Polska zapłaci wysoką cenę za niechęć do związków zawodowych i wieczny "kac po górnikach". Kiedy globalne korporacje szukają cięć, najłatwiej zwalnia się właśnie u nas. Brak silnej reprezentacji pracowniczej sprawia, że bez oporu przyjmujemy uderzenie i wypełniamy limity zwolnień za inne rynki Europy.
Sam właśnie podałeś idealny przykład z tym niemieckim korpo. W Niemczech czy Francji funkcjonuje zupełnie inny system – mają tam potężne rady pracowników oraz silne związki zrzeszające całe branże (jak IG Metall). Kiedy przychodzi kryzys i centrala w Monachium czy Frankfurcie decyduje, że trzeba zwolnić 5000 osób globalnie, zaczyna się prosta kalkulacja. W Niemczech zwolnienia oznaczają miesiące ciężkich negocjacji ze związkami, ustalanie kosztownych planów socjalnych i odprawy. Gdzie więc najłatwiej ściąć
Nie stoję po stronie żadnej partii politycznej ale dosłownie nie istnieje rzecz, która ten rząd zrobi i powstanie materiał na kanale Ziobro, że ej w sumie to jest dobra decyzja rządu Tuska. Nawet teraz, gdy mamy kontrakty na 80 mld zł z polskimi firmami powstaje materiał krytykująco to przedsięwzięcie xD. To jest dosłownie TV republika light dla młodych ludzi, którzy śmieją się z seniorów, którym ta sama sprała mózg. Z nimi dzieje
Psychiatra dzieci i młodzieży 700zł za konsultację. Liczba studentów medycyny 10tys+. Liczba miejsc rezydenckich w 37mln narodzie? 40 rocznie xD No ja p------e i jak to niby ma się spinać? Tych miejsc to powinno być minimum 200-300
Niestety nie dotrzymam obietnicy, bo nie w 2029 roku ale już teraz wołam użytkowników, którzy chcieli rozliczenia prezydenta Krakowa! ( ͡°͜ʖ͡°)
Stało się - wczoraj mieszkańcy Krakowa odwołali Aleksandra Miszalskiego w referendum. Frekwencja wyniosła 29,99% (wymagany próg ważności wynosił 26,98%), a aż 97,8% głosujących wskazało prezydentowi „czerwoną kartkę”. Co ciekawe, w Radzie Miasta frekwencja była minimalnie za niska (29,7% przy progu 30,6%), więc radni na stanowiskach zostają.
Dobra lista z jedną uwagą – pojawiło się w tym czasie kilka linii łatających białe plamy w komunikacji, to jest akurat jedna rzecz którą ZTP za Miszalskiego dobrze zrobiło i uznałbym postulat 500 metrów do autobusu za przynajmniej częściowo zrealizowany
źródło: image
Pobierz