Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko268
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

283

Laptop już nie dla ucznia. A dla szkoły

Laptop już nie dla ucznia. A dla szkoły

Będą zmiany w programie "Cyfrowy uczeń". Jak pisze "Rzeczpospolita", wiosną Ministerstwo Cyfryzacji ma ogłosić przetarg na zakup setek tysięcy laptopów i tabletów. Program PiS będzie jednak zmodyfikowany. Sprzęt trafi do szkół, a nie na własność ucznia.

szyna352
szyna352
z
rmf24.pl
dodany: 11.02.2025, 08:01:18
  • #
    polska
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
  • #
    dzieci
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (141)

najlepsze

bobeczek1
bobeczek1
bobeczek1
11.02.2025, 08:04:18 via Wykop
  • 324
to już nie będzie łapówką dla tępego elektoratu?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LegendarnyOdkurzacz
LegendarnyOdkurzacz
11.02.2025, 08:26:34 via Wykop
  • 137
@bobeczek1: Gdzie tam, patusy mają w dupie takie szczegóły jak "Własność szkoły" i jak ich dzieciak przyniesie laptopa to od razu zabiorą go do lombardu a pieniądze orzepiją.
  • Odpowiedz
Tesseract
Tesseract
12.02.2025, 01:52:26 via iOS
  • 57
@LegendarnyOdkurzacz Raczej mało który lombard kupi taki oznaczony laptop, a jak bawet, to przecież potem będą musili zwracać kasę i do pierdla za paserstwo.
  • Odpowiedz
mati1990
mati1990
mati1990
11.02.2025, 20:11:58 via Wykop
  • 195
ciąg dalszy przerzucania odpowiedzialności patologii. Kim trzeba być żeby nie odłożyć z dodatkowych 300+ przez cały rok na poleasingowego thinkpada? przecież to "rata" 40zł miesięcznie, nie wierze że ktoś nie potrafi tego odłożyć.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Whereswally
Whereswally
12.02.2025, 01:54:08 via Wykop
  • 63
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
aresius
aresius
aresius
12.02.2025, 05:44:59 via Wykop
  • 20
nie wierze że ktoś nie potrafi tego odłożyć


@mati1990: Jesteś człowiekiem słabej wiary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Anegdota: Babka dostała "dodatek dla pogorzelca" czyli kasę bo mieszkanie się spaliło wraz z "majątkiem". Z racji tego że "była znana ze słabości do trunków" MOPS zdecydował że pracownik socjalny zrobi z nią zakupy (ręczniki, sztućce, ubrania itp.). Dwa dni później wszystko upłynniła (dosłownie) a trzeciego dnia stała już
  • Odpowiedz
RabinTakRabinNie
RabinTakRabinNie
RabinTakRabinNie
11.02.2025, 21:49:27 via Wykop
  • 124
Ostatnio jakiś cep sie ze mną wykłócał na fb że nie żyjemy w panstwie socjalnym... Ludzie przecież to są jakieś jaja dodatki wyprawki, laptopy, 800+, 13, 14, barburki, na start, na koniec.... wszystko na kredyt. Opodatkowanie zarobków bliskie 80% Gdyby nie pracownicy z ukr i to że ludzie jebią po 12godzin to by było -4% gpd w tym roku.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RabinTakRabinNie
RabinTakRabinNie
RabinTakRabinNie
11.02.2025, 22:04:44 via Wykop
  • 86
@puto: To nie chodzi o to że dzieciakom sie nie należą środki do nauki... Tylko dlaczego ja mam sie składać na to, niech mi przestaną zabierać kase na każdym kroku to sam kupie co potrzeba swojemu dziecku a nie będe sie solidaryzował w czynie społecznym dla ludzi z którymi nic mnie nie łączy. Laptop nie jest niezbednym narzędziem w nauczaniu podstawowym.
  • Odpowiedz
puto
puto
11.02.2025, 22:13:14 via Wykop
  • 11
To nie chodzi o to że dzieciakom sie nie należą środki do nauki...


@RabinTakRabinNie: No tak zgadzam się

Laptop nie jest niezbednym narzędziem w nauczaniu podstawowym.


@RabinTakRabinNie: no właśnie ja już odczuwam że coś tego jest za dużo. Lapoki, 800 plus, 300 plus. Taki dzieciak idąc na pierwszy rok studiów to ma więcej kasy i to uwzględniając w sile nabywczej niż ja po 3 latach od zakończenia studiów
  • Odpowiedz
Hawwa
Hawwa
Hawwa
12.02.2025, 00:44:54 via Wykop
  • 98
Mnie się za szkolnych czasów marzyła zamykana szafka na podręczniki szkolne, abym ich nie musiała dzień w dzień na plecach taszczyć ¯\(ツ)/¯ W sumie - moim dzieciom też...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Biedrona_
Biedrona_
12.02.2025, 02:02:47 via Wykop
  • 17
@Hawwa: Przebijam - w podstawówce była nas taka masa, że szatni nie mieliśmy. Kurtki nosiliśmy ze sobą w wielkich bazarowych torbach.
  • Odpowiedz
m0skal
m0skal
12.02.2025, 07:28:03 via Wykop
  • 8
@Biedrona_: szatni nie mieliście tak? Za moich czasów to my klas nie mieliśmy i trzeba było kawałek pokoju z domu brać i później w kilka osób stawiać - taka bieda była ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rambo122
rambo122
rambo122
12.02.2025, 04:16:13 via Android
  • 59
Te laptopy były tylko dlatego, że wprowadzali naukę zdalną podczas covidu, i dzieci żuli niby nie miały na laptopa żeby dziecku kupić do nauki. A teraz to nie wiem po co są te laptopy rozdawane, przecież są sale komputerowe w szkołach.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kolegiusz
Kolegiusz
Kolegiusz
12.02.2025, 08:50:38 via Android
  • 2
@rambo122 laptopy dają a założę się że z drukarki/xero szkolnej dalej nie można korzystać nieodpłatnie xd
  • Odpowiedz
fastmotion
fastmotion
fastmotion
12.02.2025, 11:54:53 via Wykop
  • 1
@rambo122: zacznijmy od tego że samo 800+ daje 9600zl na dziecko rocznie, jeśli ktoś za taką kasę nie jest w stanie zapewnić dziecku komputera to powinno się mu to dziecko odebrać.
  • Odpowiedz
Rysiowata
Rysiowata
11.02.2025, 20:08:59 via Wykop
  • 59
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Taaatko
Taaatko
Taaatko
11.02.2025, 23:00:41 via Wykop
  • 17
@Rysiowata: plan jest taki, żeby opchnąć za karton wódki
  • Odpowiedz
N.....B
N.....B
konto usunięte 12.02.2025, 00:08:13 via Wykop
  • 3
@Rysiowata: jak Fortnite odpali to będzie plan
  • Odpowiedz
albin_kolano
albin_kolano
11.02.2025, 08:29:57 via Wykop
  • 52
Ogolnie to dla szkoly laptop jest bez sensu, bo nikt z nim chodzic nie bedzie. Nie musi byc mobilny. lepszy jakis stacjonarny albo jakis taki terminal mini.
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

leon-san
leon-san
11.02.2025, 08:42:02 via Android
  • 39
@albin_kolano szkoła może taki laptop wypożyczyć uczniowi.
  • Odpowiedz
fraciu
fraciu
11.02.2025, 18:38:03 via Android
  • 25
@albin_kolano mobili lepszy bo możesz przenieść z klasy do klasy, możesz rozdzielić itp.
  • Odpowiedz
Dwudziestydrugi
Dwudziestydrugi
12.02.2025, 06:19:13 via Wykop
  • 27
Laptop już nie dla ucznia

no nie wierzę! dramat!
Dawniej nawet ołówka nie dostałeś w szkole za darmo i też się dało edukować ¯\(ツ)/¯
Niech już skończą z tym socjalizmem i zaczną ogarniać posrany system podatkowy, żeby każdy mógł sobie kupić takiego laptopa jakiego będzie chciał.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zito-wacek
zito-wacek
12.02.2025, 06:48:37 via Wykop
  • 14
mi to nawet kalkulatora czy głupiej linijki rządzący nie kupili.... a tu takie teraz eldorado mamy, laptopy dla uczniów dla nauczycieli, wyprawka +, 800+, dla Polaków i Ukrainców i nawet nie wiem co jeszcze - trzeba pochwalić rządzących bo im wiecej dajooommm i się należy tym im wskaźniki urodzeń pikują, ciekawe czemu?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Komputerowiec6
Komputerowiec6
Komputerowiec6
12.02.2025, 09:51:15 via Wykop
  • 7
@zito-wacek: uczniowie dostają więcej niż na mnie dawali jak byłem uczniem, emeryci otrzymują więcej niż ja będę otrzymywał, a mi dorzucają kolejne podatki ヽ( ͠°෴ °)ノ
  • Odpowiedz
8kiwi
8kiwi
8kiwi
11.02.2025, 23:06:12 via Wykop
  • 11
Dać dziecku sprzęt od szkoły na którym nie możesz podmienić systemu. I co jeszcze podłączyć go do sieci domowej? Niedoczekanie, już nie raz była imba gdzie szkoła dzieciaka spyware na laptopach instalowała.

https://www.theguardian.com/world/2010/apr/20/us-school-accused-laptops-spying


https://www.wired.com/story/student-monitoring-software-privacy-in-schools/
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

optivum
optivum
12.02.2025, 00:09:17 via Android
  • 1
@8kiwi o czym ty mówisz? Jeżeli o tym projekcie z zeszłego roku to były zwykle seryjne Acery, taki dostał syn. Spoko, ale dosyć drogie jak na wielkość zamówienia.
  • Odpowiedz
sylwek2k
sylwek2k
sylwek2k
12.02.2025, 00:28:06 via Wykop
  • 3
Spoko, ale dosyć drogie jak na wielkość zamówienia.


@optivum:

byly drobie nie ze wzgledu na wielkosc zamowienia, tylko na termin w jakim trzeba bylo je zorganizowac i kazde jedno oznaczac grawerem.

Kupa roboty logistycznej.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
3967
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3905
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2825
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2707
Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy
Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy
2336
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking