Wpis z mikrobloga

W gorących jest wpis że 80% uczniów w szkołach średnich zrezygnowało z religii. Lekko mnie to uderzyło, bo pamiętam jak ja - nieco ponad 10 lat temu - będąc w ogólniaku złożyłem oświadczenie o rezygnacji z religii. Echo poszło po wszystkich nauczycielach xD a babka która uczyła mnie rok wcześniej tegoż przedmiotu przestała mi odpowiadać na "dzień dobry".
A tu proszę, dekadę później jest to standardem. No piękne czasy, piękne.
#szkola #religia
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Konserwatywna kontrewolucja zebrała żniwa. Najwięcej krzywdy religii i promocji patriotyzmu uczyniła konserwatywna partia PIS i Konfederosja.
  • Odpowiedz
  • 1
@Raum ja 11 lat temu w liceum się wypisałem z religii jak i z etyki. Potem jak się ludzie dowiedzieli, że tak można to połowa klasy przestała chodzić. Dyrektorka specjalnie pod koniec zajęć wstawiała religie i na końcu wf to i z wfu się wypisałem, a po szkole n-----------m salta i parkour xd
  • Odpowiedz
@Raum: co xD chodziłam do liceum w dużym mieście, liceum z tych „lewackich” XD. Nauczyciele wyluzowani (w większości). I wgl nie było tak że trzeba było składać deklaracje o wypisaniu tylko złożyć deklarację o zapisaniu xD i były takie karteczki do wypisania, połowa ich nie wypisała i wszyscy mieli to w dupie.
W ogóle abstrakcja że ktoś by mnie chciał pocisnąć za ateizm co za zaścianek gdzie wy mieszkacie xDD
  • Odpowiedz
@Raum: Gdzie chodziłes do szkoły? W Polsce powiatowej nadal sporo osób chodzi na religie. Te 80% to raczej w miastach wojewódzkich i to tez nie wszedzie
  • Odpowiedz
@Raum: @Rzerca @RzaoPaulo zdradzę Ci sekret od 89 roku minęło 25 lat przeskok jest tak wielki bo teraz do szkoły idzie pierwsze pokolenie wychowane przez wierzących nie praktykujących a nie prze turbo katolików Polaków. Tylko tyle i aż tyle
  • Odpowiedz
@Raum: jak ja rezygnowałem z religii w LO 13 lat temu, to nikt nie robił problemów. Jedynie katechetka, która mnie lubiła, zrobiła mi godzinną pogadankę jak to przynoszę wstyd rodzinie i takie tam. Tylko wtedy byłem jedną z dwóch osób, które nie chodziły, a ta druga dlatego, że była prawosławna i chodziła po szkole na dodatkową religie w cerkwii.
  • Odpowiedz
@Raum: U mnie już 15 lat temu jak ktoś nie chciał chodzić na religię to chodził na etykę. Co prawda było nas na całą szkołę tylko kilkanaście osób i to nie nauczyciele... ale uczniowie nas z tego powodu nienawidzili, traktowali jak odmieńców, robili różne prowokacje, nazywali w różny sposób.... którzy to sami mieli swoje zajęcia z religii za nic. Powiedzieli 'amen', ukłonili się księdzu a potem poszli jarać d-------e, siać
  • Odpowiedz
@Raum: wtf? U mnie ponad 15 lat temu w LO w połowie pierwszej klasy chyba 70% się wypisało i nigdy nie było problemu.

Później zmienił się prowadzący i nawet 3 osoby wypisane zaczęły przychodzić (miały okienko, ale większość wolała siedzieć w sklepiku)
  • Odpowiedz
@Raum: tylko w tym wpisie jest napisane "nawet 80%". To ogromna różnica bo może jest gdzieś szkoła gdzie tylu uczniów nie chodzi do szkoły. Równie dobrze w pozostałych szkołach może chodzić na religię średnio 95% uczniów. Nie ma tam źródła.
  • Odpowiedz
  • 0
@Raum: znajdziesz sobie nową religię w postaci terapii albo jakiegoś szamana z ziółkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Raum moje przeżycia z lekcji religii w podstawówce i gimnazjum (w liceum odpuściłem sobie ten wspaniały przedmiot): p-----c fizyczna (gadaliśmy z kolegą, a ksiądz chodził po klasie i żeby nas ukarać podszedł od tyłu i zderzył nasze głowy; podstawówka), wyzywanie od nienormalnych i ciągnięcie do pedagog (za to że rysowałem w zeszycie; gimnazjum), największa uwaga życia i gigantyczna afera za to, że na lekcji o zamachu na papieża narysowałem sobie w
  • Odpowiedz