Wpis z mikrobloga

#zdrowie #silownia #fizjoterapia #choroby #kontuzje #mirkokoksy #mirkokoksy #trening #niebieskiepaski

Hej, ostatnio miałem mały problem z kolanami. Zaczęło się od małego, że zawsze mi strzykały oba kolana przy pełnym zgięciu. Teraz mam 27 lat. Zawsze byłem aktywny. Może zdarzyło się mieć 1 tydzień gdzie nie trenowałem.
Sprawa wygląda tak, że byłem na rezonansie kolana i póki co, nie mam opisu radiologa ale mój ortopeda uznał, że mam najniższy zauważalny stopień chondromalacji, czyli 2 stopień. Dodatkowo podobno nie jest to do końca moja wina, bo mam wysokie ułożenie rzepki (rzepka alta), płytkie kłykcie oraz konsekwencja tego, czyli boczne przyparcie, z którym walczę. Póki co moze nie mam specjalnie doleglowosci bólowych ale jakoś „czuję” to kolano. Czasami coś zakłuje. Jak ćwiczę, to jest okej. Jednak no trochę trzeszczy mi to gorsze kolano, więc robię ćwiczenia, które nie sprawiają mi dyskomfortu. Ortopeda mi kazał wszystkie crossfitowe odpuścić, czyli właściwie zostają maszyny. Nie mam też problemu z Bułgarami póki co.
Głowa przyśrodkowa jest u mnie słaba ale teraz, będąc na redukcji, nie mam jak jej rozbudować.

Ktoś ma takie schorzenie? Da się coś z tym zrobić? Z tego, co czytam, to ta średnio. A czytałem, że ludzie naprawdę dużo rzeczy próbują. Ogólnie też przy okazji redukcji i problemów z kolanem nagle zacząłem mieć też problem z plecami. No ale może to kwestia oszczędzania gorszego kolana i trochę krzywię się.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neonGlou: No właśnie ja zlałem trochę temat, bo USG nie pokazało nic. Ortopeda stwierdził, że chrząstki mają odpowiednią grubość itp. Tylko mi stwierdził boczne przyparcie ale nie zauważył zmian zwyrodnieniowych i tak samo, po obejrzeniu zdjęć RTG.
Ta tkanka bliznowata z tego, co wiem nie jest tak dobra (trwałość itp), jak ta zdrowa ale zawsze coś. Z tymi zastrzykami też różne opinie słyszę. Według mojej logiki, czemu miałoby być w
  • Odpowiedz