@vZGLSjkzfn: Tymczasem rzeczywistość: głos wsiura jest więcej warty niż mieszczucha (przez liczebność okręgów wyborczych i nieaktualizowanie ich od kilkunastu lat).
@OskarDeveloperski: "tłamszone gorzej niż wtedy". Polecam powrócić do lekcji historii, tak jak chłopi robotnicy to tłamszony nie był nikt xD przecież ci ludzie pracowali 6/7 dni w tygodniu po 12-14 godzin. Od dziecka, w okropnie gorących i ciężkich warunkach.
@Ulyssos: Ty popatrz i mieli siłę czas i środki na to żeby miec 8-15 dzieci. Do tego to co opisujesz działo się w jednym kraju, a rewolucje wybuchały w dziesiątkach krajów. A więc polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem
@OskarDeveloperski: w jakim jednym kraju? W jednym kraju wyzysk robotniczy istniał? ( ͡º͜ʖ͡º) Dzieci mieli, bo nie było innego zabezpieczenia na starość
@vZGLSjkzfn: biednym nie, ale niepracującym już jak najbardziej. Wprowadzić podział na cywili i Obywateli. Tak samo odebrać prawa wyborcze emigrantom - chyba, że nadal przekazywaliby Polsce pieniądze w postaci podatku (jest tak w np. USA). Na głos trzeba sobie zasłużyć. Takie jest prawo dżungli ( ͡°͜ʖ͡°)
@MazurskiSmak: ale poza licealistami i częścią studentow ich stan życiowy może wynikać z danej polityki. Imho powinni mieć prawo głosu. Predzej to ogólnie podnieść próg wyborczy do 23lat zamykając go na 80 latach. Tak samo nikt nie powinien pełnić funkcji politycznej jak skończy 80 lat. A zabrać prawo tym którzy od conajmniej 3 miesięcy nie przebywają w Polsce tylko są za granicą
@r5678: O bingo. Potem mamy takiego Johna, którego pradziad walczył w „battle of łorsoł w twenty roku” przyjedzie do Polski raz w roku na wakacje albo i wcale, siedzi w stanach od upadku komuny ale najwięcej ma do powiedzenia o sytuacji w Polsce bo ogląda rzetelne media spoza mainstreamu xD
@TheTostu: jesteś świadomy, że ciemną masą można łatwo manipulować, ale nie widzisz, problemu, że ta ciemna masa ma większą siłę "wymagania"? przecież to błędne koło jest
źródło: GUtW6JBy1LRbqojpRmiBPM8tGfnwX0dC
Pobierz@MazurskiSmak: 40 lat pracowałem na ten kraj i chcesz mi odebrać prawo do decydowania na starość?
@Sarza01: przecież to normalne dla nas, podczas drugiej wojny tez uciekli.
Dzieci mieli, bo nie było innego zabezpieczenia na starość
Na głos trzeba sobie zasłużyć. Takie jest prawo dżungli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Predzej to ogólnie podnieść próg wyborczy do 23lat zamykając go na 80 latach. Tak samo nikt nie powinien pełnić funkcji politycznej jak skończy 80 lat.
A zabrać prawo tym którzy od conajmniej 3 miesięcy nie przebywają w Polsce tylko są za granicą
@TheTostu: jesteś świadomy, że ciemną masą można łatwo manipulować, ale nie widzisz, problemu, że ta ciemna masa ma większą siłę "wymagania"? przecież to błędne koło jest
@MazurskiSmak:
A imigranci, którzy pracują mogą od pierwszego dnia już głosować czy obywatelstwo też musza mieć?
@TheTostu: Struktura wieku i społeczeństwo się zmieniło od tego czasu. Zgadzam się, że to działa, jak wentyl bezpieczeństwa, ale również działa, jak
Dokładnie. Najodwazniejsi polacy to zawsze byli litwini albo ukraińcy. XD