Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mediana wynagrodzeń w Polsce w marcu wyniosła 6549,22 zł brutto. Na umowie o pracę daje to 4794 zł netto. Średnia to 8604,72 zł brutto, czyli niecałe 6200 „na rękę”. oraz Jeśli chłop nie ma dziewczyny lekarki (albo sam nie jest lekarzem) to it's over.

Mam wspaniała partnerkę która jest lekarzem anestezjologiem w prywatnej klinice estetyczno-plastycznej plus dorabia sobie w przychodni. Jej rodzice to lekarze juz po 70 z Warszawy. Jesteśmy ze soba od paru lat i znam juz dobrze i jej znajomych i znajomych rodziny.

Im bardziej patrze na ten ich świat dworków, mieszkań, tym bardziej potwierdza to moje przekonanie ze pociąg juz odjechał. Jak ktoś sie nie wstrzelił z 10-20 lat temu, nie zainwestował dobrze pieniędzy i nie kupił mieszkania to teraz sa tylko 3 normalne ścieżki ktore umozliwiaja miec przyjemne życie.
- Być lekarzem
- Mieć bogatych rodziców aka Oskarek deweloperski ( vide ziemie rolne lub ojca prezesa firmy notowanej na giełdzie)
- szara strefa czyli prace bez faktury, budowlanka, fliperzy. Lub w druga strone, placenie pod stolem pracownikom, oszukiwanie na vacie itd.

Cala reszta to jest fart. Fart ze komus udalo sie otworzyc biznes, fart ze bylo sie o dobrym czasie w dobrym miejscu i umozliwilo to poznanie kogos kto otworzyl przyslowiowe drzwi.

Ilosc pieniedzy jaka jest w obiegu w miastach wojewodzkich az przyprawia o zawort glowy. Ojciec kolezanki mojej rozowej to wlasciciel firmy notowanej na GPW z akcjami wartymi kilkadziesiat milionow zlotych. Ona sama ma mieszkanie warte 2 miliony za gotowke, inne mieszkanie na wynajem a rodzice jeszcze dom i 3 mieszkania. Maz kolezanki rozowej starszy o 15 lat otworzyl siec gabinetow estetycznych w Polsce. Ma cala gromadke domkow nad morzem pod wynajem.

Takie sciezki jak IT gdzie po ~12 latach zostawalo sie seniorem ktory kosil 25-30 tysiecy zlotych miesiecznie w 2019 czy ktos na umowie B2b dla zagranicznej spolki ktora placila 250k euro rocznie w 2018. (przypadki dwóch znajomych) sa juz bardzo rzadkie.

Takie sciezki jak wyjazd za granice jako elektryk czy budowlaniec, przepracowanie 10 lat w Norwegii, Szwajcarii czy Niemczech by pozniej wrocic do Polski w 2017 i kupic 5 mieszkań i otworzyć swoja firme budowlana jak to zrobil moj znajomy. Przy aktualnych zarobkach na zachodzie vs w Polsce nie ma juz takiej roznicy.

Takie sciezki jak znajomosc jezyka angielskiego w latach 90 ktora powodowala ze moglo sie awansowac na dyrektora sprzedazy zagranicznej czy na site lead jakiejs firmy w latach dwutysiecznych.

A sam jestem adwokatem, myslalem ze bede zarabial kokosy a po 10 latach expa mam w dobrych miesiacach 14 tysiecy na reke. co to jest? 170k zlotych rocznie? Jak to porownac z ww. osobami? Rozowa zarabia 500k rocznie dla porownania.

Przesralem zycie

#medycyna #lekarz #programista15k #pracbaza #zwiazki #takaprawda #nieruchomosci #prawo


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Śmieszy mnie płacz programistów na lekarzy, trzeba było zostać lekarzem, no chyba, że chemia i bila w liceum trudna. :P


@BreathDeath: jakbym matki posłuchał to bym został XD, a chemia zawsze mi siedziała tak samo dobrze jak matma i fizyka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz pozostaje j-----e za niecałe 200 zł/h zamiast za sporo więcej i jeszcze z szacunkiem w społeczeństwie xD

Kto pisze i akceptuje
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja też uważam, że zarabianie dużo jak etatowiec to wciąż g---o w porównaniu z ludźmi którzy wstrzelili się z biznesem w dobre miejsce i czas. To nie musi być nawet coś wielkiego. Jakieś trzy pizzerie w dobrych lokalizacjach i już żyjesz lepiej.
  • Odpowiedz
oho, wykopkowi styki przepaliło, że nie wszyscy zarabiają w tym kraju minimalną


@2-aminopirydyna: Skąd sobie wymyśliłeś, że mi styki przepaliło? Ten post to oczywisty bait, anestezjolog w przychodni. Idziesz na resuscytacje jak Cię boli noga czy może cotygodniowe znieczulenie przed pracą? :P
  • Odpowiedz
Ten post to oczywisty bait, anestezjolog w przychodni. Idziesz na resuscytacje jak Cię boli noga czy może cotygodniowe znieczulenie przed pracą? :P


@BreathDeath: xD

Przecież każdy lekarz, niezależnie od specjalizacji, może pracować w POZ. W wielu miastach płacą sporo bo brakuje im obsady
  • Odpowiedz
@BreathDeath: a to prawda, może ktoś faktycznie w szczegółach ukrył, że to bait, wybacz. Tak czy owak kwestia zarobków poruszona w tym wpisie zawsze warta jest dyskusji pomijając to czy jest tutaj 100% prawdy czy nie. Bo cała reszta to prawda i zgadzam się z nią mimo iż samemu na słabe zarobki nie mogę narzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mądrego dobrze posłuchać, przeciętny człowiek nawet nie zdaje sobie w jakiej jest dupie i jak żyją inni. Mam sporo znajomych lekarzy/prawników z majętnych Krakowskich rodzin bo obracałem się w tym towarzystwie na studiach i wiem jak to wygląda. Ja miałem farta bo się załapałem na IT i już z 15 lat mam doświadczenia, w tym czasie dom na przedmieściach za gotówkę kupiłem, kredytów nie mam, praca zdalna i zarobki
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w każdym pokoleniu są przegrywy, które myślą, że ich sytuacja wynika z tego, że pociąg już odjechał. W moim wszyscy narzekali, że byli za młodzi w czasach transformacji, na początku lat 90, bo wtedy można było się dorabiać, budować fortuny, "a teraz" to już nie ma takich możliwości. Życie pokazuje, że w każdej branży są ludzie, którzy zarabiają dużo i tacy co ledwo ciągną.

Takie samo pieprzenie właśnie przeczytałem
  • Odpowiedz
albo mój znajomy chłopak z RPA emigrował do Kanady, ciężko pracował żeby tylko się utrzymać na studiach a po 20latach ma firmę budującą rakiety
  • Odpowiedz
14k na rękę to w żadnym wypadku nie jest mało i pozwala na normalne, spokojne życie. Nawet wśród prawników to bardzo dobry wynik. Także nie wiem, czy to bait, czy jak.
  • Odpowiedz
A sam jestem adwokatem, myslalem ze bede zarabial kokosy a po 10 latach expa mam w dobrych miesiacach 14 tysiecy na reke. co to jest?


@mirko_anonim: Jak sobie prowadzisz taką tam kancelaryjkę dla ludu pracującego miast i wsi to co się dziwisz?

Trzeba było iść w jakaś niszę - farmaceutyczne, M&A czy cokolwiek kasowego to byś może miał szansę na bycie bogaczem wagi średniej. A tak? Kujnia kolego, kujnia.
  • Odpowiedz
@mfenix: Wynajmowałem 10 lat temu kawalerkę za 1400 we Wrocławiu, ale te czasy już minęły. Teraz jeśli mieszkasz w mieście, gdzie mieszkanie kosztuje 2000 to nie zarobisz 14k, chyba że zdalnie...
  • Odpowiedz
A sam jestem adwokatem, myslalem ze bede zarabial kokosy a po 10 latach expa mam w dobrych miesiacach 14 tysiecy na reke. co to jest? 170k zlotych rocznie? Jak to porownac z ww. osobami? Rozowa zarabia 500k rocznie dla porownania.


Przesralem zycie


@mirko_anonim: Adwokaci już od bardzo dawna nie zarabiają kokosów. Jeżeli masz jako adwokat 14k na rękę w dobrych miesiącach to już bardzo dużo pieniędzy jak na adwokata. Odniosłeś
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: To jest taki wpis typu nie doceniam tego co mam. W życiu czasami uda dobrze sie ustawić, fartem czy nie. Można porównać to nawet do ceny bitcoina, i też powiedzieć że omg już nigdy nie zarobie tak jakbym mógł na krypto że ten moment minął ale lata lecą a czasy sie zmieniają i trzeba czasem być w dobrym miejscu o dobrej godzinie i to wykorzystać. Nie mniej jednak ten
  • Odpowiedz