Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #wypadek

Biedna mala micra mojej #rozowepaski, ktora prowadzilem, byla bez szans w starciu z wielka kolumbryna. Kark mnie troche pobolewa od rana ale wczoraj po konsultacjach z ekipa z ambulansu odradzila wjazd na sor z przyczyn oczywistych (przyjechali moze po 10 minutach od zgloszenia, brawo!!! - zreszta tak samo jak #policja). Bez szkod na zdrowiu, co najwazniejsze, bo kierowca toyoty nawetbnie poczul - ale nie o tym chcialem.

Uwazajcie ma wszelkiej masci ekipy interesow, ktore na wypadkach korzystaja. Zawolana laweta przyjechala i odholowala micre na wskazane podworko, po czym umowilismy sie z jej wlascicielem ze formalnosci dopelnimy dzis, bo wczoraj bylo pozno i wszyscy zmeczeni. No i dzis typ na chama wciska mi auto zastepcze kazac podpisac stosowna krotka umowe w zasadzie in blanco i nawet bez kopii, razem z rzekoma szefowa zagadujac bez przerwy, zebym przypadkiem nie zaczal czegos roscic. Szybko podziekowalem za wszystko, rozliczylismy lawete i do widzenia, bo z zasady nie wspolpracuje z ludzmi, ktorzy od poczatku wzbudzaja zerowe zaufanie. Tak jak na poczatku byly usmiechy na twarzach, to po mojej rezygnacji nastalilo automatyczne #!$%@?, nieudolna proba przekupienia dobra flacha i oschle pozegnanie.

Zaraz zglosze szkode w ubezpieczalni swojej i sprawcy i do tego, co mi sie nalezy, dojde bez problemu sam. Niestety, micra stoi na skraju szkody calkowitej i mozliwe, ze to jejj koniec, co ewentualnie stwierdzi dzis znajomy mechanik. Szkoda, bo auto bylo w super stanie i bardzo wdzieczne, szczegolnie dla kobiety.

Uwazajcie na wszelka probe sztucznej pomocy, bo to zawsze jest interes nie dla was!
Pobierz Toszeron - #motoryzacja #samochody #wypadek

Biedna mala micra mojej #rozowepaski, ...
źródło: comment_1604743491ENQtI0QKGBeBzlsqDY4HRW.jpg
  • 19
@brakloginuf: jako amator moge powiedziec, ze zniszczone jest to co na zdjeciu widac, czyli cala belka z chlodnica. Silnik wydaje sie nienaruszony, nie stwierdzilem wyciekow, wszedzie sucho, od spodu tez. Nawet reflektory cale, bo maska wygiela sie ponad nimi. Jedyne, co nie powiem to ewentualne przesuniecie podluznicy, bo pewnie cos takiego tam jest, no i oczywiscie uklad kierowniczy, co niewidoczne golym okiem. Ale nie mnie oceniac, bo sie nie znam.
@Toszeron: całka to może będzie dla ubezpieczyciela, auto normalnie do zrobienia
ja po mocniejszym dzwonie miałem prostą geometrię, jak rozrząd nie przeskoczył i silnik chodzi to szkoda to złomować
@Toszeron: ktos Ci dawal zastepcze auto bezgotowkowo z OC sprawcy. Skoro odmówiłeś i nie skorzystales i jednoczesnie nie zorganizowałeś sobie auta to korzysc odnosi jedynie ubezpieczyciel, ktory oszczedza kilkadziesiąt zlotych dziennie za każdy dzien wynajmu.
@Toszeron: Małe auta zwykle przegrywają z dużymi ale w dużych miastach mogą być
https://warszawawpigulce.pl/zderzenie-dwoch-aut-na-pradze-poludnie-dwie-osoby-w-tym-dziecko-trafily-do-szpitala/
szczególnie gdy mają obniżyć prędkość poruszania się ale w tej branży oszustwa są plagą
https://moto.pl/MotoPL/7,88389,23794656,oszustwa-mechanikow-samochodowych-to-w-polsce-plaga-na-czym.html
jak będzie kasa można zainwestować w hybrydę
https://www.wykop.pl/link/4834259/suzuki-wspomagane-pradem-jak-dziala-miekka-hybryda/
szkorbutny - @Toszeron: Małe auta zwykle przegrywają z dużymi ale w dużych miastach m...
@FredzIo: Teoretycznie tak, ale to na czym robią biznes takie mało i wielkomiejskie cwaniaki to wciskają ci na ślepo in-blanco wynajem auta zastępczego, po czym dostajesz jakiś rozpadający się szrot po 10 dzwonach który oficjalnie figuruje u nich jako samochód firmowy. Oni w tym czasie mają ustawionego drugiego cwaniaka firmy wypożyczającaj auta. Podpisują z nim umowę wynajmu na którą się zgodziłeś (bo przecież podpisałeś, uj że in blanco), kontraktując auto klasy