Wpis z mikrobloga

Siema, mam parę pytań mianowicie:

Zgłosiłem sprawę do pipu, w sprawie tego że gościu nie zapłacił mi pieniędzy za pracę, do tego nie miałem umowy itd. miałem nagrania ogólnie od razu wiedziałem że coś jest nie tak bo gościu oferował bardzo małą stawkę no i niby umowa po miesiącu miałaby być, no i sprawa dalej wygląda tak że pip zrobił nalot okazało się że parę osób nie ma umowy u niego wypisali mu mandat no i on na piśmie podobno złożył dowód na to że pracowałem ten jeden dzień u niego, no i też gościu wprost powiedział inspekcji pracy że mi nie wypłaci tych pieniędzy

No i tu są pytania:
Czy da się coś zrobić żeby wypłacił mi ten hajs i zrobić to bez sądu?

Jak jeszcze bardziej uprzykrzyć mu życie, co zrobić żeby robak nauczył się kultury?

Czy jak zadzwonię do niego to jako dowód w sprawie mogę go zwyzywać od robaków itp. Czy po prostu będzie to traktowane jako zła rzecz i dostanę karę jakby miało dość do postępowania sądowego? (zależy mi na szybkim załatwieniu sprawy no i żeby jak najwięcej zabulił)

No i jeszcze jedna ważna rzecz, tu już nie chodzi o to sto parę złotych, chodzi o to żeby ten człowiek nauczył się szacunku do drugiego człowieka, zamierzam nasłać na niego jeszcze sanepid i ogólnie chcę zadzwonić i podeptać go psychicznie i spytać ile kary dostał od inspekcji pracy, nie nawidzę takich robaków, którzy wykorzystują ludzi, no i zgłoszenie było po to żeby następni co tam przyjdą mieli normalne warunki pracy, chociaż powątpiewam że to coś zmieni

Czy mogę udostępnić pismo z pipu globalnie (oczywiście zamazane wrażliwe dane), ażeby udowodnić że gościu jest złodziejem? Ogólnie chciałem udostępnić wideo jak się tłumaczy czemu mi pieniędzy nie wypłaci itd. no i chciałem zamazać jego głowę itd. ale nie wiem jak to będzie wyglądało prawnie, żeby nie było że kogoś pomawiam, chociaż dowody są na to że ten człowk po prostu mnie okradł, nie pierwszego i nie ostatniego, no w sumie mega śmieszna historia i będę wdzięczny za pomoc w walce o sprawiedliwość dla zwykłego szaraka no i udupienie janusza

Aha jeszcze pytanie, jak to wygląda z urzędem skarbowym i czy mogę to zgłosić do nich skoro mam dowody że zatrudnia ludzi na czarno?

Ogólnie giga się cieszę że ja dopiero zacząłem działać a gościu już buli gruby chajs, chcę jeszcze coś zdziałać bo taka patologia to jest grubo poroniona sprawa

Ewentualnie gdzie mogę jeszcze popytać o szczegóły jeśli chodzi o darmowe porady prawne?

#pip #panstwowainspekcjapracy #inspekcjapracy #zlodziej #praca #januszebiznesu #januszex #prawo #prawopracy #urzadskarbowy

Ponawiam wpis bo nie dostałem odpowiedzi a chciałbym dojechać janusza jeszcze bardziej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach