Wpis z mikrobloga

Widzę że wykopki są za podatkiem od pustostanów. Ciekawe co zrobicie jak odziedziczycie stary dom którego nie będziecie mogli sprzedać bez termomodernizacji za 300k i jeszcze będziecie musieli bulić po 500zł miesięcznie za utrzymanie rudery.

#bekazlewactwa #nieruchomosci #czystepowietrze
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Custom_OP: Rozmawiasz z ludźmi którzy nie potrafią pojąć że te pustostany to nie są mieszkania w bloku w Warszawie tylko na wypowizdowach górnych gdzie te działki są bezwartosciowe. Sam pomysł wyżej xD będzie ogłaszał przetargi na zakup nieruchomosci w miejscach w których tych działek ludzie nie chcą za darmo. O albo będzie wtedy ściągał tam imigrantów cholera wie po co do miejsc w których czesto gęsto nie ma sklepów to
  • Odpowiedz
@Viado: nikt nie będzie wprowadzać tego podatku w miejscach gdzie są takie domy, bo nie temu służy. To jest podatek LOKALNY, który powinien obowiązywać w dużych miastach mających problem z niedoborem mieszkań.
  • Odpowiedz
Ty poważnie czy trollujesz? Wiesz jak wygląda aglomeracja Polski i ile tu jest wioch?


@czerwona-zielonka: Wiem, bo pochodzę z takiej wiochy warmińskiej, znam ceny tam, znam ceny wojewódzkie i widzę że ludzie nie sprzedają nawet tych najgorszych zawalonych ruin, a jak sięzapytasz czy może by sprzedali to walą ceny z czapki xD

No już ci ktoś przyjmie gruz z działka na zadupi w którym nic nie ma
  • Odpowiedz
@czerwona-zielonka: dlatego dałem ci alternatywny pomysł. Ale i tak jestem zwolennikiem tego, żeby zmusić ludzi, do sprzątania ruin lub nie przyjmowania majątku.
Pochodzę z takiej wiochy i za chwile co drugi dom będzie się nadawał tylko do rozbiórki. Kto normalny osiedli się w takiej umierającej wiosce. Ale ludzie brali spadki, bo pole po starych sprzedali, a że został im dom? A to parę groszy. Trzeba było za kasę ze sprzedaży
  • Odpowiedz
@Viado

Ludzie: gromadzą majątek w ciągu życia, dziedziczą ziemię, mieszkania po dziadkach, inwestują po to aby zapewnić dziecku majątek.

Wykopki: sprzedaj dom po babci, pozbądź się majątku bo nie mogę kupić mieszkania za psi c--j.

Ha tfu na zamordystow. Wykop śmierdzi antifa "mieszkanie prawem, nie towarem".
  • Odpowiedz
@Viado: sprzedam za tyle ile mogę, a jeśli nikt nie będzie chciał kupić to ściągnę dach i wtedy już budynek nie jest pustostanem bo nie jest budynkiem. Dach spalę w piecu żeby truć sąsiada oraz reszte mebli i elementów drewnianych również. Sam zysk. Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości.
  • Odpowiedz
@czerwona-zielonka: chłopie ale o czym Ty gadasz, jak komuś zależy żeby nie płacić, a chce trzymać działkę, to sobie sam rozbierze albo zniszczy tak, że nie będzie się nadawało do zamieszkania. Takie nieruchomości i tak stoją puste głównie dlatego, że "spadkobiercy" się nie potrafią dogadać i każdy chce wyciągnąć potencjalne miliony ze sprzedaży syfu, którego nikt w gruncie rzeczy nie chce, a utrzymanie tego kosztuje jakieś grosze.
  • Odpowiedz
jeśli dom nie nadaje się do zamieszkania to nie jest lokalem mieszkalnym a wiec od niego nie zapłacisz podatku. Jeśli by się np spalił.... albo zawalił......


@GOHAN: oczywiście, że jest lokalem mieszkalnym, więc zapłacisz od niego podatek. Polecam zapoznać się z ustawą o własności lokali, zamiast p-------ć bez sensu. Definicja lokalu mieszkalnego nie uwzględnia stanu budynku.
KaiserBrotchen - >jeśli dom nie nadaje się do zamieszkania to nie jest lokalem mieszk...

źródło: Zrzut ekranu 2024-09-12 223302

Pobierz
  • Odpowiedz