winduje stawki bo "nie wyrabiają" i obserwują reakcje klientów. Jak ich ubywa to nagle towar się znajduje albo da się trochę taniej bo "zmodernizowaliśmy łańcuch dostaw".

Też uważam, że aż tak spory krach towarowy jest bublem.
Trique
Trique 22.12.2021, 19:34:35
  • 7
Dziś dwójka Polaków wbiła 2000lvl na mainie, a inny Polak który gra na rooku jakieś 12 dni temu wbił 250lvl.
Taka ciekawostka dla tibijczyków
#tibia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

patalach
patalach
23.12.2021, 09:30:37 via Android
  • 3
@Trique ten gość z 250lvl na rooku regularnie używa bota i został przez społeczność Rookgaardu usunięty z ich własnej listy highscores, na której są wyłącznie manualnie robione postacie.
Top1 lvlem według ich listy jest Dark Gladir z 208 lvlem
  • Odpowiedz
DJ_QBC
DJ_QBC
29.12.2021, 21:41:03
  • 1
@patalach: tylko ze od ok 150lvl jedzie manualnie. Ja miałem wybotowana postać 10 lat temu, dostałem delete wtedy, założyłem nowa postać niedawno o tym samym nicku ale nie mogę wstawiać screenów na tym reddicie bo "mam fejm dzięki temu że kiedyś botowalem" xD

Generalnie to jedna osoba się bawi w cenzora tam. Duża część jak to nazwałeś społeczności rookgaardu sra na ten ranking bo generalnie to czy jesteś tam czy
  • Odpowiedz

1091

Historyczny moment w Tibii. Dwójka Polaków osiągnie dziś jako pierwsza 2000lvl.

Historyczny moment w Tibii. Dwójka Polaków osiągnie dziś jako pierwsza 2000lvl.

Bobeek i Goraca to para grająca razem od ponad 5 lat. Oboje są w top1 rankingu w Tibii mając 1999 poziom. Dzisiaj po godzinie 15 planowany jest stream z wbicia 2000. Będzie to pierwszy i drugi taki poziom w historii gry.

Heemeyer
z
twitch.tv
dodany: 22.12.2021, 12:19:17
  • 239
  • #
    polska
  • #
    tibia
  • #
    gry
  • #
    mmorpg
Trique
Trique 22.12.2021, 13:17:52
  • 232
@nabzd:
Oni z samego lootu są w stanie zarabiać około 80-120zł na godzinę.

987

Polski Ład: Warszawiak straci 500 zł, aby na Podlasiu mogli zyskać 5500 zł

Polski Ład: Warszawiak straci 500 zł, aby na Podlasiu mogli zyskać 5500 zł

Polski Ład wpływie niekorzystnie na kondycje samorządów. Rząd chce to wynagrodzić dotacjami. Zyska na tym głównie na wschód kraju, który głosował na PiS

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 17.12.2021, 15:13:00
  • 228
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
Trique
Trique 17.12.2021, 21:29:30
  • 3
@Kropeczek:
Nie, to oznacza, że będziemy pchać pieniądze do wyludniających się terenów z których młodzi ludzie uciekają do metropolii, i w których przedsiębiorcy raczej nie zainwestują bo mało rąk do pracy oraz za mały rynek zbytu.

Póki uciskanym jest przedsiębiorca to upiększanie trupa nie ma sensu, bo w większości przypadków będzie to infrastruktura dla nikogo.

902

Policjanci odnaleźli skradzioną toyotę. Kara: zawiasy + 4 tysiące grzywny

Policjanci odnaleźli skradzioną toyotę. Kara: zawiasy + 4 tysiące grzywny

Opis musi być, ale chyba jest zbędny.

softgard
z
msn.com
dodany: 09.12.2021, 15:40:09
  • 110
  • #
    polska
Trique
Trique 10.12.2021, 09:25:21
  • 2
@tussipect:
Co Ty za auta kupowałeś, że mają aż taki spadek wartości?
Trique
Trique 09.12.2021, 19:49:06
  • 1
Odpaliłem sobie na 2 godziny sprawdzić co i jak i póki co mój wniosek to "ale ta gra jest dobra".
Jednak granie w nią po angielsku byłoby męczarnią więc mega szacun za spolszczenie
#discoelysium
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Variv
Variv
09.12.2021, 21:35:41
  • 1
Odpaliłem sobie na 2 godziny sprawdzić co i jak i póki co mój wniosek to "ale ta gra jest dobra".

Jednak granie w nią po angielsku byłoby męczarnią więc mega szacun za spolszczenie


@Trique: Oj tak, grałem kiedyś w zwykłą wersję (więc nawet bez głosów postaci) i gra była bardzo męcząca. Trochę pograłem i stwierdziłem, że nie ma sensu. Dziś trochę grałem po polsku i zupełnie nowa jakość.
  • Odpowiedz
P.....o
P.....o
konto usunięte 09.12.2021, 23:11:21
  • 1
@Variv:
To prawda, spolszczenie do tej gry to dla wielu premiera roku. Język angielski użyty w dialogach jest bardzo zaawansowany, nawiązania do wydarzeń historycznych, politycznych, gospodarczych, przemyślenia rasowe itd.
W dodatku w takim literackim i wręcz filozoficznym tonie.

Jak ktoś grał w RE Village np i myśli że zna angielski to się może trochę zdziwić :)
  • Odpowiedz
Trique
Trique 09.12.2021, 14:50:02
  • 0
Jakby ktoś chciał kupić grę to z kodem :
LZ2441DF2033EBD941
jest za 64.39zł

Kod jednorazowy raczej, więc jak ktoś skorzysta to fajnie jakby napisał

#discoelysium
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique 09.12.2021, 08:01:24
  • 3
Wiadomo o której będzie dostępne spolszczenie na PC?
#discoelysium
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

QuaLiTy132
QuaLiTy132
09.12.2021, 08:08:36 via Zakop
  • 1

Komentarz usunięty przez autora

QuaLiTy132
QuaLiTy132
09.12.2021, 09:12:03
  • 2
@Trique: @gnijacamumia: @Kagernak: profil na twitterze koch media poland odpisał komuś, że do 14:00 mają embargo na informacje prasowe w tym temacie, więc powinna być wcześniej
  • Odpowiedz

931

Elektryczny ekologiczny autobus w Katowicach

Elektryczny ekologiczny autobus w Katowicach

a ogrzewanie na ropę...

fuckyt
z
youtube.com
dodany: 08.12.2021, 11:54:30
  • 170
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    elektryka
Trique
Trique 08.12.2021, 13:55:29
  • 0
@wyja_wilki_wyja:
Elektryki mają lekko zielone tablice, ale w zależności od światła ich kolor się troszkę zmienia

1069

Holandia - potrzebuję prawnika lub kogoś kto może mi pomóc.

Ludzie potrzebuję natychmiastowej pomocy prawnika w Holandii! Jestem od 2 tygodni chora, nie mam dostępu do lekarza, nie mogę opuścić obiektu! Pracodawca szantażem chce mnie zmusić do podpisania dokumentów po niderlandzku! Nie znam języka. Może ktoś wie jak mi pomóc?

konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 05.12.2021, 14:07:54
  • 239
  • #
    pomocy
  • #
    pracawholandii
  • #
    prawaczlowieka
  • #
    prawnik
  • #
    choroba
  • #
    holandia
Trique
Trique 05.12.2021, 17:31:47
  • 17
Holandia, kraj gdzie są polskie sklepy, polskie dyskoteki, polskie kościoły, polskie filmy w kinach, polscy dentyści, polscy księgowi, polscy radcy prawni, polscy prawnicy i adwokaci. Wystarczy tylko w google wpisać odpowiednią frazę i znajdziesz wszystko. Ale chyba łatwiej zrobić aferę na wykopie nie wpisując nic ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Trique
Trique 05.12.2021, 17:40:27
  • 7
@powsinogaszszlaja:
Co dalej? Może wpisać numer i zadzwonić z zapytaniem co robić
Bo OPka nie napisała totalnie nic o co chodzi więc i tak nie jesteś jej w stanie inaczej pomóc, a ten wpis to jej jedyna akcja na wykopie bo nawet nie odpisuje na zadane pytania.

Doradzałem w sprawach prawnych czy sytuacyjnych odnośnie Holandii wielu Mirkom i Mirabelkom, którzy potrafili napisać w czym problem, więc tak, fajnie doradzać z
Trique
Trique 05.12.2021, 17:41:35
  • 8
@wojciech_s:
Bo zapewne nawet nie ogarnęła sobie lekarza pierwsze kontaktu.
Trique
Trique 05.12.2021, 17:46:39
  • 1
@wojciech_s:
Może, tylko do takiego lekarza trzeba iść "założyć kartę" by był Twoim lekarzem. Tak samo jak w Polsce.
Trique
Trique 05.12.2021, 19:59:03
  • 1
@wojciech_s:
Przeprowadzając się z Waddinxveen do Rotterdamu musiałem zgłosić swojemu lekarzowi, że się od niego wypisuje oraz zgłosić nowemu w Rotterdamie, że w razie choroby będę do niego przychodził.

Jak pomagałem znajomym ogarnąć lekarza, to również trzeba było przyjść do przychodni, wypełnić kwestionariusz medyczny (lub odpowiedzieć na kilka pytań) i dostawało się potwierdzenie, że w razie problemów zdrowotnych można przyjść do tej placówki i jest się jej "użytkownikiem" o ile
Trique
Trique 06.12.2021, 15:13:34
  • 1
@2564:
a dziękuje dziękuje, miło że mnie doceniasz.
Trique
Trique 23.11.2021, 08:15:22
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

660

Około 3400 zł na rękę. Tyle naprawdę zarabia się w Polsce.

Około 3400 zł na rękę. Tyle naprawdę zarabia się w Polsce.

Raz na dwa lata GUS publikuje szczegółowe dane o wynagrodzeniach w Polsce. Z najnowszego raportu wynika, że już rok temu mediana płac wyniosła ponad 4700 zł brutto. To niewiele ponad 3400 zł netto, a więc o blisko 500 zł więcej niż dwa lata wcześniej.

Oline
z
bankier.pl
dodany: 22.11.2021, 11:16:59
  • 387
  • #
    zarobki
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    pracbaza
  • #
    polska
Trique
Trique 22.11.2021, 15:23:33
  • 8
@Bombelek92:
Po 8 latach poznałem niewielu ludzi którzy mają na rękę 2500€ netto a pracowałem w korpo
Trique
Trique 20.11.2021, 20:52:13 via Android
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2947

Rozpoczął się szturm na Polską granicę.

Rozpoczął się szturm na Polską granicę.

Transmisja na żywo. Policja użyła armatek wodnych. Granaty hukowe poleciały na stronę Białorusi

coke177
z
youtube.com
dodany: 16.11.2021, 09:20:05
  • 423
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    granica
  • #
    bialorus
  • #
    migranci
Trique
Trique 16.11.2021, 09:55:46
  • 60
Ja się zastanawiam co oni mają w głowie. W sensie im się wydaje, że jak wejdą siłą na terytorium Polski to nagle będzie spoko skoro próbują się siłą przedostać?

Już więcej sensu by miało jakby pokojowo stali i prosili o wejście mówiąc jacy oni biedni, głodni i wykorzystani/oszukani bo w ten sposób pewnie z pół Europy zmieniłoby narracje i wymuszali by ich wpuścić
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Trique
Trique 16.11.2021, 10:11:43
  • 1
@ciasteczkowy_otwur:
Tylko gdyby pokazywali się jako biedni i pokrzywdzeni/zmanipulowani to mieli by dużo większe szansę na osiągnięcie celu i bez znaczenia byłoby czy są uchodźcami czy azylantami
Trique
Trique 10.11.2021, 10:30:33
  • 0
Na PC żeby mieć dostęp do wszystkich gier + ea passa potrzebuje tylko game pass pc, czy ultimate?
#gamepass
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trique
Trique
Autor
11.11.2021, 09:47:17
  • 0
@GdzieJestBanan:
Kupiłem game pass for pc za 4zł na 3 miesiące i normalnie mogę pobierać gry z ea
  • Odpowiedz
GdzieJestBanan
GdzieJestBanan
11.11.2021, 09:48:52 via Android
  • 1
@Trique Dziwne, pamiętam, że ja nie mogłem. Ale to było na początku jak EA weszło do GP. Może coś zbugowane było (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz

3673

Raper Miuosh, który rok temu dostał 2 MILIONY z Funduszu Wsparcia Kultury

Pokaż treści 18+

Raper Miuosh, który rok temu dostał 2 MILIONY z Funduszu Wsparcia Kultury

sprawił sobie właśnie nowe cacko - BMW serii 8

Unbearable
z
pudelek.pl
dodany: 09.11.2021, 19:35:50
  • 347
  • #
    polska
  • #
    koronawirus
  • #
    bekazpisu
  • #
    kultura
  • #
    bekazprawakow
  • #
    rozrywka
Trique
Trique 09.11.2021, 21:20:40 via Android
  • -1
@Garulf
Hst?
Trique
Trique 09.11.2021, 21:29:34 via Android
  • 1
Gdzieś czytałem, że zorganizowanie koncertu na stadionie śląskim (koncert dla ponad 45k ludzi) kosztował ponad milion złotych (wynajem obiektu, nagłośnienie, technicy, sprzęt, opłaty dla orkiestry, churów, gości itd).

Licząc 45k ludzi po 200zl bilet daje około 9 milionów złotych, odjąć koszty jawne i niejawne gość pewnie przytulił pewnie więcej hajsu niż z tej dotacji.

A do tego gra zwykle koncerty, oraz miał koncerty w nospr których też charytatywnie nie grali.

Reasumując, gość
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Trique
Trique 09.11.2021, 22:00:04 via Android
  • 1
@acropolix

O tym koncercie pisałem :

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/scenozstapienie-historia-polskiej-muzyki-pisala-sie-na-naszych-oczach-relacja/9vv1jp1

1235

Play kontynuuje passę najczęściej opuszczanej sieci w Polsce

Play kontynuuje passę najczęściej opuszczanej sieci w Polsce

Play stracił na czysto w minionym kwartale nieco ponad 21 tys. numerów. A po ostatniej aferze z twarzą sieci, liczba ta może się zwiększyć... Zamiast troski o zadowolenie klienta, wydawanie kasy na marketing. Witamy w Play.

iamtehwin
z
cyfrowa.rp.pl
dodany: 07.11.2021, 16:24:02
  • 372
  • #
    polska
  • #
    play
  • #
    tmobile
  • #
    orange
  • #
    plus
Trique
Trique 07.11.2021, 19:05:10
  • 0
@piwomir-winoslaw:
nju?
Trique
Trique 07.11.2021, 19:05:29
  • 1
@Sicarios:
nju
  • <
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 24
  • Strona 11 z 24
  • >

Maciej

  • Some of them want to use you, some of them want to get used by you, some of them want to abuse you, some of them want to be abused

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.07.2017

    Komentator
  • Rocznica
    od 20.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 19.11.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 19.02.2017

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking