Wpis z mikrobloga

Trzeba też robić większe porządki raz w tygodniu żeby dom po paru tygodniach tak nie wyglądał:


@arinkao: przecież ten na zdjęciu to jakiś totalny nygus i to pewnie dodatku ostro zaburzony. Żaden zdrowy facet nie doprowadzi swojego otoczenia do takiego stanu, bo by wykitował psychicznie po kilku godzinach.

Te "większe porządki raz w tygodniu" mogłyby się ograniczać do odkurzenia mieszkania, umycia kibla i zlewu w kuchni raz w tygodniu, a
  • Odpowiedz
@pq18 @sylwke3100 kto zdrowy na umyśle nie postawi tu znaku równa się. Nawet gdyby był to pałac do wysprzątania o faktycznie zajmowałoby to 8h wynagrodzenie za takie czynności nie będzie adekwatne do wynagrodzenia osoby, która łoży na ten pałac.
Niby heheszki, ale gorzej jak jakieś pelikany to podłapują i zaczynają na poważnie przytakiwać.
( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale oczywiście kto żyje jak żyje to im to
  • Odpowiedz
Mój starszy sporo brat za to nigdy nie sprzątał, urodziła się sprzątaczka arinkao wiec po co xD
Rodzice poza domem wiec to była nasza działka, tzn. moja.
Ożenił się po studiach, dorobił domu, ma wolny zawód przed komputerem, żona w trasie cały czas a ten lata codziennie ze ścierą bo żyliby w syfie i gnoju. Obiady zamawiają.

  • Odpowiedz
Żaden zdrowy facet nie doprowadzi swojego otoczenia do takiego stanu, bo by wykitował psychicznie po kilku godzinach.


@staggermeister_: Zdziwiłby się. Ludzie głównie sprzątają jak ktoś ma przyjść a jesli ktoś dużo pracuje i nie robi pewnych rzeczy na bieżąco z braku siły i czasu - to jest kaplica.
Oczywiście sprzątanie nie zajmuje 8 godzin dziennie, no chyba tylko u pedantów, szkoda życia, wolałabym ukrainke zatrudnić jakbym miała codziennie mopować i
  • Odpowiedz
@pq18: ale co to w ogóle za gówniany mem jest, czego on dotyczy?
Ze kiedyś kobiety nie pracowały tylko zajmowały się domem? No tak, moja babka np takie życie miała na wsi, bo zresztą jej dziadek zabronił pracować xd miała 5 dzieci i wszystko na głowie. On tylko przychodził, miał być obiad a dzieci cicho bo on zmęczony.
Tylko to było 100lat temu. Sugerowanie że dziś to samo występuje w
  • Odpowiedz
@pq18: Szukanie problemu na siłę. U mnie żona nie gotuje bo nie umie, sprząta o tyle że najpierw sama zrobi chlew, a potem częściowo go likwiduje. Za to ONA PIERZE!. Tzn wrzuca pranie do pralki i przekłada do suszarki obok. Potem wyjmuje to i wali na stertę w salonie. Dzieci też robią b----l bo matka je nauczyła. Mamy ogród ale nie widziałem żeby szacowna małżonka cokolwiek kiedykolwiek w nim posadziła.
  • Odpowiedz
przecież taka kobieta mieszkając SAMA co najmniejszej większość tych czynności i tak by musiała zrobić


@sylwke3100: No musiałaby, tylko co to ma do rzeczy? Facet też, ale jak tylko zamieszka z kobietą, to często nagle jakby mu rączki odpadały i kobieta musi robić za dwoje, nawet jeśli oboje pracują i dzielą domowy budżet po połowie.
  • Odpowiedz
@angelofdeath007: A robiłeś te dania kiedyś? Moim zdaniem nie da się spędzić mniej niż 1h w kuchni przygotowując posiłki na cały dzień od zera.
1. Jajecznica z kiełbasą
Krojenie kiełbasy to pewnie minuta, nagrzanie patelni ze 2 min (ok, można włączyć przed krojeniem), smażenie kiełbasy kilka minut, smażenie jajek to chwila. Dajmy na to, że włącznie ze sprzątaniem zajmuje to 10 min.
2. Kurczak z ryżem
Gotowanie wody na ryż i ryżu to powiedzmy, że z 15 min. Pokrojenie kurczaka ze 2 min. Kurczaka warto jednak jakoś przyprawić i poczekać ze 30 min aż tymi przyprawami przejdzie. Smażenie to tak z 7 min. Sprzątanie z 5
  • Odpowiedz