Wpis z mikrobloga

@not_me: Nie nigdy nie robiłem, od zawsze chodze głodny ewentualnie jem gotowce. Ziomek nie bierz tak wszystkiego na serio i dosłownie porównuje bardziej stopień skomplikowania zrobienia tostów vs inne dania którymi się najesz jak dzik. To było w odniesieniu do tego że prace domowe obecnie to jest pełna automatyzacja a pojawia się gadanie jakie to wielkie wyzwanie jest xD
  • Odpowiedz
@Jakly: a często jest tak że facet robi za dwoje, a kobiety mają problem ze sprzątnięciem własnych kosmetyków ze stołu na który facet chce postawić ugotowany obiad, i co w związku z tym? Robienie z kobiet jakichś osób zajmujących się domem to jest absurd w dzisiejszych czasach, może kiedyś tak to działało, ale na pewno nie wśród dzisiejszych kobiet <30 lat które mają często problem z wyborem jakie jedzenie zamówić
  • Odpowiedz
  • 1
@pq18 generalnie dobrym przykładem jest jak ktoś mówi że straaaaaaszniieeee dużo zajmuje mu pranie i prasowanie.

Jak robimy się to u mnie w domu (2 osoby):

-ze 2-3 prania w tygodniu. Oddzielnie białe i kolorowe
  • Odpowiedz
oim zdaniem nie da się spędzić mniej niż 1h w kuchni przygotowując posiłki na cały dzień od zera.


@not_me: śniadania i obiady robię raz na 4 dni. Na śniadanie różne wariacje owsianek na zimno. Wrzucam to do pojemnika i leży w lodówce. Obiad tak samo - mięso w jakimś sosie z warzywami, albo osobno surówka i węgle. Uważam że jedzenie codziennie czegoś innego to strata czasu
  • Odpowiedz
@pq18 Powiem więcej, gdy chłop (ogarnięty) mieszka sam to ma większy porządek niż mieszkając z kobietą, przeważnie to straszne bałaganiary, a że raz w tygodniu zaleją kibel domestosem i umyją zlew nie czyni je uciemiężonymi sprzątaczkami (a takie zgrywają robiąc więcej szkód niż pożytu) (_ )
  • Odpowiedz
@pq18 no zakładając, że miał zakupy zrobione, to zajęło mu to kilka minut, owszem. Natomiast żona, która siedzi w domu to zazwyczaj ma bombelka na garbie, w innym przypadku żony z reguły pracują. A z bombelkiem to są dni, że nie ma obiadu dla męża i jest syf na chacie, bo akurat bombelek ma humory, jest marudny, to nie, tamto nie, spać tak ale usnąć nie, no i baba nawet ciepłej
  • Odpowiedz
Zdziwiłby się. Ludzie głównie sprzątają jak ktoś ma przyjść a jesli ktoś dużo pracuje i nie robi pewnych rzeczy na bieżąco z braku siły i czasu - to jest kaplica.


@arinkao: O tak, o tym to zapomniałem - jak ktoś ma przyjść to też jest latanie po całym domu psiątanie.

Ogólnie to dopiero teraz sobie zdaję sprawę, że na początku to właśnie sprzątanie to było jedyne źródło konfliktu w moim domu. Wynikało to w dużej mierze z tego, że mamy różne standardy co do czystości - mnie nie przeszkadza, że jakieś kable gdzieś tam wiszą i czekają na "lepsze czasy", albo że jakiś pojedynczy ciuch sobie gdzieś tam leży. Głównie to jej rzeczy się wszędzie walają - żeby długo nie szukać, na naszym stole salonie leży sobie książka kucharska, a na niej leży poduszka, a to wszystko w towarzystwie torebki, jakiegoś kabla, laptopa i pustego kartonika. Pod stołem stoi karton po jakiejś paczce, obok stoi nierozpakowana paczka z lampką, którą zamówiła ponad tydzień temu i tak se stoi. Mojej różowej też takie rzeczy nie przeszkadzają, chyba że przychodzi weekend albo ktoś ma przyjść z wizytą, to się odpala magiczny motorek w dupie, bo trzeba psiątać i ode mnie oczekuiwała tego samego. Doprowadziło to do tego, że weekend to moja najbardziej znienawidzona część tygodnia, bo nie dość, że poświęcam dodatkowy czas, by ogarniać na bieżąco swój bałagan wokół siebie zamiast tylko syfić, to jeszcze w weekend musiałbym poświęcać całe godziny na część pozostałego syfu, którego jej na bieżąco ogarniać się nie chce. No i oczywiście pretensje, bo "ja baba mam wszystko w domu robić".
  • Odpowiedz
@pq18: + facet wracając z pracy zrobi zakupy, odbierze dzieci oraz coś przy okazji (zatankuje, paczkomat, innego rodzaju zakupy), a to tylko kwestie które pojawiają się codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To kłamstwo o byciu zajętym cały dzień wzięło się stąd, że niektórzy faceci nie robią nic w domu, a że siedzą w robocie te 8-12h, to można im wmówić co się chce xD

heheszki hehszkami
  • Odpowiedz
@adamssson tu jeszcze fajnie byloby ze strony faceta policzyć: samochód i jego obsługę (samodzielny serwis), naprawa czegokolwiek w domu, i tu stawka nie będzie 30 zł, tylko od 100 zł wzwyż. Elektryk, mechanik, złota rączka, no ale jak ktoś ma łeb zmanipulowany przez lewactwo to tak później się dzieje jak ta pani z obrazka.
  • Odpowiedz
@Jakly

>przecież taka kobieta mieszkając SAMA co najmniejszej większość tych czynności i tak by musiała zrobić


@sylwke3100: No musiałaby, tylko co to ma do rzeczy? Facet też, ale jak tylko zamieszka z kobietą, to często nagle jakby mu rączki odpadały i kobieta musi robić za dwoje, nawet jeśli oboje pracują i dzielą domowy budżet po połowie.


A skąd to twoje p---------e o tym niby często? Taki model to obowiązywał
  • Odpowiedz
@pq18 powiem wam szczerze że jak słyszę, że para bez dzieci kłóci się o obowiązki domowe to mi łeb wybucha. Zastanawiam się wtedy, jeśli taka para chce mieć dzieci, to co wtedy? Chyba zarosną brudem i umrą z głodu. Serio ludzie, obowiązki domowe pary bez dzieci można powiedzieć, że nie istnieją. Zakupy i gotowanie raz na dwa dni. Sprzątanie raz w tygodniu, które zajmie jednej osobie pewnie ze 3h.
  • Odpowiedz
@pq18 ale patusiarskie odpowiedzi.
Kobieta nie ma zazwyczaj pierwszej pracy? Nie ma dzieci? A kto je rodzi?

Kobieta sama najpierw idzie do pierwszej pracy a potem zajmuje się nieodpłatna praca w domu która jest ciężka a zajmowanie się dzieckiem tak aby je wychować, dbać, tak aby wszystko było poprane, pogotwane, zajmuje conajmniej 4-6 godzin.
Kto chciałby wracać z pracy i jeszcze musieć zajmować się domem?
  • Odpowiedz
@Herubin tak, dlatego jednak statystyki pokazują co innego, że nieodpłatna praca kobiet to 17. 6 % procent a facetów 9%.

Bierzesz pod uwagę czynniki takie jak kultura? Kto wychowuje najczęściej dzieci albo zajmuje się schorowanymi czlonkami rodziny?
To wyczerpujaca praca emocjonalna i fizyczna także, no chyba, że nikt nie miał takich przypadków w rodzinie to o tym nic nie wie, a wszystko zostało zredukowane do takiej prostoty jaka jest robienie tostów.

Przez całe życie będziesz w--------ć
  • Odpowiedz