Witajcie, czy ktoś poleci tablet z rysikiem do kwoty maks 1500zł? Czym mniej tym lepiej oczywiście, ale żeby miał te 8gb ram i w miarę wydajny procesor. Zależy mi na androidzie ze względu na kontrolę rodzicielską #tablet #tablety #android
@piottrek: ja kupilem za wpisem jakiegos mirka Lenovo Xiaoxin Pro 2025 prosto z Aliexpressu ~` 1350 z jakąś zniżką wyszło. 12.7 cala, 12 ramu, 256 gb jest rysik, śmiga, wszystko działa. Dzieci mogą netflixa w spokoju ogladac :D także mogę w sumie polecic
Policja i prokuratura w Szczecinie poszukują listem gończym asesora komorniczego Łukasza Graczyka. Mężczyzna podczas zastępowania innego komornika wyprowadził z konta kancelarii 14 mln zł. A następnie przepadł jak kamień w wodę. Śledczy zakładają, że ukrywa się poza Polską.
Jako młody człowiek, czytałem w czsie studiów kilka ciekawych historii ekonomicznych
Jedną z nich była pośrednia historia firmy z której narodziła sie firma Chiquita (United Fruit Company), szczerze mowiac próbowałem coś znaleźć ale aktualnie w internecie bardzo trudno dokopac sie do jakichs artykułów na ten temat. Porpsiłem wiec Ai w postaci Gemini żeby znalazł mi jakies zródła i napisał
@ShadyTalezz: oj tak trzeba dopytywac ale ogolnie jestem pozytywnie zaskoczony jak sie gemini poprawilo, ogolnie uzywam copilota w pracy troche i innych dziwnych rzeczy ale Gemini jest ostatnimi czasy 10x lepsza wyszukiwarka niz google xD
The 1954 US-backed coup in Guatemala, which overthrew the democratically elected President Jacobo Árbenz, was a pivotal event that had profound and long-lasting consequences for the country, setting the stage for decades of violence and
Ali to jednak potęga. Kupiłem sobie Lenovo Xiaoxin Pro 2025 z penem i case za łącznie 1100 PLN z VAT (kod black friday i jakieśtam promo). Najtańsza porównywalna opcja w PL z kejsem i penem na alledrogo to prawie 1800 zł za Lenovo P12, który ma... no nie wiem, 2x słabszy procesor? i tylko 60 Hz ekran.
Drogie mireczki z pod tagu #meble #dyi z 4 lata temu robiłem sobie kuchnie I kupiłem wyglądające porządnie zawiasy, polecone mi przez lokalny sklep meblarski
Okazało się że nie są najlepsze albowiem drzwiczki szafki spadły żonie na głowę, ułamał się zastrzask w obu zawiasach na raz (na zdjęciu) trochę mam dysonans bo wyglądały spoko, ciężkie, chodziły mega płynnie
Zamówiłem więc blumy na wymianę w tym samym rozmiarze bo
@thority: ja wam powiem ze to nie jedynie kwestia januszy biznesu. Miałem kilka podobnych sytuacji w korpo/dużych firmach
Np w takim Accenture z 8 lat kobitka na spotkanie spóźniła się pół godziny, złapała mnie jak wychodziłem, jakos tak wydusila z siebie przeprosiny wiec jeszcze poszedlem na rozmowę, 2 etapy pozniej dochodzimy do kwestii finansowych a ci rzucili kwotę połowe poniżej rynku - na wyśmianie zareagowali jaka to młodzież roszczeniowa :D
Flagowy Honor Magic 7 Pro trafił do sprzedaży w Europie, ale to w Polsce trzeba za niego najwięcej zapłacić. U nas 5700 zł w sieciówkach, a u Niemca, czy Anglika w sklepie Honora mniej niż 4700 zł. Dymania Polaków ciąg dalszy. No ale u nas tablet w gratisie, za to u nich pełne ubezpieczenie w cenie.
@jan-fifalski: właśnie dzięki temu możesz wejść na którąś z niemieckich stron, kupić w cenie jaką chcesz, zazwyczaj z darmową wysyłką(albo jakas drobna kwotą 5 euro). Ostatnio szczoteczkę do zębów zamawiałem z Włoch a wkłady do tejże z Hiszpanii. 2 telefony z niemiec, nawet jakis domek dla lalek zamawiałem bezpośrednio u producenta w NL Masz normalnie w necie porównywarki cen międzykrajowe jak u nas ceneo.
Zrobiłem przelew blik na telefon, 250 PLN, niestety odbiorca źle podał numer. Próbowałem dodzwonić się na numer gdzie trafił przelew, na początku nikt nie odbierał, a po chwili zostałem zablokowany ( ͡°͜ʖ͡°) dzwoniłem z innych numerów, ale jest tylko sygnał. Nie rozumiem jak można tak się zeszmacić za 250 PLN. No cóż, reklamacja w banku już złożona. Jeśli banku się nie wystraszy to poczekam na dane
@WykopX: z serii takich wpisów, jakies 2 prace - temu 7 lat temu pracowałem akurat jako kontroler finansowy przegladajac jakies wyciagi okazalo sie ze dostawalismy jakies dziwne przelewy co miesiac nie pasujace do faktur, bez opisu nikt sie nie pofatygowal sprawdzic czemu bo kwota mala, kolo 10k -15k Euro.
No ale zaczalem sobie grzebac, odezwalem sie do banku sprawdzilem wyciagi itd, okazalo sie ze wpływa to zwrot z pensji, bo
Pomocy. Proszę mnie dać przepis na ciasto na pizzę. Jakościowe
Po wstępnym riserczu dowiedziałem się że: - tylko neapolitańska i muszę kupić piec opalany drewnem i zatrudnić prawdziwego włocha żeby ją robił - może dojrzewać 2 godziny, 24h albo 72h - ma dojrzewać w lodówce, albo w temperaturze pokojowej
#gry Mireczki z tagu #skyrim Jeszcze nie grałem w Skyrima i tak czeka w kolejce jak bede mial czas pograc. Teraz widze ze jest na steamie za ~`40 pln Special Edition. Jest sens dopłacania do anniversary za 70? czym sie roznia te wersje, w sumie 0 info
Szukam jakiejś ciekawej, wciągające gry, najlepiej RPG
- Oblivion i Skyrim ograne kilka razy - seria wiedźmin ograna kilka razy - seria Gothic + kroniki ograna kilka razy, od Arcani się odbilem - risen 1 i 2 ograny kilka razy, od trójki się odbilem
#worldofwarcraft Tak sobie myślę żeby znów po latach pograć w wowa czysto casualowo. Warto wracać? jak tam stan gry? (Grałem od początku gdzieś do 2016~`)
@ShadyTalezz pewnie mało kto :p jak kiedyś, lata temu, miałem czas to pisałem skróty. Teraz mam czas poczytać jakikolwiek raport raz na rok, nie wspominając wrzucania na wykop. No ale co ciekawszymi zawsze staram się podzielić