Wpis z mikrobloga

W gorących jest wpis że 80% uczniów w szkołach średnich zrezygnowało z religii. Lekko mnie to uderzyło, bo pamiętam jak ja - nieco ponad 10 lat temu - będąc w ogólniaku złożyłem oświadczenie o rezygnacji z religii. Echo poszło po wszystkich nauczycielach xD a babka która uczyła mnie rok wcześniej tegoż przedmiotu przestała mi odpowiadać na "dzień dobry".
A tu proszę, dekadę później jest to standardem. No piękne czasy, piękne.
#szkola #religia
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem jak jest teraz ale gdy ja chodziłem do technikum to było dla mnie najbardziej absurdalne że w przez 4 lata technikum, w każdym roku mieliśmy po 2h religii. Natomiast lekcji Fizyki mieliśmy 2h w pierwszym 1h w drugim roku.


@jajcek

W religii w szkole chodzi głównie o ukryte dofinansowanie kleru. Nawet sam kler wie że religia w szkole pwoduje odpływ owieczek
  • Odpowiedz
zdradzę Ci sekret od 89 roku minęło 25 lat przeskok jest tak wielki bo teraz do szkoły idzie pierwsze pokolenie wychowane przez wierzących nie praktykujących a nie prze turbo katolików Polaków. Tylko tyle i aż tyle


@topikPajak: Chciałeś napisać 35 lat temu
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Raum: czekam aż będzie można złożyć rezygnację z matematyki przez orłów z humana albo z języka polskiego w przypadku świeżo upieczonych obywateli ze wschodu
  • Odpowiedz
@Raum: ja od komuni nie byłam w kościele. Nawet już bierzmowanie odpuściłam. Ojciec otwarcie nigdy nie wierzył. Matka twierdzi ze wierzy ale do kościoła nie chodzi. No i ja (teraz lvl 30+) w liceum chciałam NIE chodzić na religię. Olaboga dramatu nie możesz zrezygnować masz chodzić. Co ludzie powiedzooo. Modul logiczny crash bardzo.... Szczęście ksiądz był spoko i powiedział że można siedzieć z tylu i robic cos swojego byle po
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer

>ja mam wrazenie ze nauczycielom przestalo juz zalezec na uczniach

>Bylo zawsze c-----o ale teraz to juz calkowicie


@Pawel993: Nikomu już na niczym nie zależy w trzeciej dekadzie XXI wieku - mózgi wypalone dopaminą, olewactwo swojej pracy, nie utożsamianie się z efektami swojej pracy, relatywnie niskie wynagrodzenia i rozwarstwienie społeczne
  • Odpowiedz
piekne czasy jak skonczy sie fundusz koscielny, remont budynkow KK bo jakies zabytki, placenie za ich NFZ i emerytury. A w dodatku oskarzenie o celowe wprowadzenie konsumentow w blad przez UOKIK.
  • Odpowiedz
@Raum: co Ty za glupoty gadasz, ja i wszystkie inne klasy zrezygnowaly z religi dobre 24 lata temu bo katachetka byla nawiedzona,, aborcja nie. Ortodoksyjny katol i nikt nic nie mowil. Wymienili rok pozniej ja na kogos innego
  • Odpowiedz
a babka która uczyła mnie rok wcześniej tegoż przedmiotu przestała mi odpowiadać na "dzień dobry"


@Raum: Potwierdzam, byłem tym „dzień dobry”. Prawda jest taka że nikogo w szkole nie obchodzi kto chodzi na religię a kto nie i tyle w temacie. Księża uczący w szkołach są rotowani i jednego roku uczą religii a drugiego pojadą na misję do Afryki, więc to mityczne uczenie za krociowe zarobki to dla nich żaden
  • Odpowiedz
czekam aż będzie można złożyć rezygnację z matematyki przez orłów z humana albo z języka polskiego w przypadku świeżo upieczonych obywateli ze wschodu


@Elberus: Porównanie lekcji matematyki z lekcjami o bzdurach i bajaniach wypasaczy kóz xD
  • Odpowiedz
@Raum Mi dyrektorka rzuciła kilka obraźliwych słów jak wypisałem się z zajęć. W szkole uczył bardzo w porządku ksiądz i gdy dowiedział się o zaistniałej sytuacji poszedł jej wyjaśnić czym jest kultura osobista i szacunek do drugiego bliźniego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz