Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #polska taki wykres dzisiaj dostałem na poparcie argumentów, że Polacy nie chcą się rozmnażać bo wygodnictwo, szkoda tylko że na tym wykresie NAJBARDZIEJ POPULARNĄ odpowiedzią wśród mężczyzn (60%) jest argument NIE MAM WŁASNEGO MIESZKANIA
kto by pomyślał że polak robak nie chcę zakładać rodziny w wynajmowanym mieszkaniu mniejszym niż przepisowy kojec dla psa
TAK UMIERA POLSKA, WŚRÓD ŚMIECHU BETONOWYCH MILIONERÓW
Wielka-Polska-Betonowa - #nieruchomosci #polska taki wykres dzisiaj dostałem na popar...

źródło: 778b6d61fbd7490ea844cda6730403d6ab0c95b3b6e510a8e14676b365af81e3

Pobierz
  • 160
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

social media i feminizm zryły beret kobietom. Wystarczyłoby żeby mainstreamowi influencerzy przestawili się z promowania konsumpcjonizmu na rzecz wartości rodzinnych i po czasie może karty by się odwróciły. Dzieci teraz nie są trendy.


@tumbleweed91: dziwne bo coraz częściej znani yt robią dziecko (pewnie głównie żeby na nim zarabiać) i co jest jakiś wzrost dzietności? taki friz z werswo mają z 8mln subskrypcji
  • Odpowiedz
@ryfke: u mnie osobiscie brak mieszkania powodem nr 1. Mieć swoje 4 kąty to podstawowa ludzka potrzeba bezpieczeństwa, bez tego nie ma realizacji żadnych potrzeb wyżej. Tworzenie nowego życia na wynajmie to szaleństwo. Nawet zwierzęta się nie rozmnarzają jak nie mają schronienia i czują ciągłe zagrożenie
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: Friz i Wersow to wyjątek, że w tak młodym wieku mają dziecko, poza tym tak czy inaczej jedno. Influencerki, które kojarzę i w ostatnim czasie zaciążyły mają odpowiednio 32 i 35. Jakiś czas temu jakaś w wieku 49 lat urodziła
  • Odpowiedz
Nie, mieszkanie to jest ogromny koszt, posiadanie dzieci obniża komfort życia, także finansowy.


@ButtHurtAlert: okej, czyli krótko, zafiksowałeś się na tym mieszkaniu bo sam go nie masz i naginasz całą ankiete pod swoje potrzeby. Tylko że nawet gdyby jutro mieszkania staniały o połowe to dzieci nie zaczną się rodzić BO KOBIETY NIE CHCĄ DZIECI. Sam sobie dziecka nie urodzisz choćbyś miał i mieszkanie 200m2. Znam ludzi którzy mają po 2-3
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa
Te wszystkie ankiety to takie p---------e. Fajnie, że niektórzy szczerze mówią, że nie bo nie lubie dzieci albo że lubię mój standard życia. Pewnie mówią prawdę. Niestety zawsze wielu będą mówi, że mieszkania nie ma na własność, że za mało zarabia, że nikt nie pomoże, że wojna w Izraelu, że zaraz kryzys tuż tuż itd.
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski a nie chcą dzieci dlaczego? Może dlatego że hajs który przeznaczaja na najem lub kredyt mogliby przeznaczyć na dziecko?
To nie te czasy że dzieciakowi się cukier dawało jako smakołyk i szyszkę do zabawy, ludzie nie chcą wychowywać dzieci w biedzie a dać im godne warunki.
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: mieszkanie to największy problem mimo iż niektórzy pieprzą że największym problemem są zmiany kulturowe zapominając że kobietę trzeba mieć gdzie zaprosić, jeżeli samica jest w twoim mieszkaniu to szansę na posiadanie dziecka są ogromne BO JEST GDZIE CZĘSTO UPRAWIAĆ S--S I W RAZIE CZEGO WYCHOWAĆ DZIECKO, brak tanich mieszkań w Polsce to zgoda na zagładę tego państwa.
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: @ryfke

Co jest zlego w tym, ze po prostu nie chca dzieci? I czego kobiety nazywac egoistkami skoro w punkcie o odpowiedzialności faceci jasno pokazuja, ze to na kobiete spadnie glownie ciezar posiadania dziecka a jego zycie nie ulegnie az takiej zmianie jak partnerki? Do tego sama ciaza wyniszcza organizm. Dla mnie dobrowolnie podjęcie decyzji o posiadaniu dziecka pomijajac, ze nie jest moralne to nawet nie jest logiczne.
  • Odpowiedz
no to przed zrobieniem dzieciaka patrzy się na swoją sytuację finansową i jak ktoś uznaje, że go nie będzie stać żeby utrzymać zakładany standard życia to tego dziecka nie robi - proste i logiczne.


@majkel88: NO I O TYM JEST TEN POST.
ja p------e, musisz być taki w---------y pod każdym postem?
  • Odpowiedz
a nie chcą dzieci dlaczego? Może dlatego że hajs który przeznaczaja na najem lub kredyt mogliby przeznaczyć na dziecko?


@ButtHurtAlert: no właśnie wyniki ankiety tego W OGÓLE NIE POTWIERDZAJĄ. To tylko twoje urojenia, spowodowane brakiem mieszkania. Naginasz wszystko pod swoją teze bo chcesz kupić mieszkanie ale niestety cie nie stać. Tylko fakty są inne, ceny mieszkań spadną (i dobrze!) ale dzietność nie wzrośnie. Nie wzrośnie BO KOBIETY NIE CHCĄ MIEĆ
  • Odpowiedz
taki wykres dzisiaj dostałem na poparcie argumentów, że Polacy nie chcą się rozmnażać bo wygodnictwo, szkoda tylko że na tym wykresie NAJBARDZIEJ POPULARNĄ odpowiedzią wśród mężczyzn (60%) jest argument NIE MAM WŁASNEGO MIESZKANIA


@Wielka-Polska-Betonowa:
Szkoda tylko, że o dzietności decydują kobiety (tak, wiem, dziecko to wspolna decyzja pary bla bla bla xD)
A tymczasem najpopularniejsza odpowiedź wśród kobiet to.... "NIE LUBIĘ DZIECI", "DZIECKO PRZESZKADZAŁOBY MI W MOICH PASJACH" oraz "WIĘKSZOŚĆ
  • Odpowiedz
Generalnie najlepszą analogią do tego jest fakt że zwierzęta w zoo też nie chcą się rozmnażać, i każdy jeden przypadek urodzin w zoo jest trąbiony jakby znaleźli szczepionkę na raka.
  • Odpowiedz