Biedna mala micra mojej #rozowepaski, ktora prowadzilem, byla bez szans w starciu z wielka kolumbryna. Kark mnie troche pobolewa od rana ale wczoraj po konsultacjach z ekipa z ambulansu odradzila wjazd na sor z przyczyn oczywistych (przyjechali moze po 10 minutach od zgloszenia, brawo!!! - zreszta tak samo jak #policja). Bez szkod na zdrowiu, co najwazniejsze, bo kierowca
@FoolyKewly: Zmieniano bo m.in. pierwszy i oryginalny dyrektor Gwinta został wywalony gdyż miał czelność mieć jaja i konkretny, własny pomysł na grę, na co wielce oświecony zarząd zareagował alergicznie. Ot taka ciekawostka, których są jeszcze setki ( ͡°͜ʖ͡°)
@LubieKocyki: Odpowiedzi to tak i tak ( ͡°͜ʖ͡°) Crunch na pełną skalę 7 dni jest i tak odpalony przez co poniektórych w studiu. Tych których jeszcze to nie wypaliło albo tych którzy nauczyli się z tym żyć, choć przyznam że tych drugich można na palcach jednej ręki policzyć.
Nie wiem czy usłyszałem jakikolwiek pozytywny news na temat tej gry od kiedy ujawnili ją w 2018 roku na E3.
29 samochodów w grze AAA, która chwali się eksploracją i wariacją gameplay'u. Dla porównania GTAV miało... 665 pojazdów. Nie mówiąc o tym że w Cyberpunku nie będziemy nigdy mogli prowadzić pojazdów latających etc.
Najwięcej uwagi zwrócił dla mnie news, który mówił o usunięciu mechaniki wspinania za pomocą ulepszenia "mantis blades". Okazało się, że rujnowałoby
Większość zmian w obrębie tarczycy nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Chorzy, którzy mają zaburzoną czynność tarczycy, czyli nadczynność lub niedoczynność wymagają na ogół jedynie leczenia farmakologicznego.
@ArtyQ: Ale wiesz że jod dotyczy głównie nadczynności? Mało tego, suplementacja jodu przy niedoborach selenu potencjalnie prowadzi do uszkodzenia tarczycy.
Estoński start-up UpSteam, który powstał w 2017 r. w Tallinie chce teraz zawojować Polskę. Pracownicy myjni UpSteam dojeżdżają do wybranej przez klienta lokalizacji rowerem lub autem.
Dobra robota panowie, to ja już wolę na "szmaty" pojechać. Nawet z lubrykantem, zbierając tak genialnie zamaszystymi ruchami brud powstaną pięknę i trwałe zniszczenia lakieru. Wszystko co zgarnie mikrofibra i co jest nieco twardsze będzie rysowało wzdłuż ruchu szmatki. Oczywiście, właścicielom skody superb w leasingu to wisi i powiewa czy lakier jest porysowany jak diabli, ale każda osoba której minimalnie zależy powinna się zastanowić dwa razy.
@josif-zbarzin: Wbrew pozorom taki ręcznik przeżywa całkiem dużo prań. Ponadto sprana mikrofibra potrafii być jeszcze lepsza do niektórych zastosowań (np. świetnie myje szyby). Co nie zmienia faktu że lakier porysowany w cholerę, a szmatki trzeba umyć, gdzie podejrzewam że schodzi ich od groma.
Czy ktoś z wykopu miał kiedykolwiek magnetyzery założone do auta i może potwierdzić ich działanie? Pamiętam że 10 lat temu był na to straszny fejm, też mialem kupić ale wtedy 70zl to było dla mnie duzo pieniędzy więc sobie odpuscilem. #samochody #mechanikasamochodowa
@AlfredoDiStefano: Jedyne co ma jakiś sens to opaski magnetyczne na filtry oleju, ale to i tak wątpliwy biznes. Dużo więcej sensu ma magnetyczny korek spustowy oleju.
@basically_a_free_spirit: W znaczącej ilości wypadków masz kompletną rację, jest to totalne bez sensu i nie będzie miało znaczącego wpływu na użytkowanie. Jest parę procent gdzie ma to uzasadnienie jakieś. Przykład? Powinienem lać 5W30 wg. producenta, ale na autostradzie jak się go przegoni to robi się z niego woda. Można jeździć wolniej, zignorować temat, albo zalać 5W40. ;o
Identycznie, oleje o tej samej lepkości ale różnej jakości powodują wydłużenie życia mojego
@Zielony34: Robi się woda. Błąd po stronie producenta, albo celowe działanie. Ten sam silnik doładowany o 0,3 bara więcej w tym samym samochodzie ma już w książce wpisane 5W40. Oprócz doładowania reszta oprzyrządowania ta sama. Widocznie założył że jak ktoś zasuwa tym samochodem stabilne 170kmph na autostradzie przed dłuższe okresy to kupuje mocniejszą wersję. Zresztą to nie pierwszy problem w instrukcjach od producenta. Nowy silnik, pierwszy montaż w seryjnym aucie,
@PajonkPafnucy: Żebyś się zdziwił jak magicznie dostaniesz inną taryfę na prąd do ładowarki samochodowej bo akcyza, podatki, infrastruktura, hurr durr. A jak przyjdzie czas na wymianę baterii to się okaże że koszty utylizacji starych i kupna nowych przewyższają wartość pojazdu dwa razy. Żyj złudzeniami że to nagonka tylko spalinowe. Po prostu są pierwsze w kolejce.
@niezebycos: Ale nigdzie nie powiedziałem że to zła oferta 'dla ludu'. Mieli bardzo dobrą, ekonomiczną ofertę, nawet jak na tamte lata. Co nie zmienia faktu że był to syf. A przynajmniej ich brandowane produkty.
@jakucam: SUVy się sprzedają bo dają z niezrozumiałych dla mnie powodów namiastkę lepszego statusu i prestiżu. Kupowane są w większości przez osoby nie znające się na motoryzacji. Posiada wiele wad pozostałych typów nadwozi bez ich zalet.
Słyszę tylko że bezpieczniejsze, co jest pół prawdą, że pojemniejsze, co już jest kompletną bzdurą, no i że wygodniejsze i z lepszą widocznością, co mówią chyba tylko ludzie którzy nie wiedzą jaka powinna być
Czesc mireczki. Mojej dziewczynie strzeliła wczoraj opona i wystrzał spowodował troche zniszczen w aucie. Opona była roczna j niestety trafiła na felerna opone. Jechała ok 20km/h, w nic nie uderzyła i na nic nie najechała. Czy jest szansa na odzyskanie jakiegos odszkodowania czy cos w tym stylu od producenta opon? #motoryzacja #opony
@jacky-kox: Wygląda jakby przywalone było w rant. Przeżyłem dwa wystrzały opon, za każdym razem no najechaniu na jakieś gunwo i wierz mi że dopompowane na 2,7 bara opony po przebiciu robią jebitne łubudu, ale raczej nie uszkadzało to rantów. Dostawała tylko w miejscu gdzie był bieżnik. Tutaj wygląda jakby oberwała w bok, bo opona poszła po całej szerokości. Co innego że zwykle jeżdżę na 'lepszych' oponach, zwykle wzmacnianych, więc to
Podobno kobieta. Notabene swego czasu widziałem publikację która stawiała hipotezę czemu kobiety częściej mylą pedały gazu i hamulca (bo mylą, statystycznie) niż mężczyźni i ma mieć to związek ze specyfiką myślenia. Facet kiedy depnie w gaz a oczekiwał hamulcu orientuje się że coś jest nie tak, natychmiast robi krok wstecz, spuszcza nogę z pedału i analizuje na szybko co się stało. Zwykle dociera do niego że musiał wcisnąć nie ten pedał, jakkolwiek
@Jan_K: Jeśli od dawna nie pracowali, to wypadałoby poinformować o tym nieco wcześniej. W końcu transparentność i "consumer friendly" to dewiza RED'ów. A nie, wróc, to tylko dewiza ich działu Marketing & PR.
Co do wycięcia biegania po ścianach to akurat jestem zdziwiony, bo technicznie nie jest to ogromne wyzwanie, a wartość dodana spora. Podejrzewam że zostało ścięte ponieważ level design nie wyrabia - poziomy muszą być projektowane celowo i
@WaveCreator: Jak najbardziej możliwa opcja, ale to sugeruje że ktoś tu dał plamę przy projektowaniu zapowiedzi. Powiem więcej, to jedna, bardzo konkretna osoba, która w zamian za to dostała awans. Witamy w świecie korporacji ( ͡°͜ʖ͡°)
O kurdę, to aby gra AAA która jeszcze nie wyszła wyglądała najlepiej będę potrzebować topowej kardy graficznej? Co za oszustwo
@greven: Masz rację, ale jest haczyk. CP2077 wcale nie wygląda tak dobrze, nawet na ostatnich gameplayach. Grafika nie jest ewidentnie głównym selling pointem tej gry. Blednie w porównaniu z konkurencją. A jeszcze jakby downgrade miało zaliczyć, to już w ogóle.
@MKULTRA: Dość precyzyjny opis, masz pełną rację. Minusują dzbany którzy nie wiedzą jak to wygląda teraz w środku. Silnik co prawda wybebeszony od góry do dołu ale duchem i wyglądem edytora to nadal stary red engine. Kompetentnych ludzi powywalali bo nie zgadzali się z socjopatycznym managementem, a ci co mądrzejsi sami w porę poodchodzili.
Exodus który miał miejsce po W3, gdzie faktycznie sporo poszło do guirella games, to nic w
@marek-cukierberg: Akurat od Kasi proszę się odbierdolić. Jedna z najbardziej kompetentnych osób jeśli chodzi o art design. Tak naprawdę to jest najlepsze co mogło się redom przytrafić i dziwię się że jeszcze stamtąd nie uciekła.
@Bananowy_Kochanek: To nie jest normalka. Pracuję w gamedevie ponad 12 lat i jeśli coś takiego ma miejsce, to jest to patologia i ktoś srogo spieprzył sprawę.
@Kazadum: To znaczy że nie może mieć struktur korporacyjnych i bezduszności? Do tego potrzebni zewnętrzni udziałowcy? Gwarantuje ci że te rzeczy już tam dawno są. CDP to aktualnie korporacja i to niestety nie jedna z miłych, a najbardziej cyniczna z możliwych.
@janabanana: Bzdura. Nie podawaj W3 jako przykładu, bo to jest ten sam typ patologii i nieumiejętnego zarządzania jaki prezentuje aktualnie CP. Levele i cały kontent wypadający pod sam koniec gry? Bzdura. Producentów na pysk, bo ktoś tu nie miał pojęcia co robi. Co najmniej parę projektów w których brałem udział miało domknięte listy poziomów i core mechaniki jeszcze przed ogłoszeniem publicznym gry. Oczywiście nie W3 i nie CP, bo tam
@open-alpha: Powtórzę, tworzę gry od ponad 12 lat i takie sytuacje się zdarzają i jest to patologia spowodowana złym planowaniem i poleganiem na tym że cała ekipa nagle magicznie będzie odwalać crunch po 14 godzin dziennie.
Da się zrobić grę AAA bez potężnego crunchu, bez wycinania contentu i z planami sięgającymi po pół roku w przód albo i więcej. Ale do tego potrzeba chęci. Jest takie duże polskie studio które
@open-alpha: Potrzeba trochę wyrzeczeń i praca jest mocno stresogenna, to prawda. Płaca mniejsza niż konkurencja, przynajmniej dla programisty. Po pewnym czasie zdobywasz unikalną wiedzę i pewne rzeczy stają się oczywiste. Jak wiesz jak się poruszać w tej branży to można tak bardzo długo pociągnąć. Ale są studia które potrafią szanować ludzi i ich pracę.
Biedna mala micra mojej #rozowepaski, ktora prowadzilem, byla bez szans w starciu z wielka kolumbryna. Kark mnie troche pobolewa od rana ale wczoraj po konsultacjach z ekipa z ambulansu odradzila wjazd na sor z przyczyn oczywistych (przyjechali moze po 10 minutach od zgloszenia, brawo!!! - zreszta tak samo jak #policja). Bez szkod na zdrowiu, co najwazniejsze, bo kierowca
źródło: comment_1604743491ENQtI0QKGBeBzlsqDY4HRW.jpg
Pobierz