Wpis z mikrobloga

Jednocześnie masz szeroki dostęp do nowoczesnych terapii zamiast czekać rok w kolejce aż łaskawie się tobą zajmą jeżeli nie dostaniesz przerzutów lub zginiesz czekając w kolejce.


@Herubin: Tak i to wszystko na medicare czy tam obamacare. xD
Chyba, że te nowoczesne terapie to oxicontin...
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: bardzo dobrze, że mamy te regulacje i szkoda, że weszły trochę za późno. A odnosząc się jeszcze do mema to to, co myślą o tym kraje spoza ue to mam w pompie.
  • Odpowiedz
  • 2
@vesper_: Po części się zgadzamy. Też uważam, że regulacje powinny wejść wcześniej i najlepiej ogólnoświatowo. Jednak nie w takiej formie jak ta, zaprezentowana przez EU.
  • Odpowiedz
UE ma dużo wyższy poziom życia nie USA.


@Anakee: ale ze co? Skąd Wy takie bzdury bierzecie. Jeżeli chodzi o sile nabywcza to USA biją od zawsze Europę, a jeżeli chodzi o dynamikę wzrostu płac to Europa Zachodnia od kryzysu 2008 stoi w miejscu a USA odjezdza każdego roku.

Serio pytam skąd Wy takie rzeczy bierzecie? HDI w Stanach bije na głowę europejskie również.
  • Odpowiedz
  • 0
@LifeReboot nic nie pisałem o sile nabywczej tylko jakości życia. To jakie mam powietrze, ile i jak jadę do pracy, do jakiej szkoły chodzą moje dzieci czy ile mam urlopu.
  • Odpowiedz
UE ma dużo wyższy poziom życia nie USA.


@Anakee: Ta XD Chyba jak porównujesz j-----e w Lidlu/Biedrze vs Costco/Wallmart, klasa średnia, nie mówiąc już o wyższej, jest dużo zamożniejsza, nawet biorąc pod uwagę prywatne szkolnictwo, czy opiekę medyczną.
  • Odpowiedz
@Anakee

>tak jest ze wszystkim, nie tylko AI: z samochodami, domami, energetyką, długo by jeszcze wymieniać. UE swoim ideologicznym biurokratyzmem odbiera smak życia w absolutnie każdej dziedzinie za jaką się weźmie.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: UE ma dużo wyższy poziom życia nie USA.


Tak. Europa wypracowała ten wyższy poziom życia jeszcze przed tymi idiotycznymi regulacjami, które będą miały ostatecznie fatalne skutki.
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa dokładnie, też nienawidzę prawnie uregulowanego prawa do zwrotu towaru bez podawania przyczyny do 14 dni i możliwości reklamacji wadliwego towaru u sprzedawcy przez dwa lata od zakupu, przeklęta unia!
  • Odpowiedz
tak jest ze wszystkim, nie tylko AI: z samochodami, domami


@Romska_Palo_Ul_Laputa: I pewnie dlatego Amerykanie wybierają głównie auta japońskie i koreańskie, bardzo często hybrydowe... A dom szkieletowy projektowany na jedno czy dwa pokolenia chyba też trudno zaliczyć do szczytu marzeń wg eurojeskich standardów. Ale każdy ma swoją definicję wysokich standardów i stopy życiowej.
  • Odpowiedz
@Anakee: to jeszcze nie dowód na to, że to dzięki UE
To jest ogólnie złożona sprawa i można dzisiaj sobie gdybać.
Osobiście uważam, że Polska nie miała innego wyjścia niż wejście do UE ale też nie przesadzałbym z zasługami tego molocha
  • Odpowiedz